Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dzīvot "zaļi"

 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Nē, šī nav tēma par to, cik kurš pelna un kā uzdzīvo. :-D
Diskusija par second hand un bezatkritumu dzīvesveidu raisīja manī dziļas pārdomas. Visur tiek popularizēts un pat propogandēts, ka pietiek piesārņot māti zemi, jādzīvo zaļāk, jāmēslo mazāk. Veikalos to katru dienu pie kasēm atgādina papīra maisiņi un kastes, daudzdzīvokļu sētās tiek uzstādīti konteineri atkritumu šķirošanai. Tāpat tiek ražoti dabai draudzīgi tīrīšanas līdzekļi u.c. preces. Sāku domāt, ko ES daru, lai samazinātu atkritumu daudzumu un nepiesārņotu apkārtējo vidi. Piemēram, papīra produktu iepakojumus sadedzinu krāsnī, stikla izstrādājumus lieku atsevišķi un reizi pāris mēnešos braucu nodot atkritumu poligonā (nu labi, brauc vīrs, es tikai šķiroju:-P). Bet ne visu var tik vienkārši pārstrādāt! Ja sabiedrības uzmanība pēdējos gados tiek pastiprināti vērsta uz atkritumu otrreizēju pārstrādi, tad kādēļ pēdējos gados ražotāji izmanto aizvien neekoloģiskākus un kaitīgākus materiālus? Piemēram, olu iepakojumi - n-tos gadus tie tika ražoti no ottreizēji pārstrādāta kartona, bet tagad lielākā daļa ir plastmasas! Piena un sulas pakas ir ar plastmasas korķiem un pat plastmasas pudelēs. Lielveikalos gaļa un siers tiek fasēti uz putuplasta traukiem. Un tā vēl ilgi varētu turpināt. Kam izdeviga ir šī divkosība? Ar vienu roku glābjam zemi, ar otru nogalinām?

Diskusija atvērta! Ko jums katram nozīmē "zaļā" domāšana/dzīvesveids? Vai veicat kādus pasākumus piesārņojuma mazināšanai?
09.02.2015 18:18 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
dedzinot papīru, tu nodari dabai sliktumu, nevis labumu.

Pati, godīgi sakot, daru vien to, ka nepiemēsloju dabu ar atkritumiem un papīriem. Neko vairāk nedaru, atkritumus nešķiroju, lai gan vajadzētu.
09.02.2015 18:25 |
 
Reitings 2338
Reģ: 28.06.2012
Īpaši par to nedomāju. Man galvenais noteikums, nemest nekādus atkritumus uz zemes (konfekšu papīriņus, izkošļātās košļenes, uc sīkie atkritumi). Protams, katram cilvēkam jau no bērnības vajadzētu saprast, ka neko nedrīkst mest zemē, bet diemžēl, cik bieži nav redzēts, ka jaunas sievietes, nerunājot jau nemaz par vīriešiem, ejot pa ielu piegružo tās, ar saviem sīkajiem atkritumiem.
09.02.2015 18:25 |
 
Reitings 2338
Reģ: 28.06.2012
gribēju to pašu teikt - dedzinot papīra veidīgos atkritumus, Tu vēl vairāk ,,piemēslo'' gaisu, nekā to produktu iepakojumu izmet konteinerā.
09.02.2015 18:27 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
Pašu elementārāko daru - braucot iepirkties lietoju daudzreiz lietojamu iepirkumu somu, kas kalpo pat gadiem, ja esmu to aizmirsusi, tad pērku papīra maisiņus, šķiroju atkritumus, lietoju videi draudzīgus tīrīšanas līdzekļus, pēc iespējas cenšos izvēlēties ekoloģiski audzētu pārtiku, pilsētā pārvietojos ar velosipēdu kad vien ir iespēja, esmu veģetāriete. Bet tas jau tāds absolūtais minimums, ko praktiski jebkurš var piekopt un piekopj tur, kur es dzīvoju.
09.02.2015 18:27 |
 
Reitings 1823
Reģ: 17.05.2013
Pagaidam atdalu pustosos no nepustosiem atkritumiem, papiru sadedzinu. Neperku tadus produktus kas sapakoti uz putoplastu un olas parsvara perku kartona paka. Jaatradinas no krejma pirksanas plastmasa traukos.
09.02.2015 18:29 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
Tāda lieta kā atkritumu nemešana zemē vispār nešķiet pieminēšanas vērta. Bet tas jau laikam ir audzināšanas jautājums..
09.02.2015 18:29 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
take your canvas bags when you go to the super market... https://www.youtube.com/watch?v=EVh15aUt8-c
09.02.2015 18:33 |
 
Reitings 2338
Reģ: 28.06.2012
Hippie Chic - protams, bet diemžēl ļoti daudziem tā audzināšana ļoti klibo.
09.02.2015 18:34 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
1. cenšos nelietot karti pirkumiem lidz 10 euro... jo lieki tērē papiru... termināls izdod vēl vienu čeku.

2. neperku žurnālus avīzes

3. paku sulas nelietoju, limonades ari ne..

4. taupu udeni, lieki netecinu.

5. lietoju veļasmašīnus, tadejadi taupt ūdeni.


6. nedezinu lieki elektribu
09.02.2015 18:39 |
 
Reitings 1311
Reģ: 16.01.2015
Jāsaka, kā ir- ar vienu roku domāju zaļi, ar otru- pretēji. Piemēram cenšos nepirkt plastmasas maisiņus,bet lietoju auduma maisu vai ari vismaz eju ar savu maisu uz veikalu. Traukus mazgāju ar eko līdzekļiem, izvairos no nevajadzīgiem (manuprāt) kosmētikas lidzekliem kā ķermeņa atsvaidzinātāji un skrubji. BET tajā pašā laikā lietoju Ariel un kaudzi ar papīra dvieļiem,jo ar tiem slauku ko vajag un ko nevajaga.
09.02.2015 18:43 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Uz veikaliem eju ar auduma somu, lai nav jāpērk kārtējie maisiņi,

šķiroju pūstošos atkritumus no nepūstošajiem,

Lieki netecinu ūdeni,

Šķiroju arī plastmasu un papīru,

protams, nemetu atkritumus uz zemes u.c.
09.02.2015 18:53 |
 
Reitings 135
Reģ: 04.02.2015
Neizmantoju personīgo auto un neskatos televizoru. Jo nav :-D
Pēc iespējas cenšos šķirot- plastmasa, stikls, baterijas, zāles nodot, kur vajag. Neesmu vēl sapratusi, kur kosmētikas tukšos traukus, lai liek. Zinu tik, ka Madara savus ņem atpakaļ.
Netecinu daudz ūdeni, elektrību dedzinu minimāli, bet atkal - diezgan daudz lietoju datoru.
Iztieku bez visādiem veļas mīkstinātājiem, Fairy, vannas putām un citām nevajadzīgām ķīmijām.
Pērku plastmasas maisiņus, bet izmantoju vairākkārt un tie savu dzīvi beidz kā miskastes maiss.
Neuzskatu, ka dzīvoju baigi zaļi, bet es nesaprotu savus dažus draugus, kam vispār nerūp pat nekas no tā, ko es minēju :-/
09.02.2015 19:12 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
http://www.zerowastegirl.com/
iedvesmojoša meitene, no kuras var pasmelties idejas, ko un kā, jo ar pliku atkritumu šķirošanu un uz veikalu līdzpaņemtu maisiņu, diemžēl nav gana.
09.02.2015 19:13 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
iedvesmojoša meitene, no kuras var pasmelties idejas, ko un kā, jo ar pliku atkritumu šķirošanu un uz veikalu līdzpaņemtu maisiņu, diemžēl nav gana.


Bet ar to ir jāsāk. ;)
09.02.2015 19:15 |
 
Reitings 478
Reģ: 24.01.2014
Es nedaru neko, vienīgais - nemetu neko zemē un uz mežiem nevedu atkritumus :-D

Man vispār daudzdzīvokļu mājas pagalmā nav konteineru šķirošanai, auto arī nav ar ko aizvest līdz kādiem nodošanas/šķirošanas punktiem :-D Pat ja būtu, man liekais baigais čakars turēt mājās vairākas kulītes...

Globāli uzskatu ,ka tāpat pēc gadiem pasaule aizies postā, visi tie piesārņojumi no auto, rūpnīcām utt Ja maza daļa cilvēki šķiros savu papīru un pudeles, tas neko diži neizmainīs :-)

Tas ir līdzīgi, kā piemēram, ka man gribētos lai aizliedz kažoku ražošanu un dzīvnieku izmantošanu eksperimentos.. Ir daudzi, kas to vēlas, bet neko jau neizmainīs! :-|
09.02.2015 19:26 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
Ar maisiņiem ir par maz. Vajadzētu valstiskā līmenī rīkoties "Zaļāk", bet mums tieši otrādi, sab.transports ir dārgāks, nekā braukšana ar mašīnu, lūk tas ir ļoti nezaļi. Būtu visur lēti tramvaji, mazāk cilvēku kurinātu degvielu Rīgas ielās. Nesen biju paskriet, ap plkst. 17:00, vispār Rīgas centra gaisa nav, jo visas ielas pilnas ar stāvošām mašīnām, kas tik nīkst sastrēgumos un kurina benzīnu.
09.02.2015 19:31 |
 
Reitings 264
Reģ: 29.06.2014
Ir trakāka lieta, kas ietekmē vides ekoloģiju. Iesaku noskatīties Cowspiracy
09.02.2015 19:32 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Ak, jā, esmu piedalījusies arī koku stādīšanas talkās. :)
09.02.2015 19:35 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Mincija, bet iedomājies situāciju, kad visi aukstākās valstīs dzīvojosie "zaļie" tomēr sāktu tos kažokus pirkt un valkāt? Kas notiktu? Uzreiz palielinātos piedāvājums. Tāpat arī ar atkritumu ģenerēšanu - jo vairāk cilvēki domās pie tā, cik atkritumu viņi saražo nedēļas, mēneša, gada laikā, jo mazāk šo atkritumu kopumā būs. Nē, tas nenozīmēs, ka mēs dzīvosim supertīrā vidē, bet potenciāli tīrākā gan.
Un mērķis jau arī ir tāds - manākt, lai atkritumus šķiro nevis maza, bet liela daļa cilvēku, lai mazāk brauc ar auto (pilsētās tas lielākoties ir nevajadzīgs), lai mazāk lieto pesticīdus utt.
Es bieži aizdomājos, ka būtu lieliski, ja arvien vairāk bērnu ar patiesu interesi mācītos ķīmiju un fiziku, tādā veidā augot arvien vairāk jaunajiem zinātniekiem, lai dizaineri un reklāmisti man piedod, bet mums ir vajadzīgas alternatīvas enerģijas ieguves metodes kodolreaktroru un ogļu vietā, nevis jauns dizains burkānu plastmasas iepakojumam.
09.02.2015 19:36 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits