Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pienākumu sadale

 
Reitings 2
Reģ: 10.02.2015
Kā jūs komentētu šādu situāciju: vīrietis un sieviete, abiem ap 30, dzīvo kopā. Bērnu nav. Abi strādā. Tomēr pēc darba dienas liekas, ka viņas darba diena turpinās, jo vīrietis nepalīdz mājas darbos. Bieži nākas dzirdēt: Kāpēc vakariņas vēl nav gatavas? Kāpēc nenopirki neko garšīgu? Kāpēc neizmazgāji veļu? Kāpēc uz palodzes ir putekļi? Kāpēc trauki netīri? Arī brīvdienās vīrietis sagaida, ka visu izdarīs viņa – māju nokārtos, brokastis, pusdienas, vakariņas sagatavos… Uz lūgumu kādreiz palīdzēt, vīrietis atbild, ka mājas solis ir sievietes pienākums, taču, kad sieviete acīmredzami izskatās nogurusi, seko pārmetumi par to, ka viņa neizskatās tik labi kā toreiz, kad viņi tikai sāka tikties un katrs rūpējās tikai par sevi. Šķiet, šādi turpinot cietīs vai nu darbs, vai attiecības, vai es vnk izdegšu. Bet varbūt esmu egoiste? Kā atrast vidusceļu? Izrunāšanās nelīdz.
10.02.2015 13:42 |
 
Reitings 850
Reģ: 24.10.2014
Uz lūgumu kādreiz palīdzēt, vīrietis atbild, ka mājas solis ir sievietes pienākums


JA reiz tā, tad mamuta nešana mājās ir vīrieša pienākums!
10.02.2015 13:46 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Es ar tādu vīrieti nebūtu kopā. Ja saruna nepalīdzētu un vīrietis neiesaistītos nekādos mājas darbos, tad - visu labu!

Cerams, ka jūs vismaz lielos maksājumus nedalāt uz pusēm., bet tos sedz vīrietis. Ja nē, tad iznāk tāda kalpošana vīrietim.
10.02.2015 13:48 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Tad, lai vīrietis uztur abus un sieviete pilda savus mājas pienākumus.
10.02.2015 13:48 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Ej prom no darba un dari sievietes pienākumus - mājas soli, ēst gatavošanu utt. Tavs vīrietis taču pats saka,ka tas ir tavs pienākums, tad viņa pienājums ir kā Jasmins saka - mamuta nešana mājās.


Mums tādas problēmas nav, vīram patīk man palīdzēt. Ikdienas darbus daru es, bet ģenerālās tīrīšanas mēs daram abi.
10.02.2015 13:49 |
 
Reitings 161
Reģ: 23.07.2014
Nepatīkama situācija.

Saki, lai nopērk tev (labu) trauku mazgājamo mašīnu un to putekļu sūcēju robotiņu. Lai pilda vīrieša pienākumu - segt izmaksas. Tev arī tas atvieglos ikdienas soli.

Par pārējo mēģini kaut kā tomēr runāt ar viņu, jo tomēr nav īsti normāli, ka vīrietim nedēļas nogale ir laiskas brīvdienas, bet sievietei tāda pati darba diena, kā parasti.

Kāpēc nenopirki neko garšīgu?

Izklausās pēc tā, ko es mammai teicu, kad man bija 8 gadi :D
10.02.2015 13:50 |
 
Reitings 2784
Reģ: 18.05.2009
es taisu est 2 bas dienas nedeeljaa 2 vas dienas taisa vinsh. 1 x parasti edam pilsetaa. Weekendaa parasti nesam maajaas un ja esam tad taisam kopaa.

Maaju es taisu parasti generaal tirishanas, bet pec taam vinsh man palidz pievakt nedaudz un protams aiz sevis lietas novaac.

Traukus mazgaa vinsh parasti, man loti nepatiik.

Es katru vakaru pirms gulet ieshanas noslauku aatri virtuves galdus, novacu tiiros traukus, izlauku griidas un notiru vannas virsmu un izlietni vannas izstabaa lai no riitiem smuki un tiiri.

Es nevaretu sadzivot ar virieti kursh man nepalidz.
10.02.2015 13:50 |
 
Reitings 161
Reģ: 23.07.2014
Ej prom no darba un dari sievietes pienākumus - mājas soli, ēst gatavošanu utt. Tavs vīrietis taču pats saka,ka tas ir tavs pienākums

Nezinu kādēļ tik daudzas automātiski nodomāja, ka sievietei tas sagādās milzīgu baudu - aiziet no darba un laiku pavadīt mājās slaukot putekļus (t)
10.02.2015 13:51 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Atceros, kad es - macijos ( velu nacu majas), meginaju katru putekli iztrenkaat, vakarinas uzlikt galdaa 2 min pirms virietis ienak pa durviim utt... Utt... Lidz vienu dienu vinjsh man pajautaaja - kapec es to visu daru? :D


Dariju, jo biju gimenee ieaudzinaata, ka sieviete var stradat, izgludinaat dreebes, labi izskatities un viena izaudzinaat bernus (tas ir par mana teeta mammu). Tadelj tads modelis tika "ienests" ari musu gimenee.

Skatoties uz manu mammu, kura jau no taa visa ir piekususi, es tavaa vietaa muktu prom :) nekas nemainisies, prasibas tikai pieaugs.
10.02.2015 13:53 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
Nu ja abi strādā vienlīdzīgi, tad vīrietim nav tiesības pieprasīt, taču ja kamēr tu gatavo vai slauki putekļus viņš mājās kaut ko salabo, pieskrūvē, vai dara kādus vīriešu darbus tad jau viss Ok, bet ja nedara un guļ pie TV tad jā tas nav pieņemami.

Saprotu, ka vīrietis jūtas vīrietis un negrib, slaucīt putekļus un mazgāt traukus, bet tad lai kamēr es gatavoju dara kādus vīriešu darbus :)

Kad agrāk abi strādājām standart darbus ar standart darbalaiku, bijām vienīdzīgi, atceros, ka gatavojām uz maiņām, bet traukus mazgāju es un māju tīrīju es, taču draugs darīja citus darbus, vai pa to laiku nodarbojās ar bērnu.

Tagad kad strādāju no mājām un darbs man neaizņem tik daudz laika un spēka kā viņam, tad es mazāk mājas darbus uzgrūžu viņam, nu tā lai ir līdzsvars :)
10.02.2015 13:56 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
ja abi strādā vienlīdzīgi, tad vīrietim nav tiesības pieprasīt

+

A tu vienkārši ņem un nedari. Aizej pēc darba uz kafejnīcu, paēd, ej mājās, slēdz iekšā Cosmo un sēdi. Ja Kapēcītis uzdod jautājumus - saki, ka nevēlies šodien taisīt ēst, lai viņs taisa pats, pasūta uz mājām vai aizbrauc uz kafejnīcu. Tas pats attiecas uz grīdām, veļu, traukiem utt.
10.02.2015 13:59 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
viņš mājās kaut ko salabo, pieskrūvē, vai dara kādus vīriešu darbus tad jau viss Ok,


Nu nez vai kaut kā saskrūvēšanu divas reizes gadā var salīdzināt ar "sieviešu darbiem". Vīriešu darbu mūsdienu dzīvoklī gandrīz nav, t.i., tie ir tik reti, ka to nevar uzskatīt par ikdienas rūpēm.
Neiedomājos, ka mans dzīvesbiedrs pret mani tā izturētos, es mājās daru krietni mazāk par viņu, jo es vairāk strādāju. Mums nav tādu "sieviešu darbu" (vīriešu darbi gan ir :D )
10.02.2015 14:02 |
 
Reitings 388
Reģ: 13.01.2015
Ej prom no darba un tad buus laiks nodarboties ar visaam taam lietaam, plus veel sevi kopt un labi izskatiities ;)

jautaajums paareejaam - no kurienes mamuta teiciens radies? Visai kaitinoss. Kads vel mamuts :D
10.02.2015 14:04 |
 
Reitings 774
Reģ: 16.01.2015
Uz atbildi,ka tas ir sieviešu pienākums,es atbildētu,ka apgādāt ģimeni ir vīrieša pienākums,tad,lai viņš arī pilda savus pienākumus. Kamēr viņš to nepildītu,es ēst gatavotu tikai sev,mazgātu drēbes tikai sev,uzkoptu tikai pēc sevis,vīrietis var apaugt ar sūdiem. Ja aizies prom no manis...hah liela bēda-kam man tādu vajag?
nesaprotu,kāpēc tu vēl visu skrien un dari.
10.02.2015 14:08 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
kad es savās mājās dzirdēju iedīgļus par sieviešu darbiem, bet vīrieša pienākums ir tehniskās lietas (cik daudz tehnisku lietu ir dzīvoklī?? :D ), es prasīju, vai varu iet prom no darba?

nez, kaut kā ar mierīgām sarunām mēs to atrisinājām, tagad par darbu dalīšanu vairs nav ne runas.
10.02.2015 14:12 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
Lancaster

Nē nu man savādāk, man ir puspabeigta māja te daudz ko darīt + vasarā draugs pa brīvajiem brīžiem būvēja lapeni un vēl saimniecības šķūni pats, nu tā nebija ka divreiz gadā, tāpēc uztveru to kā samērīgu sadali, bet jā, ja pāris reizes gadā ko izdara tad gan neskaitās :D
10.02.2015 14:12 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Uz atbildi,ka tas ir sieviešu pienākums,es atbildētu,ka apgādāt ģimeni ir vīrieša pienākums,tad,lai viņš arī pilda savus pienākumus. Kamēr viņš to nepildītu,es ēst gatavotu tikai sev,mazgātu drēbes tikai sev,uzkoptu tikai pēc sevis,vīrietis var apaugt ar sūdiem. Ja aizies prom no manis...hah liela bēda-kam man tādu vajag?
nesaprotu,kāpēc tu vēl visu skrien un dari.
+
10.02.2015 14:12 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Ja abi strādā, abiem arī jārūpējas par mājas uzkopšanu un gatavošanu. Nevaru iedomāties, ka mans vīrs neko nedarītu, viņš parasti dara vēl vairāk par mani un nekad nesēdēs pie TV vai datora, kamēr es uzkopšu vai gatavošu. Man tas nebūtu pieņemami.
Te daudz kas ir audzināšanā. Daudzas māmiņas ir tā izlaidušas vīriešus šajā ziņā, vienmēr visu pienesot un neliekot neko darīt, ka tagad jau pieaugušu vīrieti vairs nepāraudzināt. Traki. Tur esmu savai vīra mātei ļoti pateicīga, ka vienmēr likusi pie darba dēlu. Māk gan visus vīriešu darbus, gan vienmēr ir uzkopis dzīvesvietu, gan gatavojis ēst. Un vēl pieklājību/ džentelmeniskumu ieaudzinājusi.
Domāju, ka atliek tev vien samierināties vai šķirties, ja izrunāšanās nepalīdz. Nezinu, vai izdosies tev pārmācīt un izmainīt vīrieti, kaut gan ir dzirdēts, ka dažas sievietes šajā ziņā savējos ir pāraudzinājušas, kādu laiku negatavojot un neuzkopjot vispār :D
10.02.2015 14:16 |
 
Reitings 1493
Reģ: 29.01.2009
Izrunāšanās nelīdz.

Ja vēl tev paralēli pa dienu jāstrādā un vīrietis savu vīrieša pienākumu "mamuta nešanu mājās" nenodrošina, tad vienkārši piestādi viņam izmaksu rēķinu par katru mājkalpošanas pakalpojumu. Kaut kur netā vai ss-ā noteikti var atrast, par cik piedāvā izmazgāt veļu, mājas tīrīšanu, ēst gatavošanu utt.
10.02.2015 14:30 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
Jāskatās no apstākļiem... tas ka abi nostrādā teiksim 8 h nebūt nenozīmē ka abi ir vienādi noguruši-nenoguruši... tikpatlabi vīrietis var strādāt piemēram mežistrādē un pēc šim 8h darba dienas atnākot mājās tiešām vienkārši nebūt vairs enerģijas ko darīt ... un sievi''skis tikpatlabi strādāt kautkādā birojā kur vius laiku sēž un pusi laiku sērfo intrenetā (piemēram cosmo) un atnākot mājās tikpatkā nenogurusi....
10.02.2015 15:25 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Manuprāt, katrā ģimenē pienākumi var atšķirties... svarīgi ir, lai abas puses nesajustos apceltas, drīzāk apčubinātas.. :)
10.02.2015 15:30 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits