Drusku papildināšu šeit rakstīto:
1. Par iepazīšanās maksu - nezinu, cik ir tagad, bet kad es stājos tur, tad bija 10% no studiju gada maksas (man sanāca 137 lati), ja iemaksāsi šo naudu, tad tu būsi ieskaitīta augstskolā. Šo naudu atmaksā tikai tādā gadījumā, ja tiec budžetā, citādi ieskaita studiju maksā (kredīts pilnībā nesedz studiju maksu, līdz ar to cilvēkam ir jāpiemaksā). Tie, kas saka, ka nav godīgi utt., rēķinieties, ka šādas darbības ir tāpēc, ka ļoti daudzi saslēdz līgumu, bet nekad neuzsāk studijas (neiemaksā šo naudu), līdz ar to, Turība paprasot šo naudu, tomēr var paredzēt, ka cilvēks netaisās viņu uzmest.
2. Par rotāciju un budžeta vietas. Pēc katra mācību gada notiek tā sauktā rotācija, kas nozīmē, ka katru gadu kursam mainās budžeta vietu ieguvēji. Šī rotācija notiek pēc principa - sarindo cilvēkus pēc vidējās atzīmes (jābūt vismaz 7,5), attiecīgi pirmie iegūst budžeta vietu (katrai grupai ir noteikts skaits budžeta vietu un no pirmā kursa līdz ceturtajam kursam nemainās) + tiem kam ir stipendijas (stipendiju ieguvēji ir nākamie pēc atzīmēm aiz budžeta vietu ieguvējiem). Līdz ar to, visu laiku ir jāmācās nevis tā, ka pirmajā gadā iegūsti budžetu un visu laiku sēdi tajā.
3. Par lekciju skaitu un praksēm. Pati mācos juridiskajā fakultātē līdz ar to, nevarēšu sīkāk pastāstīt par lekcijām un praksēm tieši tūrismam. Vienīgi vēlos norādīt, ka daudzi, gudri vēlas, lai pasniedzējs ar karoti visu ieliek mutē (lasi pašiem negribas mācīties pastāvīgi) līdz ar to dažreiz čīkst ka lekciju ir par maz. Ja aktīvi mācās arī pats, tad lekcijas ir pietiekami.
4. Par atsevišķām lietām. Turība izceļas ar to, ka daudzi pasniedzēji ir praktiķi (piemēram, juridiskajā fakultātē daudzi pasniedzēji ir zvērināti advokāti, kā arī citi juridisko profesiju pārstāvji). Ēdnīcā ēdiens ir garšīgs, bulciņas svaigas, kafija laba, par to sīkāk nestāstīšu, jo katram ir sava gaume šajos jautājumos. Par telpām - ļoti labi iekārtotas, vienīgi daudzos kabinetos ar rozetēm ir pašvaki. Par bibliotēku nevarēšu spriest, jo pati biežāk dodos uz Latvijas Nacionālo bibliotēku nevis uz skolas bibliotēku (vienīgi, kad kādu mācību grāmatu paņemt, tad tur ir plaša izvēle).
5. Atsevišķas lietas, kas manuprāt, Turībā ir labas - 1. kopmītnes ir skolas teritorijā, kas nozīmē, ka ja dzīvo tajās, tad nevajag tērēt no rīta laiku un naudu, lai tiktu uz skolu. 2. Wi-fi ir visā skolas teritorijā (vienīgi, šogad viņam kaut kas bija noticis, te gāja, te negāja, bet pašlaik atkal darbojas). 3. Bezmaksas lapas printēšanai - katram studentam uz mācību gadu tiek piešķirtas 200 lapas, ko viņš var izprintēt skolā bez maksas, kas nav mazsvarīgi, jo dažreiz kaut ko vajag izprintēt, līdz ar to nav jāmaksā par to. 4. Izdales materiāli - pasniedzēji parasti dod izdales materiālus, lekcijās (ja viņuprāt tādus vajag). Ir nācies dzirdēt, ka atsevišķās augstskolās studentiem esot pašiem jākopē šie materiāli pa saviem līdzekļiem (nezinu cik daudz šajā jautājumā ir taisnība par citām skolām, vismaz tā atsevišķi cilvēki runā).
5. Atsevišķas lietas, kas nepatīk - 1. rozešu daudzums kabinetos. Daudzos kabinetos reāli nav rozetes, kurās varētu palādēt telefonu/datoru/planšeti, līdz ar to, vai nu ir jānēsā līdzi zaglītis/pagarinātājs vai arī jācer, ka kāds kursa biedrs visu laiku tādu staipīs līdzi (man ir otrais variants). 2. Bezvadu internets - nezinu, kas ir noticis šogad, bet šī mācību gada sākumā regulāri bija situācija ka wi-fi bija izlēmis par patstāvīgumu - te gāja, te negāja, protams, tagad šī situācija vairs nav tik izteikta, tomēr, ja skola nespēj 2 mēnešus salabot šo problēmu, tad nav skaidrs par ko tiek maksāts.