BEZTĒMAS

 
Reitings 762
Reģ: 02.09.2014
Ok, skatos, ka te "beztēmas" par jebkuru tēmu tiek veidotas....tīri intereses pēc gribēju padiskutēt... :D Kā var būt beztēma, ja tai ir tēma? :D Piemēram, beztēma par kāzām. Kā to var saukt par beztēmu, ja tēma ir kāzas?

Pakustināšu jūsu pelēkās šūniņas šodien... :D

"offtopic means not relevant to the subject in question". Ja subject ir "kāzas", tad kā pati diskusija var tikt sautka par beztēmu?

AIZEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEETTTTTTTTTTTTTTT! Let the games begin.........
27.01.2015 10:53 |
 
10 gadi
Reitings 2083
Reģ: 01.08.2012
Jā, man arī nešķiet "pareizi" lietoti šie jēdzieni saistībā ar māmiņu beztēmu, kāzu beztēmu, bet zinu, kāpēc tos lieto:
1) Ikdienas beztēmām ir klāt datums, lai zinātu, kura ir šīs dienas beztēma, tīri teorētiski varētu būt tikai datums, bet beztēma skaidri norāda, ka tur tiks runāts par visu un neko šajā dienā, nevis piemēram "piektdiena, 13." par nelaimēm (lai arī šī sakritība būtu ļoti reta). Tā ir iegājies, tā ir ērti un forši.
2) Pārējās beztēmas radās +/- pirms gada, diviem un arī šim "nepareizajam" lietojumam r sava nozīme. Kāda? Kāzu tēmai ir piekabināts "beztēma" ar domu, ka tā būs visplašākā tēma pa kāzām, būs ilgi aktuāla un galvenā starp neskaitāmām kāzu tēmām, kas noguls kārtējo reizi aizmirstībā. Ja Tev būs autājums par konkrētu tēmu vai vēlēsies atrast jau esošu informāciju, nebūs nepecešamība vērt vaļā 10 kāzu tēmas, skatīties, kura ir nesenākā, aktīvākā utt. Ieraudzīsi "beztēma" un nebūs divu domu - jāiet tajā.
Tā ir šīs vietnes laika gaitā izveidojusies tradīcija un šis mikrokosmoss savā ziņā parāda, piemēram, vēstures attīstības gaitu - ne viss ir "pareizi", pēc standarta, bet tas ir veiksmīgi radies, labi funkcionē utt.

Šajā gadījumā uzskatu, ka nav nozīmes uztraukties par nepareizumu. Galvenais, ka savā apziņā saprotu, kas, kāpēc.

Iesaku tēmas autorei palūkoties plašāk par "pareizi" robežām, jo, sekojot diskusijas gaitai, ļoti iebrauci pretrunās. Kāpēc?
Redz, beztēmas jālieto konsekventi, bet tās lietotājas, kas pārmet Tev nekonsekventu valodas lietojumu, ir zubrītes, kas būvēja grāmatu mūrus, bet pašu valodu nevajag lietot konsekventi utt. Tātad cīnāmies tikai par to, ko paši mākam, saprotam, pārējo noliedzot?
Par uzbrūkošo, ironisko un apvainojošo stilu nemaz nerunājot.
27.01.2015 15:49 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Es arī domāju, ka man nebūtu korekti teikt ko Tu man atgādini. :)
27.01.2015 15:49 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Blanša
Nepūlies, nav jēgas. Nāc labāk palīgā jumtu no grāmatām būvēt. :D
27.01.2015 15:51 |
 
Reitings 762
Reģ: 02.09.2014
Stella, mani nepārsteidz tas, ka nekā manā pastkastītē nav :) Šeit tu vari bļaustīties ko gribi, bet tikko kā privāti savus vēmekļus nobērt tā nav interesanti, jo redzi nav publikas tavai klauna lomai :)

Selīna - pieminu to, ka esmu vecā cosmiete tad, kad kāds šeit saka, ka es nezinu kā te vispār ir, ka tas jau no pirmssākumiem utt. Nejau es eju katrā diskusijā to saku :D Esmu to reizes 2-3 pieminējusi, ka šeit biju pašos pirmssākumos pāris gadus, tādēļ tās, kas man saka, ka pēc kāda laiciņa es "sapratīšu" cosmo noteikumus, tām arī atbildu, ka šeit uzturējos vairākus gadus, tad uz gadiem 4 vai pat 5 nozudu. Neko izpelnīties nav vajadzības ;)

Un par tām aitām un veiksmīgajiem, es jau kuro reizi teikšu, ka tas ir kā es redzu mūsdienu sabiedrību. Vispārīgi, nevis tieši cosmo, vai cilvēkus, kas iesaistījušies šajā diskusijā. Nu nevari tu nepiekrist, ka sabiedrību var iedalīt tipāžos. Es tos saucu pa savam - aitas, līderi, manipulētāji utt. Tas ne kripatiņas neko neparāda par manu intelektu vai vēl nez ko, kam te mēģina piekasīties. Parasti tie, kas par intelektiem piekasās paši nav diez ko intelektuāli :) Tādēļ mani tādi klauni kā stella vispār īsti nerausta. Nu raksta un raksta viņa kaut kādus bezjēdzīgus tekstus. Un kas no tā? :)
27.01.2015 15:53 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Trakā. :D
27.01.2015 15:55 |
 
Reitings 124
Reģ: 16.01.2015
agnese_m, Tu esi stulba vista, cāļu māte, peras pa pakulām, ibio.
27.01.2015 15:55 |
 
Reitings 124
Reģ: 16.01.2015
Sen neesi purināta. :D
27.01.2015 15:56 |
 
Reitings 762
Reģ: 02.09.2014
un stella tagad ir nenormāli priecīga, ka viņas "pusē" ir kādas cosmietes. To var pilnīgi just, ka sēž un priecājas par to, ka viņai piebalso kāds vēl :D Ehhh, smieklīgi :)


Blanša - piekrītu par beztēmas jautājumu. Bet tu nevari noliegt to, ka ja visi, kas piedalījās šajā diskusijā šādi uzskaitītu un izanalizētu tēmas būtību, nevis bļautu par interpunkciju un komatiem, šī būtu izveidojusies kā diezgan interesanta (nu, vismaz man un vēl dažiem cilvēkiem, kuri spēj diskutēt, nevis celt traci kārtējo reizi) diskusija. Problēma šajā portālā ir tāda, ka te bļaures visu laiku mēģina izprovocēt jebkuru cilvēku uz kaut kādiem aizvainojumiem, apvainojumiem utt un pēctam KONSTATĒ, cik šis cilvēks ir netaktisks un rupjšs. Pēctam sēž un priecājas par to, ka kāds diskusiju autoru vai netradicionālo viedokļu pārstāvi arī noliek un piebiedrojas viņu "bariņam". Tāda smieklīga taktika. Izprovocēt no cilvēka kaut ko, kas pašām ir izdevīgi, jo to var tad pavērst pret to cilvēku. Manā gadījumā tu apgalvo, ka es izsakos ar apvainojumiem utt, bet tas, ka stella aizskar cittautības tēmu vispār palaid gar acīm, jo tā ir izdevīgāk. Ko nu :)
27.01.2015 16:00 |
 
Reitings 762
Reģ: 02.09.2014
2k1 jā, protams. Varbūt tavā gadījumā purināšana palīdzētu, jo iekustinātu iestāvējušos masu galviņā :) Man, paldies, tajā jomā arī viss ir labi :)
27.01.2015 16:01 |
 
Reitings 48
Reģ: 26.01.2015
Vistu kūts.
27.01.2015 16:02 |
 
10 gadi
Reitings 2083
Reģ: 01.08.2012
Manuprāt, viss bija kārtībā, kamēr neieslīga apvainojumos. Tas pierāda brīdi, kurā argumenti ir beigušies un arvien vairāk pārliecināšanā izmantojam spēku, savu nesavaldību.

Piemērs dzīvē, kā notiek pareizā un nepareizā mierīga līdzās pastāvēšana:
Viens valodnieks cīnās par tīras valodas pastāvēšanu, saglabāšanu, izmanto dažādus līdzekļus, savukār otrs vēlas pētīt reālo valodas situāciju (visus stilus), kāpēc tā radusies, kā turpināsies un mākslīgi neietekmē valodas attīstības gaitu.
Viņi, atnākot uz darbu, sasveicinās, nevis met otram ar puvušu tomātu utt., jo otrs, redz, dara nepareizi! Iespējams viņi diskutē, mēģina pārliecināt par savu "taisnību", ja neatzīst otra darbību par pareizu, bet au sākotnēji apzinās, ka pastāv līdzās divas nozares (uzskatu sistēmas mūsu gadījumā), katra darbojas, viena otru ietekmē, bet to abu līdzās pastāvēšana, reālā situācija - tas viss ir dabisks process valodas attīstības gaitā.
27.01.2015 16:03 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Tautību piesauci Tu, pirmkārt. Retoriski jautājot - kā būtu, ja būtu. Es tikai atzīmēju, ka tas ir pārāk uzskatāmi, lai pieļautu citu variantu.
Kas Tev vainas, mīļā sirds? Tu nesaproti ko pati raksti? Tad vajag dakteri. Nopietni.
27.01.2015 16:04 |
 
Reitings 48
Reģ: 26.01.2015
Selīna stulba bàbā ir un paliek stulba. Dzīvē tikpat stulba esi,kā te pa ,to jau esmu parliecinājusies.
27.01.2015 16:05 |
 
Reitings 124
Reģ: 16.01.2015
Man, paldies, tajā jomā arī viss ir labi


Ko Tu man atskaities? :D

Īsāk sakot, Tev ir laiks PPR.
27.01.2015 16:06 |
 
Reitings 762
Reģ: 02.09.2014
Blanša, jā tev ir taisnība tajā, bet kas mani mazliet mulsina šajā visā situācijā ir tas, ka PAR TĒMU labi, ja 1 no 10 spēj diskutēt, izteikt viedokli vai vismaz mēģināt to izteikt. Šeit lielākā daļa nabaga meiteņu ir tik seklas, ka no katras diskusijas mēģina izzīst kaut ko pilnīgi citu. Nu lūdzu pasaki man, kā un kādēļ šī diskusija nonāca līdz, piemēram, stellas izteikumiem par to, ka var redzēt, ka es neesmu latviete utt. Kāda viņai sūda starpība vai es esmu vai neesmu? Diskusijas mērķis un jautājums, manuprāt, ir diezgan skaidrs, un to, ka tas ir skaidrs parāda dažas jēdzīgās atbildes PAR TĒMU, kuras pa vidu 9 lapām ir ierakstītas. Diskusijas mērķis ir parunāt par tēmu, nevis par to vai es māku komatus pareizi ielikt. Lūk tajos brīžos, kad tādas īpaši apdalītas būtnes kā stella, kas publiski (cik nu publiski, bet doma skaidra) bļaustīsies visu, kas ienāk prātā, bet redz atrakstīt man privāti nu gan ne, jo es viņai māju uz lombardu iznesīšot. Tur izmisums katrā vārdā jau spraucas cauri. Ja cilvēks tik nenormāli grib padiskutēt, to var izdarīt ja ne aci pret aci, tad tai pašā FACEBOOK, kur var skaidri redzēt kas nu kuram dzīvē ir izdevies un kas kuram nav. Tas, ka stella tik atturīgi pret šo opciju attiecas man liek domāt, ka viņas bļaustīšanās aprobežojas ar anonimitāti. Kur anonimitāte beidzas, tur arī mute aizveras.
27.01.2015 16:09 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
sunshiineee - esam dzīvē pazīstamas vai tu savā prātiņā safantazēji? :D
27.01.2015 16:11 |
 
Reitings 762
Reģ: 02.09.2014
jā, sunshine :D tu drošvien arī piereģistrējies šajā portālā,lai varētu man kaut ko uzrakstīt, jo dzīvē nevari to pateikt :D ak, sasmīdināji :D
27.01.2015 16:12 |
 
Reitings 762
Reģ: 02.09.2014
Selīna - tagad varam zīlēt vai tas bija domāts man vai tev :D
27.01.2015 16:13 |
 
Reitings 762
Reģ: 02.09.2014
Ak, sunshine.....uzmanies, ka tik tev par komatiem nesāk piesieties šeit. Skatos, ka neesi pareizi salikusi savā teikumā tos ķiņķēziņus. Upssssssssss............
27.01.2015 16:14 |
 
Reitings 48
Reģ: 26.01.2015
Selina es bez iemesla neko nefantazēju,kā tu te pušķo savu dzīvi tātad izecini pati savās caļu smadzenes
27.01.2015 16:14 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits