Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Raimonda Elbakjana lieta

 
Reitings 230
Reģ: 20.01.2015
Kādas ir jūsu pārdomas? Manuprāt Stradiņš rīkojās pilnīgi pareizi raidot brīdinājuma šāvienus gaisā tuvojoties sunim, jo 1) saimniekiem savi kranči ir jāsavāc 2) Ja cilvēkam ir ieroču nēsāšanas atļauja, tad viņam ir visas tiesības to ieroci izmantot, suns nav cilvēks, ko tagad kranču aizstāvji teiks - ''necilvēks, kā var šaut uz suni?'' - Padomājiet, vai jūs to pašu teiktu, kad jūsu bērniem (tpu, tpu, tpu) milzīgs vācu aitu suns uzbruktu.

Vēl piedevām šodienas Elbakjana izteikumi , šeit citāts no ''delfiem'' -
Elbakjans: Stradiņš kaujas pozā šāva uz suni, kurš atradās 30 metrus no viņa
. Jūs izlasījāt kārtigi? ŠĀVA! Viņš pat netrāpīja! Un Elbakjans vēl atļaujas piekaut piekaut cilvēku tikai dēļ tā, ka viņš aizstāvēja no Elbakjana kranča, kas nebija pavadā raidot brīdinājuma šāvienus gaisā? Nu gan! Un ir cilvēki, kas viņu atļaujas aizstāvēt! Kā piemēru var minēt šo.

Ģenerālis @ValdisValters · Mar 22
Lūdzu ordeni piešķirt@RElbakjans !!!!!


Cerams policija visu noskaidros, kaut gan mūsu valstī taisnība ne vienmēr uzvar.
24.03.2015 19:42 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
meooooww - ko tu dari muļķu forumā? nav apnicis apsaukāties? gudrīte atradusies


nejau visi šeit ir muļķi ;) rekur te paskatoties komentārus, pat panti ir uzcepti augšā, kas pierāda to, ka viss, ko viņš darīja bija likumiski. Vispār jau es jutu, ka daudzām gribēsies pieminēt bēdīgi slaveno kinoteātra incidentu, bet kāds tam ar šo sakars? Divi pilnīgi atšķirīgi gadījumi. Tieši tāpat daudzi cilvēki izmantojot ieroci ir glābuši savu vai savas ģimenes dzīvību, kaut kā neredzu tos piemērus un nosodījumu, ka ak... cilvēks izmantojis ieroci :D
25.03.2015 11:38 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Tātad, cienījamais delfi.lv portāla raksta autors atsaucies uz novecojušu likumu. Bet skaidrs ir tas, ka suņa laišana bez pavadas (un arī pat bez uzpurņa) nenozīmē, ka suns drīkst apdraudēt cilvēkus.


Kļūdies, lāčuk. Bet, tas,ka atvēri likumi.lv un mēģināji lasīt, jau ir super! :)


Bet, man vienmēr ir paticis, ka cilvēki šādos gadījumos aizmirst, ka ikkatrs gadījums ir individuāls. Pastāv gan neaudzināti suņi, gan saimnieki, kuri neņem vērā, ka ir cilvēki, kam var būt bail, kā arī ir īpaši nervozi cilvēki, kuri uzvedas neadekvāti ieraugot visu, kas staigā uz četrām kājām. Vairums gan ir forši un smaidīgi cilvēki, tas priecē! :)
25.03.2015 09:45 |
 
Reitings 216
Reģ: 05.03.2015
Tāda sajūta,ka autors atkal uzcepis tēmu,lai vēlāk visiem mēģinātu pierādīt savu taisnību,zinot ka tāpat viedokļi atšķirsies.
Man baigi šis notikums neinteresē,katram sava taisnība.
Es tik domāju,ka ja saimnieks laiž savu suni vaļā,tad viņš zina,ka suns nav bīstams. Ja suns būtu agresīvs,tad vismaz ar uzpurni palaistu vaļā vai nelaistu vispār.
Es arī savu suni parkos laižu vaļā, bet vienmēr uzturos tā tuvumā un,ja sāk kkur skriet,es vienmēr atsaucu atpakaļ. Mēs esam izaudzinājuši ļoti paklausīgu suni. Suns arī mēdz pieiet pie citiem cilvēkiem,bet nekad,nekad tas nenodarīs neko ļaunu svešam,ja nav savā teritorijā.
Bet,protams,ir dažādi saimnieki un dažādi suņi... Ne vienmēr saimnieks pazīst savi suni visos tā dziļumos.
25.03.2015 09:35 |
 
Reitings 618
Reģ: 05.04.2012
mož man arī vajag.. ja nu man piemājas kaķu bars uzbrūk? sēž tur pie padīša un lupī virsū


:-D:-D
25.03.2015 09:25 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Mhm, mūsdienās tā pašaizsardzība nu tik populāra kļuvusi. Viens popkornu skaļi ēd, otrs suni bez pavadas staidzina (lai gan prieks, ka par to sodīs + vajadzētu arī ikdienā policistiem ar šādu lietu nodarboties, jo šādi skati ir diezgan bieži vērojami), mož man arī vajag.. ja nu man piemājas kaķu bars uzbrūk? sēž tur pie padīša un lupī virsū (e)
25.03.2015 09:20 |
 
Reitings 233
Reģ: 24.09.2013
A jums neliekas dīvaini, ka šajā situācijā ir iesaistīti divi sabiedrībā zināmi cilvēki?
25.03.2015 09:19 |
 
Reitings 618
Reģ: 05.04.2012
Taisnība Selīna
to gadījumu jau visi piemirsuši, ka nošāva tēvu bērnu acu priekša :-) tāds pats, kurš līdzi nēsāja ieroci.
25.03.2015 09:12 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
meooooww - ko tu dari muļķu forumā? nav apnicis apsaukāties? gudrīte atradusies :D
un par ieroču nēsāšanu.. jap, likums ļauj un viens gadījums ar šādu atļauju bija vērojams kinoteātrī nemaz tik nesenā pagātnē :-)
25.03.2015 09:09 |
 
Reitings 618
Reģ: 05.04.2012
Stradiņam likumīgā kārtā bija tiesības raidīt brīdinājuma šāvienus, lai atbaidītu suni. Ja suns atrastos vēl tuvāk, tad viņam būtu tiesības to nošaut pavisam, jo suns reāli apdraudēja Stradiņa veselību.


Suns loģiskā kārtā tevi neapdraud, ja atrodas tuvāk par 20m no Tevis ;-) tas nedod tiesības šaut. Ja viņš tev uzbrūk, tad ir tiesības. Pēcāk ej un tiesā aizstāvies un paskaidro, ka tu esi neskarts, bet suns nošauts un kā tu sevi aizstāvēji. Tā nav mana nostāja, bet es pietiekami visu šo zinu (t)
25.03.2015 09:08 |
 
Reitings 478
Reģ: 24.01.2014
Es laikam praktiski vienmēr būšu cilvēka, kurš aizstāvas, nevis suņu pusē. Man no viņiem ir bail, pirmkārt. Un otrkārt, tas ir dzīvnieks - tātad neprognozējams, bet katrs saimnieks uzskata, ka ''viņš jau nekad nevienam nekož''

Agrāk skrēju pa skolas stadionu netālu no mājām un secināju, ka tas ir ļoti bīstami. Jo zaļā zālīte stadiona vidū ir pašsaprotama vieta, kur vest suni d*rst. un tā tur ir regulāri - skrien un pēkšņi starp kokiem parādās suns, bez pavadas, bez uzpurņa. un saimnieks tikai pēc brīža, velkas kaut kur tālu nopakaļ savam ideālajam ''viņš-jau-nekož'' sunītim. tā ir bezatbildība no suņu saimnieku puses. kā jau iepriekš teica - suņi saož bailes. Un ko darīt cilvēkam, kurš baidās no viņiem? Vispār neiet uz ielas, neiet skriet stadionā, jo redz šim jāpiekāpjas sunīšiem, lai viņi var izstaigāties un iet ošņāties un apriet?


Droši vien papildus riebumu pret suņiem uzdzen dažu saimnieku attieksme. jā, jums patīk savs mīlulis, bet ne visi vēlas (un nav pieļaujams), ka viņš iet pilnīgi klāt, osta, aizskar. Tas pats, kad ved staidzināt pa stadioniem, pie dzīvojamās mājas pagalmā... un lūdzu nestāstiet, ka viņi visi aiz sevi savāc. Ja gribi, tad turi suni un priecājies - bet neuzspied to citiem. (e)
25.03.2015 09:03 |
 
Reitings 618
Reģ: 05.04.2012
. Jūs izlasījāt kārtigi? ŠĀVA! Viņš pat netrāpīja! Un Elbakjans vēl atļaujas piekaut piekaut cilvēku tikai dēļ tā, ka viņš aizstāvēja no Elbakjana kranča, kas nebija pavadā raidot brīdinājuma šāvienus gaisā?


raikkonen tu esi muļķis/-e :-)

šeit varētu būt vecais stāsts par draudiem un policiju, kad bijušais vīrs draud, ka sievu noslepkavos un bērnu atņems, bet neko jau likumiski nevar izdarīt, nekas jau nav noticis. Tikai pēc pāris dienām delfos, tvnet vai vēl sazin kur rakstīts, kur bijušais vīrs noslepkavojis gan bērnu gan sievu. Draudējis taču bija, bet kurš varēja zināt, ka kaut kas notiks. par runāšanu jau sodīt nevar.

Salasījies tukšas ziņas interneta portālos un tagad perās :-D
25.03.2015 09:02 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Dzīvas radības nošaušana vai, vismaz, šaušana uz viņu, protams, nav tas labākais risinājums. Bet jāņem vērā arī, liekas, Ļeva Tolstoja teiktie vārdi: "Ja kāds negodīgā cīņā nesit, gaidīdams uz godīgu cīņu, tas nenozīmē, ka nesitīs viņam. Turklāt pēc brīža viņam sitīs jau divi." Šajā gadījumā tieši tā arī notika.
25.03.2015 06:36 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Stradiņam likumīgā kārtā bija tiesības raidīt brīdinājuma šāvienus, lai atbaidītu suni. Ja suns atrastos vēl tuvāk, tad viņam būtu tiesības to nošaut pavisam, jo suns reāli apdraudēja Stradiņa veselību. Stradiņam bija arī tiesības šaut uz personu, kas viņam pēc tam uzbruka (pagaidām nav zināms, vai tas bija Elbakjans; to nezin arī pats Stradiņš), jo, kā liecina Stradiņa piekaušanas fakts, tad viņam bija tiesības sevi aizsargāt pret šādu uzbrukumu.

Te izskanēja viedoklis, ka Biķernieku mežā drīkstot suni vadāt bez pavadas un uzpurņa. Tā gluži nav. MK noteikumu nr. 266 13. pants apgalvo:

13. Pilsētās un ciemos ārpus norobežotās teritorijas suns bez pavadas var atrasties zaļajā zonā un mežā (izņemot vietējo pašvaldību noteiktās vietas, kur saskaņā ar vietējo pašvaldību saistošajiem noteikumiem tas ir aizliegts) pastaigas laikā īpašnieka vai turētāja uzraudzībā un redzeslokā tādā attālumā, kādā īpašnieks vai turētājs spēj kontrolēt dzīvnieka rīcību.

(Grozīts ar MK 30.06.2009. noteikumiem Nr.669)

(http://likumi.lv//ta/id/132534?&search=on)

Savukārt, MK noteikumu nr. 669 9. pants apgalvo:

9. Svītrot 13.punktā un 14.3.apakšpunktā vārdus "un uzpurņa".


(http://likumi.lv//ta/id/194480?&search=on)

Rīgas Dome attiecībā uz šo noteikumu nekādu aizliegumu uzlikusi nav.

Tātad, cienījamais delfi.lv portāla raksta autors atsaucies uz novecojušu likumu. Bet skaidrs ir tas, ka suņa laišana bez pavadas (un arī pat bez uzpurņa) nenozīmē, ka suns drīkst apdraudēt cilvēkus.

80. gados Amerikas Savienotajās Valstīs vienam baltajam metro uzbruka 3 nēģeri. Baltais viņus nošāva, un tiesa viņu attaisnoja. Nav jau svarīgi, kādā krāsā katrs no viņiem bija, bet svarīgi, ka valstī jāievēro likumība un kārtība, nevis likums "kam nauda, tam vara".
25.03.2015 06:06 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
ok...visiem vakardien dzimušajiem :D

1. Šāvējam ir uzbrukts nesenā pagātnē, tādēļ ieroci nēsā līdzi ja nu gadījumā kas...
2. Šāvējam bija ieroča nēsāšanas atļauja, līdz ar to, ņemot vērā 1. punktu visi pīkstieni un iebildumi var tikt noklusināti pat pirms elpas ievilkšanas, lai ko teiktu
3. Cilvēks, kurš vēlas darboties politikā un ir sabiedrībā +/- zināms tāpat vien nevilks ārā stroķi un kaut kādā mistiskā kaujas pozīcijā nešaus nost suni.... (loģiku biš ieslēdzam te, tām un tiem, kas piemirsuši :D)
4. Kā tā Elbakjans vienkārši pieskrējis klāt un neitralizējis super agresīvo šāvēju, kas draudējis ar pielādētu ieroci bez jebkādiem ievainojumiem? Hmmm....... :D :D :D

Muļķes :D
25.03.2015 02:15 |
 
Reitings 452
Reģ: 10.09.2013
Ui, Semjons, ļoti vērtīgi. Daudz var iemācīties. Un bezjēdzīgi ir tikai tad, kad ir sakāve. :-) Bet, haha, nav mums te nekādu kauju. Viedokļu nesakritības, kuras ir jārespektē, nevis jāsāk stulbi muldēt riņķī apkārt, lai tikai pierādītu savu taisnību. Pfff!
Un cienu par mīlestību pret suņiem/dzīvniekiem. Ar to jau vien pietiek, lai zinātu, ka cilvēks ir saprātīga būtne.
Saldus sapņus, puiši! Un, Artēmij, nedod Dievs, ka Tev kāds suns vai urlu bars sapņos virsū nesīsies!(l)
25.03.2015 01:55 |
 
Reitings 485
Reģ: 01.05.2014
Zini, Artēmijs, nu jau man ir pilnīgi vienaldzīgi, par ko Tu runā.


Tas jau sen ir pierādījies, ka tev nav nekādu argumentu pret manis sacīto. Jo pirmkārt pati sapinies savos izteikumos, ka upuri paši vainīgi, ka viņiem uzbrūk suņi, bet kad ieliku linkus, kur šie sakoduši pat zīdaiņus, tad pēkšņi sāki stostīties un izvairīties no saviem izteikumiem.
25.03.2015 01:53 |
 
Reitings 452
Reģ: 10.09.2013
Jā, jā, Artēmij, šo pērli iekļaut jūsu kopīgi izdotajā grāmatā, ne tagad te bārsties, jo tam nav PILNĪGI NEKĀDA SAKARA ar to, par ko ir temats! Tieši pretēji! Ļauj atgādināt, ka ŠIS suns bija VIENS. Izdari secinājumus pēc sava komentāra??
Es nesaprotu, Tu nopietni raksti? Ja jā, man ir āāāāārkārtīgi žēl. (s)
25.03.2015 01:52 |
 
Reitings 54
Reģ: 23.03.2015
bezjedzigi ar sievietem sarunaties
25.03.2015 01:49 |
 
Reitings 485
Reģ: 01.05.2014
Suns ir kā urla. Kad viens tad mīž, bet kad barā, tad uzbruks. Tas neskaitāmas reizes pierādījies.
25.03.2015 01:47 |
 
Reitings 452
Reģ: 10.09.2013
Semjons, PALDIES Tev liels! Nebūtu zinājusi, nevarētu mierīgi laisties miegā. (l)
Lai gan šķiet, ka es nevienā vietā ne sāku kādu saukāt, ne kādam uzspiest viedokli, mēģinot piesaistīt vēl citus -AR ŠO LIETU NESAISTOŠUS- faktorus, notikumus.. tā ka malieties vien tālāk savā sula, mīļie. Tiesājiet un lemiet!
25.03.2015 01:47 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits