Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Uzņēmība, entuziasms

 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Kā jums liekas, uzņēmība un entuziasms tiek cilvēkam dots vai to iespējams pašam attīstīt?
Teiksim pasīvs cilvēks, kuram nav izteiktu hobiju, viņš vienkārši plūst rutīnas dzīvē un tad sevi izmaina - kļūstot par aktīvu cilvēku. Vai arī tomēr, ja bērnībā cilvēkam ir bijusi interese par dažādiem hobijiem, tādiem arī ir tā lielā uzņēmība, dzīves entuziasms un to nevar tā iegūt?
Gribētos dzirdēt viedokļus un parunāties par šo tēmu :)
04.04.2015 23:22 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
Man liekas gan gan. Ir taadi, kam jau tas ir dabas dots, kas jau no beerna kaajas ir taadi aktiivaaki, uznjeemiigaaki, un taadi tad paliek arii pieaugusho dziivee.
Bet, manupraat, arii neuznjeemiigi cilveeki taadi var kljuut. Jaabuut tikai kaut kaadam klikshkim galvaa, vai arii jaadzimst kaadai idejai, meerkjim, ko sasniegt, un tad jau entuziasms arii klaat.

Es, piemeeram, esmu entuziastiska slinkje :D nu taa, ka peec dabas patiik peldeet pa straumi, kaut ko slinkot, dziivot chillaa, bet tajaa pashaa laikaa, ir sfeeras, kuraas es esmu ljoti aktiiva, nekad neapstaajos un par slinkumu pat nedomaaju.
04.04.2015 23:42 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Man, piemēram, vēlme ir sagriezt gaisā savu dzīvi, bet nu man kaut kā neizdodas. Es arī gaidu to klikšķi, bet kā nav tā nav :D Uznāk iedvesma un uz kādu laiku izdodas pilveidot sevi, bet tad iestājās kaut kāds slinkuma periods un es reāli palaižos. Es gribētu, lai es visu laiku būtu kustībā, darbībā nevis brīvdienā čillot uz dīvāna.
05.04.2015 00:01 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Klikšķis būs tad, kad darīsi un tas būs ieinteresējis tik ļoti, ka negribēsies apstāties.
Es uzskatu, ka entuziasms ir paša attīstīts un radīts process, savukārt uzņēmības ziņā liela nozīme ir arī audzināšanai, bērnībā ieliktiem pamatiem un arī paša izjūtām par sevi. Piemēram, cilvēks, kura vecāki būs nobumbulējuši un neielikuši pamatā domāt par sevi labi un nepadoties, iemācījuši risināt dažādas problēmas un spējuši iemācīt izprast, ka no jebkuras situācijas ir dažādas izejas, nebūs savā dzīvē tik uzņēmīgs un pašpārliecināts nopietnu darbu veikšanai kā tas, kuram tas viss nav gājis secen.

Bet nu tā domāju tikai es.
05.04.2015 00:08 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Nepiekrītu, ka, ja vecāki nav ielikuši to pamatu būt uzņēmīgam, domāt, tas nekas nenotiks, bieži viens bērns pats to iemācās caur visiem sarežģījumiem, kas dzīvē gadās. Citi vecāki var mācīt un rādīt piemēru, bet, ja bērns nevarēs, neredzēs sarežģījums, tad nekas nenotiks. Manuprāt, tik ļoti nav atkarīgs no tā, ko vecāki tikai ieliek, bet arī no apkārtējās vides un kāds pats bērns ir raksturā.
05.04.2015 00:10 |
 
Reitings 309
Reģ: 13.03.2015
Jebkuram cilveekam ir iespeejas augt un attiistiities. Neticu, ka ir kas taads, kas var buut tikai no dabas dots un ko nevareetu ieguut paarvarot dziives shkjeershljus.
05.04.2015 00:20 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
apple_pie, nu ja, tādēļ teicu, ka, manuprāt, par uzņēmību nozīme ir abiem - audzinātajam un paša domām. varbūt neskaidri uzrakstīju. :-)
05.04.2015 00:22 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Man atkal grūti noticēt, ka to visu var iegūt. Es to pēc apkārtējiem spriežu, man zināmie uzņēmīgie, entuziasma pilnie cilvēki jau no mazotnes tādi bijuši. Es tiešām nezinu nevienu tādu pasīvu cilvēku, kurš kļuvis par tiešām aktīvu un izmanto dotās iespējas.
05.04.2015 00:28 |
 
Reitings 39
Reģ: 04.01.2015
Šobrīd kā reiz lasu Rīgas Laiku, interviju ar ukraiņu izelsmes polittehnologu Gļebu Pavlovski, kurš 25 gadu vecumā pameta Ukrainu un sievu, aizbrauca uz Maskavu ar milzīgām pretenzijām, bet vēl ilgi strādāja par celtnieku un krāvēju, paralēli nodarbojās ar dažādiem politiska rakstura projektiem par kuriem neko nekad nenopelnīja, līdz beidzot ap gadiem 40 izdevās uzsākt nopietnu karjeru.

Manuprāt, tā izskatās uzņēmīgs cilvēks, un tas ir rakstura jautājums. Ja par uzņēmību runājam tādā līmenī, ka meitene iet uz sporta zāli, reizēm aizsūta cv uz labākiem uzņēmumiem, apmeklē kādus kursus, glezno utt., tad to, protams, var iemācīties darīt, tas nebūt nav sarežģīti. Tikai jāieiet ritmā, vienmēr jāuzkurina interese ar kaut ko, reizēm vienkārši jāpiespiež sevi. Nevajag sevi pārslogot, mēģinot darīt visu uzreiz, no tā motivācija tikai zūd. Nevajag arī darīt lietas, kuras šķiet, ka ''vajag'' darīt, lai gan īsti neinteresē. Tas būtu bezjēdzīgi. Un, protams, reizēm vajag arī vienkārši paslinkot.

Es tiešām nezinu nevienu tādu pasīvu cilvēku, kurš kļuvis par tiešām aktīvu un izmanto dotās iespējas.

Varbūt tāpēc, ka viņi ar savu dzīvesveidu ir apmierināti? Ne visi grib sevi mainīt un izmantot kaut kādas iespējas.
05.04.2015 00:38 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Varbūt tāpēc, ka viņi ar savu dzīvesveidu ir apmierināti? Ne visi grib sevi mainīt un izmantot kaut kādas iespējas.


Es piekrītu, bet es runāju par tiem, kuri gribētu mainīt. Piemēram, es gribu mainīt, bet tā līdz galam neizdodas. Tad nu es tagad domāju, vai vienkārši šis vēl nav īstais laiks vai vienkārši tas man ir grūti izdarāms dēļ rakstura iezīmēm.
05.04.2015 01:03 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Iespējams, līdz galam neizdodas, jo neesi tomēr pietiekoši motivēta. Vēl nereti ir problēma cilvēkiem ar pārlieku sevis žēlošanu..tad psiholoģiski grūti, tad pirkstiņš sāp..mamma neatbalsta utt. :)
05.04.2015 01:10 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Vēl kādi viedokļi? :)
05.04.2015 12:57 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Domāju, ka šīs īpašības iegūt apzināti varētu būt grūti, varbūt pat neiespējami. Drīzāk teiktu, ka uzņemība un entuziasms pasīvam cilvēkam var attīstīties ārēju apstākļu ietekmē, ja apkārt ir cilvēki, kas tevi atbalsta, ja uzsākatais izdodas, sniedz gaidīto rezultātu, tad rodas iedvesma tālākajam.
05.04.2015 13:26 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits