Pārdomas..

 
Reitings 239
Reģ: 16.03.2015
Sveikas!

Es te tā aizdomājos.. Un gribas par to aprunāties. Tātad Latvija pec būtības skaitās nabadzīga valsts utt, daudzi sūdzās, ka nav naudas un tā. Bet paskatoties uz ielām, cilvēki ir diezgan sapucēti, staigā ar Michaels Kors somām, apģērbu veikali pilni ar pircējiem. Katrs trešais cilvēks braukā ar krutām mašīnām, cik tas ir redzams uz ielas. Un šajā gadījumā nerunāju par pusmūža cilvēkiem, bet tieši par jauniešiem, sasniedzot 24, 25 gadu slieksni. Brīžiem šķiet, ka meitenes galvenokārt uztur naudīgi draugi, jo tādā vecumā nevar nopelnīt tik daudz, lai varētu atļauties dārgas mašīnas utt..

Padiskutējam par to! :-)
09.04.2015 19:57 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Jopcik, sasmējos par to reina aprakstīto puisi :D bet nu ir tādi cilvēki un kā vēl ir :D

Vispār, manuprāt, ir divu veidu cilvēki, vieni ir tādi, kas dzīvo čuhņā, bet brauc ar dārgu auto (visticamāk ņemtu kredītā) un staigā brendīgos apģērbos, lai sabiedrībai sevi pasniegtu kā turīgu... un ir tādi, kuri dzīvo eiro remontētā dzīves vietā, brauc ar pavecu vai viduvēju auto un ģērbjas ne visai...
Īsāk sakot - vieniem ir svarīgi tas, kas viņiem pašiem priekš sevis ir aiz savām durvīm, otriem svarīgi izrādīties un zīmēties sabiedrībā.

Es arī dzīvoju kriminālā Rīgas mikrorajonā un te ir ļoti dažāda sabiedrība...gan krievu, gan latviešu, gan zīmuļi, gan parasti cilvēki ;) vienīgi nesaprotu tos extrēmistus, kuri savus Porsche Cayenne pa nakti atstāj pie daudzdzīvokļu mājas :-|
10.04.2015 10:55 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Cik no taam piesauktajaam MK somaam ir iistaas? Visi MK modelji ir nekaadi, tie ir tik viegli viltojami, ka chainiizeri var miljoniem shtanceet, gan labaakas, gan sliktaakas kvalitaates viltojumus. Prasti, bez detaljaam un sasodiiti vienkaarshi. Super aatri un leeti var uzshtanceet MK repliku.

Nesaprotu, kaapeec taas dranjkja somas tiek celtas debesiis, personiigi man riebjas visas MK somas, neesmu veel redzeejusi taadu, kura man patiktu. Tanii pashaa cenu grupaa var nopirkt citu ziimolu daudz gaumiigaakas un gliitaakas somas.
10.04.2015 10:05 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Tas mantu kults Latvijā ienācis tieši no Rietumiem un nevis otrādāk, vai tad ne tā?


No Latvijas Rietumos točna nav iegājis :)

Bet apgalvot, ka mantu kults post-padomju Latvijā ir ienācis no Rietumiem, es negribētu. Drīzāk, par KULTU mantas palika tieši trūcīgajos padomju laikos, kad "deficīts", "blats" un vispārējais trūkums padarīja to reto MANTU, kas nebija s**īga, un kuru izdevās dabūt savos nagos, par KULTA priekšmetu.

Tepat izcili intelektuālajā portalā spokiem.lv nesen bija raksts par padomju savienību, un tur biaj interesanta epizode aprakstīta - ģimenē tētim kaut kā sanāca nonākt ASV un nopirkt parastā lielveikalā dēlēnam... botas. Parastas amerikāņu botas. Vai tas bērns varēja viņas normāli valkāt? Ne tak, tikai ciemos ejot. Aiziet uz skolu nebūtu iespējams tādās - pirmajā dienā atņemtu.

Un kas tā bija par kruto mantu? Botas, jā, OK, kvalitatīvākas, nekā padomju apavi, bet tomēr - botas. I vot tev arī tā tiekšanās uz slaveno Michael Korrs somu. Tas pats vien ir - soma. Bet toties "labāka", nekā ķīniešu ražojums no Rimi.
10.04.2015 08:14 |
 
Reitings 1677
Reģ: 19.04.2011
P.S. Pati kosmētikas un drēbju kalnus katru mēnesi nekad neesmu pirkusi un nepirkšu, neatkarīgi no mana materiālā stāvokļa.
10.04.2015 06:22 |
 
Reitings 1677
Reģ: 19.04.2011
Par pilnajiem apģērbu veikaliem ar pircējiem... Te gan būtu vietā meiteņu, kas strādājušas lielveikalos viedoklis, taču esmu gandrīz vai pārliecināta, ka tas ir mānīgs iespaids. Vienkārši daļai ģimeņu tas ir savdabīgs izklaides veids, trūkst izdomas, kā pavadīt savu brīvo laiku, un tad nu brīvdienas pavada, pastaigas solī izejot cauri lielveikalam. Domāju, 90% no apmeklētājiem tā arī laiski izstaigā veikalus, neko prātīgu nenopērkot. Lai gan sociālā plaisa starp turīgāko slāni un cilvēkiem ar zemiem ienākumiem Latvijā ir milzīga, to nevar noliegt, bet tas ir daudz plašāks temats, ko vienā komentārā nav iespējams izrunāt...

Sasmaidījos par to mūžīgo mantu kulta pieminēšanu saistībā ar latviešiem. Tas mantu kults Latvijā ienācis tieši no Rietumiem un nevis otrādāk, vai tad ne tā?:-P Un kāda milzīgā atšķirība ir starp latviešu meiteni, kas apkārusies ar brendu lietām un ārzemnieku, kas nopircis milzīgu māju, ko nav spējīgs apdzīvot un divām trim mašīnām, kas viņam pieder? Vai visa sāls ir tajā, ka latvietis ar savu brendu mazumiņu plātīsies un šikos? Bet vienalga lietu vergi taču ir abi divi, tikai katrs atbilstoši savām iespējām. Interesanti, no kurienes tad nāk tie kadri ar Apple veikalu šturmēšanu vai veikalu gāšanu rinķī, kad tur ir milzīgas atlaides? Laikam jau no absolūti "nemateriālās" Rietumu pasaules(s)
10.04.2015 06:16 |
 
Reitings 239
Reģ: 27.03.2015
Mīcās 2-3 istabu dzīvoklīti

ofigetj, tu no kuras planētas? Visā Eiropā 2-3 istabu dzīvokļi skaitās normāli dzīves apstākļi un ir starpība starp 2 un 3 istabām, tāpat kā atkarīgs no cilvēku skaita tajā un istabu platības!
10.04.2015 00:50 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Mīcās 2-3 istabu dzīvoklīti

Nu gan! Es dzīvoju divistabu dzīvoklī un jūtos tur labi. Man nav vajadzīga māja ar piecām istabām, kur zāle jāpļauj un no tukšajām telpām putekļi jāmēž, lai neizskatās briesmīgi...
Esmu dzīvojusi plašā mājā, nejūtos tādā labi.
10.04.2015 00:46 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
krista, tā ir daudz kur pārtikušas Eiropas un Amerikas valstīs. Cilvēki kuri četras, piecās vai piecpadsmit paaudzes kā nu kurā valstī, ir raduši ka viņiem viss ir un vēl krietni pāri paliek, ir mazāk tendēti uz ārišķībām ne tikai brendu bet arī stila ziņā. Ģimenei var but 4 guļamistabu māja ar dārzu, divas, trīs nedargas mašīnas, māja Spānijā, ceļojumi divreiz gadā, normali iekrājumu. It kā cilvēkiem nekas ekskluzīvs nepieder, bet tajā pašā laikā dzīvo ar pilnīgu citu vērienu un ar stabilitāti zem kājām nekā postpadomju brendu urlas.
Latvijā šādai ģimenei būtu dzīvoklis jaunajā projektā, ekskluzīvs auto un skapis dārgāks par ieprieksejiem diviem kopā ņemtiem.
Pie mums ar naudu apieties neprot, jo komunisti mazos un vidējos uzņēmējus rindā pie sienas nošāva un pārejā tauta 50-70 gadus dzīvoja greizo spoguļu ekonomikā.
10.04.2015 00:28 |
 
Reitings 268
Reģ: 02.04.2015
Bet no otras puses domājot - kas vainas dzīvot dzīvoklī? Īsti nesaprotu to apzīmējumu "mīcīties 2-3 istabu dzīvoklī". Ir jau cilvēki, kas nemaz nesapņo par lielu māju, bet labāk dzīvo dzīvoklī. Tad sanāk, ja es, piemēram, tāda esmu, tad visu savu dzīvi nodzīvoju nevērīgi t.i. "mīcoties divistabu dzīvoklī"?

Bet nesaku, ka par to naudiņu labāk sapirktu Karen Millen kleitas vai MK somas. To gan es nesaprotu :)
10.04.2015 00:15 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Latvijā cilvēki ielas izskatās pārtikusi , turīgi nav īstais vārds, tāpēc ka mūsu tautai ir tada mentalitāte, ka jāizskatās maksimāli dargi, lsi gan patiesiba tas kas viniem mugura ir viss kas pelder. Man mati cēlas stāvus pie kādam algām un finansiāla stāvokļa ( vienistabu iela kredītā) latvietes velk Karen Millen kleitas, liek gēla nagus un ragus utml. Tās vienkārši ir cilveku prioritātes kur nopelnīto naudu novirzīt. Latvijā tas ir kosmētika, drēbes un viss kas ar izskatu saistīts un mašīna, kura daudzām MK somu īpašniecēm nav, pat līzingā nevar atļauties.
Kas Latvijā biezi nav prioritāte ir dzīvojamā platība. Mīcās 2-3 istabu dzīvoklīti, bet brendi mugurā.

+1. Savaa galaa noveeroju, ka cilveeki pat pie daudz lielaakaam algaam un labaakiem dziives liimenjiem tik daudz naudas nenotriec kosmeetikaa, apgjeerbaa. Daudzi turiigi cilveeki braukaa ar pavisam parastaam mashiinaam, jo vinjiem ir citas prioritaates.
Nenoperkot 10 mk somas, pie lielaka dzivokla tapat netikt. Tas ietaupijums nav tik buutisks,lai sevi neiepriecinatu.
To shkirbu starp 2-3istabu dzivokli un nakamo liimeni-maju- ar pieticiga apgerba izveli nesalaapiisi.

Domaaju, ka dazas pamanaas izteereet taadas summas nagos, ragos, astrologijas kursos, kurus saliekot kopaa ar iires izmaksaam pietiktu ikmeenesha krediita maksaajumam par nelielu maaju vai dziivokli.
10.04.2015 00:11 |
 
Reitings 1311
Reģ: 16.01.2015
Nenoperkot 10 mk somas, pie lielaka dzivokla tapat netikt. Tas ietaupijums nav tik buutisks,lai sevi neiepriecinatu.
To shkirbu starp 2-3istabu dzivokli un nakamo liimeni-maju- ar pieticiga apgerba izveli nesalaapiisi.
09.04.2015 23:19 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Latvijā cilvēki ielas izskatās pārtikusi , turīgi nav īstais vārds, tāpēc ka mūsu tautai ir tada mentalitāte, ka jāizskatās maksimāli dargi, lsi gan patiesiba tas kas viniem mugura ir viss kas pelder. Man mati cēlas stāvus pie kādam algām un finansiāla stāvokļa ( vienistabu iela kredītā) latvietes velk Karen Millen kleitas, liek gēla nagus un ragus utml. Tās vienkārši ir cilveku prioritātes kur nopelnīto naudu novirzīt. Latvijā tas ir kosmētika, drēbes un viss kas ar izskatu saistīts un mašīna, kura daudzām MK somu īpašniecēm nav, pat līzingā nevar atļauties.
Kas Latvijā biezi nav prioritāte ir dzīvojamā platība. Mīcās 2-3 istabu dzīvoklīti, bet brendi mugurā.
09.04.2015 23:12 |
 
Reitings 176
Reģ: 03.03.2015
Ps. Tas nebija domāts, ka vēlos porche. Bet vienkārši -kas man šķiet super nesasniedzams mērķis, un kas nē.
09.04.2015 22:44 |
 
Reitings 176
Reģ: 03.03.2015
Man kaut kā pie kājas, kas ir citiem. Par sevi varu pateikt, ka absolūti nesūdzos. Nedzīvoju pārticībā, bet pietiek paēst, īri samaksāt, u.c. ikdienas lietas, izklaidei, apģērbam (te gan jāpiebilst, ka man nav niķis katru mēnesi kaut ko jaunu pirkt, un arī MK somu nekārojas). Vārdsakot, visam pietiek.
Bet esmu tendēta uz pašizaugsmi un tiekšanos uz ko labāku, tāpēc ticu, ka reiz arī man būs viss ko vēlos, un tas nav nekas ūberkruts - porche. Ūberkruti ir nopirkt veselu salu Dubaijā :D
09.04.2015 22:42 |
 
Reitings 29151
Reģ: 11.02.2015
Pazīstu tikai vienu tādu cilvēku. Puisis, ap 25 gadi.
Hipster-brendīgs apģērbs, ray ban saulenes, iphouns, ūberdārga mašīna (bet neteiktu, ka kruta - viņam specifiska gaume), tikko izbraukājis ārzemju čill ceļojumu...

kredītu pilna pakaļa un dzīvo 1istabas dzīvoklī kopā ar senčiem, telpu nodalot ar skapi. Šodien skatos, bet aiz tā skapja ar savu iphounu nofočējis jaunāko žaketīti un matu griezumu, ko instagramā ielikt...

Nu tas ir vnk wtf. Bet daži cilvēki tādi ir un tur neko nepadarīs.
09.04.2015 22:21 |
 
Reitings 524
Reģ: 09.04.2015
Interesanta diskusija. Parastie tie kuri perk brendigu apgerbu,perk to loti reti un vislaik vima staiga,gandrizz nemaina drebes. Auto parasti mulki panem kredita. Turigo ir loti maz.
09.04.2015 22:13 |
 
Reitings 1311
Reģ: 16.01.2015
Stiprais_dzimums, visdrizak taa ari bija.man vienkarsi liekas jokaini,ka dzivoklis maksa letak kaa auto.
09.04.2015 22:03 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
 
Reitings 274
Reģ: 13.08.2014
CIk es esmu ievērojusi, pa Rigas veiakliem visvairāk šopingo ārzemnieki (norvēģi, zviedri utt) viņi te atbrauc, jo te viss ir lētāk, nekā attīstītākajās valstīs.

Par MK somām piekritīšu, ka daudzi staigā feikos, cilvēki jau baigi neskatās somas kvalitāti, bet redz tikai to zīmolu uz somas.

Arī strādāju divos darbos un ir baltā skaudība uz meitenēm, kam puiši apmaksā dzīvokli un vecāki studijas, man neko tādu pat sapņos neredzēt, pašai viss jāpelna :(
09.04.2015 21:32 |
 
Reitings 16
Reģ: 20.03.2015
Laila45- firestone :-D
09.04.2015 21:30 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits