Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Man, piemēram, jau tagad sāp mugura, tāpēc iedomājos, ka josta varētu palīdzēt. Pajautāšu labāk ginekoloģei. Paldies :)
27.07.2015 10:47 |
 
10 gadi
Reitings 755
Reģ: 29.01.2009
Runājot par ģimenes ārstiem bērnam. Es jau paspēju iziet šim murgam cauri. Kad uzzināju, ka esmu stāvoklī nolēmām pārcelties uz Rīgu, lai tuvāk darbs gan man, gan vīram un lai viss būtu pa rokai - ārsti, veikali, studijas utt.. Dzīvojam Zolitūdē, bērns tiks deklarēts Imantā, pie vīra vecākiem. Likās, ka nebūs problēmu atrast ārstu, jo šajā galā ir pietiekami daudz dažādas iestādes, kur var atrast ārstu bērnam.
Pirmā problēma sākās, atrast LABU pediatru. Lasījām atsauksmes, ievācām info pie draugiem utt.. atradām super dakteri, 5 minūšu gājienā no mums, BET izrādās mūsu adrese nav viņas reģionā, lai gan ar roku sataustāma...
Tad sapratām, ka jāmeklē vispirms tāds ārsts, kam mūs būtu jāpieņem. Zvanījām dažādām iestādēm, kur mums pateics, ka tāda pediatra vairs kā sugas nav! Ir tikai ĢĀ, ja grib pediatru, tad tadi ir pa maksu...
Visam pa vidu gājām pie dažādiem ārstiem, kas mus tuvumā, visi kā viens mūs sūtīja dillēs. Attaisnojumi dažādi - ne tas reģions, pilna prakse, ar bērniem nestrādā, vecāki nav deklarēti Rīgā (....?..)
Beigās zvanījām uz Nacionālo Veselības dienestu, kur mjms nosauca 4 ārstus, kam mūs būtu jāņem. 1 no tiem mūs jau bija pasūtījis, par 1 dzirdēti briesmu stāsti no draugiem, ka zāļo bernu bez pamata.. nu negribas pie tāda. Tad atlika 2. Viena mūs pasūtīja un laikam labi ka tā, jo smirdēja pēc cigaretēm.... atlika viena, kas ilgi un dikti stīvējās, jo pilna prakse.. citādi likās normāla un laipna. Bet nu nav nau arī izvēles..
Tādam murgam es izgāju cauri. Lieki piebilst, ka pie katra ārsta nosēdēju vairāk kā srundu rindā. Citreiz līdz ģībonim, citreiz ar kājām krustā...:-/
27.07.2015 10:50 |
 
Reitings 1234
Reģ: 10.12.2014
Ja saaksi ar jostu staigaat, peectam bez taas vispaar nevareesi iztikt. Jo veelaak jo labaak, tachu arii man ap 12-14ned jau gruuti palika, bet vairaak meegjinaju atpuusties un ne tik daudz sevi noslogot. Saapes nebija nepacieshamas un taas paargaaja. Ik pa laikam pasaapaas, bet es neredzu nepiecieshamiibu neesaat jostu,ja nav taas saapes katru dienu. Turklaat tik mazaaa laikaaa, nu tieshaam liekas mazliet paarspiileeti,jo arii tagad man ir 29ned.un censhos peec iespeejas ilgaak iztikt bez taas jostas, jo veel nejuutu taaadu shausmiigu izmisumu peec vinjas. Nu nevajag sasteigt visu gruutniieciibu, nu tev verl priekshaaa ir tiiik skaists laiks. Naaks arii tev pirmaa sonograafija, kustiibas, saapes, viltus kontrakcijas, pirmpiens(tas kaa kurai).. nekur tas viss nepazudiis, vienkaarshi neskrien laikam pa priekshu. :)
27.07.2015 10:50 |
 
10 gadi
Reitings 755
Reģ: 29.01.2009
Es jostu iegādājos ap 18. - 20. nedēļu, bet man ar viņu nebīja ērti, kaut ka nepatika. Tagad 32.nedēļā lieku pie lielākas slodzes, lai gan vienalga neciešu viņu. Ma problēmas ar muguru bija jau pirms grūtniecības, līdz ar to nemaz neliekas, ka josta palīdz. Varbūt mazāku slodzi dod mugurai, bet es vakaros vienalga staigāju kā pīle, jo sāp nenormāli...
Starpcitu, par šo tēmu runājot. Varbūt kādai ir pieredze. Problēmas ar muguru ir reāls uztraukums par dabiskām dzemdībām? Gribu aiziet pie neraloga, par šo tēmu 3dien runāšu ar savu ārsti, bet varbūt kādai ir pieredze..
27.07.2015 10:57 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Paldies, Minkalinka! :-)
27.07.2015 10:58 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Jostu vilku no kādas 34 nedēļas un kad tiešām simfīze sāpēja tā, ka pēc apsēšanās nevarēju normāli soli paspert. Taču josta neko daudz nedeva.

Bet vilkt laikā, kad vēders ir iedomas un neviens pat neredz grūtniecību??? Tad ieteiktu pie kāda galvas ārsta aiziet. Ja jau pašā sākumā viss tā tiek pārspīlēts, kas būs vēlāk. Jāmirst tad, ja jau tagad grūti, paliks jau tikai grūtāk, ne vieglāk ar punci.
27.07.2015 11:25 |
 
Reitings 810
Reģ: 29.01.2009
Šoreiz jāpiekrīt Liliii. Josta un tik mazā laikā? Tad ir jābūt baigām muguras problēmām. Man apkārt neviena mamma nav jostu nēsājusi grūtniecības laikā, jo nu nevajag visām grūtniecēm to, par ko šeit forumā tiek runāts :)
27.07.2015 11:29 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
uniqueღ , tev sēdošs darbs? Tā josta nepalīdzēs šobrīd, jo vēdera vēl nav, mugurai nav tāda slodze. Man šeit apspriestās jostas nav un palikušas vien pāris nedēļas, netaisos arī tādu pirkt, jo mugura man nesāp. BET man sāpēja tad, kad strādāju vēl, jo darbs bija sēdošs. Lai arī cik daudz mēģināju staigāties, kad pasēdēju atkal ilgāk darbā pie datora, tā atkal sāpēja. Viss atrisinājās, kad aizgāju atvaļinājumā. ;)
27.07.2015 11:33 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
S* Jā, pārsvarā sēžu, tāpēc tā mugura sāp. Bet nu nav tik traki, izturēt var.
Šodien kaut kā kreisajā sānā pie nabas dur. Ne bagi stipri, bet just var.
27.07.2015 11:43 |
 
Reitings 792
Reģ: 04.03.2009
Es jostu vēljoprojām savā 34/35 nedēļā nevelku. Kad palika pēdējo nedēļu darbā grūti nosēdēt, uzliku teipu, kas bija mans glābējs. Ja tuvāk termiņam atkal paliks mugurai grūti (man ir skolioze, bet nekāda mirstamā kaite), atkal uzlikšu teipu, nevis vilkšu neērto jostu.
27.07.2015 11:44 |
 
Reitings 792
Reģ: 04.03.2009
Unique - tās ir tavas iedomas, ka tev viss sāp, jo esi stāvoklī. Iedzer c vitamīnu, iedomājies ka tas pret sāpēm palīdzēs. Būs tev tāds placebo efekts.
27.07.2015 11:46 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Ja mugura sāp, tad jāstiprina muguras muskuļi un jau tagad, jo augot vēderam būs grūtāk un bērns arī tad mugurai darīs savu.

Ārstnieciskā, grūtnieču vingrošanas, joga - visu var darīt jau tagad, lai muguru stiprinātu. ;)
27.07.2015 11:47 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Nu nē, nebūs gan tās iedomas :D Man tā sākumā bija, kad tikko uzzināju pa grūtniecību - nākošajā dienā pēkšņi parādījās vairāki simptomi :D Bet šodien tiešām durās sānā.
27.07.2015 11:52 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Man pašai mugura 1. trimestrī sāpēja daudz vairāk kā 3. (t) Tā vienkāršī dažām sievietēm ir.
27.07.2015 11:55 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Unique
Man ar ap to laiku mugura sāpēja neciešami, no gultas nevarēju normāli piecelties, kur nu vēl ja visu dienu uz kājām. Bet tas pāries. Ap kādu trešo mēnesi vai nedaudz vēlāk, muguras sāpes izzuda, tā ka es domāju, ka nav ko Tev sasteigt, lai muskuļi strādā;-)
27.07.2015 12:05 |
 
Reitings 389
Reģ: 19.12.2012
uniqueღ, mums ir aptuveni viens laiks. Es nenēsātu tādu jostu, jo liekas, ka tā domāta slodzei, kas reāli tiešām ir vēdera dēļ. Tik agrā laikā jau vēders vēl nekādu megaslodzi radīt, jo gluži vienkārši - vēdera jau vēl nav tāda izteikta :) Nu, ja neņem vērā sapūšanos, bet tas jau ir kas pavisam cits, manuprāt.
Man maza aizdoma, ka Tev ir līdzīgi kā man. Nevaru sagaidīt, kad viss būs vairāk jūtams!
27.07.2015 12:07 |
 
10 gadi
Reitings 4292
Reģ: 03.08.2009
Nu man arī ik pa laikam dūra sānā un bija neērti 1.trimestra beigās/2.trimestra sākumā, bet tagad īstenībā vispār nav gandrīz nekāda diskomforta. Varbūt pāries Tev ar :-)
27.07.2015 12:17 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Man nesen sācies 2. trimestris un mugura man sāp, ja es daudz esmu uz kājām. Bet tas ir tajos rītos, kad man darbā jābūt ir 7.00, tad es uz kājām esmu gandrīz līdz 13.00, kad esmu mājās un apsēžos. Ļoti maz sanāk apsēsties. Un tad jūtu, ka sāp. Nu ir reizes, kad man ieduras kaut kur muguras lejasdaļā pie astes kaula.
27.07.2015 12:27 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Par muguru un jostu daudz nespriedīšu, bet es arī piederu pie tām, kurām pirmais trimestris bija maza katastrofa. Man viss sāpēja.. un tiešām viss. Vēders sapūties, muguru velk, kamēr no rīta neaizgāju uz WC tikmēr dūra kā ar nazi utt. Var jau teikt, ka tās ir baigās iedomas, taču es zinu, ka man sāpēja pa īstam un es pa īstam knapi kustēju. Nezinu ko darītu, ja man vēl būtu bijis jāstrādā. Un tieši tā kā tu, dindiņ, saki - domāju, ka vēlāk vispār nomiršu vai arī būs man kaut kāda sarežģītā, riskantā grūtniecība. Tomēr viss lēnā garā pārgāja ar 2. trimestra iestāšanos, nekas man vairs nekaiš, ja neskaita muguras sāpi šad tad un neērtu gulēšanu naktīs.
Tā kā, unique, neķer kreņķi, pacieties un iespējams tev tas viss pāries tāpat kā man!
To jostu gan labāk izvairies nēsāt.. cik nav lasīts, ka pie tās tā pierod, ka beigās ar visu jostu ir pakaļā. Labāk jau staigāt līdz pēdējam un kad tiešām mugura vairs nedod mieru, tad arī liec viņu.
Pagaidām iztiec bez - gan jau mugura apradīs un vairs nedos tik traki par sevi manīt!

Kur Leo_leo? Viņa nav nākamā rindā?:-)
27.07.2015 12:41 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
Jūs te iepriekš runājāt par piena pumpjiem. Pētīju, ka ir gan elektriskie, gan manuālie. Kādam priekšroku dodat Jūs, kas tos izmanto? Cenu atšķirība diezgan ievērojama.
27.07.2015 13:00 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)