Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Veselīga dzīvesveida uzsākšana/ pamatprincipi.

 
Reitings 601
Reģ: 14.07.2011
Sveikas, cosmo meitenes un sievietes.

Siltajai sezonai pienākot, gribētu uzsākt nosacīti jaunu dzīvi, t.i., sākt ēst veselīgāk. Šis laiks šķiet sevišķi piemērots, jo tūlīt, tūlīt sāksies visu vietējo labumu sezonas, būs pieejams vairāk svaiga, zaļa un vērtīga.

Būtu ļoti priecīga un pateicīga, ja Jūs padalītos ar niansēm un principiem, ar kuriem sākāt, pievēršoties veselīgākai dzīvei. Piemēram, aizstāt majonēzi ar olīveļļu, baltmaizi ar graudu maizi u.tt. Pieļauju, ka uztura speciālistēm šķitīs smieklīgi, bet man būtu svarīgi sākumā dzirdēt tieši šīs vienkāršās, viegli īstenojamās lietas, lai nesapītos meistarībā un nekapitulētu grūtību priekšā.

Mans mērķis ir ne tik daudz notievēt (augums jau ir slaids), cik pārstāt sevi piesārņot ar nevajadzīgo.

Tēma atvērta dažādām sarunām par attiecīgo tēmu.

Rosinājumam uzdošu konkrētu jautājumu: kā ir ar svaigajiem - smērējamiem sieriem? Veselīgi vai nē? No kādām sastāvdaļām tajos vajadzētu izvairīties?
27.03.2015 16:22 |
 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
Man ļoti palīdz aplikācija Lifesum.
29.03.2015 23:11 |
 
Reitings 601
Reģ: 14.07.2011
Paldies par vērtīgajiem ieteikumiem!

Varbūt vēl kāda vēlas izteikties?
29.03.2015 23:09 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
attieciba uz uzturu pats pamats utu iemacities izkirt uzturvielas- saprast ko katar dara muus organisma un cik tyas nepieciesamas... un tas tas sabalanset un attiecigi piemeklet produktus
29.03.2015 09:35 |
 
10 gadi
Reitings 718
Reģ: 01.12.2009
Cūkgaļa cilvēkam nav ieteicama, jo pēc uzbūves šis dzīvnieks ir līdzīgs cilvēkam arī šūnas, kas bieži lietojot šo gaļu uzturā, var izraisīt vēžu šūnu attīstību
29.03.2015 09:32 |
 
Reitings 137
Reģ: 07.10.2014
Man patīk teiciens:
Brokastis ēd kā karalis,
Pusdienas kā princis,
Vakariņas - kā ubags. :)
28.03.2015 16:41 |
 
Reitings 806
Reģ: 29.01.2009
Manuprāt, būtu svētīgi sākt nevis ar kategorisku atteikšanos, bet padomāšanu par to, kuriem neveselīgajiem produktiem vari atrast vienlīdz simpatizējošu, tātad labprātīgi izvēlētu aizstājēju.

Es šādā veidā esmu ieviesusi sekojošas pārmaiņas ēdienkartē:
1) krāsainā brokastu jogurta vietā bezpiedevu jogurts ar tējkaroti ievārījuma (šo daudzumu pamazām samazinu, sākumā pie salduma pieradušās garšas kārpiņas pieprasīja pusotru tējkaroti);
2) krējum-majonēžsalātu vietā biežāk izvēlos par aizdaru izmantot olīveļļu, balsamico, dažkārt tiem pievienojot citrona sulu. Tāpat dažādībai mēdzu pievienot diedzētus graudus (pirktus gan). Ieinteresēja šajā pašā diskusijā pieminētās citas eļļas;
3) baltmaizi neēdu ne tāpēc, ka tā ir bubulis veselībai un slaidai figūrai, bet tāpēc, ka citi maizes viedi garšo daudzkārt labāk. Manas favorītes: Fazer Mellā maize, Hanzas Rudzu rikas, Kuldīgas Melnā rupjmaize;

4) pēc iespējas vairāk augļu un dārzeņu uzturā: gan ēdienreizēs (ļoti patīk ieteikums par pusi šķīvja ar dārzeņiem), gan starp tām. Cenšos ēst sezonas dārzeņus, kaut pagaidām no tālu zemju tomātiņiem atteikties neizdodas;
5) līdzās rīsiem, makaroniem un kartupeļiem: griķi, zirņi, pupas, lēcas;
6) paciņu tēju vietā šoziem pilnībā pārgāju uz beramajām. Garšīgāk un līdz minimumam samazināts saslauku daudzums organismā :D ;

Tas par mani. Šīs ir tās lietas, kas kaulus nelauž un viebties neliek. Domāju, veselīgs uzturs Tavā dzīvesstilā iekļausies daudz organiskāk, ja sāksi mierīgāk, bez nikniem nedrīkst! Nez vai sekos iepriecinoši rezultāti, ja teiksi ardievas dievinātajai biezpienbulkai un rīstīdamās dzersi biešu sulu.
Vēlāk jau var sevi audzināt stingrāk, vien jāatceras, ka dzīvojam vienreiz: ja gribas to zefīru šokolādē, tad nevajag sev to liegt, ja vien tā nepārvēršas par vienīgo ēdienreizi un apēsti tiek daži gabaliņi, nevis kilograms, haha.
28.03.2015 14:23 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Cūkgaļu nelietoju, jo cilvēkam šī gaļa īsti nav veselīga, bet protams visu nelielos daudzumus var


Nav veselīga, jo?
28.03.2015 14:05 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Es taču neteicu, ka jāēd baltmaize ar makaroniem :D Pati baltmaizi neesmu ēdusi nezinu cik gadus un par sportistiem bija tikai piemērs! OH ir arī rīsi, griķi, dārzeņi, augļi, putras, utt.
Un, ja ir problēmas ar vēderu, tad vispirms var mēģināt izslēgt laktozi no uztura, tad fruktozi, glutēnu. Šīs 3 produktu nepanesamības, šādā secībā, arī ir vispopulārākās, pati arī nepanesu piena olbaltumu un fruktozi.
28.03.2015 13:56 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Tāpēc maizi cepu pati.. vismaz zinu, kas ir tās sastāvā.. un arī vēders nepūšas :)
28.03.2015 13:39 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Man arī ir cīņas ar maizi - te Norvēģijā, kur sviestmaize ir viens tradicionālā no uztura pamatiem, man no veikala maizes dikti pūšas vēders, īpaši no baltās maizītes. Savukārt Parīzē, kur katru rītu ar vīru nošķinām pa svaigai bagetei, puncis bija laimīgs un es pat bišķi svarā nokritos... Patlaban ēdu rīsu galetes un šad un tad izcepam maizi mājās.

Mans veselīgais dzīvesveids šobrīd:
Dzeru daudz ūdens, cenšos iet agrāk gulēt, gandrīz katru dienu sportiņš, ēdienkartē daudz dārzeņu, liesu piena produktu (vājpiens, mājas siers, kazas sieriņi, grieķu jogurts), liesa gaļa un olas. Šad tad kāda putra, brūnie rīsi, griķi, kartupeļi, bet spiežu uz salātiem piedevās. Nesen sev atklāju lēcu putru - ļoti garda! Ēdu augļus, bet cenšos neēst vairāk par 2 augļiem dienā. Daļu savu dienišķo kafijas krūžu aizstāju ar zaļo tēju.
28.03.2015 13:33 |
 
10 gadi
Reitings 5929
Reģ: 29.01.2009
Es personīgi maizi esmu izslēgusi par 95% (ciemos, ja gadās kāda kūciņa vienīgi) un uzskatu baltos miltus par absolūti bezvērtīgiem (ja tie nav pilngraudu un ir iecepti mistiskās kūkās, maizēs un cepumos). Visi pārējie OH pārstrādājas ātri un bez problēmām - jo mazāk apstrādāti, jo ātrāk.
28.03.2015 13:14 |
 
Reitings 2336
Reģ: 29.01.2009
Te pavīdēja viedoklis, ka oh viegli pārstrādājas, bet man tas galīgi neder. Man nav celiakija, bet pēc 2 maizes šķēlēm mans vēders ir sapūties uz visu dienu. Man pat no augļiem tā nav.
28.03.2015 13:07 |
 
Reitings 210
Reģ: 10.03.2015
lindachka, tieši tagad sapratu, ka vēlos justies labi ne slikti. Tagad organims pats pateicis ir stop. Vēlos mainīt savus ēšanas paradumus pilnībā.
28.03.2015 13:01 |
 
Reitings 2336
Reģ: 29.01.2009
Jāmaina domāšana, ka porcijai jāsastāv lielākoties no kartupeļiem, griķiem, rīsiem un divām ēdamkarotēm kaut kādu salātu, bet tieši otrādāk! Uz mana pusdienu šķīvja pārsvarā ir dārzeņu salāti un gabaliņš liesas gaļas vai zivs. Arī no cūkgaļas nav jābaidās. Liesa cūkgaļa nemaz nav tik skādējama. :)
28.03.2015 12:45 |
 
Reitings 210
Reģ: 10.03.2015
Viegli pārstrādājas OH - augļi, dārzeņi. Tas, kas satur daudz šķiedrvielas. Piemēram, sportisti pirms spēlēm /sacensībām ēd pastu, jo tā dod labu devu enerģijas un ātri pārstrādājas. Bet visam jābūt balansā, nedrīkst pārtikt no OH vien.


Šorīt piemēram ēdu tikai auzu pārslas vārītas ūdenī un izdzēru pus glāzi kefīra, vēlāk apēdu vienu banānu. Uz doto brīdi vairāk neko neesmu ēdusi. Iespējams pagatavošu burkānu sautējumu. Pēdējo nedeļu paēdod bija nelaba sajūta (uz sliktu dūšu), pilnuma sajūta. Vakar pēdējo reizi paēdu launagu un vairāk neēdu, jo kuņģis tik ilgi pārstrādāja to ko apēdu, ka tikai vakarā jutos labi un vairāk neko neēdu, lai naktī varu gulēt (sāpju nav). Dzēru ēšanas laikā Mezym tabletes, bet tās līdzēja tikai pirmo dienu, pēctam atšķirību nejutu. Vienīga atšķirība ir šodien, jo neesmu ēdusi neko smagāku, sliktumu šodien vairāk nejūtu. Kādas dienas jāpartiek no produktiem, kas viegli pārstrādājas, nerada smaguma sajūtu.
28.03.2015 12:37 |
 
Reitings 3298
Reģ: 16.04.2012
Latvijas vistām nebaro hormonus...tas ir aizliegts ar Eiropas savienības regulu. Ķekavas un Bauskas audzētāji 100% garantē, ka to cāļi ir brīvi no hormoniem.
28.03.2015 08:20 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Viegli pārstrādājas OH - augļi, dārzeņi. Tas, kas satur daudz šķiedrvielas. Piemēram, sportisti pirms spēlēm /sacensībām ēd pastu, jo tā dod labu devu enerģijas un ātri pārstrādājas. Bet visam jābūt balansā, nedrīkst pārtikt no OH vien.
28.03.2015 07:17 |
 
Reitings 210
Reģ: 10.03.2015
Jautāšu šajā tēmā.
Kādi produkti kuņģim būtu visvieglākie? Ko var ēst droši, lai nenoslogotu kuņģi? Lai viegli pārstrādātos.
28.03.2015 00:24 |
 
Reitings 1319
Reģ: 10.10.2010
Par to vistas gaļu, pašai garšo, bet, noskatoties šos video, nezinu, visa gribēšana ēst pārgāja-
https://www.youtube.com/watch?v=w6Vxrb4Gva8
28.03.2015 00:07 |
 
10 gadi
Reitings 718
Reģ: 01.12.2009
Lasīju kkur pētījumu par Ķekavas vistām, tur bija aprakstīts, kā audzē viņas, visi mīti par hormoniem utt, tad nu tagad izvēlos tikai Ķekavas vistas un no zemniekiem kad iespējams:-) Cūkgaļu nelietoju, jo cilvēkam šī gaļa īsti nav veselīga, bet protams visu nelielos daudzumus var
28.03.2015 00:01 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits