Raimonda Elbakjana lieta

 
Reitings 230
Reģ: 20.01.2015
Kādas ir jūsu pārdomas? Manuprāt Stradiņš rīkojās pilnīgi pareizi raidot brīdinājuma šāvienus gaisā tuvojoties sunim, jo 1) saimniekiem savi kranči ir jāsavāc 2) Ja cilvēkam ir ieroču nēsāšanas atļauja, tad viņam ir visas tiesības to ieroci izmantot, suns nav cilvēks, ko tagad kranču aizstāvji teiks - ''necilvēks, kā var šaut uz suni?'' - Padomājiet, vai jūs to pašu teiktu, kad jūsu bērniem (tpu, tpu, tpu) milzīgs vācu aitu suns uzbruktu.

Vēl piedevām šodienas Elbakjana izteikumi , šeit citāts no ''delfiem'' -
Elbakjans: Stradiņš kaujas pozā šāva uz suni, kurš atradās 30 metrus no viņa
. Jūs izlasījāt kārtigi? ŠĀVA! Viņš pat netrāpīja! Un Elbakjans vēl atļaujas piekaut piekaut cilvēku tikai dēļ tā, ka viņš aizstāvēja no Elbakjana kranča, kas nebija pavadā raidot brīdinājuma šāvienus gaisā? Nu gan! Un ir cilvēki, kas viņu atļaujas aizstāvēt! Kā piemēru var minēt šo.

Ģenerālis @ValdisValters · Mar 22
Lūdzu ordeni piešķirt@RElbakjans !!!!!


Cerams policija visu noskaidros, kaut gan mūsu valstī taisnība ne vienmēr uzvar.
24.03.2015 19:42 |
 
Reitings 58
Reģ: 14.04.2012
AMM. Kapēc? PASKAIDRO MAN - KAPĒC tas ir slimi ? Ja kautkāds maniaks vai uzbrucējs ar nazi tiktu sašauts, tad jau būtu komentāri - GOOD DŽOOOB! ''RESPECT NO GHETTO, ka izmantoja pistoli''!! HAAAAAAAAAAAA. Ar ko suns bez pavadas ir labāks?

Nu ja ir slima uztvere, tad ir grūti kaut ko iestāstīt :-)
kaut vai elementāri - kāpēc ieroču atļaujas izsniedz nevis vienkārši izdala visiem ieročus? Kāpēc daži ir priviliģēti, lai aizsargātos no suņiem un citi nē? Pēc idejas tad jau Tev savam bērnam arī jādod līdzi pistole, jo nu kā- suņi taču.
Atļaujas izsniedz it kā apzinoties un pārbaudot to, ka cilvēkam ir sapratne kur un kā izmantot ieroci. Sapratne viņam bija, ka jāizdara brīdinājuma šāviens, paldies Dievam, bet uztvere jau ir pilnībā sabojāta, ka it visur uzglūn briesmas, un ka ierocim ir jābūt līdzi nepārtraukti. Vai arī viņš ir tik īpašs, ka briesmas var uzglūnēt tikai viņam un tik lielā mērā, ka būs nevis jāaizstāvās, bet normāli jāizšaudās.
Lai vai kā, bet es nevēlos, lai man vai manam bērnam apkārt būtu cilvēki ar pielādētiem ieročiem. Jo nu kā, es nedomāju, ka sabiedriskajā transportā, stockman tunelī vai tirgū, ir diži drošāk... Ja ne suņi, tad cilvēki tomēr.
24.03.2015 20:41 |
 
Reitings 58
Reģ: 14.04.2012
Tad jau arī gāzes baloniņš būtu jāizliedz, vispār nedrīkst aizstāvēties , nedod Dievs kādam pāri nenodarisī aizstāvoties. (((

pilnībā nesalīdzināmas lietas.
24.03.2015 20:42 |
 
Reitings 230
Reģ: 20.01.2015
Da labi,kurš normāls cilvēks skrien ar pielādētu pistoli? Tā tam skrējējam vajag,ka mūlis sarkans. Lai skrien pa stadionu,nevis pa mežu un mīž riepā. Es arī tādam pid****am sadotu pa muti.

TĀTAD
Cilvēkam ir ieroču nesāšanas atļauja! VIŅAM IR TIESĪBAS TO IEROCI NĒSĀT LĪDZI!
OTRKĀRT? HMMM? Uz mežu ņemt līdz ieroci? HMM. Kas gan slitks var notiktt? HM.. padomāsim ar SMADZENĒM.. :) VAR UZBRUKU KRANCIS UN CILVĒKU SAKROPĻOT , VAR UZBRUKT kautkāds GHETTO pašpasludinātais taisnības noteicējs un sāk tevi sist, vai sliktākajā gadījumā var uzbrukt kāds narkomāns. HMM. TIEŠĀM. KAPĒC VAJAG IEROCI? Kapēc vispār vajag aizstāvēties? Priekškam? A ? Dzīvojam taču EVROPA!! :D :D Ļausim sevi sist, ievainot, lai SUNĪŠI mūs sakož, nedod Dievs vēl aizvainosim viņu tiesības. :-/:-D:-D:-D:-D:-D
24.03.2015 20:43 |
 
Reitings 230
Reģ: 20.01.2015
Atļaujas izsniedz it kā apzinoties un pārbaudot to, ka cilvēkam ir sapratne kur un kā izmantot ieroci. Sapratne viņam bija, ka jāizdara brīdinājuma šāviens, paldies Dievam, bet uztvere jau ir pilnībā sabojāta, ka it visur uzglūn briesmas, un ka ierocim ir jābūt līdzi nepārtraukti. Vai arī viņš ir tik īpašs, ka briesmas var uzglūnēt tikai viņam un tik lielā mērā, ka būs nevis jāaizstāvās, bet normāli jāizšaudās.

Lieta tāda, ka Stradiņš IZDARĪJA brīdinājuma šāvienus GAISĀ, tā kā stāsta otrs varonis RAIMONDS necilvēcīgi izmantoja kautkāda 90. gadu metodes piekaujot cilvēku, kas likumīgi izmantoja savu ieroci raidot šāvienus GAISĀ!!!
24.03.2015 20:45 |
 
Reitings 230
Reģ: 20.01.2015
POLICIJA VISU NOSKAIDROS!! KA ES JUMS SAKU!! ES TICU, KA TAISNĪBA kādu dienu uzvarēs! 8-)8-)8-)
24.03.2015 20:46 |
 
Reitings 538
Reģ: 02.02.2015
Bļe, ja ir tik šausmīgi bail no tā visa,ko uzskaitīji,tad jāsēž mājās. Lai tik bāž to savu pistoli apenēs un attīstās.
24.03.2015 20:47 |
 
Reitings 230
Reģ: 20.01.2015
Bļe, ja ir tik šausmīgi bail no tā visa,ko uzskaitīji,tad jāsēž mājās. Lai tik bāž to savu pistoli apenēs un attīstās.

Bļe, ja tik šausmīgi bail, ka tavi sašaus, tad nevajag krančus bez pavadas laist?
24.03.2015 20:49 |
 
Reitings 244
Reģ: 15.03.2015
manuprat vainigi ir abi un abi censas attaisnoties sakot kaut kadas atmaskas, neesmu neviena puse, vienigi tas Raimonds liekas tads cilveks kas diezvai melotu... bet pa cik man pasam ari suni nepatik un no lielajiem ir bail, un ja man uzbruktu liels suns un rokas butu ierocis, man butu pohuj es shautu... bet pacik abi saka kaut ko citu, tad nevar neko pagaidam saprast, ka bija isteniba, bet ja tas suns vinjam uzbruka tad esmu pilniba saveeja pusee, bet nu anyway skriet ar ieroci ir vairak ka divaini.
24.03.2015 20:50 |
 
Reitings 58
Reģ: 14.04.2012
necilvēcīgi izmantoja kautkāda 90. gadu metodes piekaujot cilvēku

jo cilvēcīgās 21. gs metodes ir normāls stroķis kabatā. :-)
24.03.2015 20:51 |
 
Reitings 230
Reģ: 20.01.2015
vienigi tas Raimonds liekas tads cilveks kas diezvai melotu.

Jaa... nemelotu gan. :D :D Tikai kas to visu ''GHETTO'' sponsorē? Ko Elbakjans darīja 90. gados? Atbildi man uz šiem jautājumiem!
24.03.2015 20:51 |
 
Reitings 230
Reģ: 20.01.2015
jo cilvēcīgās 21. gs metodes ir normāls stroķis kabatā.

Vispār jā.
24.03.2015 20:51 |
 
Reitings 230
Reģ: 20.01.2015
Protams, ka ir likumīgs pamats to izmantot, kāds Stradiņam bija un attiecīgā ieroča nesāšanas atļauja!
24.03.2015 20:52 |
 
Reitings 230
Reģ: 20.01.2015
Un pirmstam ir jādod brīdinājums. Suns LATVISKI nesaprot, tapēc ir jāraida brīdinājuma šāviens. STAPCITU, daži te vēl aizvien nesaprot - STRADIŅŠ sunim vispār NETRĀPĪJA!!
24.03.2015 20:53 |
 
Reitings 204
Reģ: 29.08.2013
Neviens, kurš klāt konkrētajā brīdī nebija, viennozīmīgu spriedumu izteikt nevar, jo medijos atrodamā informācija ir labākajā gadījumā pusfabrikāts. Atcerēsimies, ka pagaidām nevainīguma prezumpcija strādā attiecībā uz abiem iesaistītajiem.

Atkāpjoties no tiesāšanas un izvērtējot subjektīvi, manuprāt, sunim skraidīt bez pavada sabiedriskā telpā nav normāli, taču, ja MK noteikumi tiešām šajā teritorijā to atļauj (kā viens lietotājs šeit norādīja), tad nav pamats par Elbakjanam par šo aizrādīt, viņš rīkojās atbilstoši savām tiesībām, punkts.

Par šaušanu uz suni – Kā precīzi nodefinēt, vai suns, kas strauji tuvojas, ir Tavai dzīvībai/veselībai bīstams? Vairumam cilvēku nonākot šādā situācijā, ļoti iespējama būtu nonākšana afekta stāvoklī, kur iestātos dzīvnieciskie instinkti un cīņa par izdzīvošanu. Bērnībā man uz ielas uzbruka suns, iekožot kājā (mazs, bez neviena saimnieka tuvumā), un tanī brīdī es tam sāku spert bez žēlastības. Ja tas nebūtu pats atkāpies, to būtu turpinājis darīt. Tanī pat laikā, man pašam mājās bija divi suņi un kā dzīvnieki ļoti patika, taču dzīvnieks ir un paliek dzīvnieks, it sevišķi svešs un bez saimnieka tuvumā.

Par skriešanu ar ieroci – atkal, ja cilvēkam ir šādas tiesības, tad nav pamats skatīties ar greizu aci. Ja tas rada pretenzijas, tad vēršaties ar iesniegumu MK, lai mana esošo likumdošanu ieroču nēsāšanas un pārnēsāšanas ietvaros.

Taču bez aculiecinieku liecībām un ekspertīzes novērtējuma šo diskusiju turpināt (vai pat iesākt) nav īsti vērts, varam vien spekulēt "kas un kā".
24.03.2015 20:53 |
 
Reitings 1816
Reģ: 10.04.2014
Ko Elbakjans darīja 90. gados?

kā parasts čalis no ielas, centās izdzīvot strādājot par celtnieku
24.03.2015 20:54 |
 
Reitings 31
Reģ: 20.04.2014
raikkonen izveidojis diskusiju, kur prasa MŪSU DOMAS par šo situāciju, bet, kad kāda domas atšķiras no viņējā, tad lec virsū un dikti mēģina pierādīt, ka Stradiņš ir tas labais un Elbakjans ir tas sliktais. Mēs dzīvojam Latvijā, nevis Krievijā un samierinies ar to, ka šeit viedokļi atšķiras. Man tikai prieks, ka sunim viss ir kārtībā, pārējo nekomentēšu, jo NEBIJU TUR KLĀT UN NEREDZĒJU!
24.03.2015 20:56 |
 
Reitings 58
Reģ: 14.04.2012
nu es domāju, ka sarunu turpināt nav jēgas, jo izpratni par "likumīgiem pamatiem" un jebkādiem morāles principiem mēs diez vai autoram/-ei iemācīsim. Un diez vai mums tas arī jādara. Tikai žēl, ka tāds arī pamazām formējas sabiedrības viedoklis, kurā zūd izpratne par lietām, dzīvību un drošību.
24.03.2015 20:57 |
 
Reitings 58
Reģ: 14.04.2012
kā parasts čalis no ielas, centās izdzīvot strādājot par celtnieku

10 gados. Visticamāk. Kā jau mēs visi :-D
24.03.2015 20:58 |
 
Reitings 1816
Reģ: 10.04.2014
nu labi sajuacu gadus, bet ap 18 gadu vecu par celtnieku strādāja :D
24.03.2015 21:02 |
 
Reitings 710
Reģ: 16.04.2013
Katram cilvēkam ir tiesības savi aizsargāt! Ja tev ir ieroča nēsāšanas atļauja, Tu drīksti nēsāt līdzi ieroci neskatoties uz to ko par tavu pieskaitāmību domā cosmo dāmas.

Pēc paša pieredzes es domāju, ka reāls scenārijs varētu būt šāds: tas politiķis skrien un viņam uzklūp tas suns, samnieks sauc suni pie sevis (vai arī bļauj kādu debīlu frāzi, ka "neuztraucies viņš jau nekož"), bet suns ir agresīvs, lietas notiek ātri un tas politiķis izšauj, lai aizbiedētu. Es ticu, ka šaujamais tika pielietots pamatoti.

Iepriekš nezināju tādu Elbakjanu, bet nu tā gailēna rīcība ir prātam neaptverama.

Tā ir tava paša atbildība kontrolēt savu suni, ja Tu to nevari izdarīt, tad tā ir tikai tava paša vaina.

Tā piekaut 15 gadus vecāku no citas svara kategorijas? Tam cilvēkam taču nav visi mājās. Kāda vēl tur ''aizturēšana'', prasta un nežēlīga purna šķaidīšana.

Un vēl tā dižošanās ar saviem "varoņdarbiem" publicējot paša piekauta un sasieta cilvēka bildes FB... manā uztverē tas ir ārpus saprāta robežām.

Un pēc kometāriem spreižot daudzi cilvēki viņu arī padara par kkādu varoni.

NOŽĒLOJAMI!!!
24.03.2015 21:12 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits