feminisms

 
Reitings 75
Reģ: 26.12.2014
Vai uzskatāt sevi par feministi? Jā/nē? Kādēļ? Ko domājat par feminismu/feministiem tieši Latvijā?
20.02.2015 20:16 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Ak vai, vai! Es izvēlos nepiekrist tam, ka "Sievietes pašas pie tā vainīgas" un ka izvēlas slikti apmaksātus darbus, izvēlas darīt visus mājasdarbus, izvēlas tikt pazemotas un sauktas par dumjām un nepietiekamām, izvēlas vienas audzināt bērnus, izvēlas tikt seksuāli aizskartas vai izvarotas. Tad, ja viņas to pieņem, jo tic, ka nekas labāks ar viņām nekas nenotiks, nenozīmē, ka tā tam jābūt. Es nedomāju, ka kādam būtu tā jādzīvo. Es nevaru mainīt visu pasauli un to, ko citu cilvēku uzskatus, bet varu savējos.
20.02.2015 21:56 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Nezinu kā ir patiesībā, bet man ir radies priekšstats, ka tas kas notiek skaistumkopšanas lauciņā, modēs pasaulē un ap un par ēšanu - tur pašas sievietes ir vainīgas. Viņas pašas sevi tā pozicionē, pašas izvirza kaut kādus standartus uz savas gaumes pamata, pašas lien gandrīz no ādas laukā, lai to visu arī uzturētu... Tas pats Instagrams to pierāda - tik daudz bilžu ar pakaļām, pupiem, kosmētiku, drēbju komplektiem, nagiem, aksesuāriem, ēdienu... Nu kurš to visu bildē, publicē, apskauž un komentē?... Pašas sievietes pārsvarā!


Es domāju, ka uz to ir jāskatās plašāk. Mēs dzīvojam sabiedrībā, mijiedarbojamies, ietekmējamies viens no otra. Pusaudža gados, kad personība veidojas, daudzas kas šajā procesā balstās uz sevis salīdzināšanu ar citiem, it īpaši, ja ja ģimene nav bijusi stipra aizmugure un ielikusi noturīgas vērtības. Man vispār žēl Instagram paaudzes - redzot citu dzīves tikai no skaistākā un perfektākā leņķa, var sajusties kā vienīgais nabadziņš, kuram ir problēmas, trūkumi un kompleksi.
20.02.2015 21:57 |
 
Reitings 935
Reģ: 20.02.2015
Kubiete, Tu izdzēsies un pa jaunu reģistrējies?

Zinu, ka agrāk tavs niks bija vienkārši Kubiete, bez izsaukuma zīmēm..
20.02.2015 21:59 |
 
Reitings 116
Reģ: 23.08.2011
Esmu par dzimumu vienlīdzību. Šobrīd tieši rakstu darbu par to, kāpēc korporatīvajā pasaulē ir tik maz sieviešu vadītāju, līderu. Latvija starp citu ir augšgalā šajā ziņā - 46% sieviešu valdes locekļu skaita ziņā. :-)
20.02.2015 22:02 |
 
Reitings 1440
Reģ: 08.04.2013
Esmu par vienlīdzīgām tiesībām un iespējām abiem dzimumiem, bet tas arī viss.

Esmu kategoriski pret meitenēm, kas velk provokatīvu apģērbu/uzvedas kā es labāk neteikšu kas, un tad vēl iedomājas čīkstēt, ka vīrieši izrāda par daudz uzmanības. Man ir viena paziņa, kas sevi dēvē par feministi un tad nu iet pusplika uz klubu un pēc tam tik sūdzas, jo vīriešiem "nav tiesību izteikt tādas piezīmes, lai vai kā es būtu tērpusies" un blablabla :D Es gan uzskatu, ka pati uzprasās.
20.02.2015 22:03 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
The '77 Cents on the Dollar' Myth About Women's Pay:
Once education, marital status and occupations are considered, the 'gender wage gap' all but disappears.

By
Mark J. Perry And
Andrew G. Biggs
April 7, 2014

April 8 is "Equal Pay Day," an annual event to raise awareness regarding the so-called gender wage gap. As President Obama said in the State of the Union address, women "still make 77 cents for every dollar a man earns," a claim echoed by the National Committee on Pay Equity, the American Association of University Women and other progressive groups.

The 23% gap implies that women work an extra 68 days to earn the same pay as a man. Mr. Obama advocates allowing women to sue for wage discrimination, with employers bearing the burden of proving they did not discriminate. But the numbers bandied about to make the claim of widespread discrimination are fundamentally misleading and economically illogical.

In its annual report, "Highlights of Women's Earnings in 2012," the Bureau of Labor Statistics states that "In 2012, women who were full-time wage and salary workers had median usual weekly earnings of $691. On average in 2012, women made about 81% of the median earnings of male full-time wage and salary workers ($854)." Give or take a few percentage points, the BLS appears to support the president's claim.

But every "full-time" worker, as the BLS notes, is not the same: Men were almost twice as likely as women to work more than 40 hours a week, and women almost twice as likely to work only 35 to 39 hours per week. Once that is taken into consideration, the pay gap begins to shrink. Women who worked a 40-hour week earned 88% of male earnings.

Then there is the issue of marriage and children. The BLS reports that single women who have never married earned 96% of men's earnings in 2012.

The supposed pay gap appears when marriage and children enter the picture. Child care takes mothers out of the labor market, so when they return they have less work experience than similarly-aged males. Many working mothers seek jobs that provide greater flexibility, such as telecommuting or flexible hours. Not all jobs can be flexible, and all other things being equal, those which are will pay less than those that do not.

Education also matters. Even within groups with the same educational attainment, women often choose fields of study, such as sociology, liberal arts or psychology, that pay less in the labor market. Men are more likely to major in finance, accounting or engineering. And as the American Association of University Women reports, men are four times more likely to bargain over salaries once they enter the job market.

Risk is another factor. Nearly all the most dangerous occupations, such as loggers or iron workers, are majority male and 92% of work-related deaths in 2012 were to men. Dangerous jobs tend to pay higher salaries to attract workers. Also: Males are more likely to pursue occupations where compensation is risky from year to year, such as law and finance. Research shows that average pay in such jobs is higher to compensate for that risk.

While the BLS reports that full-time female workers earned 81% of full-time males, that is very different than saying that women earned 81% of what men earned for doing the same jobs, while working the same hours, with the same level of risk, with the same educational background and the same years of continuous, uninterrupted work experience, and assuming no gender differences in family roles like child care. In a more comprehensive study that controlled for most of these relevant variables simultaneously—such as that from economists June and Dave O'Neill for the American Enterprise Institute in 2012—nearly all of the 23% raw gender pay gap cited by Mr. Obama can be attributed to factors other than discrimination. The O'Neills conclude that, "labor market discrimination is unlikely to account for more than 5% but may not be present at all."

These gender-disparity claims are also economically illogical. If women were paid 77 cents on the dollar, a profit-oriented firm could dramatically cut labor costs by replacing male employees with females. Progressives assume that businesses nickel-and-dime suppliers, customers, consultants, anyone with whom they come into contact—yet ignore a great opportunity to reduce wages costs by 23%. They don't ignore the opportunity because it doesn't exist. Women are not in fact paid 77 cents on the dollar for doing the same work as men.

Administration officials are (very) occasionally challenged on their discrimination claims. The reply is that even if lower average female pay is a result of women's choices, those choices are themselves driven by discrimination. Yet the choice of college major is quite free, and many colleges recruit women into high-paying science or math majors. Likewise, many women prefer to stay home with their children. If doing so allows their husbands to maximize their own earnings, it's not clear that the families are worse off. It makes no sense to sue employers for choices made by women years or decades earlier.

The administration's claims regarding the gender pay gap are faulty, and its proposal to make it easier for women to sue employers for equal pay would create a disincentive for firms to hire women.

Mr. Perry is a scholar at the American Enterprise Institute and professor of economics and finance at the University of Michigan's Flint campus. Mr. Biggs is a resident scholar at AEI.
Popular on WSJ

20.02.2015 22:04 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Zaptesburka, mēs nedzīvojam ASV
20.02.2015 22:13 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
zaptesburka +++

No personīgajiem novērojumiem darbā (palīdzu vairākiem uzņēmumiem izvēlēties jaunus darbiniekus) - aptuveni 95% no visām kandidātēm sievietēm, vēlamo algu nosauc ievērojami mazāku nekā vīrieši, un ja viņas izglītības un pieredzes ziņā izkonkurē šos vīriešus, tad viņām arī tiek maksāta viņu vēlamā alga, pat ja uzņēmums bija plānojis maksāt par konkrēto darbavietu divreiz lielāku summu!
Tas tā pārdomām par to, ka daudzas sievietes nemaz necīnās par savu labklājību, bet tikai tukši čīkst par feminismu un savu nevienlīdzību!
20.02.2015 22:17 |
 
Reitings 435
Reģ: 28.11.2014
Tas tā pārdomām par to, ka daudzas sievietes nemaz necīnās par savu labklājību, bet tikai tukši čīkst par feminismu un savu nevienlīdzību!

Kas čīkst?!!?? Neviens! Cosmo 99% tev pateiks, ka sieviete nedrīkst pelnīt tik pat, kur nu pat vairāk, kā vīrietis!
20.02.2015 22:19 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Tas tā pārdomām par to, ka daudzas sievietes nemaz necīnās par savu labklājību, bet tikai tukši čīkst par feminismu un savu nevienlīdzību!

Sorry, bet es nevaru beigt smieties! :-D:-D:-D
20.02.2015 22:20 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Darla, manā augstskolā kā vieslektore reiz atnāca lielas bankas bijusī vadītāja, kura pastāstīja tieši tādu situāciju, tikai tur prasīto algu atšķirība bija lielāka - sieviete prasīja 950 latus, kamēr vīrietis ap 4000. Viņi bija gatavi maksāt arī tos 4000, bet, tā kā abi kandidāti bija vienlīdz kvalificēti, izvēlējās sievieti un, protams, maksāja viņas intervijā nosaukto algu.
Es gan nedomāju, ka visa problēma ir čīkstēšanā. Ne jau no zila gaisa rodas bailes prasīt vairāk. Ne jau tai sievietei tā bija pirmā darba vieta.
20.02.2015 22:24 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
Es gan nedomāju, ka visa problēma ir čīkstēšanā.

Nesaku, ka problēma ir čīkstēšanā, bet gan tajā, ka daudzas sievietes nemaz necenšas reāli kaut kādu vienlīdzību vai savu labklājību panākt - viņas tikai čīkst par dzīves netaisnībām (kuras, reāli domājot, viņas pašas ir panākušas)!
20.02.2015 22:34 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Noteikti, ka neesmu.
20.02.2015 22:35 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
pēc definīcijas arī es esmu feministe. tas, ka mūsdienās ir izveidojusies šāda "feminisma" kustība, nepārveido tās definīciju vārdnīcā. ja kāds ir tik nespējīgs to apjēgt, vairāk komentāru par to man nav.
oj, un neminēsim šeit gamergate topiku, to gan nevajag! spilgts piemērs kustības aprobežotībai un nepareizībai, nevis feminismam.
20.02.2015 22:39 |
 
Reitings 774
Reģ: 16.01.2015
Pateicoties feministēm mums šobrīd ir iespējas izvērsties,bet dažubrīd šķiet,ka viņas iet par tālu.
20.02.2015 22:44 |
 
Reitings 142
Reģ: 22.07.2013
zaptesburka

Ja, ir skali blaujosas sievietes, kas megina izmantot feminismu ka attaisnojumu savai stulbaja ricibai. Bet tas drizak ir tads cilveku tips. Kam patik meklet kaski, citus noniecinat un pasiem sajusties ipasiem. Un tadi sadirseji ir visas grupas, piemeram, Westboro church ari sevi ka kristiesus pasniedz, bet vinu ideologijai un saukliem lielaka dala kristiesu nepiekritis.

Sobrid par feminismu tu spried nevis pec nopietnam organizacijam un definicijam, bet gan pec daziem neizglitotiem un uzmanibu meklejosa individiem.
20.02.2015 22:50 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Feministes, gatavo sāli, mani tūlīt būs par ko noēst.

Feminismu es atbalstu tikai tik tālu, cik tālu sievietei ir tiesības brīvi izvēlēties, kas viņa vēlas būt, iegūt līdzvērtīgu izglītību un par vienlīdzīgu darbu saņemt vienādu samaksu.

Bet es saprotu tos darba devējus, kas izvēlas nepieņemt darbā jaunas sievietes, jo viņas var aiziet dekrētā. Ja katrs jaunais darbinieks ir jāapmāca par naudu, bet sievietes viena pēc otras iet dekrētā, tie ir zaudējumi.

Tāpat es saprotu tos darba devējus, kas izvēlas nepieņemt darbā sievieti, jo uzņēmuma klientiem stereotipu dēļ var rasties nevēlēšanās ar uzņēmu sadarboties. Ja uzņēmuma klienti uzskata, ka sieviete šo darbu nevar paveikt tik pat labi kā vīrietis un tādēļ izvēlas konkurējošu uzņēmumu, kurā sievietes nestrādā, klientiem neko nepadarīsi - ja viņi to nav pateikuši tekstā, pat iesūdzēt nevar, bet uzņēmumam tā ir neiegūta peļņa. Rezultātā sanāk taisīt sev zaudējumus. Sievietes tiesības tikt pieņemtai jebkurā darbā, kuram viņa pēc kvalifikācijas atbilst, pret uzņēmēja tiesībām pelnīt. Te es domāju tādas profesijas, kā santehniķis, automehāniķis utml, kur sievietes ir tiešām reti gadījumi un klientam šaubas par darba kvalitāti var rasties fiziskā spēka aspekta dēļ.

Nekad nesapratīšu tos, kas saka, ka sievietes nevar būt vadošos amatos vai kā citādi ir dumjākas. Smadzenes cilvēkiem ir galvā, nevis starp kājām, attiecīgi tur, kur jāstrādā ar galvu, neredzu nevienu iemeslu, kāpēc kādam no dzimumiem būtu priekšrocības.

Kas attiecas uz balsstiesībām, es bez tām varu iztikt, manis pēc var ņemt nost.
20.02.2015 23:05 |
 
Reitings 1720
Reģ: 29.01.2009
Es esmu laimīga, ka esmu piedzimusi kā sieviete. Es izbaudu savu lomu dabas iedalījumā, kas nenozīmē to, ka būtu zemāka par vīrieti! Vīrietim savā dzīvē ir jānes ļoti smaga nasta, TĀPAT kā sievietei. Ko jūs teiktu, ja vīrietis vēlētos pelnīt mazāk naudas (līdzvērtīgi ar sievietei), lai stresa un atbildības līmenis samazinātos, lai abi būtu vienlīdz atbildīgi?! Ja nu vīrietis gribētu sēdēt pēcdzemdību atvaļinājumā? Kur paliek- bērnam ir vajadzīga māte? Ne velti daba ir iekārtojusi sievieti par dzemdētāju. Tagad gan sievietes bļauj, ka arī vīriešiem šī nasta būtu jāuzņemas un cīnās par tiesībām peldēt baseinā bez peldkostīma augšdaļas.
Mūsdienās feminisms varētu būt aktuāls TIKAI jautājumos, kas skar augstus amatus un ļoti augstu atlīdzību.
Sievietēm patīk sievietes vadītājas, bet- vai sievietēm patīk vīrieši bērnudārza audzinātāji?
21.02.2015 00:17 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Labi, alga ir viens. Naakamais ko sabiedriiba sagaida no sievietes darbavietaa. Pashai nesen bija atgadiijums. Man ir parupja, skalja balss, un neesmu iipashi leeniiga. Viens no pacientiem visaa nopietniibaa uzrakstiija slimniicaa suudziibu par to, ka man kaa sievietei vajadzeetu buut maigaakai, leeniigaakai, ar pieklusinaatu balss toni, jo savaadaak es esot vinju traumeejusi sarunas laikaa. (Piebildiishu, ka rakstiitaajs bija 30 gadiigs viirietis, turklaat kristietis) Vadiiba protams, par to pasmeejaas. Tajaa pashaa laikaa tam pasham viirietim balss ir taada, ka vinju sadzirdeesi nodaljas galaa. Ir daudzas lietas, kuras sagaida no sievieteem, bet negaida no viirieshiem. Sievieteem tie raamji ir uzlikti manupraat, paaraak lieli. Vai kaa piemeeram, manaa augstskolaa vienu pasniedzeeju atlaida, jo vinja dazkaart nolaamaajaas. Toties mums ir pasniedzeejs - viirietis, kura izteiksmes veids liek pusklasei shausmaas saviebties, bet vinjsh turpina straadaat. Atkal jau dubultaa moraale.
21.02.2015 00:28 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Paga kurai ir izdotas vispasaules tiesibas noteikt kurai ir vai nav taisniba? Kura ir taā īpaši gudra vai kura nav? man liekas dzive saliek visu pa plauktiniem. Un pēc gadiem redzams kam ir vai nav taisniba.


Turklat katram drīkst but savs viedoklis, nu ir cilvēkiem uz to tiesibas. Un pat ja tev liekas ka kāds ir dumjš, citam savukārt tu vari likties pilniga dura. Nu un?


Tālāk es diskusijiu vēl nelasīju, bet šie divi komentāri no Kubietes puses man lika smieties līdz asarām. :D:D:D
21.02.2015 00:29 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits