Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

līgavas māsas un viņu kleitas

 
Reitings 200
Reģ: 28.01.2015
Sveikas!
Jā, zinu, ka ir bijušas tēmas par kāzām, taču pārskrienot tām pāri, esmu redzējusi vien pāris meiteņu atbildi uz šo jautājumu.


Šovasar plānoju precēties un man interesē, vai tām, kuras ir precētas vai taisās iestūrēt laulības ostā bija/būs līgavas māsas? Kleitas pirkāt pašas vai viņas? Kur pirkāt un aptuvenās cenas?

Paldies :)
28.01.2015 00:48 |
 
10 gadi
Reitings 841
Reģ: 17.06.2011
Tas vai līgavas māsas vai pati līgava pērk kleitas ir ļoti atkarīgs no savstarpējām attiecībām un finansēm. Es uzskatu, ka, ja līgava var to finansiāli atļauties un, piemēram, grib, lai visām līgavas māsām ir vienādas kleitas, tad viņai būtu jāmaksā par to. Taču ja tās ir vienkāršas kleitiņas vai arī vienkārši ir velēšanās, ka līgavas māsas ģērbjas vienādu toņu/stila kleitās, tad uzskatu, ka viņas varētu pirkt kleitas pašas.
Kaut gan te var ļoti diskutēt, personīgi es nevēlētos pirkt kleitu, kura man liekas briesmīga, un es viņu vairs nekad mūžā nevilktu, tikai uz kāzām, kur līgava vēlētos mani redzēt šādā kleitā. , Taču ja kleita ir tiešām skaista un eleganta, tad pilnīgi bez problēmām varētu viņu pirkt pati.
28.01.2015 01:39 |
 
Reitings 10
Reģ: 02.10.2015
Paceļu

Gribētos lai atbild vairāk meitenes, kam ir bijušas līgavas māsas kāzās, bet droši var dalīties ar viedokli jebkura, kura vēlas.

Esmu nonākuši līdz līgavas māsu jautājumam. Man it kā būtu 6 meitenes ar šādu statusu, bet nebiju aizdomājusies līdz šim, ko tas nozīmē.

Saprotu par līdzīgi ģērbšanos un tā. Saprotu, ka tas liek meitenēm justies kā īpašajam atbalstam. Bet kā ar pašu ceremoniju? Tiešām vienīgais variants, kā viņas stāv blakus man kā līgavai - uzreiz liekas ļoti ārzemnieciski...
17.01.2016 02:24 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
man nebija ligavas masu. vedejmate
17.01.2016 06:21 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Līgavas māsu nebija. Man vispār šķiet, ka tā tradīcija vairāk ārzemniekiem populāra, bet, ja precies ar ārzemnieku, tad saprotams. Tad droši vien uz to maksāšanu jautājumu jādara tā, kā parasti tādos gadījumos dara.
17.01.2016 09:02 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Tagad, ja iedomājos, ka mani lūgtu būt par līgavas māsu (es gan īsti nesaprotu, kādas funkcijas viņa pilda), tad par kleitu, ja līgava vēlētos kaut ko konkrētu, pēc viņas prāta, es tomēr domātu, ka viņai tā kleita jāpērk. No otras puses, ja līgava būtu man ļoti tuvs cilvēks, teiksim, mana māsa, es pati nopirktu to kleitu, lai kādu viņa būtu izvēlējusies, pat tad, ja man pašai nepatiktu un tās kāzas būtu vienīgā reize, kad uzvilktu to.
17.01.2016 09:07 |
 
Reitings 583
Reģ: 01.09.2015
Ja man būtu līgavas māsas un vēlētos, lai viņām būtu konkrēta stila/krāsas kleitas, tad obligāti pati par to maksātu. Jo uzskatu, ja nosaka kādu prasību par ģērbšanos, tad tas ir jānodrošina, nevis jāpagodina ar jauku titulu un jāliek šūt/meklēt kleitu tādu kā līgava grib.
17.01.2016 09:29 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Domāju, ka jāskatās pēc situācijas - cik maksā kleitas, vai visas līgavas māsas plāno pirkt jaunas kleitas vai vilks kādu skapī esošo un kāds ir līgavu māsu stils.
Ja visas taisās pirkt jaunas kleitas un visām ir +/- vienāds stils, tad varētu parunāt par to vai neiebilst, ka visām būtu saskaņotas kleitas. Pēc tam jānoskaidro kādā summā viņas ir ieplānojušas pirkt kleitas - ja līgavas izvēlētās kleitas cenas pārsniedz māsu budžetu, tad līgava varētu piemest starpību, bet, ja ir tādā cena, kādu māsas plānojušas tērēt, tad jau varbūt var sarunāt, ka pašas nopērk. Bet nu jā, tas ir tad, ja visas māsas ir par, jo piespiest kādai pirkt tieši tādu kleitu kādu vēlas līgavas, ja pašai māsai negribās, ir stulbi.
17.01.2016 09:47 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
ja nosaka kādu prasību par ģērbšanos, tad tas ir jānodrošina, nevis jāpagodina ar jauku titulu un jāliek šūt/meklēt kleitu tādu kā līgava grib.


+++

Tāpat man absurda liekas tā prasība, ka uz kāzām jānāk konkrētas krāsas kleitā. Jo, kāpēc gan man pirkt kleitu tādā krāsā, kura man, iespējams, nepatīk vai nepiestāv.
17.01.2016 09:53 |
 
Reitings 5395
Reģ: 29.01.2009
Jūs tik pa gaumēm...
Bet katrai jau ir sava ķermeņa forma un cik zinu vēl nav atrasts perfekts modelis, kurš piestāv visām, paceļ krūtis, noslēpj tauciņus, padara tievāku, nenokarājas peļu vēderiņi, ir piestāvošs garums :D
17.01.2016 09:55 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Zinu kāzas, kurās līgava vēlējās, lai visām līgavas māsām ir vienāda toņa un materiāla kleitas, tad nu līgava noalgoja šuvēju, izvēlējās audumus un katra līgavas māsa pati ar šuvēju vienojās par kleitas piegriezumu, modeli utt. Par šīm kleitām samaksāja līgava. Rezultātā visām līgavas māsām bija vienāda materiāla sarkanas kleitas ar vienādiem akcentiem, bet tomēr katrai bija īpaši viņas augumam piemērots modelis. Manuprāt, bija ļoti labi. Un tā kleita bija kā dāvana no līgavas līgavas māsām par palīdzību kāzu organizēšanā.
17.01.2016 10:07 |
 
Reitings 262
Reģ: 29.01.2009
Esmu bijusi kāzās, kur līgava nopirka audumu un līgavas māsas no tā pēc savas gaumes pašas šuva kleitas. Manuprāt, labs vidusceļš.
P.s. Mēs bijām tik skaistas tajās vienādas krāsas kleitās!
17.01.2016 10:07 |
 
Reitings 51
Reģ: 12.01.2016
Man savās kāzās nebija līgavas māsu, jo vienkārši nebija tādas nepieciešamības :D
Pati esmu bijusi līgavas māsa vienās kāzās. Līgava gan uzreiz pateica, ka par tērpiem mums jārūpējas pašām. Tā nu visas kopā izvēlējāmies audumu, katra gājām pie savas šuvējas un šuvām pēc saviem ieskatiem, bet kopumā sanāca ļoooti līdzīgas tās kleitiņas.
Pašās kāzās gan, jāsaka godīgi, mēs bijām tādi kā izsūtāmie, - vedēju palīgi. :-/
17.01.2016 12:19 |
 
10 gadi
Reitings 166
Reģ: 26.08.2012
Manai draudzenei bija kāzas, kur es biju līgavas māsa. Kleitas pirka līgava mums 7ām meitenēm. Pasūtija ebayā no Ķīnas, kur pēc mūsu mēriem uzšuva no tà paša auduma dažādu garumu/stilu. Katra kleita izmaksāja ap £35. Līgavaiņa brāļiem uzvalkus pirka visiem vienādus, katrs bija ap £100, visu sedza pāris, kas precējās. Tas gan bija UK un kāzām bija diezgan liels budžets.
17.01.2016 13:20 |
 
Reitings 35
Reģ: 17.08.2015
Biju draudzenes kāzās kā līgavas māsa, līgava pati uzstāja ka par kleitām parūpēsies, kopā visas izvēlējāmies audumu lai visām patiktu un pa šuvēja izdevumiem un to audumu apmaksāja draudzene. Savukārt mēs palīdzējām viņai citos nieciņos, kam pārim aptrūkās laika. :)
17.01.2016 13:29 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
LaiLaiLaila - tāds jau arī ir līgavas māsu uzdevums - palīdzēt gludākā kāzu norisē un palīdzēt jaunlaulātajiem ar praktiskiem sīkumiem. Ko tad tu sagaidīji? :-P

Man arī līgavas māsu nebija, manuprāt liekas klapatas :-D Ja man būtu māsas vai joprojām dzīvotu kaimiņos ar savām tuvākajām draudzenēm kā skolas gados, tad, protams, cita runa.

Man pašai patīk vai nu variants, ka līgava izvēlas un nopērk audumu un tad vai nu meitenes pašas maksā par šuvēju vai, ja tam ir līdzekļi, līgava. Vai arī variants ar Infinity Dress, kur katra var saviķelēt to kleitiņu kā nu patīk un var vilkt arī pēc tam.





Piekrītu gan, ka ja jaunajam pārim negribas par to pašiem maksāt, tad nav tiesību pukstēt par neviena apģērba krāsu, fasonu utt.
17.01.2016 13:33 |
 
Reitings 8189
Reģ: 02.02.2010
Es arī domāju ,ka ja līgava grib lai līgavas masām ir kādas konkrētas krāsas un fasona kleita,tad pašai par to jāmaksā! Jo kamdēļ man piemēram maksāt par kaut kādu kleitu ,ko izdomājusi cita un iespējams ka man nemaz tāda nepiestāvēs .man vispār piestāv tikai kleitas uz uz augumu taisnas pārsvara ,tad neredzu iesmeslu šūt cita fasona kleitu.
17.01.2016 13:39 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Šis, manuprāt, ļoti skaisti un nepiespiesti izskatās. Meitnes vienojušās par krāsu gammu un pušķi kā vienojošais elements. Ne vienmēr jābūt vienādām kleitām :-)

17.01.2016 14:00 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Latviešiem nav nekādu līgavas māsu. Riebjas taisīšanās pakaļ amerikāņiem :D
17.01.2016 14:07 |
 
Reitings 100
Reģ: 29.01.2009
Draudznes kazas ari bija doma par ligasvas masam. Visa feina doma pacibeja, jo meitenes nevajera novienoties par kvalitati, cenu un kleitas pasonu.
Uzskatu ka tas ir ligavas uzdevums nosegt pilniba vai daleji shos izdevumus. Musu gadijuma ta nebija, tadel ari bija neskaidribas.
17.01.2016 14:07 |
 
Reitings 82
Reģ: 07.01.2016
Esmu bijusi līgavas māsa. Kleitu nopirka līgava, bet iepriekš konsultējās ar mums, jo negribēja nopirkt tādu, kas mums galīgi nepatiks. Visus pārējos aksesuārus - kurpes, somiņas, rotaslietas utt gan mēs pašas.
Jā, līgavasmāsu tradīcija nav latviešu, bet tik un tā liekas jauka. Īpašs gods un prieks atbalstīt jauno pāri kamēr viņi gatavojas kāzām un kāzu dienā. Mēs nestāvējām blakus līgavai, ienācām pirms līgavas un tad apsēdāmies pirmajā rindā. Man sagādāja prieku tas, ka es varu būt palīgs sev nozīmīgam cilvēkam un kāzu dienā viesi arī viegli varēja atpazīt līgavas māsas, ja kādam vajadzēja palīdzību vai padomu :-D Protams, to visu var darīt arī bez nosaukuma līgavas māsa, bet man tas liekas kā jauks veids, kā pateikt, ka tev tavas draudzenes/māsas/radinieces ir īpaši mīļas un svarīgas.
17.01.2016 14:34 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits