Kāpēc latviešiem rietumos atņem bērnus?

 
Reitings 24
Reģ: 20.02.2015
Vakar bija sižets pa tv3, ka UK atņem bērnus, vēl citus gadus iepriekš bija sižeti, kur citās valstīs atņēma latviešiem bērnus.

Kāpēc tas tā notiek? Vai latvieši nemāk audzināt bērnus, vai audzina pēc krievu metodēm un sit bērnus, ja ko sliktu izdara?
22.02.2015 13:35 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Taapeec, ka maate atteicaas formeet dokumentus, jo atkal, lai vinjai reputaaciju nesabojaatu fakts, ka vinja buutiibaa ir savu beernu pametusi. Vinja skaidri un gaishi pateica vecmaaminjai, ka ja vinja kaut kur luugs paliidziibu un taisiis vinjai kaunu, tad vinja mani beernunamaa ieliks. Mana maate ir ljoti iipatneejs cilveeks. Peec vinjas uzskatiem var dariit pilniigi visu ko sagribaas, galvenais, ka par to citi neuzzin. :-D
23.02.2015 01:19 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Hmm... Un vecmāmiņa cik saprotu, bija tavas mātes māte. Viņa tik ļoti baidījās no savas miesīgās meitas un nezināja viņas tarakānus?
23.02.2015 01:21 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Neons, vecmaaminja ir visu laiku jutusies vainiiga manas maates priekshaa, jo peec kara naacaas sleepties, lai neaizved uz Sibiiriju (vecteevs bija ljoti turiigs cilveeks un taapeec vinju apcietinaaja, vecmaaminjai izdevaas aizbeegt), taapeec maatei beerniiba nebija kaa daudziem citiem beerniem. Shii iemesla deelj arii vinja centaas nedariit neko, lai maati saruugtinaatu. Dazkaart vecmaaminja meeginaaja kaut ko iemineeties, bet tam sekoja bljaushana un aardiishanaas no maates puses.
23.02.2015 01:25 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Uhh, izklausās smaga jums tur tā ģimenes vēsture... Līdz šim domāju, ka tava māte ir "ar putniem" bez īpaša iemesla (nu no sērijas - tā gadījās), bet kā izklausās iemesli tur ir un kādi vēl. Žēl, ka tev tam visam nācās iet cauri, bet patiess prieks, ka esi izrāvusies, nevis ietekmējusies un palikusi par vecāku atspulgu tiešā nozīmē! Tu esi diiiikti forša tāda, kāda esi!!! ;-)
23.02.2015 01:30 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Nu tā "ielikt" bernu bernu namā kā skolā nevar. Tava māte varēja atteikties no Tavas aizbildniecības bet tas jau neatceļ vecmāmiņas tiesības pretendēt uz Tavu aizbildniecību un pec tam uz pabalstu no valsts. Kā arī ja vecmāmiņa varēja sociem pastāstīt par reālo situāciju pat ja māte apgalvo pretējo. Beigu beigas mātei naktos pierādīt ka viņa par tevi rūpējas.

Der tomēr atcerēties ka ne bērni ne vecāki nav nedz beznosacijumu patiesības vai melu runātāji. Melot var jebkurš.
Pat ja vecāki kaut ko ne tā ir izdarījuši tas vel nenozīmē ka bērnam labāk būtu bernu nama vai pie audžu ģimenes. UK no ģimenes izņemtos bernus pec iespējas ātrāk cenšas ielikt audžu ģimene (bez adopcijas) un nereti bērni ceļo pa vairākām audžu ģimenēm.
Manam vīram darba nākas redzēt no pasu nolaidigko vecāku cietušos bernus. Viņš savos uzskatos bija loti kategorisks un karsti aizstāvēja sociāla dienesta darbību. Lidz dienai kad pašu pazīstamiem cilvēkiem bernu atņēma dēļ verbāli izteiktas fantāzijas. Mūsu bērns ari mēdz fantazēt lietas kuras es labi zinu ka nav patiesiba. A ja viņš skola kaut ko pateiks un skola uzreiz sociem zvanīs ? Manam vīram tad draud cietuma kamera, sabojāta reputācija un kas visļaunākais bērnam liels pārdzīvojums. Un kāpēc bērns būtu jāatņem tam vecākam kurš neko nav nogrēkojies un par kuru bērns nesūdzas? Neviens jau viņu nemīlēs tā kā mēs. Mums bail ne jau par mums, bet par to kas varētu notikt ar bērns dzivi.
23.02.2015 01:36 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Parasti, cik man zināms, ja arī ir sūdzības no kaimiņiem vai citiem ģimenes locekļiem, tad noris izmeklēšana un tikai, ja konstatē pārkāpumus, tad ierosina bērnus atņemt? Piemēram, ja bērns dārziņā ierodas zilumains utml. tad audzinātāji var uzrakstīt iesniegumu vai ziņot instancēm un tiks ierosināta lieta - apmeklēs ģimenes mājvietu, bērnam norīkos medicīnisko un psiholoģisko (ja iespējams) ekspertīzi utt. Esmu lasījusi arī ziņās, ka bieži vien instances ir nepamanījušas pārkāpumus pat vairākkārt, bet tas ir piefiksēts tikai tad, kad diemžēl ir jau par vēlu :-|:-(
23.02.2015 01:43 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Bērnam zilumi? :D Kuram aktīvam bērnam nav zilumu?
23.02.2015 01:47 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Quince,

23.02.2015 02:04 |
 
10 gadi
Reitings 886
Reģ: 10.11.2011
Man arii nav pienjemama latvijas sisteema bet nav arii pienjemama ja beernu atnjem taapat vien maajaas atstaatu.
23.02.2015 02:12 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits