Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Jauns sākums

 
Reitings 14
Reģ: 22.01.2015
Sveikas meitenes!
Vispirms brīdinu, ka šīs nebūs viena no tām ''Gribu notievēt, tagad ēdīšu veselīgi!'' NĒ. Šī būs diskusija saistītu ar veselīgu dzīvesveidu, veselīgu bet GARŠĪGU ēdienu, receptēm, utt. Varat skaitīt kalorijas, bet es to nedaru un pat nesveros, lai gan mans mērķis ir notievēt, galvenokārt gribu justies labi, uzlabot veselību, atklāt jaunu garšasg pasauli.
Nedaudz pastāstīšu par sevi.
Svēru 56kg līdz hormonālās tabletes bija liela nepieciešamība manā dzīvē, gada laikā pieņēmos par 20kg (!!!!!!) , tā turpinājās, kamēr tagad pēc 5iem gadiem es sveru 100kg. Jā, šausmīgi, vai ne? Šīs tabletes palielināja manu apetīti un es riju visu, ko varēju rīt. Protams, bija tie periodi dzīvē kad es teicu ''Viss! Tagad sportošu, ēdīšu veselīgi, nu tik būs!'' Un tā dažas dienas, līdz tu skaties uz čipšiem veikalā un saki pie sevis, ka tas jau nekas traks nebūs. Ēdiens bija mana atkarība! Cik slimi tas ir? Mana dzīve sastāvēja no makaroniem ar sieru, maizītēm, čipšiem, spinātmaizītēm kuras tik ļoti mīlēju, visādi našķi kuriem nevarēju veikalā paiet garām. Un tad vienā dienā attapos, ka es sveru 100kg! Tas skaitlis mani biedēja. Tā jau saka, ka visu nogriezt ar nazi nevar, bet es negribu svērt tik fu***ng daudz!
Nu ko, izmetu VISU no ledusskapja. Žēl nebija, jo es biju ļoti dusmīga uz sevi par tādu palaišanos. Izmetu arī miltus, sāli... Nu visu, ko es biju nolēmusi nelietot uzturā. Īstenībā, liela sāls mīļotāja nekad nebiju. Es esmu pilnībā atteikusies no makaroniem (arī pilngraudu nelietoju), kartupeļiem, maizes (izņemot rudzu maizi, bet tās ir labi, ja divas šķēlītes pa dienu), kviešu miltiem, krējuma, majonēzes, nu visa sliktā... Es aizgāju uz veikalu, sapirku augļus, dārzeņus, zaļumus, tunci (savā sulā, ļoti labs) vistas fileju (vienīgā gaļa ko ēdu, jo liellops, jērs, utt negaršo un no cūkgaļas atsakos), Rimi ir garšīga rudzu maize tādā konusiņā, ko tur uz vietas cep, šķiet ka 80% bija rudzu milti un graudi, sēklas, ļooooti garšīga) lieso sieru (šajā gadījumā tējas, vai ''jāņu'') un vairs NEKĀDI saldinātie dzērieni... Krējuma vietā izmantoju Lakto bez piedevām, atšķirību tiešām gandrīz neredzu. Rīsi - brūnie vai tvaicētie! Nekādi kūpinājumi, marinējumi, cīsiņi, utt... Neizmantoju sviestu vai margarīnu. Ir daudz dažādu veselīgu alternatīvu sviestam, piemēram avokado.

Kāpēc šo diskusiju veidoju? Es ceru, ka varu iedvesmot citus un citi iedvesmot mani.
Ā!!!!! Otrajā dienā iegādājos tvaicējamo katlu. Tvaicēts ēdiens ir ideāls! Ļoti garšo. Vistai izmantoju dabīgās garšvieliņas bez sāls. Ar dārzeņiem var ļoti izpausties. Arī salātos - jebkas, mērcei izmantojot Extra Virgin olīveļļu, dabīgās garšvielas - super!
Sākumā domāju, ka jutīšos badā jo esmu pieradusi pie milzīga kaloriju daudzuma katru dienu! Bet es esmu ļoti labi paēdusi.
Vēl kas... olas! Dzeltenumus tik pat kā nevienu! BalticOvo ir olas baltums paciņā!
Augļus ēdam dienas pirmajā pusē un neaizraujamies!



Tātad, diskusijas mērķis ir atrādīt, ko ēdam! Ja Tu jau piekop veselīgu dzīvesveidu, pievienojes un atrādi arī Tu, ko ēd un dalies ar receptēm. Ja esmu tevi iedvesmojusi un arī Tu gribi atklāt veselīga uztura pasauli, sāc šodien! Ja līdzekļi atļauj, iztīri ledusskapi no visa sliktā!
Dalamies ar garšīgajām, veselīgajām receptēm! Pastāstam, ja esam atklājušas ko jaunu (produkti mikšļi, utt) - IEDVESMOJAM VIENA OTRU! Veselīgs ēdiens var būt garšīgs ēdiens! Viņam ne būt nav jābūt pliekanam vai bezgaršīgam.
22.01.2015 16:53 |
 
Reitings 264
Reģ: 29.06.2014
Iesaku palasīt "Starch solution" vai vismaz paskatīties attiecīgus Youtube video
28.01.2015 17:48 |
 
Reitings 47
Reģ: 14.03.2011
kareet - pēc tava auguma, izskataas, ka vajag nomest mazliet vairāk kā 3 kg.. Sorry, ja kļūdos..


Nu jā, svars nav mans galvenais mērķis, bet gan apkārtmēri. Pirms bērniņa daudz sportoju, tagad redzu ka ir nevis muskuļi, bet tauki! :(
28.01.2015 17:40 |
 
Reitings 762
Reģ: 02.09.2014
Katupeļa vaina ir tīri tur, ka tajā ir ciete + pa lielam tīrākie ogļhidrāti. Protams, ka ēdot 2 kartupeļus ik pa pāris dienām nedēļā nebūs mirstamā kaite, bet nu labāks par balto kartupeli ir saldais kartupelis, lai arī cik absurdi tas neizklausītos.
28.01.2015 12:03 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Es nupat kaut kur lasīju,ka kartupelim pa lielam nav ne vainas, ja vien tas nav eļļā mērcēts uncepts taukos. Vārīts kartupelis nav nekāds ļaunums un, ka pāris ēdienreizes nedēļā to var lietot.
28.01.2015 11:52 |
 
Reitings 762
Reģ: 02.09.2014
Vispār jau kartupelis ir pa lielam tīrākais ogļhidrāts + tajā ir ciete, tas ir iemesls kādēļ kartupeļus neiesaka ēst tievētājiem. Nomaini uz saldo kartupeli, kas izskatās šādi ->



Rīsu/makaronu vietā lieto brūnos rīsus un makaronus, kā arī couscous vai quinoa. Galvenais seko līdzi UZTURVIELĀM un VITAMĪNIEM, kurus uzņem. Vai uzņem visu pietiekamos daudzumos, lai nesāk krist mati, lūzt nagi un nākt virsū nogurums vai garstāvokļu maiņas.

Ēd ik pa 3-4 stundām mazas porcijas. Neļauj savam kunģim badoties - tas tikai palēlina metabolismu un beigās tikai palēlinās arī svara zudumu.

Visvieglākais veids kā noteikt pareizi uzturvielu daudzumu organismā cauri dienai ir sarakstīt cik ogļhidrātu, proteīna, šķiedrvielu utt tev nepieciešams ik dienas. Tad izveido ēdienkarti tai dienai parēķinot cik tev katrā ēdienreizē sanāk. Kad mana bijusī kolēģe riktīgi tievēja, viņa no rīta burtiski nosvēra vistas filejas, rīsus, dārzeņus nepieciešamajos DIENAS daudzumos, iztvaicēja, salika pa 4-5 konteinerīšiem ledusskapī un ik pa 3h ēda. Tā viņai bija vieglāk kontrolēt gan porciju daudzumu, regulāru ēdienreizi, gan nodrošināt to, ka organismas visas nepieciešamās uzturvielas caur dienai tiek uzņemtas.
28.01.2015 11:42 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Sporta zāli apmeklē? nez vai šitā ēdot baigi kko nometīsi.
28.01.2015 11:41 |
 
Reitings 281
Reģ: 29.01.2009
kareet - pēc tava auguma, izskataas, ka vajag nomest mazliet vairāk kā 3 kg.. Sorry, ja kļūdos..
28.01.2015 11:39 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Nedaudz saprotu autori, pati lietojot tabletes, 3 menesu laika pienemos par 7 kg. Metu nost un lai ko es daritu, svars nenaca nost praktiski nemaz kadu gadu, pecak raiti noripoja kaut mazak skatijos ko edu. Organisms sakartojaas man ta doks teica. Bija man izrakstitas tabletes kuras domatas hormonu lidzsvarosanai lielaas devas, bet mani hormoni jau bija lidzsvara, nekadu problemu. Pamatigi pabojaju organismu. Ta ir, ka parasts doks, ne ginekologs izraksta Horm. tabletes bez nekadam analizem.

Lai veicas tikt vala no lieka svara!
28.01.2015 11:35 |
 
Reitings 47
Reģ: 14.03.2011
Brokastis:
Auzu pārslu putra + karote brūkleņu ievārījuma
2. Brokastis:
kokteilis
Mana kokteiļa recepte šim vīrusu laikam:
1 sauja dzērveņu, 1 banāns, 2 karotes klijas, kādas ogas ( salētas zemenes, mellenes), un kautkas skābumiņam: jogurts, kefīrs. Visu sablenderē un aidā var doties pastaigā! :)
Pusdienas:
Kartupeļu biezenis ( nevaru atteikties) + burkānu/ kiploku salāti
Vakariņās:
tunča salāti+ tomātu sula
28.01.2015 11:33 |
 
Reitings 47
Reģ: 14.03.2011
Sveikas,
Es gribu pievienoties, ir laiks! :)
Gribu nomest svaru pēc bērniņa. Man augums 163 cm, svars 66 kg. Mazajam tagad ir 7 mēn., vēl nedaudz baroju ar krūti, tapēc visu laiku baidījos sākt kādas diētas. Svars daudz maz ir atgreizies, palikuši kādi 3 kg. Bet izkats nu nē, tas tapēc laikam ka tie ir tauki nevis muskuļi.
1) dzeru ūdeni
2) vienu reizi ned. eju uz sporta klubu ( vairāk nevaru, jo nav kas paskatās mazo)
šodien no rīta uztaisīju presītes, vajadzētu arī vakarā.
3) piedomāju ko ēdu, bet vajadzētu stingrāku kontrolīti! :)
28.01.2015 11:28 |
 
Reitings 1372
Reģ: 18.03.2011
Nezinu kā pārējām, bet man galīgi neizskatās pēc diētas. Tomēr vajadzētu pasekot līdzi porcijas izmēriem, ja tiešām gribi notievēt. Sievietēm tādas porcijas ir stipri par lielu
27.01.2015 18:05 |
 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Pankūkām lieku klāt kartupeļu miltus, kviešu miltu vietā ;)

Gan kartupeļu pankūkām(kartupeļi, kartupeļu milti,olas,sāls,sasmalcināts sīpols,sāls) , gan banānu pankūkām... (banāns, nedaudz kartupeļu miltu, naža gals sodas, ola,medus,kanēlis)
27.01.2015 18:01 |
 
Reitings 14
Reģ: 22.01.2015
24.01.2015 17:08 |
 
Reitings 14
Reģ: 22.01.2015

Brokastīs pankūkas - banāns, mellenes un avenes + ola


Pusdienās tvaicēts lasis, pilngraudu spagetti, salāti ar balzamiko! Baigā porcija sanāca! :-D :-D

Meitenes, padalamies ar jaunām, veselīgām receptēm!
24.01.2015 17:08 |
 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
man ir 45 gadi



CICĪ, kompliments no vairāk kā 20 gadus jaunākas meitenes: Tu esi superīga!!! :) Kaut es arī tā izskatītos savos 45...
23.01.2015 16:16 |
 
Reitings 7596
Reģ: 29.01.2009
HealthyLivin riekstus lietot vajag un tie 50g-100g ir pat vēlami jo satur noderīgas vielas mūsu organisma attīstībai. Ja protams tie rieksti nebūs ikdienas paradums! Man rieksti garšo, pa retam atļaujos viņus apēst un neskaitu ne cik riekstus esmu apēdusi ne cik kcal uzņēmusi ar viņiem jo vnm esmu sapratusi kur tie veselīgie gardumi nosēžas - smadzenēs nevis uz gurniem :D
23.01.2015 15:32 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Ja 18:00 iet gulēt, tad varbīt 16:00 ir pēdējā ēdienreize, jā :D
23.01.2015 14:50 |
 
Reitings 150
Reģ: 23.03.2012
Tikko izlasīju rakstu (nezinu, cik profesionāls, te variet palasīt, kas pārzina šo jomu vairāk - http://nra.lv/maja/veseligs-dzivesveids/109888-sievietei-vislabaka-ir-sarmaina-dieta.htm


Tas kas to rakstīju nav īpaši gudrs cilvēks :D Varbūt, varbūt vēl varētu būt ok pēc 16:00 neēst ja vnk sēdi mājās un neko nedari. Bet ja piemēram 19:00 vakarā man vēl ir trenniņš pēc tam neko neēst? Nu nē paldies :D paēst jau nenozīmē pierīties tā, ka vēders kā bumba un pakustēties nevar :D
23.01.2015 14:48 |
 
Reitings 518
Reģ: 17.09.2011
HealthyLivin- es tev tomēr ieteiktu griezties pie speciālista- dietologa, uztura speciālista, ja esi nopietni apņēmusies zaudēt svaru, jo ēst veselīgi nenozime tikai est darzenjus augļus un visu sautētu, est veselīgi nozīmē sabalansēt uzturu- kurā ir gan tauki, gan obv, gan ogļhidrāti, un tikai tad ir iespējams zaudēt svaru un noturēt viņu, ir jāmaina ēsanas paradumi uz visu dzīvi, bet tas jāmaina tā, lai organisms neciestu.

saku no savas pieredzes, kamēr tu neizpratīsi, organismu, kā notiek vielmaiņa, vitamīnu uzņemšana muskuļu augšana utt rezultāti nebūs, vai būs minimāli.

Ceru , ka tev viss sanāks.

p.s. par riekstiem- tie ir tauki, drīkst apēst ne vairāk kā 40 g, apmēram 2 reizes nedēļā. Protams var pielāgot dienas uzturu tā , lai varētu apēst vairāk vai biežāk.
23.01.2015 13:15 |
 
Reitings 14
Reģ: 22.01.2015
semmii Jā! Tici man, viņu nemaz nejūt. :-)


Meitenes, kā īsti ir ar tiem riekstiem? Atradu rakstu, citēju:
Skatoties no kalorija daudzuma, tad rieksti satur daudz kalorijas. Vidēji 100 grami rieksti satur 500 līdz 600 kalorijas. Daudzi cilvēki tādēļ baidās lietot uzturā riekstus, it īpaši ja tie vēlas samazināt ķermeņu svaru vai būt labā formā. Šajā sakarā svarīgi ir atzīmēt, ka tauki, ko satur rieksti, nav tie tauki, kas uzkrājas zem ādas, bet gan neaizvietojamie tauki, kuras organismam bieži vien pietrūkst. Lietojot uzturā vidēji 50 līdz 100 gramus riekstus dienā ir ieteicams, ja vēlaties sasniegt optimālu fizisko veselību un zaudēt svaru.



Tieši tagad sēžu, graužu Indijas riekstus un domāju :-|
23.01.2015 12:59 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits