Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Algu 'saderība'

 
Reitings 465
Reģ: 27.04.2015
Sveiki, foruma apmeklētāji.

Citējot kādu šī portāla lietotāju no citas tēmas:

Kādēļ sieviete ar minimālo algu ir norma, bet vīrietis nē. Kādēļ vīrieša algas lielums liecina par viņa IQ līmeni, kamēr sievietes alga, neatkarīgi no tāš lieluma, liecina par čaklumu?

Neesmu šeit lai kritizētu sievietes un ļoti labi apzinos, ka ir gan ļoti sakarīgas meitenes, gan arī 'naudas rausējas', taču šis domu grauds lika mazliet aizdomāties.

Personīgi piekrītu uzskatam, ka īstam vīrietim jābūt ģimenes apgādniekam, taču jautājums ir . ko meitene var dot pretī? Viena daļa mūsdienu meiteņu pat makaronus īsti neprot uzvārīt.

Man divi pieņemamie scenāriji ir:
1)Vīrieša un sievietes algas apjoms ir ja ne vienāds, tad līdzīgs un šādā gadījumā uzskatu, ka arī mājas darbi būtu jāsadala līdzīgi.
2) Vīrietis pelna krietni vairāk, taču sieviete apdara mājas darbus, pagatavo vakariņas nevis to vien dara kā pa vīra naudu sēž skaistumkopšanas salonos ;-)
Citus variantus neizskatu, jo ja meitenei būtu lielāka alga tad tas mani noteikti dzītu kompleksos un šādas attiecības ilgi nesanāktu.

Mazliet ar savu pieredzi daloties, pagātnē ir bijis laiks, kad sākot darboties savā specialitātē pelnīju salīdzinoši maz, taču tagad pelnu krietni vairāk un varu teikt, ka attieksme no sieviešu puses īpaši nav mainījusies, taču daudzums kādu esmu spējīgs ieinteresēt gan. Jāsaka gan, ka par šo salīdzinoši lielāko uzmanības daudzumu priecāties nevaru, jo ja agrāk reti ieinteresēju kādu, taču šī meitene parasti bija pat ļoti sakarīga un manam sociālajam slānim atbilstoša, tad tagad 90% gadījumu ir ārpus man pieņemamajiem 2 scenārijiem (t)

P.S Rays un citus argumentēt nespējīgus palūgšu šeit neizcelties ar saviem gudrajiem domugraudiem :-D
29.04.2015 19:59 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
tagad 90% gadījumu ir ārpus man pieņemamajiem 2 scenārijiem


Kādi?
1. Nestrādā nemaz, tikai kopj skaistumu
2. Nemāk vārīt makaronus, pelna daudz mazāk nekā tu
3. Pelna daudz par daudz, un štrunts, ka gatavo lielisku lazanju?
29.04.2015 20:02 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Piekrītu Tev it visā, ko uzrakstīji :-)
29.04.2015 20:03 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Scenāriji ir tikai loģiski. Nevar būt tādas veiksmīgas attiecības, kur viens tikai dod, otrs tikai ņem. Ja vīrietis pelna krietni vairāk un no savas sievietes sagaida lielāku iesaistīšanos mājsolī, viņai tas jādara. Ja viņa to nevēlas, tad jāpelna vairāk. Savukārt ja abi pelna vienlīdzīgi un vīrietis nevēlas veikt savu pusi mājās darāmā, viņam atiek pieņemt, ka arī sievietei ir visas tiesības mājās slinkot.
29.04.2015 20:04 |
 
Reitings 465
Reģ: 27.04.2015
57days tuvu tam, jā.

1) Savā vecumā joprojām ir vecākiem uz 'kakla' un viss ko dara ir studē nepieprasītu profesiju, kas pašām nepatīk, studijām velta ļoti maz laika, lielākoties "tusējas"
2) Nestrādā, nemācās
3) Strādā intelektuāli neattīstošu darbu par zemu atalgojumu, ārpus darba ļoti slinkas (jā, ir atšķirība vai sieviete dara intelektuāli attīstošu darbu vai veikalā par kasieri)

//trešais variants būtībā atkrīt, jo salīdzinot ar manu algu nesamērīgi daudz pelna varbūt 1-3% sieviešu un 2-10% vīriešu ;)
29.04.2015 20:06 |
 
Reitings 465
Reģ: 27.04.2015
Solo un Samaara, pateicos par viedokļiem
29.04.2015 20:07 |
 
Reitings 408
Reģ: 07.07.2014
Kādi?

57days
1. Nikotīns
2. Liekais svars.
3. Neglīts ģīmis.
29.04.2015 20:08 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Ja vīrietis pelna krietni vairāk un no savas sievietes sagaida lielāku iesaistīšanos mājsolī, viņai tas jādara. Ja viņa to nevēlas, tad jāpelna vairāk.


Situācija: Anna ar Jāni sapazīstas studiju gados, apprecas. Anna nekad nav bijusi mājsaimnieces tips un to nekad nav slēpusi. Desmit gadus vēlāk: šobrīd Annai ir maza mākslas studija, sirdsdarbs, pelna normāli (nevis minimalo algu ar astīti), darbu mainīt nevēlas. Jānis tikmēr ir uzsācis ienesīgu krāsu, otu un molbertu ražošanu un pelna stipri vairāk, nekā Anna.

Vai ri godīgi apgalvot, ka Annai lielaka iesaistīšanās mājas soolī ir PIENĀKUMS, tikai tapēc, ka, lūk, to sagaida Jānis, kuram tagad ir tiesības sagaidīt dajebko, jo viņš, redz, pelna vairāk?

Čota nav godīgi.

Ja Anna būtu Cosmiete, es viņai ieteiktu Jani pamest. Un štrunts par pieciem kopīgiem bērniem un mīlestību!
29.04.2015 20:10 |
 
Reitings 465
Reģ: 27.04.2015
Edgars šķiet, ka pats esi ļoti lielos kompleksos par savu izskatu

57days šim es varu piekrist, taču ja darbs ir kā sirdslieta, tad var tam veltīt mazliet mazāk laika un mājas lietās kaut nedaudz pacensties. Taču ja Jānim ir vairāk brīvs laiks tad arī viņam būtu jāiesaistas mājas darbos ;-)
29.04.2015 20:13 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Nu nav godīgi, ja viens iegulda vairāk kā otrs. Kamēr Anna čubinās ap savu darbu-hobiju, Jānim jādomā, kā nest naudu mājās. Pieņemot, ka sadzīves izdevumi tiek dalīti uz pusēm, Annai pāri nepaliek praktiski nekas. Ja viņa vēlas no Jāņa finansiālu atbalstu, bet ēst gatavot nemāk, tad lai vismaz iztīra māju. Nevēlēšanās to darīt ir slinkums. Tikpat labi mājas uzkopšanas vietā var būt kāju masāžas Jānim vai suņa vešana pastaigās 6os no rīta.
Pienākumi mums ir ne tikai darbā, bet arī mājās un attiecībās.
29.04.2015 20:17 |
 
Reitings 900
Reģ: 19.01.2014
Istam vecim un sievietei neuztrauc algu saderība 8-)
29.04.2015 20:19 |
 
Reitings 445
Reģ: 20.04.2013
Es sliecos domāt, ka ne jau algas ir jāsalīdzina, bet gan darba apjoms. Var gadīties, ka vīrietis lielu algu pelna strādājot vieglāku darbu (pazīšanās meklējot darbu, augstāka izglītība vai pieredze u.tml.), bet sieviete darbā pavada vairāk smagu stundu, bet pelna mazāk. Šādā gadījumā uzskatu, ka nebūtu godīgi likt sievietei darīt visus mājas darbus.
Un vēl mazliet sasmīdināja, ka netiek apskatīts variants, ka sieviete pelna vairāk. Un ja nu apprecies un tad pēkšņi sievai paaugstinājums un paceļ algu pamatīgi? Šķirsies vai pametīsi savu iemīļoto un labi apmaksāto darbu? :D
29.04.2015 20:22 |
 
Reitings 465
Reģ: 27.04.2015
Alondra alga netiešā veidā norāda par darba apjomu. Varbūt ne tiešo, bet laiku, kas ieguldīts tajā visā. Kas tavā uztverē ir vieglāks darbs? Un variantu, ka sieviete strādā piem. par kasieri veikalā jau izskatīju.
Šis atkal ir variants par to, ka "sieviete pelnot jebkādu algu 'cenšas'"
Tādā gadījuma nepametīšu gan, taču visu savu laiku noteikti ieguldītu lai būtu spējīgs sievietei turēt līdzi ;)
29.04.2015 20:24 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Es nedarītu mājas darbus tikai tāpēc, ka, redz, vīrietis pelna vairāk. Ja es strādāju pilnas slodzes darbu, tad tāda prasība nav pamatota.

Mūsmājās lielākoties mājas soli apdarīju es, bet ne tāpēc, ka vīrs pelna vairāk nekā es, bet gan tāpēc, ka es parasti biju ātrāk mājās no darba.
29.04.2015 20:25 |
 
Reitings 465
Reģ: 27.04.2015
Annie un ja vīrietis strādātu vairāk, taču saņemtu krietni mazāku algu, vai šāds variants vēl būtu pieņemams?
29.04.2015 20:27 |
 
Reitings 214
Reģ: 05.02.2013
Majas darbu vajadzetu sadalit nevis proporcionali nopelnitajai, bet kopdzive iegulditajai naudai, lai nav situacija ka virs pelna 700, bet sieva 300, un virs 500 notere kadam savam hobijam un vel sievai pasaka es pelnu 2x vairak kaa tu tapec tev majas darbi jadar 2x neka man. :)
29.04.2015 20:28 |
 
Reitings 465
Reģ: 27.04.2015
Negausis piekrītu arī šim ;-)
29.04.2015 20:30 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Annie un ja vīrietis strādātu vairāk, taču saņemtu krietni mazāku algu, vai šāds variants vēl būtu pieņemams?


Es to nevaru tā iedomāties, jo man liekas, ka vīrietim tomēr jāpelna vairāk. Ja ir savādāk, tad abi jūtas slikti, līdz ar to attiecību dzīvostspēja samazinās.

Protams, ja tagad tāda situācija uz laiku rastos, tad atbalstītu un motivētu apstakļus mainīt.
29.04.2015 20:33 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Diemžēl "algu saderībai" ir arī daudz mīnusi, it īpaši, kad Jānis vēl nav atrasts. Man ir vairākas draudzenes, kurām pāri 30, strādā intelektuālu un interesantu darbu, ar augstāko izglītību atbilstošā jomā, skaistas, labi audzinātas, dzīvo patstāvīgi, bet Jānis kā nenāk tā nenāk, bet ar gadiem prasības tikai aug. Negribas jau tādu, kas pelnīs minimālo un rausies melnās miesās maximas noliktavā un vakaros skatīsies TV, dzers alu un kasīs vēderu (jo neko citu nevar atļauties).
Taču kopumā piekrītu, ka algām jābūt samērīgām.
29.04.2015 20:51 |
 
Reitings 104
Reģ: 22.01.2015
Itkā nav nekas slikts, ka Tu skaties uz praktisko attiecību pusi, bet nevajag uz to tā iespringt, cik manā draugu vidū ir izveidojušās lieliskas ģimenes, daudzas lietas ir pašsaprotamas. Dzīve nav tik paredzama, pieņemsim, ka Tu esi saticis meiteni pēc Taviem standartiem, kura ir tikai sākusi kāpt pa karjeras kāpnēm un beigu beigās pelna 2x vairāk kā Tu...? Pametīsi, tikai tādēļ ka Tu nevari pieņemt ka sieviete pelna vairāk? Bet tiešām dzīvē daudz kas var pavērsties otrādi, abiem ir jāprot pielāgoties dažādām dzīves situācijām, ja tik ļoti rēķināsi un ņemsies, ko kurš pelnu un cik izdara, tā arī nodzīvosi savu dzīvīti... ;-)
29.04.2015 20:55 |
 
Reitings 104
Reģ: 22.01.2015
Grībēju vēl pieminēt vienu, ka cilvēkam atrodot savu īsto pusīti, mēdz pieaugt lielāka enerģija un motivācija kaut ko sasniegt ( patiess stāsts no dzīves)
29.04.2015 21:03 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits