RTU sesija, lūdzu HELP

 
Reitings 671
Reģ: 30.08.2014
Sveikas!
Meitenes, eksāmenu sesijas laikā pārkārtot var tikai vienu reizi?
Galīgi nepadodas augstākā matemātika, rīt pārkārtošu, bet šaubos, ka tur sanāks kas labs..
Cik reizes var pārkārtot? :'-(
15.01.2015 23:22 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
Augstākajai ķīmijai, manuprāt, ir liela atšķirība no vidusskolas ķīmijas. Varbūt cilvēkam vidusskolā ķīmija gāja un patika, bet augstskolā vienkārši ir too much un pārāk sarežģīta viņa
16.01.2015 09:39 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Amnile, bet, ja ir tā domāšana, tad ar mācīšanos visam būtu jābūt kārtībā!
16.01.2015 09:42 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
ja ir tā domāšana, tad ar mācīšanos visam būtu jābūt kārtībā!


Man "tā domāšana" strādāja ideāli, kamēr Ķīmija bija neorganiskā. Kad sākās organiskā, viss. Čau.
16.01.2015 10:37 |
 
Reitings 1501
Reģ: 18.07.2012
Man "tā domāšana" strādāja ideāli, kamēr Ķīmija bija neorganiskā. Kad sākās organiskā, viss. Čau.

Precīzi teikts.
16.01.2015 10:40 |
 
Reitings 518
Reģ: 17.09.2011
manai kursa biedrenei ir labs teiciens- iemācīties var visu, vienkārši ir lietas, kas prasa vairāk laika , lai iemācītos :)

Eksāmenu var kārtot 3 reizes , pēc 3 reizes , ir jāņem atkārtotais kurss, bet viss atkarīgs no pasniedzēja, parasti jau tajā 2 reizē tomēr izlaiž cauri. Tā gan ir LU.
16.01.2015 10:59 |
 
Reitings 7596
Reģ: 29.01.2009
Man vienmēr ir patikuši cilvēki, kuri iestājas RTU, lai gan nerubī ne matemātiku, ne dabaszinības Tāds cirks.
Cerams, kaut kad cilvēki skatīsies ne tikai uz budžeta vietu skaitu, bet uz savām reālajām spējām.


mana stiprā puse nav augstākā matemātika bet tas neliedza iestāties RTU jo esmu diezgan stipra citos mācību priekšmetos un dēļ kkādas matemātikas lai es neiestātos programmā uz kuru eju?cilvēki labāk riskē nekā atsakās no sava sapņa!!!jā matemātikā dabūju vidēju atzīmi bet nokārtoju un tas pats galvenais...Piemēram finansēs, grāmatvedībā, ekonomikā, statistikā utm norauju uz 9 atzīmi :D un tā matemātika lai iet ratā...:D
16.01.2015 11:27 |
 
Reitings 164
Reģ: 16.07.2014
Es arī esmu diezgan daudz ķīmiju studējusi, bet nu man patīk. Lai nu kā, mums kursā bija meitene, kurai nu gaaaaligi nepadevās ķīmija. Mēs viņai prasījām, kāpēc viņa atnāca uz šo programmu, kur lielākoties ir tikai šis priekšmets, uz ko viņa atbildēja - es gribēju sevi izaicināt un pierādīt sev, ka to izpratīšu! Lieki teikt, ka pat pirmo kursu viņa nepabeidza.
16.01.2015 12:30 |
 
Reitings 339
Reģ: 04.08.2013
man arī diezgan daudz ķīmiju jāmācās, un arī nav no tiem mīļākajiem priekšmetiem.
ieguldot pietiekami daudz laika var iemācīties saprast, bet to, kam laika nepietiek, lai izprastu kārtīgi (teorijas ziņā) atliek vien no galvas vienkārši iemācīties un var dzīvot. :D arī atzīmes nav no sliktākajām.
16.01.2015 12:55 |
 
Reitings 1660
Reģ: 27.10.2010
Man jau liekas, ka ķīmija ir tā, kur, tāpat kā fizikā vai matemātikā, jābūt tam ķērienam. :-D Man nav eksaktā domāšana, bet sākumā to pašu ķīmiju ļoti centos izprast, iekalt, kas, kā jādara, jārēķina utt. Ok, vienu tēmu izpratu, otru, bet sākas kaut kas cits un... atkal viss. Ja nav tas matemātiskais prāts, nekas izcils nesanāks. Protams, var censties mācīties, saprast un gan jau būs labi, bet ar milzīgu apņēmību un papildus mācīšanos.
16.01.2015 13:10 |
 
Reitings 1873
Reģ: 29.01.2009
Vispār meitenēm,kuras nav mācījušās RTU, nevajadzētu savu pieredzi no citām skolām te klāstīt,jo laikam tur tas atšķiras. Lieki te biedē meiteni.
Ja neesi neko samācījusies, nav baigās jēgas iet, bet nu vismaz dabūsi uzdevumus kādus dod eksāmenā+ja tomēr mazliet kaut ko jēdz, tad ir iespēja,ka pagadīsies vieglāks eksāmens un pat varbūt izvilksi uz 4. (Tagad visas teicamnieces,kam 9 matemātikā, lūdzu, nekliedziet, jo jūs neziniet kādā līmenī pasniedzēja grib iedzīt to maemātiku)
Noteikti būs vēl eksāmens sesijas pagarinājumā, par to nav jāmaksā, tad no 11.dienas līdz 14.nedēļai ir 20 eiro par eksāmenu, gan jau eksāmenus taisīs katru mēnesi, bet nu Tev jārunā ar pasniedzēju, daži ļauj rakstīt kamēr paši vada nodarbības.
Tevi neviens netaisās mest ārā, vispār,ja vien uz tiem ķīmijas tehnologiem nav baigā rinda, tad RTU ir pofig par Taviem parādiem,ka tik nesniedzas pāri 9 kredītpunktiem. Tātad Tava ķīmija diez vai ir 5-6 kp, jo matemātika ir 4-5kp. Un,ja nu gadās kādreiz dafiga parādi, tad droši ņem akadēmisko un kārto visu bez maksas, tas, protams, ir pēdējais variants.

Vispār, beidz stresot, tas nekas,ka nenoliec ar pirmo, vienmēr var pārlikt, neviens Tevi par to nesitīs! Protams, ja ar naudām ir kā ir, tad vēlams visu likt līdz sesijas pagarinājumam, lai nav jāmaksā.
16.01.2015 13:19 |
 
10 gadi
Reitings 4057
Reģ: 02.01.2011
Es laikam nesaprotu, kāpēc cilvēks sevi moka ar augstāko matemātiku un augstāko ķimiju, ja viņam nepadodas? uzskatu, ka tādas lietas vai nu iet, vai neiet... Pār varītēm spiest smadzenēm saprast to, ko tās nespēj... Kam tas vajadzīgs?
Spriežu pēc sevis, vidusskolā absolūti neizpratu, nepatika un neinteresēja fizika, varu saderēt, ka, ja būtu aizgājusi studēt kko, kur būtu fizika, 100 punkti man tur būtu tikai parādi.
16.01.2015 14:24 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Jā, neorganiskā ir vieglāka par organisko, organiskajā vairāk jādomā, vismaz man neorganiskā padevas labi, jo tur visu varēja iemācīties, organiskajā laikam mazliet lielāku izpratni vajag, lai gan neesmu ķīmiķe, nezinu. :D
16.01.2015 14:32 |
 
Reitings 7596
Reģ: 29.01.2009
Tikai nedaudz nejauka bet ja tas ir tikai 1 priekšmets kurš no visiem pārējiem nepadodas es domāju, tādēļ nevajag atmest cerības ka nenokārtosi!Esmu dzīvs piemērs, zināju ka būs tā matene bet tas mani neapturēja iet un cīnīties un beigās taču izcīnīju pašu galveno - zināšanas iegūtas un diplomu!
16.01.2015 14:34 |
 
10 gadi
Reitings 4057
Reģ: 02.01.2011
tiešām studējot ķimijas tehnoloģiju ir tikai viens ķīmijas kurss? ok, es nestudēju rtu un nepārzinu studiju programmas, bet kkā šķistu loģiski, ka šādā programmā šādu kursu būtu daudz.
Es nestrīdos, manuprāt, lai ko tādu studētu, ir jābut labai matemātiskai domāšanai un ķērienam uz eksaktām zināšanām. Un ja cilvēks pats saprot, ka NEKAD NENOKĀRTOS KĀDU PRIEKŠMETU, tad jau loģiski spriežot sanāk, ka studijas netiks pabeigtas, jo neviens nebeidz universitāti, ja ir kaut viens parāds. Un ja ir skaidri zināms, ka tā, tad..... kas gan atliek?
16.01.2015 14:44 |
 
Reitings 1873
Reģ: 29.01.2009
Ja mācās, tad var visu iemācīties un tā jau nu nebūs,ka nekad,nekad to priekšmetu nenoliks, vienkārši mazliet vairāk jāpapūlas.
Tikai nedaudz nejauka, izklausies viena no tiem cilvēkiem,kas uzmet kaut kam acis, īsti nesaprot un tad tik iet un kladzina,ka to nevar saprast,kaut ar nemaz nemēģina. Ja grib un cenšās, tad daudz kas paliek skaidrāks.
16.01.2015 19:07 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Ja mācās, tad var visu iemācīties un tā jau nu nebūs,ka nekad,nekad to priekšmetu nenoliks, vienkārši mazliet vairāk jāpapūlas.
Tikai nedaudz nejauka, izklausies viena no tiem cilvēkiem,kas uzmet kaut kam acis, īsti nesaprot un tad tik iet un kladzina,ka to nevar saprast,kaut ar nemaz nemēģina. Ja grib un cenšās, tad daudz kas paliek skaidrāks.

+++
Visu var iemācīties, tikai vajag labi gribēt un censties, pat ja tā matemātiskā domāšana nav tik spēcīga, nevis paskatīties, nobļauties, ka tur nekas nav saprotams, nekad nekļūs saprotams un aizskriet prom. Tieši grūtības attīsta cilvēku.
16.01.2015 19:20 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Pasniedzēji lielākoties ir pretimnākoši, ja redz, ka students cenšas. Nevis tikai stāsta, ka cenšas un mēģina iežēlināt ar stāstiem par to, ka smagi strādā, lai samaksātu par mācībām.
16.01.2015 19:43 |
 
Reitings 1501
Reģ: 18.07.2012
Viktorija87, kā gāja? ;)
16.01.2015 23:20 |
 
Reitings 340
Reģ: 22.05.2011
Man jau liekas, ka ir milzīga atšķirība, vai pēc būtības tai RTU studē ekonomistus vai IT un ķīmija, fizika ir tikai papildpriekšmeti, kas citās augstskolās šajos priekšmetos nebūtu, vai arī visa programma ir PAR to fiziku un ķīmiju. Pirmajā, protams, var drusku pacīnīties, nolikt un vairs tev viņu nekur nevajadzēs, bet otrajā gadījumā - ja tev nepatīk tavs pamatpriekšmets un nepadodas, tad es arī neredzu jēgu tam. Cik liela iespēja ir, ka tev no 2.kursa viss izcili padosies un vēlāk kļūsi par veiksmīgu jomas profesionāli? Gan jau jābūt kādam studiju virzienam, kas tev patīk un interesē vairāk.
17.01.2015 19:07 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits