Dzīve ārzemēs - Norvēģija, Zviedrija, Somija

 
Reitings 80
Reģ: 01.02.2015
Sveikas, meitenes!
Jau ilgu laiku mani urda nemiers - vēlos mainīt dzīves vietu, apstākļus un vispār dzīvē ieviest svaigas pārmaiņas... Nebaidīšos teikt, ka doma par to mani moka jau, apmēram, 2 gadus. Vai šeit ir meitenes, kuras apmetušās kādā no tēmā piesauktajām valstīm?
Mani interesē darba un izglītības iespējas, sadzīve, atpūta un vietējie iedzīvotāji. Mani interesē darbs-tā iespējas, mācības, sadzīve, dzīves apstākļi, vietējie iedzīvotāji utt. Valstis esmu minējusi 3, zinu, ka tas sarežģī šo diskusiju, bet jau ilgu laiku nespēju izšķirties...Tāpēc tikai par jūsu subjektīvo pieredzi... gan jau diskusijas laikā man radīsies miljons papildus jautājumi:-)
Paldies, ja kāda varēs padalīties:-)
04.03.2015 12:20 |
 
Reitings 80
Reģ: 01.02.2015
paldies, meitenes par info! protams, ka tie ir ļoti vispārīgi jautājumi:-) mēģinu, kā teikt, sākumā izošņāt situāciju:-D
piekrītu, pusgads nav pietiekams laiks, lai iemācītos valodu, bet pamatus apgūt gan es varētu.
nevajag arī pārspīlēt ar šiem šausmu stāstiem, tas ir mazākais, kas mani satrauc, ar to es savu galvu neapgrūtinu:-) zinu, ka mans bērns jau ir apzinīgā vecumā, nekas tāds ar viņu nenotiks.
04.03.2015 13:49 |
 
Reitings 80
Reģ: 01.02.2015
tas, ka studijas Somijā ir bezmaksas, tas ir labi.
tas, ka ir viegli nokļūt arī ir bonuss. Kā ir ar darba samaksu Somijā?
04.03.2015 13:52 |
 
Reitings 80
Reģ: 01.02.2015
Kā ir ar izdzīvošanu Somijā? Strādājot mazkvalificētu darbu - kādas ir iespējas dzīvot pilnvērtīgi?
Varbūt kādai ir pieredze arī ar mazāku bērnu skološanu Somijā?
04.03.2015 13:55 |
 
Reitings 610
Reģ: 24.07.2012
Par tiem šausmu stāstiem ap Norvēģiju - nezinu, kur vispār tādi radās. Dzīvojot Norvēģijā, pazīstot vietējos, redzu pavisam citu ainu. Katrā ziņā man nebūtu bailes par saviem bērniem, ja man tādu būtu.
04.03.2015 13:58 |
 
Reitings 80
Reģ: 01.02.2015
Kaut kur lasīju, ka viens pusis izvēlējās savu nākamo dzīvesvietu pēc konkrētās valsts pases:-D
04.03.2015 14:00 |
 
Reitings 228
Reģ: 18.01.2014
Zviedrijā arī ir bezmaksas studijas, turklāt liela izvēle programām angļu valodā, bakalaura līmenī gan mazāk kā maģistros. Un Zviedrijā ir bezmaksas valodas kursi, kad esi ieguvis viņu personas numuru (un bez personas numura var teikt, ka tu šeit neeksistē).

Visideālāk tiem, kam nav liels uzkrājums startam, man personīgi šobrīd šķiet studijas Dānijā, kur ir daudz angļu val. programas, bezmaksas studijas, kā arī stipendijas tiem, kas strādā kaut kādu minimālu stundu skaitu nedēļā. Stipendijas varētu būt kādi 500 eiro, es precīzi nezinu, jo manā laikā nācās vien rukāt pašai :-D Bet nu ar 10-15 h darba nedēļā plus stipendija students Dānijā var labi dzīvot, kur nu vēl neizlutināts praktiskais latvietis :)
04.03.2015 14:02 |
 
10 gadi
Reitings 221
Reģ: 11.03.2013
Esmu dzīvojusi Norvēģijā, Daba tur skaista, bet laikapstākļus es gan nemīlu tur, briesmīgs vējsh visu laiku, Trondheimas tuvumā, par citām pilsētām nezinu. Par studēšanu, dzirdēju kad pa brīvu, bet pati tā arī negāju un neinteresējos, bet arī lai studētu vajag kkādus dokumentus nokārtot..jebkurā gadījumā čakars.

Par Norvēģu bērniem, jāatzīst kad viņu intelekta līmenis ir krietni zemāks kā LAtvijā audzinātiem bērniem, no daudziem Latviešiem un Lietuviešiem to esmu tur dzirdējusi. Man personīgi paši pieaugušie neliekās īpaši gudri, atsevišķās leitās padumji(atvainojos).

Ja man butu jaizvēlās kur savus bērnus skolot es izvēlētos labāk Latviju vai citu valsti.

Darba algas ir labas, ja tevi nešmauc kāds privātais. Ir tādi saimnieki kas zin kāda alga ir Latvijā un un tā rēķina nemaksā Norvēģu pieklājīgu algu, jo viņā apzinās kad Latvietis strādās arī par mazāku algu..To visu apiet kkādā veidā.

Es Tur padzīvoju, peļņas ziņā var tur braukt, bet man uz dzīvi līdz pensijai negribētos
04.03.2015 14:03 |
 
Reitings 80
Reģ: 01.02.2015
labi, esmu jau šo to sapratusi:-)
paldies, jums meitenes.

Zviedrija un Somija - atrašanās vietas dēļ ir manas šī brīža favorītvalstis:-)
Mans dēls spēlē hokeju, tāpēc tas nav mazsvarīgi:-D
04.03.2015 14:03 |
 
Reitings 80
Reģ: 01.02.2015
Kaut kas startam man būtu. Savulaik esmu padzīvojusi Dānijā, pilnībā tev piekrītu elisee, tur ir pieejami daudzi bonusi. Tomeŗ šoreiz ir runa vairāk par jaunas lapas pāršķiršanu. Mērķis - aizbraukt, iekārtoties darbā un tad sākt mācīties. Pabūt citā vidē:-) un izbaudīt visus jaunās dzīves pārbaudījumus
04.03.2015 14:10 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Samaksa ir laba arī mazkvalificētiem amatiem. Piemēram, viesmīles saņem sākot no ~9 eur/h, atkarībā no pieredzes stundas likme aug. Pastā jāstrādā tikai no rīta kādas 4h, bet alga ir, ja nekļūdos, 900 mēnesī. Celtnieki pelna labāk. Dzīvot par šīm summām var tīri labi, lai gan atkarīgs, protams, kur dzīvo, jo Helsinkos īres cenas ir ļoti augstas, bet citās pilsētās 600 - 700 eur var iekļauties par 2 istabu dzīvokli, līdz ar to tikpat vēl paliek pāri. Ēšana būtu ap 250 1 personai, netaupot).
Bērnudārza cena ir proporcionāla algas lielumam. Skolas bezmaksas, arī grāmatas un viss pārējais. Ir gan angļu, gan somu, gan zviedru skolas.
04.03.2015 14:10 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Nu Somija ir hokeja lielvalsts, pat mazos miestos te ir halles un savas komandas. Jo īpaši, ja dēls ir vārtsargs, tad šī vieta ir perfekta! Par maksām gan nepateikšu, bet varu painteresēties, ja vēlies, esmu cieši saistīta ar to vidi :)
04.03.2015 14:12 |
 
Reitings 80
Reģ: 01.02.2015
klaviatura tu esi īsta informācijas krātuve:-D paldies!
man patīk tas ko uzrakstīji, tas mani nomierina'ja, jo grasos doties plašajā pasaulē viena ar bērnu. Biedzot esmu nolēmusi veikt savā dzīvē sen briedinātas pārmaiņas...
04.03.2015 14:14 |
 
Reitings 80
Reģ: 01.02.2015
ooo, būtu lieliski, paldies:-)
manējais ir aizsargs:-)
04.03.2015 14:17 |
 
Reitings 228
Reģ: 18.01.2014
Bērnudārza cena ir proporcionāla algas lielumam.


Jā, šis pats ir Zviedrijā, ja ienākumi nav spīdoši, tad bd sanāk par brīvu, ja jāmaksā, tad maksa mēnesī nevienam nepārsniedz mēneša bērna pabalstu, kas ir kaut kut ap 150 eiro.
Tālāk jau visa izglītība ir bezmaksas un viņi ļoti to uzsver, piemēram, visās skolās pat vidusskolā ir bezmaksas pusdienas.

Bet par izglītības kvalitāti mani arī māc mazas šaubas, lai gan universitātes šeit ir ļoti labas atkal. Par Somiju gan dzirdētas labas lietas un somu skolēnu zināšanu līmenis tiek vērtēts kā viens no labākajiemm pasaulē.
04.03.2015 14:22 |
 
Reitings 228
Reģ: 18.01.2014
He he, es te visu laiku atkārtojos aiz klaviaturas komentariem, bet nu tad vismaz vari salīdzināt abas valstis kaut cik.

Mana vīra boss ir menedžeris viņa dēla hokeja komandai, hokejs arī šeit ir populārs, bet futbols noteikti ir vēl populārāks un daudz pieejamāks sporta veids. Man šķiet, ka hokejs ir salīdzinoši dārgs prieks pat vidējam zviedram, vismaz no bosa izteikumiem tā spriežu.
04.03.2015 14:29 |
 
Reitings 80
Reģ: 01.02.2015
tiešām nos sirds pateicos par jūsu komentāriem:-) patiešām visu var ļoti labi salīdzināt.

Cik noprotu algu līmenis Zviedrijā ir augstāks?ja es esmu viena un iesākumā darītu parastu darbu, arī varētu pavilkt?

Par to hokeju - nekas traks nebūtu, ja sākumā nodarbotos ar citu sporta veidu:-)
Vai Zviedrijā tāpat kā Somijā tiek novērtēta krievu valoda?
04.03.2015 14:39 |
 
Reitings 13
Reģ: 17.12.2010
o, aktuāli! :) vai ir kāda, kas apsver iespēju braukt jau tagad, uz jauno sezonu? :)
04.03.2015 14:39 |
 
Reitings 80
Reģ: 01.02.2015
man ir aktuāli pēc kāda laika:-) ar mērķi iesakņoties jaunajā dzīvesvietā:-D
04.03.2015 14:41 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Mani arī interesē, vairāk tomēr sliecos uz Zviedrijas pusi, bet pieļauju iespēju arī doties uz Dāniju. Šo to zinu, zviedru valodu protu vieglā sarunvalodas līmenī un šobrīd mācos papildus, varu teikt vien to, ka valoda ir viegla. Cik dzirdēts, norvēģu valoda ir ļoti līdzīga, somu gan ir nedaudz citādāka un grūtāka, bet kā ir ar dāņu valodu? Ja ir labi apgūta zviedru valoda, ar dāņu arī nebūs problēmu?

Un cik viegli ir atrast darbu Zviedrijā/Dānijā?
04.03.2015 14:56 |
 
Reitings 228
Reģ: 18.01.2014
Es tiešām nezinu, kur sanāk lielāki ienākumi pret sadzīves izmaksām, tas arī no darba droši vien atkarīgs.
Pajautāju vīram par tiem vienkāršajiem darbiem, viņam daudz darīšanas sanāk ar visādām fabrikām, viņš saka, ka fabrikas darbinieks, teiksim pie konveijera strādājot, par slodzi saņem apmēram 1200-1300 eiro uz rokas. Nu šajā galā, kur mēs dzīvojam, es ar šādu naudu noteikti izdzīvotu. Nezinu gan, kā to varētu ar studijām savienot. Nekādu lielo ekstru nebūtu, bet paēstu normāli, apģērbtu sevi un bērnu un īri samaksātu. Sevišķi, ja sametās ar vēl kādu kopā īrēšanai. Un domāju, ka var atrast arī nedaudz labāk apmaksātu vietu, tas ir tikai vienas fabrikas piemērs ar laikam jau minimālo algu.
04.03.2015 15:00 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits