ļoti vajadzīga palīdzība.

 
Reitings 162
Reģ: 16.02.2014
sveikas meitenes.man ir radusies ļoti nepatīkama situācija un varbūt šeit ir kāda daudz zinošāka,kura spēs palīdzēt.
lieta sekojoša- ieliku atverskapi.lv sludinājumu ka pārdodu jenota ādu,pēc laika man raksta viena meitene un saka ka grib pirkt.sarakstijāmies caur inbox un atverskapi.lv un pāris sms.pāris dienas viņa nevarēja atskaitīt naudu jo visu laiku radās viņai problēmas,beigās tomēr atskaitija un es nosūtiju paciņu.vēlāk saņēmu no viņas sms ka viss apmierina un ļoti patīk.ielika par pozitīvu atsauksmi man profilā.
pēc mēneša es saņemu zvanu no policijas ka par mani ir uzrakstīts iesniegums ka esmu apkrāpusi sievieti.viņa man ieskaitija naudu,bet es neesot viņai nosūtijusi paciņu.mēģināju sazināties ar viņu bet numurs bija slēgts.policists iedeva viņas jauno numuru.kad sazvanijos,tad izrādās ka beigās ir pavisam savādāk.....mums pa vidu bija trešā persona kas mūs abas apkrāpa.viņa esot redzējusi sludinājumu ss.lv (kur mans sludinājums nemaz nebija) un tur vsp bija balta lapsāda nevis mans jenots.viņa esot sarakstijusies ar šo pārdevēju(it kā mani) un pārskaitijusi naudu.tai pat laikā sanāk ka arī es sarakstijos ar šo krāpnieci noturēdama viņu par īsto pircēju.tātad sanāk ka šī vidējā persona nosūtija manus bankas rekvizītus īstajai pircējai un viņa man pārskaitija naudu,bet adresi uz kuru sūtīt man iedeva nevis īstās pircējas,bet šīs krāpnieces.īstenībā mēs viana ar otru nemaz neesam sarunājušās bet gan abas ar šo krāpnieci.
biju policija nodevu visu informāciju,visas izdrukas.un man policija lika pārskaitīt atpakaļ naudu jo es savādāk esot līdzdalībniece.tālak man jāraksta pašai ziņojums ka no manīm ir izkrāpta manta un tad meklēšot vainīgo.
zvanija man šī sieviete un teica lai par naudu neuztraucos ka viņai tā neesot svarīga,galvenais gribēja noķert vainīgo.uz ko es atbildēju ka pa daļām centīšos aizskaitīt( pagaidām audzinu mazo un esmu bez darba).tagad pēc mēneša viņa man raksta ka gaida naudu,es pateicu ka pagaidam man nav un vsp ka gribu lai atrod vainīgo un tad es pārskatišu.uz ko viņa atbildēja,ka tā nav ar mieru un uzrakstīs iesniegumu,ka es atsakos maksāt.
man jautājums tāds,vai man tiešām ir jāpārskaita atpakaļ viņas nauda vai es drīkstu pieprasīt lai šo lietu atrisisna līdz galam un tad pārskaitīt?jo savu kažokādu jau arī es atpakaļ nedabūšu pagaidām.un man arī nav 100% pārliecība ka šī pati kundze visu nau noorganizējusi.ĪSTI NEZINU KO DARĪT.
08.04.2015 13:34 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
sisiii, tas gan nebija domāts par latvieti kā tautību, kas pasē ierakstītu, bet kā latvieti, kas dzīvo uz šīs valsts zemes. Reāli spekulantu zeme :D
08.04.2015 15:02 |
 
Reitings 162
Reģ: 16.02.2014
katia bet es arī neesmu vainīga un viņiem nav nekādu pierādijumu ka esmu kādu apkrāpusi.es vnk nesaprotu kādēļ man jāpārskaita atpakaļ nauda kamēr lieta nav atrisināta.es taču nevienu neapzagu.neesmu vainīga ka manus datus kāds nodeva tālāk un ka šī pircēja īstā pārskaitija naudu.
nu nedomāju es taisīt traci ar kliegšanu,bet vismaz tika daudz lai saprastu kādēļ man ir jāatdod nauda ja pat lietas apstākļi nav zināmi.
08.04.2015 15:02 |
 
10 gadi
Reitings 893
Reģ: 29.01.2009
Es gribētu šādu sižetu redzēt Bez tabu...tomēr kā ieteikums cilvēkiem būt piesardzīgākiem. Kaut gan nekad tāpat neko nevar zināt.
08.04.2015 15:03 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Bez Tabu šī situācija būtu kā medus bitēm. Tiešām varbūt jāapsver arī šāda lieta/
08.04.2015 15:05 |
 
Reitings 162
Reģ: 16.02.2014
katia bet ja lieta iet caur policiju nevis kkadu ebay tad taču būtu jābūt kaut kādai lapelei vai apstiprinājumam no policijas ka es esmu atdevusi naudu par konkrēto situāciju un ka viņam na vair nepiesiesies.
vai nau tā,ka mēs abas ierastos pie viņiem un es atdotu naudu un viņa parakstītu ka atcēļ sūdzību jo ir saņēmusi naudu atpakaļ?
08.04.2015 15:06 |
 
Reitings 162
Reģ: 16.02.2014
par bez tabu šaubos gan,bet ir pretīgi ka es esmu vienīgā vainīgā šobrīd un no manīm pieprasa naudu.es jau neatsakos viņu atmaksāt,bet KĀDĒĻ MAN TAS JĀDARA PIRMS ATROD VAINĪGO?
08.04.2015 15:08 |
 
Reitings 925
Reģ: 11.06.2012
Man liekas, ka Tev ir jāpanāk, ka Tevi atzīst par cietušo. Ieguglē cietušais kriminālprocesā. Jo pagaidām izskatās, ka grib pataisīt par vainīgo. (Neesmu jurists :D)
08.04.2015 15:09 |
 
Reitings 538
Reģ: 02.02.2015
Ai, tev neko ieskaidrot nevar. Tev nekas nav jāmaksā!!! Ko tu peries pirms laika? Savācies tak!
08.04.2015 15:11 |
 
Reitings 86
Reģ: 26.01.2015
katia bet es arī neesmu vainīga un viņiem nav nekādu pierādijumu ka esmu kādu apkrāpusi.es vnk nesaprotu kādēļ man jāpārskaita atpakaļ nauda kamēr lieta nav atrisināta.

Tāpēc, ka tā ir pircēja nauda un nekādā veidā nepienākas tev. Pircējs nesaņem preci - tu nesaņem naudu par preci. Viss, stāsta beigas. Tas nepadara tevi par vainīgo, bet vismaz ļauj 1 no pusēm iziet no situācijas bez zaudējumiem. Ja gribi, vari rakstīt lietu par jenota atgriešanu un krāpnieces meklēšanu, nezinu vai policijai ir pienākums visu lietu izmeklēt, ja iesniegums ir tikai par naudas atgriešanu pircējai.

katia bet ja lieta iet caur policiju nevis kkadu ebay tad taču būtu jābūt kaut kādai lapelei vai apstiprinājumam no policijas ka es esmu atdevusi naudu par konkrēto situāciju un ka viņam na vair nepiesiesies.
vai nau tā,ka mēs abas ierastos pie viņiem un es atdotu naudu un viņa parakstītu ka atcēļ sūdzību jo ir saņēmusi naudu atpakaļ?

jā, jums vēl uztaisa ceremoniju, kur Bēthovena 9. simfonijai skanot jūs ejat pa iecirkņa gaiteni, nododat naudu viena otrai rokās, un ar asinīm parakstāt zvērestu, ka nekad vairs nemeklēsiet kontaktu (t)
08.04.2015 15:17 |
 
Reitings 162
Reģ: 16.02.2014
ai es cenšos :) bet grūti savākties,jau visu dienu domāju ko un kā labāk.toreiz iznākot no policijas vsp sajutos kā zagle.....laikam tiešām jāiedzer piparmētru tēja un viss jāapdomā.
08.04.2015 15:18 |
 
Reitings 162
Reģ: 16.02.2014
nē nevajag nekādu zvērestu un mūzikas pavadijumu (nepārspīlē pati) bet labprāt redzētu ka viņa atsauc iesniegumu policijā.

Tāpēc, ka tā ir pircēja nauda un nekādā veidā nepienākas tev. Pircējs nesaņem preci - tu nesaņem naudu par preci.


kā es varu zināt ka viņa nesaņēma preci un ka tā nav krāpšana?otrkārt es preci nosūtiju ar domu ka sūtu šai īstajai pircējai un tādēļ uzskatu ka man pienākas tā nauda,kamē nav pierādīts,ka viņa preci nesaņēma.
08.04.2015 15:22 |
 
Reitings 162
Reģ: 16.02.2014
man ir tikai viens jautājums vai man jāpārskaita atpakaļ nauda ja es saņēmu naudu no šīs sievietes un arī nosūtiju paciņu domādama ko to saņems šī personā,kuras vārds un uzvārds uzrādijās pārskaitijuma rekvizītos.kā es varu būt droša ka šī sieviete to nav saņēmusi.ok manipulācijas veica šī trešā persona,bet es taču sūtiju paciņu personai kas man ieskaitija naudu,viņas vārdu un uzvārdu norādiju uz paciņas.un no viņas arī saņēmu naudu.bet tagad sanāk ka man tā jāatdod jo viņa nesaņēma paciņu jo pa vidu mums bija krāpniece.nu vopsm pamatīgs sviests.
08.04.2015 15:37 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
sūtiju paciņu personai kas man ieskaitija naudu,viņas vārdu un uzvārdu norādiju uz paciņas.un no viņas arī saņēmu naudu.


Viņai sākumā jāpierāda, ka preci nav saņēmusi. Kā viņa to var izdarīt? Nekā. Nekas Tev nekur nav jāpārskaita.
08.04.2015 15:39 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Tev taču ieteikumu jau daudz. Vai tiešām neviens neder? neviena tavā vietā cīnīties par taisnību neies.
08.04.2015 15:40 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
es domāju, ka zvani labāk uz bez tabu, vismaz viņi interesanta sižeta dēļ izdarīs visu tavā vietā - un ar juristiem izrunās visu un ar policiju :)
08.04.2015 15:40 |
 
Reitings 162
Reģ: 16.02.2014
ieteikumi der visi,bet nevaru jau arī visu tagad pielietot.es ceru ka kāda ar juristes izglītību varbūt šo izlasīs un spēs pateikt kā būtu PAREIZĀK.šonedēl došos pie jurista bet es nevaru viņam maksāt un ņemt viņu vel līdzi uz policiju...tas viss taču maksā lielu naudu.aiziešu uz bezmaksas konsultāciju pagaidām.ir grūti izbraukāt uz pilsētu, ja mājās ir mazs bērns kurš vel slimo un nav kam iedot atstāt.tādēļ es cenšos pēc iespējas vairāk noskaidrot šeit no iespējams zinošākiem cilvēkiem.lai aizbraucot man būtu skaidrs ko varu pieminēt un iespējamsvairs nebūtu atkārtoti jābrauc.TĀDĒĻ PROTTAMS PALDIES VISĀM KAS KKO IESAKA UN NOTEIKTI ES RĪKOŠOS.
08.04.2015 15:49 |
 
Reitings 86
Reģ: 26.01.2015
kā es varu zināt ka viņa nesaņēma preci un ka tā nav krāpšana?otrkārt es preci nosūtiju ar domu ka sūtu šai īstajai pircējai un tādēļ uzskatu ka man pienākas tā nauda,kamē nav pierādīts,ka viņa preci nesaņēma.

Nu tad nedod atpakaļ to naudu! Man vienalga. Cik nav redzēts, ka pāris grašu dēļ cilvēks zaudē visu godu un klūp krāgā visiem pēc kārtas, vainodams nevainīgus cilvēkus pie visa pasaulē, ka tik paturēt pāris liekus centus sev. Ierosini par viņu lietu, pēc pāris mēnešiem vai gadiem gan jau saņemsi no policijas pavēsti, ka viss atrisināts, atdodiet taču beidzot nevainīgam cilvēkam to naudu! Domā, ka šādiem shēmotājiem nav ko citu darīt, kā vienpersoniski krāpties un vienpersoniski rosināt 500 lietas katru mēnesi? Vai arī tavuprāt viņi iesaista visu pagastu savās shēmās?

Viņai sākumā jāpierāda, ka preci nav saņēmusi. Kā viņa to var izdarīt? Nekā.

Paciņu meklēšana ir pārdevēja uzdevums, nevis pircēja. Ja pārdevējs to nespēj izdarīt, to var darīt policija, bet šajā gadījumā policijai vispār nav dots uzdevums to darīt. Ja pārdevējs sēž rokas salicis klēpī un fantazē, ka visa pasaule ir viņu apkrāpusi, pircējs var mierīgi vērsties tiesā, rezultātā pārdevējam var nākties arī tiesas izdevumus apmaksāt.
08.04.2015 15:49 |
 
Reitings 1338
Reģ: 15.03.2009
Es par šādu shēmu vairākkārt esmu lasījusi atverskapi.lv. Paskaties tur forumā - tur ir vairākas tādas kā Tu, varbūt viņas zinās, ko ieteikt un pašas ir kaut kā atrisinājušas šādas situācijas.
Bet vispār, šausmas... (t)
08.04.2015 15:51 |
 
Reitings 162
Reģ: 16.02.2014
un uz bez tabu es neiešu dēl kkā šāda,ir arī nopietnākas lietas.vnk šis var draudēt visām kuras iepērkas un pārdod internetā,jo patiesībā šī krāpšanas shēma ir vienkārša.negribētos lai krāpniece staigā uz brīvām kajām.
08.04.2015 15:51 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Katia

Tieši tādēļ ir kārtība - komunikācija, maksājums, izsūtīšana.

Viņas vienojās (pierādāma sarakste, kurā norādīti otras personas dati) par paciņas izsūtīšanas kārtību un apmaksas kārtību. Otra puse šo vienošanos apstirpiunāja ar naudas pārkaitījumu, pēc kura sekoja paciņas nosūtīšana pēc norādītajiem datiem un abām pusēm norunātu vietu un veidu. Tas viss ir pierādāms. Tāpat kā ir pierādāms, ka paciņa ir saņemta (izņemta). Nav pierādāms, ka tā nav šī otra persona, bet kāda trešā puse (krāpniece). Sākotnēji ir jāpierāda, ka trešā persona vispār eksistē un tā ir vaininiece nevis pircējai piesaistīta persona.
08.04.2015 15:56 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits