Tām, kas īrē un tām, kas izīrē

 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Šķiet, reiz jau bija diskusija par šo, bet neko īsti sev noderīgu neatrodu un pagājis labs laiciņš, tādēļ jautāšu vēlreiz: kā ir, dzīvokļa saimnieki kādreiz nāk uz dzīvokli? Piemēram, ja nāktu reizi trīs mēnešos pārbaudīt skaitītājus, Jūs būtu ar mieru? Protams, uzmestu skatu telpām, bet tik garām ejot. Un kā Jūs par dzīvokli maksājat? Pārskaitāt uz kontu vai dodat rokās, piemēram, pret parakstu? Lūdzu, padalieties :)
27.01.2015 17:24 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Rezerves atslēga man ir, tā gan nedarītu, ka atstāju tik īrniekiem, mazums, kaut kur notinās un nemaksā, man durvis lauzt vaļā? Cilvēki visādi :) Tā kā domāju variants reizi 3 mēnešos vienoties un aiziet līdz dzīvoklim apskatīt skaitītājus ir ļoti ok, starp šeit nosauktajiem :)
27.01.2015 18:06 |
 
Reitings 60
Reģ: 21.08.2010
Reizi mēnesī satiekamies, pirms tam piezvana uzjautā kad būšu mājās. Ienāk koridorā, samaksāju skaidrā par īri, atdodu komunālos papīrus. Pāris minūtes parunājam, no sākuma vēl pāris reizes uzmeta aci citām istabām vai nav dzīvnieki, jo kāda no iepriekšējām īrniecēm bija slēpusi. Mani tas pilnībā netraucē.
27.01.2015 18:20 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Man ir bijusi visāda pieredze ar īrēšanu :)
Viena sieviete nāca uz mājām pakaļ naudiņai, bet viņa bija ļoti jauka. Mēdzām arī papļāpāt utt. :)
Pēc tam īrēju citur. Arī nāca uz mājām, bet tas bija tīīīīk kaitinoši! Tiešām! Kad biju vasarā prom, tad viņš izlēma, ka nomainīs trubas tualetē. Zvana un saka, ka rīt aizies nomainīt trubas. Es saku, ka neesmu mājās. Šis tā : "Bet man jau Tevi nevajag!" Es apjuku un īsti neiebildu. Otrā dienā šis zvana, ka trubas esot sataisītas un tā, bet vai viņš varot paņem aliņu, kas man ledusskapī. Es tā negribīgi :" Nu, ok ņem". Šis tā : "Forši, es jau viņu izdzēru!" :D :D Atbraucot mājās atklāju, ka viņs bija padzēris kafiju, aprijis desu un tā. Pēc tam gan viņu nokaunināju, aizrādīju. Un pajautāju vai trubas tika vilktas pa tiešo caur manu ledusskapi! :-D
Tgd īrēju citur. Maksāju uz kontu īres naudu, bet pārējo pati, jo elektrību saimniece var apskatīt e-latvenergo, tāpat ir ar komunālajiem rēķiniem. Tos var netā palūrēt. Dzīvoju tur vairāk kā gadu un viņa pie manis bija 1x, lai parakstītu līgumu.

Ja cilvēks ir normāls, jauks utt., tad man nav problēmas, ka nāk apsekot savu mitekli. Man tiešām netraucē, bet ja saimnieks kaitina un ir tāds kāds ir, tad jo mazāk viņu redzu, jo labāk! :D
27.01.2015 18:21 |
 
Reitings 468
Reģ: 29.01.2009
Mēs īrējam un saimniece nāk katru mēnesi pēc naudiņas. Man nav iebildumu. Viņai patīk paņurcīt mūsu dzīvniekus un apjautāties kā mums te dzīvojas. Tā pat arī sirds viņai mierīga,ka dzīvoklis uz vietas un viss ok. Tā savādāk mums neuzbāžas.
27.01.2015 18:29 |
 
Reitings 3615
Reģ: 01.09.2009
Otrā dienā šis zvana, ka trubas esot sataisītas un tā, bet vai viņš varot paņem aliņu, kas man ledusskapī. Es tā negribīgi :" Nu, ok ņem". Šis tā : "Forši, es jau viņu izdzēru!" Atbraucot mājās atklāju, ka viņs bija padzēris kafiju, aprijis desu un tā.

Šausmas :-D
Man ir tikai viena pieredze (pagaidām). Pašā sākumā dzīvoklī dzīvojām neregulāri, es mētājos pa divām pilsētām, dzīvokļa saimnieks tikmēr pabeidza visādus sīkus smalkumus darīt. Kopš tās reizes nav rādījies un nav arī interesējies, ka gribētu apskatīt, bet draugs 1x mēnesī sadzen viņu rokās, lai var nomaksāt naudu. Par skaitītājiem nekādu interesi nav izrādījis, par ūdeni iemetam lapiņu paši, elektrību aprēķina pēc nosūtītajiem rādījumiem e-pastā. Man šķistu apgrūtinoši, ka katru mēnesi kāds nāktu lūrēt, ne jau mazas naudas tomēr cilvēks maksā par to īri. (t) Man liekas, ka daži dzīvokļa saimnieki ir paranoiski, ko tad tu dod to dzīvokli citiem apdzīvošanai, ja visu laiku trinies un baidies, ka tik skādi nenodara.
27.01.2015 18:33 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Īrēju konkrēto dzīvokli jau teju 3 gadus, īpašnieks šajā laikā ir bijis ienācis divas reizes. Vienu, kad viņa santehniķis apskatīja visa stāvokli, kad tikko biju ievākusies, otro reizi pa ceļam ieskrēja, lai parakstu līgumu uz vēl vienu gadu. Pirmdien plānojas vēl viena vizīte, meistaram viņa pavadībā jāpārbauda un vajadzības gadījumā jāsaved kārtībā tehniskās lietas. Bet to viņš dara visiem dzīvokļiem.
Naudu pēc rēķina saņemšanas pārskaitu elektroniski, maksājumus nekad nekavēju, ir gadījies, kad mistiski samaksāju vairāk, bet tad nākamajā mēnesī attiecīgi saņemu rēķinu, kurā kādā sadaļā ir 0 euro, pirmajās reizēs satraucos, bet tagad... eh :D
27.01.2015 18:40 |
 
Reitings 1620
Reģ: 22.05.2014
Sākām īrēt, pirmajā mēnesī ienāca pēc īres naudinjas, pēc tam sarunājām, lai nav visu laiku jāskraida, skaitīt uz kontu. Pārējos rēkjinus paši maksājam.
27.01.2015 18:51 |
 
Reitings 1620
Reģ: 22.05.2014
Vienīgais nāk iepriekšējo īrnieku vēstules, par kurām iepriekšējiem īrniekiem ir vienalga laikam, jo cik ir teikts, tāpat neviens neatnāk pakał.
27.01.2015 18:54 |
 
Reitings 619
Reģ: 09.10.2012
atnak 1x menesi ciemos pakalj naudinjai un apskatas skaititajus. man netrauce, jo vienmer sarunajam dienu un laiku, lai abiem butu erti.
27.01.2015 18:55 |
 
Reitings 3278
Reģ: 18.02.2009
Es gan īrēju izolētu, slēgtu istabu, bet tomēr, esam vairāki. Saimniece katru mēnesi paziņo, ka tajā un tajā datumā būs.
Es naudu lieku aploksnē un atstāju iekšā istabā. Man nav iebildumu, ka viņa ienāk un paņem naudu. Līdz šim neesmu ne reizi jutusi, ka būtu kaut pacilāts vai apskatīts kaut kas.
Satikusi esmu tikai pirmajā reizē, kad nācu apskatīt.:-D
27.01.2015 18:55 |
 
Reitings 446
Reģ: 15.02.2012
Īpašniece nāk katru mēnesi, lai savāktu maksājamo naudu. Paši vienojāmies par šādu sistēmu un tas mani it nemaz neapgrūtina, jo īpašniece ir lieliska sieviete ar kuru komunicēt ir bezgala patīkami, kā arī istabas pati dedzīgi nesteidz apskatīt. Ja kas jāapskata, tad ļoti vaicājošā un nepārliecinātā izteiksmē palūdz, vai to varētu izdarīt. :-D Bet tā principā tālāk par koridora telpu nenāk.


Atzīstu, ka ja pati izīrētu kādam dzīvokli, vēlētos to reizi pa reizei mazliet apraudzīt, nevis ierasties pēc diviem gadiem, kad apzinīgie īrnieki izvākušies, atklājot postījumu sekas.:-)
27.01.2015 19:00 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Iepriekš nāca diezgan bieži apskatīt dzīvokli, reizēm riebās, jo cilvēki laikam pulksteni un kalendāru nepazina, ja teica, ka būs sestdien ap plkst. 18:00, varēja atnākt arī pirmdien 11. Bet nu - reizēm arī piezvanīja un bija precīzi laikā, apskatīja lielos vilcienos dzīvokli, skaitītājus, savāca rēķinus, izdrukas (tos viņi krāj, lai nākamajiem īrniekiem/īpašniekiem var parādīt, ka viss ok un kādas summas bijušas). Tagadējā dzīvokļa īpašniekus nepazītu, ja uz ielas satiktu, tikai vienu no viņiem esmu redzējusi, vienu reizi, pirms vairāk kā gada, bet uzreiz pateica, ka netaisās nākt un neko pārbaudīt, nav arī bijuši.
Nauda tiek skaitīta tikai uz kontu!

Par to, vai var iebilst īpašniekiem, ja šķiet, ka grib nākt par biežu, nu nez, tas tomēr ir viņu īpašums, un, pēc brīnumiem, kas te lasīts, izrādās, ka daļa pat pa kluso ielavās. Iedomājos sevi īpašnieku vietā, man gan jau šķistu aizdomīgi, ja negribētu ielaist, protams, saprāta robežās, nevis katru dienu. Protams - vajag runāt, varbūt sarunāt variantu, kas der abām pusēm.
27.01.2015 19:00 |
 
Reitings 1224
Reģ: 11.05.2010
Īrējām nu jau trešo gadu, saimnieks ne reizi nav pie mums bijis, uzticās. Naudu skaitam uz kontu. Mani ļoti apmierina šāda situācija, nevarētu izturēt, ja nāktu katru mēnesi pakaļ naudai un skatīties uz dzīvokli, tomēr, ja īrē ilgstoši, tad uzticībai savā starpā ir jābūt.
27.01.2015 19:01 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
1) pirmajā dzīvoklī, ko īrēju kopā ar draugu, saimnieces māsa (saimniece dzīvoja ārzemēs) nāca reizi mēnesī, iepriekš sarunājot. Turklāt es tur dzīvoju nelikumīgi, tāpēc vienmēr, kad viņa nāca, man vajadzēja iet prom, vai klusiņām sēdēt istabā :D

2) otrajā dzīvoklī arī saimniece pati nāca reizi mēnesī, arī iepriekš sarunājot;

3) trešajā dzīvoklī naudiņu skaitījām uz kontu - saimniece ne reizi neienāca;

4) ceturtajā dzīvoklī nodzīvoju visilgāk - 4 gadus. Saimnieki nerādījās. Saimnieks atnāca tikai 1x, kad sūdzējos par pelējumu (t.i. pati ierosināju atnākt apskatīt), un vēl vienu reizi, kad pagarināju līgumu.

kopumā, ja man būtu dzīvoklis, ko izīrēt, tad būtu pa lielam tikai divi varianti - ja dzīvoklis viduvējs, pilnīgi tukšs (izīrētu bez mēbelēm), tad netraucētu īrniekus vispār. Ja dzīvoklī būtu labs remonts, manas mēbeles, virtuves iekārta, sadzīves tehnika utt. - tad gan gribētu šad tad uzmest aci. Piemēram, vienotos ar īrniekiem, ka 2x gadā varu aiziet, iepriekš ar viņiem sarunājot.
27.01.2015 19:04 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
Tās, kas dzīvo komunālā tipa dzīvokļos - katrai istabai nav ierīkota slēdzene vai vismaz āķītis? Tādos dzīvokļos, pieļauju, tomēr biežāk nāk tas saimnieks, bet nu līst istabā gan šķiet dīvaini. Viena meitene teica, ka atstāj savā istabā skaidru naudu saimniekam, bet to tācu jebkurš cits iedzīvotājs var mierīgi nozagt.
27.01.2015 19:08 |
 
Reitings 96
Reģ: 10.03.2012
Īpašniece dzīvo Maskavā, tādēļ maksājumi caur banku un neviens dzīvokli neapseko.
27.01.2015 19:14 |
 
Reitings 258
Reģ: 03.07.2012
Mēs satiekamies ar īpašnieku pie veikala, viņš parasti netraucē. Citreiz, kad vajag kādus darbiņus izdarīt, skaitītājus nomainīt, piemēram, tad viņš piezvana un sarunā laiku. Pa istabām nestaigā, parasti tikai stāv priekšnamā. Vienu reizi es pati viņu aicināju iekšā, iedzert tēju, kafiju, kad meistars mainīja tos skaitītājus. Savādāk man liekas, viņš tā arī būtu stāvējis to pusstundu koridorā. :D

Rezerves atslēga man ir, tā gan nedarītu, ka atstāju tik īrniekiem, mazums, kaut kur notinās un nemaksā, man durvis lauzt vaļā?


Tā patiešām nedari. Mums ir gadījies atstāt atslēgas mājās un aizcirst durvis. Tad saimniekam zvanījām un lūdzām atbraukt, atslēgt. Tāpēc vien ir vērts sev rezerves atslēgu atstāt. :)
27.01.2015 19:21 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Esmu irejusi 3 dzivoklisus.

vienaa ar draudzeni dzivojam, tas gan bija viarak kaa vinas dzivoklis no krustmates kas prom Anglijaa..Pasas maksaajaam.


Peec tam ireeju vel vienu dzivokli, kuraa ari bija normaali. Naudinu maksaaju rokaa, ieradas katru reizi, paplaapaajam un taa. Vinai teevs dzivoja blakusdzivokli slims..un taa. Pasas beigas vina izleema ka grib paarvaakties pati tai dzivokli ,tapee deeva drusku ilgaak pameenesi laika lai samekleetu citu miitni..tikmer vina ari remontu taisija koridooraa...palidzejun vel gruzus nest, tapetes spakltelet, jo pasai bija brivs laicins un apti piedaavaaju.:)

Tagadeejam dzivoklim ar nosaucu visus skaititajus, pie manis reti ka atnaak,uzmet aci dzivoklim..protams, ja kaut kas nejausi notiktu tad pazinotu...seit boileris tads leeta gala razojums bija,..kurs nospraaga...plastmasa vaaks..un tad gan visus skaititajus nogriezu jo vel teceja udens..turklat ats notika 5minutes pec tam kad atstaaju vannasistabu...savaadak man butu vel seja izkroplota jo vins aizdegaas un ar bliksti izlidoja..labi ka vel nedusmojas uz mani...zinaaja ka vecs kraams pa eletu naudu vien bija bez garantijas
27.01.2015 19:44 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
man nekad neviens nav nācis, ja pati neesmu pasaukusi, bet es nebūtu pret.
27.01.2015 19:48 |
 
Reitings 1888
Reģ: 15.09.2012
Iepriekšējā īrētajā dzīvoklī saimnieks nāca pēc naudas. Maksāju viņam arī komunālo rēķinus un par elektrību un tad viņš pats tālāk. Iekšā nenāca, satikāmies lejā pie kāpņu telpas. Šad tad arī kaut ko papļāpājām.
Šī brīža dzīvokļa saimniece dzīvo ārzemēs, pēc īres naudas nāk viņas vīra māte. Ienāk koridorī, parakstās, atdodu komunālo rēķinu lapu un naudu par īri un viss. Komunālos un elektrību pati maksāju.
Abos gadījumos es pazvanīju/pazvanu un sarunājam, kad abām pusēm ērtāk.
27.01.2015 19:49 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits