Darbs bērnudārzā

 
Reitings 98
Reģ: 13.02.2015
Es te čīkstu, ka man patīk vientulība, bet tas manuprāt ir labāk, nekā mana brāļa dēļa sieva, kura strādā par audzīti bērnudārzā, bet saka, ka nervi beigti un NEVAROT CIEST tos izlutinātos sīkos. Knapi varot saņemties, lai neiekrāmētu.
Aizdomājos, kā justos visi bērnu vecāki, kuri ko tādu dzirdētu no sava bērna audzītes?
18.02.2015 11:56 |
 
Reitings 1114
Reģ: 12.02.2015
Šī diskusija labi sabojāja viedokli par dažām meitenēm,kuras it kā ir sakarīgas. Nu žēl,ka tā.
+

Pieaugušie un tie kam bērni labi sapratīs kāpēc tā.
19.02.2015 15:49 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Es tomēr gribētu uzzināt - kā izpaudās un par ko bija tā pliķēšana. Nesaku, ka atbalstu, bet jānoskaidro taču visi iemesli, nevis jāsteidzas nolinčot.
19.02.2015 15:49 |
 
Reitings 1114
Reģ: 12.02.2015
Jebkurā gadijumā audzinātājai japrot ta situacija citādāk atrisinat. Un man nepatiktu ja manu bernu aiztiktu. Visu var normali atrisinat un izrunat. Vardarbība neko neatrisina, vel jo vairak ar mazu bernu.
19.02.2015 15:50 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Nelasiju visus komentaarus,varbuut atkaartosos.
Beernu daarzaa ,taapat kaa darbaa ar vecem cilveekiem ,ir vajadziigs "iipass talants",ja taa vareetu teikt.Ir vajadziiga loti liela pacietiiba,maaka sarunaaties ar beerniem,cilveekiem vispaar.
Es pat teiktu taa,ja juut ,ka nav tas,tad noteikti neietu straadaat ne daarzinaa,ne skolaa,ne arii straadaat ar veciem cilveekiem-iipasi slimiem.
Es noteikti varu teikt,ka man buutu gruuti straadaat ar beerniem.Taa jau liekas,pasai ir bijusi mazie-kas tur liels.Atskiriiba ir tur,ka saveejo mees redzam citaadi,kaa to sveso.
Es esmu pieskatiijusi loti daudz draudzenu ,koleegu,radu beernus kopaa ar saveejiem.Ja saveejam var "uzsaut" pa to dibenu,tad svesam taa roka necelaas...un ir kaadreiz bijis jaapieliek daudz puulu,lai to mazo kaadreiz savaldiitu.
19.02.2015 15:53 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Kad savus bērnus aizsūtīs uz bērnudārzu, tad tikai daudzas ieraudzīs traģisko situāciju, kas tur bieži valda. Jā, vainīgas bieži ir zemās algas, kas nemotivē skolotājas strādāt. Bet, pie velna, kāpēc izvēlēties darbu, kas līdz galam nepatīk un par ko zina, ka nepelnīs tūkstošus? Jo citur budžetā netika? Nekad nesapratīšu...

Paldies mana dēla pirmajai audzinātājai, tā bija tiešām jauka sieviete, žēl, ka aizgāja dekrētā ātri. Tā bija vienīgā pirmsskolas skolotāja, ar kuru saskaros, kas tiešām no sirds strādāja.

Augu pedadodu ģimenē, ļoti, ļoti labi redzēju to virtuvi. Cik reizes mana mamma ir raudājusi kādu neuzdzinātu atsaldeņu dēļ! Bet viņa ir profesionālis un neatļaujas uzvesties skolotāja amata necienīgi.
19.02.2015 15:55 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Ja mans bērns darītu kaut ko tādu, ka audzinātāja nevarētu izdomāt neko labāku par iepliķēšanu, es gribētu zināt, par ko mans bērns tiek sodīts, kāda ir problēma, lai saprastu, kā tālāk rīkoties un kopīgi apspriestu rīcības plānu.


Nu, man tas nav pieņemami, es gribu zināt, ja mans bērns blēņas dara, kā arī - brīnījos, kāpēc neaizrāda, ja bērns acīmredzami dara to, ko palūgts nedarīt (piemēram, grupiņa tiek kārtota un palūdza bērniem neaiztikt lielās mašīnas utt.),


+++
19.02.2015 15:55 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Piekrītu Canis Lupus pēdējam komentāram! :)
19.02.2015 15:59 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Cik reizes mana mamma ir raudājusi kādu neuzdzinātu atsaldeņu dēļ!


Bet vai tas ir normāli? Par bērna iepļaukāšanu šausināties, bet šo uztvert kā pašsaprotamu lietu? Arī īsti kopā neiet (t)
19.02.2015 16:00 |
 
Reitings 2037
Reģ: 08.09.2014

Augu pedadodu ģimenē, ļoti, ļoti labi redzēju to virtuvi. Cik reizes mana mamma ir raudājusi kādu neuzdzinātu atsaldeņu dēļ! Bet viņa ir profesionālis un neatļaujas uzvesties skolotāja amata necienīgi.

Stāvus aplaudēt tādiem pedagogiem, kā tavi vecāki.
Jā, vainīgas bieži ir zemās algas, kas nemotivē skolotājas strādāt. Bet, pie velna, kāpēc izvēlēties darbu, kas līdz galam nepatīk un par ko zina, ka nepelnīs tūkstošus?

Šo pašu dziesmu dzied arī mediķi. Kā maksā, tā strādājam. Žēl, ka Hipokrāta zvērests ir palicis vēsturē.
19.02.2015 16:00 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Bet vai tas ir normāli? Par bērna iepļaukāšanu šausināties, bet šo uztvert kā pašsaprotamu lietu? Arī īsti kopā neiet


Nesapratu tavu domu.
19.02.2015 16:03 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Mani puikas arii ir gaajusi daarzinaa.Es vienmeer gibeeju zinaat,kaa ir uzvedusies utt.Man patika tas,ka audzinaataaja nekad nesleepa to,ka ir bijusi arii palaidnieki kaadreiz-tad vismaz ir skaidrs,kas notiek aarpus maajas-kad maamma neredz.
19.02.2015 16:04 |
 
Reitings 533
Reģ: 02.08.2011
Šī diskusija principā ir labs spogulis tam,kas notiek šajā PII lauciņā, tieši pedagogi-vecāki kontekstā.Nu..tā-pa latvisko,pa prasto un kā jau starp sievietēm.Kaut gan būtu jābūt pilnīgi otrādi..jāprot sadarboties,uzticēties,pieņemt kritiku,nākt pretī un ieklausīties.Ir vecāki un pedagogi,kas to prot..citreiz noveicās un visa grupiņa tāda savācās..un ir riktīgi forša atmosfēra un bērni iet priecīgi uz dārziņu,viss notiek..Bet biežāk tomēr ir šī nemitīgā kašķēšanās..kā suņi ar kaķiem...Kaut sudzinātājas tomēr atļaujs to uz āru izpaust mazāj..jo darbs tomēr ir darbs.Tomēr Rīgā jau tā pedagogu trūkst un daudz..un tad arī ņem visas tikko pirmajā kursā..jaunas meitenes,bez dzīves pieredzes,pašas bez bērniem...aiziet uz dārziņu...un ilūzijas sagrūst..un tad tik sākas.
Tās audzinātājas,kurām tas ir sirds darbs...tās jau tomēr ir zināmas..tuvāk vai tālāk.Un ļoti daudz kas ir atkarīgs no vadītājas..kāda atmosfēra principā valda.Un es godīgi varu pateikt..privātie dārziņi vispār ir murgs,lielākoties.

Tās,kuras nespaprot,ko nozīmē sašutums pat par mazu uzšaušanu pa dibenu..Nu jums acīmredzot NAV savu bērnu. Tas visu izsaka.

Principā es gan tomēr apbrīnoju tās audzītes,kas to darbu iztur,mana dēla grupiņā ir 25 bērni..Man mute neverās aizrādīt par to,ka viņš atkal nāk mājās nobrāztu vaigu,jo sakāvies...Bet ir aizvietotājaudzīte,ko ieraugot viņš momentā sāk brēkt-un tad man ir jādomā,ko ar šo situāciju iesākt,jo bērni,īpaši mazi spēj savas izjūtas parādīt,ja ne izstāstīt.Ja vecākam nav nospļauties par viņu,tādas pamatīgākas problēmas ar pedagogu ātri var pamanīt..
19.02.2015 16:07 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Bet, pie velna, kāpēc izvēlēties darbu, kas līdz galam nepatīk un par ko zina, ka nepelnīs tūkstošus? Jo citur budžetā netika? Nekad nesapratīšu...

Tas pats banālais iemesls, kāds lielākajai daļai strādājošo - kaut kur taču ir jāstrādā un par kaut kādu naudu ir jādzīvo...

Šo pašu dziesmu dzied arī mediķi. Kā maksā, tā strādājam. Žēl, ka Hipokrāta zvērests ir palicis vēsturē.

Ne tikai alga, bet arī reālā slodze reizēm pie vainas, ka cilvēks tīri fiziski vairāk nespēj izdarīt, lai arī kā gribētu, jo palīdzēt vajag daudziem, bet laika ir tik, cik ir. Vai arī - pievērsties vienam par visiem 100, bet pārējie lai gaida?
19.02.2015 16:07 |
 
Reitings 1114
Reģ: 12.02.2015
Bērnībai piederas palaidnības. Jautajum te parb ko citu, vai ir pareizi fiziski ietekmet svešu bērnu.
19.02.2015 16:08 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Mani puikas arii ir gaajusi daarzinaa.Es vienmeer gibeeju zinaat,kaa ir uzvedusies utt.Man patika tas,ka audzinaataaja nekad nesleepa to,ka ir bijusi arii palaidnieki kaadreiz-tad vismaz ir skaidrs,kas notiek aarpus maajas-kad maamma neredz.
++

Es arī katru reizi gandrīz pajautāju. Audzinātājas klātbūtnē izrunājām, ja kādreiz gadījās, ka bērns, piemēram, traki daudz skraidīja pa grupiņu vai negribēja dalīties ar kādu mantiņu. Kā jau teicu, lielākā daļa vecāku ir normāli un godīgi aizstāvēs arī audzinātāju, ja būs pamats! Tie neaudzinātie bērni ir 1-2 katrā grupiņā tikai.
19.02.2015 16:09 |
 
Reitings 1114
Reģ: 12.02.2015
Tās,kuras nespaprot,ko nozīmē sašutums pat par mazu uzšaušanu pa dibenu..Nu jums acīmredzot NAV savu bērnu. Tas visu izsaka.+
19.02.2015 16:10 |
 
Reitings 2037
Reģ: 08.09.2014
Ne tikai alga, bet arī reālā slodze reizēm pie vainas, ka cilvēks tīri fiziski vairāk nespēj izdarīt, lai arī kā gribētu, jo palīdzēt vajag daudziem, bet laika ir tik, cik ir. Vai arī - pievērsties vienam par visiem 100, bet pārējie lai gaida?

Slodze, jo trūkst speciālisti. Liela daļa brauc uz ārzemēm. Tur lielākas algas. Atkal problēma atduras pret naudu.
Kā arī medicīnas sistēma ir izgāzusies, ar lielu troksni.
19.02.2015 16:10 |
 
Reitings 1114
Reģ: 12.02.2015
Lielas slodzes ir 80% darbavietās. Arī nelielas algas anem daudzi nu un? Kasiere tak nesit tev oa zobiem jo redz jau 11 stundu rukā.
19.02.2015 16:13 |
 
Reitings 2037
Reģ: 08.09.2014
Lielas slodzes ir 80% darbavietās. Arī nelielas algas anem daudzi nu un? Kasiere tak nesit tev oa zobiem jo redz jau 11 stundu rukā.

++++
19.02.2015 16:14 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Neesmu dzirdējusi, ka sistu kādam pa zobiem, bet mūžam īgnas un neapmierinātas gan ir redzētas.
19.02.2015 16:16 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits