Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Bezdarbnieku kursi

 
Reitings 137
Reģ: 01.10.2014
Sveikas!
Kā ir ar bezdarbnieku kursiem, kuriem izsniedz kuponus un tad cik tur tos mēnešus var iet, ja regulāri iet, 90 eur mēnesī kaut kur maksā? Par tiem kursiem, pašiem arī kaut kāda summa jāmaksā, vai viņi ir pilnībā par brīvu? Un ir tas likums :
Ja neattaisnojošu iemeslu dēļ neapmeklē kursus, tad jāatgriež samaksa kura saņemta par nomācīto
laiku. Tas ir kā - ja vienu dienu neaizej, viss...atā un atdod naudu? Vai kā?
14.01.2015 23:09 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Gāju 2.5 gadus atpakaļ, franču valoda. Bija pilnībā bezmaksas. Stipendija bija, neatceros cik (vēl latos).

Tas ir kā - ja vienu dienu neaizej, viss...atā un atdod naudu? Vai kā?


Nav gluži tā :D Te vēl jāsaprot princips, ka iestāde, ka NVA ir koordinators starp Tevi un iestādi, kas Tevi apmācīs. Neskatoties uz to, Tu ej uz iestādi mācīties un iestāde atskaitās NVA, bet visu var sarunāt. Atceros, man bija jābūt uz bakalaura darba aizstāvēšanu, tad es sarunāju ar savu fr. valodas pasniedzēju un viņa ierakstīja, ka biju. Ir tā, ka dažu iemeslu dēļ nevarēju pabeigt apmācības, nebiju uz gala eksāmeniem. Man bija slimības lapa, to atnesu sākumā uz NVA un tad uz skolu, kur mācījos fr. valodu. Labi, man par to nekas nebija, bet kā man teica skolā, vajadzēja sākumā vērsties pie viņiem, viņi visi nokārtotu. Sanāk, ka liekas problēmas tiem bija, bet galu galā valodu skolas vadītāja bija forša un pretīmnākoša, sarunāja NVA, ka gala eksāmenus varu nolikt citā dienā un to arī izdarīju. Attiecīgi nekāda nauda man nebija jāatgriež..
14.01.2015 23:16 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Atceros, man bija jābūt uz bakalaura darba aizstāvēšanu, tad es sarunāju ar savu fr. valodas pasniedzēju un viņa ierakstīja, ka biju.

Em, vai tad students var reģistrēties kā bezdarbnieks?
14.01.2015 23:19 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Em, vai tad students var reģistrēties kā bezdarbnieks?


Nu.. pirms tam es strādāju oficiāli un aizgāju no darba, parakstot pēc abpusējās vēlēšanās..
14.01.2015 23:21 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
studenti var būt bezdarbnieki
14.01.2015 23:35 |
 
Reitings 2209
Reģ: 29.01.2014
Tajos kursos māca par bezdabnieka profesiju? Es bez kursiem iemācījos.
14.01.2015 23:39 |
 
Reitings 1540
Reģ: 16.09.2014
studenti var būt bezdarbnieki
Tiešām? Man ir aizdomas, ka tikai tie, kas nestudē pilna laika klātienē.
14.01.2015 23:44 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
jā, nesen gāju nva kursos un tur bija arī pilna laika studenti. es pat izplatīju šo ziņu citiem studentu draugiem, lai izmanto iespēju :)
14.01.2015 23:46 |
 
Reitings 3616
Reģ: 06.05.2014
Jā, pilna laika dienas grupas students arī var būt bezdarbnieks. Piemēram, lai strādātu LiepU ZIP, bija jāizņem nodokļu grāmatiņa un pirms darba uzsākšanas jāiestājas bezdarbnieku uzskaitē. Viss ir iespējams.

Esmu arī gājusi uz kursiem, galvenais, ka ir atzīmēts, ka esi bijusi. Es pusi neapmeklēju, bet to diplomu vai kas skaitās ieguvu.
14.01.2015 23:50 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Es tiešām nezinu, vai PLK var būt/nebūt bezdarbniekos - t.i. uzskaitē jau var, bet vai var saņemt kuponu? Par to nevarēšu teikt.

Biju PLK studente, paralēli strādāju, aizgāju no darba, aizgāju uz NVA, saņēmu kuponu. Bezdarbnieka statusu man piešķīra, jo par pēdējiem 9 mēnešiem par mani DD maksājis nodokļus. Viss.. Kā ir tagad nav ne jausmas..
14.01.2015 23:53 |
 
Reitings 6
Reģ: 14.07.2014
Nesen gāju un pabeidzu vienus bezdarbnieku kursus. Man vismaz bija tā - maksimālais kavējumu daudzums drīkstēja būt 20% (vai varbūt pat 25%, jau piemirsu). Tas iekļāva gan attaisnotos (ar zīmi no ārsta), gan neattaisnotos kavējumus. Par kavētajām dienām, kas bija attaisnotas, maksāja stipendiju, par neattaisnotajām gan ne. Mēnesī stipendija bija kaut kur pie 100 eiro, es pāris dienas katru mēnesi neattaisnoti izlaidu, tāpēc 90 ar kaut ko parasti bija.

Saņemtā nauda par mācībām jāatmaksā tad, ja neattaisnoti kavē un pārsniedz tos atļautos 20% vai 25% kavējumu. Ja godīgi, man šķiet, ka mums tur vienai jau bija tie procenti pārsniegti, vismaz bieži kavēja sakarā ar bērna slimošanu un tamlīdzīgi, bet līdzi visam lieliski tika un skola bija pretimnākoša.

PLK studenti var būt uzskaitē, bet bezdarbnieku kursos piedalīties vairs nevar. Iestājos bezdarbniekos, kad vēl studēju, un varēju piedalīties tur kaut kādos bezdarbnieku pasākumos, ko arī izmantoju, bet tagad, kad gāju tajos kursos, bija jāapliecina, ka vairs nemācos, jo, izrādās, PLK studentiem tas vairs nav pieejams.
17.01.2015 20:15 |
 
Reitings 2338
Reģ: 28.06.2012
sākšu ar to, ka students var būt bezdarbnieks, bet tagad ir kaut kāds savādāks likums, ka ne visi var būt.

Par kursiem...sākšu ar to, ka manā pilsētā uz tiem kursiem ir rindas, pieteicos krievu valodas kursiem jūlijā, baigi solīja, ka septembrī jau nu noteikti sāksies...kā tad...nekādus kuponus nedod vēl, pateica, ka valsts vairs nepiešķir tiem kursiem tādu finansējumu kā kādreiz, tāpēc tagad ir tā, ka jāgaida ļoti ilgi, diemžēl. Bet tad kad mācās šajos kursos, stipendiju dod, ja apmeklē - 90 eiro. Ja Tu sāc kavēt, jāatmaksā gan stipendija, gan tā maksa, kas par vienu kursu ir vienam apmācamajam. Tā kā mums teica NVA, ja tā dara, tad ir pamatīgi sūdi, var iebraukt tūkstošos ar :D
17.01.2015 20:22 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits