Mājas uzkopšana.

 
Reitings 15
Reģ: 27.01.2014
Sežu savā bardakā un prātoju- karto cik bieži gribi, bet nekad nav tā perfektā tīrība. Vari nevākt māju visu nedēļu un vienā dienā visu izberzt, tik un tā nakamā diena ir kā visas pārējās. Mēģināju sadalīt pa dienām tīrīšanu (pirmdienas vannasistabai, otrdienas guļamistabai utt.), tas protams nav labākais variants dēļ darba grafika. Darba dienās nepietiek laika pabeigt visu kārtīgi. Vienmēr kādi ķeksīši paliek. Negribas arī vienu no retajām brīvdienām pavadīt beržot podus, kā nekā gribas arī sevi palutināt ar kādu filmu, sejas masku un kapučino.
Tapēc interesanti būtu zināt kā jūs meitenes apvienojat aizņemto darba dzīvi, sevis lutināšanu un mājas uzturēšanu kārtībā.
14.01.2015 14:46 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Tā flīžu tīrīšana katru dienu tiešām ir pārspīlēta, ir, ir tā bezdarbība. (l)
15.01.2015 09:00 |
 
Reitings 95
Reģ: 28.10.2014
Arī esmu pārsteigta par tām, kurām vienmēr viss ir ideālā kārtībā! Īpaši, ja no rīta līdz vakaram esat darbā!

Bet laikam tāda veida vērtības tiek iedzītas no bērnības vai piemīt konkrētām personībām.
Man ļoti patīk gatavot ēst, bet traukus mazgāt un berzt grīdas nevaru ciest.. Daru pienākuma pēc. Laikam esmu galējību cilvēks, jo ir brīži, kad ir ilgstoši viss labā kārtībā, bet atliek kkam morāli noiet greizi un jau nedēļas laikā mājās valda pilnīgs bardaks. Bet ilgi arī tādā nevaru dzīvot, tāpēc operatīvi viss tiek sakopts!
15.01.2015 09:17 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
Tā kā dzīvojam ar vīru divatā, arī māju uzkopjam abi, skatoties pēc vajadzības un tā, cik daudz laika ir katram konkrētajā brīdī.
15.01.2015 09:48 |
 
Reitings 292
Reģ: 30.11.2014
Mana filozofija ir tāda, ka pēc 10 gadiem mēs atcerēsimies, ka izdarījām ko interesantu un piedzīvojumiem pilnu, kaut vai tikai atmiņas par smieklu pilnu dienu ar draugiem, nevis kā katru 7dienu kārtojām mājas.

+++
es tik reti esmu mājās, tik vēlu vakaros,un brīvdienu rītos,ka man labi ja 1x ned kādu 1-2h sanāk veltīt uzkošanai.riebjas:D es varu sēdēt arī bardakā,māju kārtīgi bržu pirms ciemiņiem,kas nav katru mēn...kkā tā,man žēl laika,varu arī sēdēt bardakā,ja esmu nogurusi:D
15.01.2015 19:03 |
 
Reitings 1677
Reģ: 19.04.2011
Arī esmu pārsteigta par tām, kurām vienmēr viss ir ideālā kārtībā! Īpaši, ja no rīta līdz vakaram esat darbā!


Nu... man šķiet, ka tām, kas no rīta līdz vakaram ir darbā, māja tāpat bez īpašas kārtošanas ir teju ideālā kārtībā, jo pa kuru laiku tad to bardaku uztaisīs? Vēl jo īpaši, ja tas ir bezbērnu pāris... Laikā, kad es strādāju, man sestdienās atlika tikai uzslaucīt no virsmām putekļus, izmazgāt grīdas un ieslēgt veļasmašīnu - viss! Darba nedēļas vidū tāpat nekādus plauktus nepārkrāmēju, mājas stūrus un stūrīšus nepiedrazoju, jo nebija jau laika, KAD :-D Tāpat nezinu nevienu reāli strādājošu sievieti (floristikas vai biznesa vadībiņas kursi uz divām stundām nedēļā neskaitās), kas katru dienu gatavotu trīs ēdienus dienā, tāpēc nekādi trauku kalni arī nekrājas. Pat, ja arī tiek gatavots kas īpašs, tad ne katru dienu, ikdienā tomēr tiek gatavots kas ātri, viegli pagatavojams - stundu diennaktī ir tik, cik ir:)

Tagad, kad diendienā esmu mājās, protams, tīru daudz biežāk, gatavoju daudz vairāk, trauku ir daudz vairāk, jo mājās dzīvoju, nevis tikai uzturos pāris stundas diennaktī, no kurām lielākā daļa tiek pavadīta guļot:D
15.01.2015 19:29 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Tīri teorētiski man būtu jāuztur gandrīz vai sterila vide mājās, bet praktiski es vienu reizi nedēļā iztīru tik cik varu un viss. Nav man tik daudz laika, lai katru dienu berztu visus stūrus. Jēgas tāpat nav!:-P
15.01.2015 19:39 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Man tieši tagad jākārto dzīvoklis. Izvilku visas drēbes no skapja. Tagad uz grīdas ir liela čupa. :D
15.01.2015 19:47 |
 
Reitings 2018
Reģ: 21.12.2013
Es pec darba vienmēr atnāku grīdu izslaauku,jo kaķa spalvas pa dienu sarodas kamēr darbā esmu. Vienmēr visu nolieku vietā. Lielo tirisanu parasti taisu brivdiena un tas aizņem 5h visu izmazgaju utt. Pec est gatavosanas vienmer nomazgaju gazes pliti un virtuvi sakopju,pec mazgasabas vnm sakopju vannassistabu. Ja es reizem esmu pedante ,bet ļoti man besij nekartiba :-D
15.01.2015 20:56 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Kauns atzīt, bet māju neuzkopju. To dara nestrādājošie ģimenes locekļi.
15.01.2015 20:59 |
 
Reitings 1062
Reģ: 26.12.2012
Lasu un priecājos, kur forša tēma (it sevišķi ieteikums par plastmasas maisiņiem) :)

Esmu ļoti, ļoti liela pedante. Ja man būtu teikšana visa mana ģimene dzīvotu sterilā vidē, kas būtu kā muzejs, bet jāsaka vien, par laimi, nav man tik lielas teikšanas...tāpēc muzeju atgādina vien mana istaba.
Dzīvojam trīs cilvēki, un divi kaķi, mājā, kurā ir remonts. Tāpēc putekļi rodas paši no sevis.
Bet nu tā ikdienas rutīna ir : miskaste, trauki, plīts, drēbes, duša,pods, izlietne un visas taisnās virsmas ar putekļlupatiņu, jo spalvas un visādi remontgruži pamanās būt neiedomājamākajās vietās.
Grīdas ik pa divām dienām ar grīdas lupatu četrāpus (visas savas sešas istabas).
Pārējos darbus : cepeškrāsns iekšpusi, flīzes, ledusskapis, logi utt. Pēc vajadzības un laika (~2ned reizi).
Katru sezonu (4) visu māju uzkopju, ar lielo ģenerāltīrīšanu.Tad arī lido ārā viss liekais.
Ģenerāltīrīšana aizņem apmēram 2 dienas, nu tā lēnā garā... bet tiek atbīdīti visi skapji un savāktas visas atvilknes. Maisi parasti dalās četrās kategorijās : izmešanai, atdošanai, atgriežšanai īpašniekiem vai atdāvināšanai un pārstrādei.

Man viss ir vienkārši: ja ko paņēmi, noliec vietā. Ja kaut kam nav vietas, atrodi un lai tur tā lieta ir uz palikšanu. Nevajag mājās desmitiem vienādu lietu. Nevajag kolekcijas. Nevajag sentimentālus niekus. Vispār, labāk nevajag niekus. Labāk pāris lielas lietas, nekā daudz mazas. Katrai mājas vietai sava kārtība (tai skaitā ledusskapim un plauktiem, atvilknēm utt). Pakaramie bija sapirkti iegādājoties skapi, vairāk pakaramie netiek pirkti klāt, tādējādi ja nav vietas kādai drēbei, tad kādai citai jādodas uz "labdarības" maisu. Tādējādi drēbju daudzums tiek maksimāli kontrolēts. Tāpat dzīvoju pēc principa, ka ja gadu nelietoju lietu, dodu to prom. Un piecas vienādas lietas es nevaru lietot vienā laikā (piemēram telefona vāciņus). Kam man pieci, kas mājās stāv, ja lietot varu tikai vienu, vienā momentā? :-P
neveidoju uzkrājumus. Ja ko vajag nopērku izmēģinu, ja patīk pērku atkārtoti, tad kad beidzas.

Tāpat, man laikam īpaši iepriecina "mešana ārā", negribas teikt, ka izniekoju lietas, bet es ar tādu azartu viņas nododu labdarībā, ka brīžam liekas, ka pusi iedzīves jau turp aizvesta :D cik citām patīk pirkt mantas, tik man atdot. Tāda , sava veida, meditācija.
15.01.2015 21:36 |
 
Reitings 1062
Reģ: 26.12.2012
protams, aizmirsu piebilst, ka vislabākais tekstiņš, kuru vienreiz lasīju kaut kur, ir: ja sievietei bus tikai viena nagu vīlīte, viņa skaidri zinās, kur tā atrodas.
15.01.2015 21:39 |
 
Reitings 66
Reģ: 14.04.2014
Man viss ir vienkārši: ja ko paņēmi, noliec vietā. Ja kaut kam nav vietas, atrodi un lai tur tā lieta ir uz palikšanu. Nevajag mājās desmitiem vienādu lietu. Nevajag kolekcijas. Nevajag sentimentālus niekus.


kā es gribētu tā dzīvot:'-(Dzīvojot kopā ar puisi un viņa vecākiem, mūsu istabā atrodas 3! padomju laika pulksteņi, neviens no viņiem nestrādā, centos pierunāt pusi no viņiem atbrīvoties, bet tā taču ir vēsturiska manta un citur vietas neesot :D tāpat arī glāžu un krūžu kolekcijas, kuras neviens nelieto.. kā man gribētos, lai manā ikdienā šādas lietas nebūtu :D

Esmu ļoti profesionāls lietu izmetējs, ja nevaru izmest pati, tad vienmēr atbalstu citus, lai nederīgās lietas tiktu atdāvinātas citiem vai izmestas :D
15.01.2015 21:46 |
 
Reitings 207
Reģ: 14.11.2014
Varētu teikt, ka dzīvokļa tīrīšanai nekad neesmu veltījusi visu dienu. Dzīvojam ar draugu 2vatā, un vienmēr mēģinām visu nolikt tur pat, no kurienes paņēmām. Parasti, ja nav ko darīt, pārbraucu mēbelēm pāri ar putekļu lupatiņu. Draugs uz pagājušajiem Ziemassvētkiem uzdāvināja I-robotu, vismaz tas arī atvieglo dzīvi no grīdu slaucīšanas/mazgāšanas. Vislielākā nekārtība dzīvoklī ir pēc kādas ballītes, kura notikusi pie mums. Tad gan ir mazliet jāpieliek spēki. :-D Bet nu tas jau notiek reti.
Nekad nav bijis tā, ka māju tīru piespiedu kārtā. Ja man negribas to darīt- nedaru! Kad uznāk iedvesma (un tāda uznāk diezgan bieži) tad arī tīru, mazgāju utt. Un vismaz arī draugs pats iztīra dzīvokli, kad grib, lai es atpūšos, he he. (l)
15.01.2015 21:51 |
 
Reitings 1062
Reģ: 26.12.2012
kā es gribētu tā dzīvotDzīvojot kopā ar puisi un viņa vecākiem, mūsu istabā atrodas 3! padomju laika pulksteņi, neviens no viņiem nestrādā, centos pierunāt pusi no viņiem atbrīvoties, bet tā taču ir vēsturiska manta un citur vietas neesot


Es ar šo saskāros ar māti un omi. Kā es tevi saprotu. Pret šo vienīgais ieteikums ir mēģini sastrukturēt un nobāzt " prom no acīm :D " Vislabāk plastmasas kastēs :D
15.01.2015 21:52 |
 
Reitings 2018
Reģ: 21.12.2013
Es mazgāju logus vnm kad taisu lielo tirisanu. Tik nemazgaju tad kad ir ara minusi,bet ja nav tad vienalga vasara vai ziema :-D:-D un visi pa to brinas jā man patik kad viss spid :-)
15.01.2015 21:54 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Pie vainas ir ikdienas paradumi, taapeec ir arii vajadziiba kaut ko shausmiigi berzt. Arii nesaprotu kur taas netiiraas griidas visi rauj. Labi, virtuvee saprotu, ka peec eest gatavoshanas ir jaaizmazgaa un eedamistaba ir jaaizslauka, bet paareejo ko tur suukt vai mazgaat katru dienu? Es vienmeer pieturos pie paaris paradumiem - nekaadu kraamu, dekoru, spilventinju, auduma aizskarus utt maajaas neturu, eests tiek tikai un vieniigi eedamistabaa (nekaadas cepumu graushanas kur pagadaas), pa maaju tiek staigaats tikai un vieniigi zekjees un apavi tiek nonjemti pie pashas ieejas uz tepikja, aara putekljainaa apbgjeerbaa pa maaju neviens arii nestaigaa. Ko panjemu, nolieku vietaa, ja kaut kas nopil/notaskjaas uzreiz saslauku, vannas izlietni peec lietoshanas izslauku ar speciaalu lupatinju, lietoju labus gaisa filtrus. Griida, vannasistaba tiek mazgaata reizi nedeeljaa, puteklji savaakti 2x nedeeljaa. Maaja ir pietiekami tiira, lai baltaas zekjes nepaliktu peleekas pat dienu pirms griidas mazgaashanas. Vairaak nonjemshanaas ir tieshi pa daarzu un piemaajas teritoriju, nevis pashaa maajaa.
16.01.2015 00:22 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
Nevajag kolekcijas. Nevajag sentimentālus niekus. Vispār, labāk nevajag niekus. Labāk pāris lielas lietas, nekā daudz mazas. Katrai mājas vietai sava kārtība (tai skaitā ledusskapim un plauktiem, atvilknēm utt). Pakaramie bija sapirkti iegādājoties skapi, vairāk pakaramie netiek pirkti klāt, tādējādi ja nav vietas kādai drēbei, tad kādai citai jādodas uz "labdarības" maisu. Tādējādi drēbju daudzums tiek maksimāli kontrolēts. Tāpat dzīvoju pēc principa, ka ja gadu nelietoju lietu, dodu to prom. Un piecas vienādas lietas es nevaru lietot vienā laikā (piemēram telefona vāciņus). Kam man pieci, kas mājās stāv, ja lietot varu tikai vienu, vienā momentā?
neveidoju uzkrājumus. Ja ko vajag nopērku izmēģinu, ja patīk pērku atkārtoti, tad kad beidzas.


GLUŽI MANAS DOMAS!!! Iedošu izlasīt savam draugam, savādāk jūku prātā par viņa apsēstību ar mantām.Apsēstību visdrīzāk mantojis no vecākiem, jo tie arī neko ārā nevar izmest. Tā laikam ir obsesīvi kompulsīvā uzvedība. Tiešām jūtu, ka iekārtojot mūsu kopējo dzīvesvietu tiks pieaicināti arī cilvēki no malas un daži speciālisti, lai man nebūtu jādzīvo "musaru" kalnos. :D
16.01.2015 00:42 |
 
Reitings 391
Reģ: 29.01.2009
Es arī cenšos visu uzreiz novākt pēc lietošanas, bet nu ne vienmēr sanāk, turklāt mans vīrietis vispār visu atstāj, kur pagadās. Tagad sesijas laikā mani pieraksti un grāmatas arī atrodas uz visiem galdiem un galdiņiem, radot ārkārtīgu nekārtību :D Mans vienīgais attaisnojums ir, ka mēs nesen ievācāmies jaunā dzīvoklī un mums vēl trūkst šis un tas no mēbelēm :) Tādu kārtīgu tīrīšanu taisu reizi nedēļā, kad mazgāju visas grīdas, sūcu mīkstās mēbeles un paklāju, mazgāju vannu utt. Vienīgi virtuves grīdas slauku bieži, jo nereti pamanos kaut ko nodrupināt vai nokaisīt, un plīts virsmu nomazgāju vienmēr uzreiz pēc gatavošanas.
Kas attiecas uz maisiņiem, tad man ir vairāki iepirkumu maisiņi, kurus vienmēr izmantoju uz riņķi, jaunus nepērku un arī par brīvu neņemu. Divi vienmēr stāv mašīnā, trīs mājās.

Bet nu es arī esmu DIY cilvēks ar savām piederumu kastēm, un man bieži uznāk vēlme izveidot kaut kādus ne visai lietderīgus dekoriņus :D
16.01.2015 01:11 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits