Skumji-nauda-kazas

 
Reitings 264
Reģ: 13.02.2009
Jautajums precetam, toposajam vai informetajam!?

esmu situacija, ka japlano kazas un man ir bedigs prats un jutos izmesta maliet no laivas! jautaju pec pieredzes stasta, padoma, ieteikuma vai vienkarsi plapas!

bedigs prats, jo tikko pie manis viesojas abas gimenes. neesam lv un kazas ari neplanojas lv, bet seit! protams, kas kazas galvenais jautajums- nauda un kur to dabut! musu planos nav izsukt vecakus sausu, bet gan ir sadi tadi iekrajumi un no toposa vira puses gimenes piedavajumi piepalidzet!

soreiz vairak pa manu gimeni. pati nejautaju, domaju, ka pasi ieminesis, kad sajutisies erti vai kad busim tikai sava starpa lai izrunatu lietas. Bet nezinu, ko gaidiju ( ne desmit tuksotus noliktus, ne piedavajumu visu atmaksat, bet laikam jau piedavajumu piedalities kau ka ar vai bez paskaidrojumiem, cik var, jo zinu, ka manejiem naudas klani neaug), bet dabuju to, ko pavisam negaidiju. pastaigajam pa saloniem, pamerijam kleitas- man neviena nepatik, bet izmerijam visadas un visadas cenu dazadibas. visa laika ne plusplesta varda par to, cik un ka vai kurs, tikai beigas uzjautaja vai tad ta nav ligavaina goda lieta man to uzsaukt! biju uz mutes un netabildeju, ka visur pienemts, ka meitas vecaki vai gimene uzsauc! tik teicu, ka seit tas nav pienemts un mums noruna, ka tas uz maniem pleciem.

par visu citu cik, ko, kapec un ka planojam ir izstastits apstastits un mums ir visletakie varinati vai pastaists, drzugu ieguldijums, bet summa jau tommer pacelsies!

pec visas man tetis iedeva 100e kleitai un nekadu vairak sarunu nav bijusu.

jautat? negribu nostadit vecakus neerta situacija, ka viniem jajutas vainigiem kapec nepiedalisies! un godigi tas man pat nav svarigi, jutos mazliet uzmesta, ka nva sis skaines, lai par to izrunatos un man izstastitu, cik un ko var, vai nevar!

tagad sezu un domaju, velk uz bimbu... jo saprotu, ka manas lieliskas attiecibas ar maniem vecakiem ir tikai manas iedomas, ja pat sada bridi un par sadam lietam neespejam atkalti runat, bet ir klusums...
30.12.2014 20:32 |
 
Reitings 95
Reģ: 23.03.2009
vispār otreiz var precēties baltā kleitā?,jo Nila Ušakova siena to tā darīja, kaut tās nebija pirmās, to minu kā piemēru,jo bija žurnālā rakstīts.
30.12.2014 21:12 |
 
Reitings 367
Reģ: 30.12.2014
Kā jau rakstīju - nemaz nedomājam viņiem neko prasīt!
Bet, ja viņi piedāvātu, tad neņemot naudiņu, tas varētu būt aizvainojums viņiem (tā noteikti arī būtu), jo viņi no visas sirds sniegtu šo palīdzību. Bet ļoti ceru, ka savus iekrājumus un naudiņu viņi paturēs pie sevis

Saprātīga rīcība. Autorei no tevis derētu pamācīties.
30.12.2014 21:12 |
 
Reitings 1080
Reģ: 06.09.2013
vispār otreiz var precēties baltā kleitā?,jo Nila Ušakova siena to tā darīja, kaut tās nebija pirmās, to minu kā piemēru,jo bija žurnālā rakstīts.
Nē, ja 2x precas baltā kleitā, tad uzreiz cietumā liek. :D Kas par jautājumu, kaut 100x precies baltā kleitā.
30.12.2014 21:14 |
 
Reitings 1315
Reģ: 27.10.2012
Manas domas šajā sakarā - ja nav naudas, tad sareģistrējaties un uzrīkojat vakariņas vecākiem bez lielās balles. Balle un naudas izšķērdēšana nepadarīs Jūsu attiecības labākas. Piem., ja es tagad precētos, tad vispār nekādu balli nevarētu atļauties, bet vienkāršu kleitu, sareģistrēšanos un mini vakariņas tuviniekiem.
Protams, ka daudzas mani nories šeit, bet, ja nav naudas, tad nav jārīko lielas svinības.
Cik runājusi ar vīriešiem esmu, tad lieās svinības parasti dēļ sievietēm.
30.12.2014 21:16 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
ja nevari atljauties - neprecies! nevajag lekt augsták par savu dirsu!!!!!!!

pretígi paliek lasot, ka tádas kazas uzskata ka vecákiem tagad ir pienákums sponsorét meitas kázas. káda velna péc? tu izvéléjies vírieti ar ko dzívot, ne jau vecáki. stulbums.

es no vecákiem, logiski, nenjému ne centu. un vél pat ielúgumá rakstíju ka labáká dávana no vinjiem bús vinju klátbútne músu kázás.
30.12.2014 21:16 |
 
Reitings 1315
Reģ: 27.10.2012
Man pat ne domas un būtu kauns kaut centu prasīt vecākiem, lai palīdzētu ar kāzu rīkošanu, jo mani vecāki nav turīgi un pat ja būtu, tad man būtu kauns naudu prasīt, jo esmu vesela, strādātspējīga sieviete un citiem nav mani jāspinsorē. Bet tās ir tikai domas man par mani. Kā ir citiem mani pat neinteresē.
30.12.2014 21:21 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Es izlasīju nosaukumu un nodomāju, ka kārtēja trololo diskusija par kazām, kurām vajag tikai naudu.
Par situāciju. Es negaidīju neko no vecākiem un pat domas tādas nebija. Par to, ka līgavas vecāki uzsauc kāzas dzirdu pirmo reizi. Beigās gan mani, gan vīra vecāki uzdāvināja palielas naudas summas, kuras iztērējām kāzu ceļojumā, bet tiešām tās dāvanas bija negaidītas.
30.12.2014 21:23 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
".........

pilnígi piekrítu ;)
30.12.2014 21:23 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Vienmēr esmu uzskatījusi, ka laulības ir paredzētas pieaugušiem cilvēkiem, kuri ir finansiāli patstāvīgi un paši ir spējīgi segt nepieciešamās izmaksas. Ok, cita lieta, ja vecāki ir turīgi un bez problēmām var palīdzēt... Bet principā nekad neesmu uzskatījusi, ka vecākiem jāsedz kāzu izmaksas.
Tai pašā laikā pazīstu citu tautību cilvēkus, kur pieņemts, ka kāzas rīko vecāki - līdz ar to vecāki arī plāno kāzas, sastāda viesu sarakstu, utt. Man tas nebūtu īsti pieņemams...
30.12.2014 21:34 |
 
Reitings 95
Reģ: 23.03.2009
vnk agrāk bērnībā tā teica mamma,ka otreiz baltu kleitu nevelkot. tāpēc arī pajautāju :)
30.12.2014 21:34 |
 
10 gadi
Reitings 1368
Reģ: 03.01.2010
Pēc etiķetes nevelk gan baltu. Tāpat kā plīvuru nevelk.
Un parasti jau arī nevelk, ja nu vienīgi otro reizi precas, kad vēl ļoti jauns... Ja ir padzīvojusi sieviete, noteikti nevelk
30.12.2014 21:37 |
 
Reitings 270
Reģ: 28.11.2014
biju uz mutes un netabildeju, ka visur pienemts, ka meitas vecaki vai gimene uzsauc!

Kur visur? Nekad nebiju to dzirdējusi.
Latvijā vēsturiski lielākie tēriņi ir no topošā vīra puses, atceroties kaut vai naudu, ko vīrs devis topošās sievas tēvam par to, ka ļauj precēties ar savu meitu.

Man situācijas un tu liecies cūciska, jo kādu sarunu tu gaidi? Nu nevar viņi finansiāli palīdzēt, rīkojot kaut kādas sarunas tu viņus apkaunosi, liksi justies vainīgiem, domā viņi paši nav pārrunājuši šo situāciju? Domājams, ar naudu kleitai viņi tev lika saprast, ka palīdzēja, cik varēja.
30.12.2014 21:37 |
 
Reitings 270
Reģ: 28.11.2014
Es, starp citu, esmu ļoti līdzīgā situācijā, bet krājam naudu ne tikai kāzām, bet arī ielūgto cilvēku lidmašīnas biļešu un viesnīcas izmaksām, jo ģimenē neviens nevar atļauties segt pat tās, nerunājot par jebkādu finansiālu palīdzību kāzu izmaksu segšanā. Man tas šķiet normāli, vēlos šajā īpašajā dienā būt kopā ar mīļajiem.

Jā, starp citu, draudzene, kura laulājās ārzemēs, izmaksāja saviem LV tuvākajiem (3 cilvēkiem) biļetes un viesnīcu.

Tā kā varbūt autorei labāk padomāt nevis kā nosūkt naudu no vecākiem, bet to kā viņiem palīdzēt.
30.12.2014 21:41 |
 
Reitings 367
Reģ: 30.12.2014
vnk agrāk bērnībā tā teica mamma,ka otreiz baltu kleitu nevelkot. tāpēc arī pajautāju

Plīvurs simbolizē nevainību. Ironiski. :D :D
30.12.2014 21:45 |
 
10 gadi
Reitings 3058
Reģ: 09.10.2009
Ļoti grūti izlasāms teksts


+ man šķiet,ka ,ja jau TU precies, kāpēc vecākiem tas būtu jāuzsauc? Precaties nākam gad - iekrājat naudu tikmēr! ;)
30.12.2014 21:49 |
 
Reitings 2230
Reģ: 29.01.2009
Man izskatās, ka vienkarši jūties neērti, jo esi pieradusi pie lielākiem ienākumiem, dzīvojot ārvalstīs.. Atbrauc vecāki no Latvijas un nespēj pietiekoši labi finansiāli palīdzēt, salīdzinot ar topošā vīra ģimeni.
Nevajag tā. Jūs paši plānojat kāzas, nevajag gaidīt tūkstošus no vecākiem, kuriem nav tās naudiņas. Ja vīra ģimene (vai vīrs) grib grandiozas kāzas, tad lai paši arī uzņemas vadību. Ja nespējat nodrošināt visu, tad vajag atteikties no liekā, lai naudas pietiktu arī neprasot vecākiem.
30.12.2014 21:49 |
 
10 gadi
Reitings 225
Reģ: 17.01.2011
Kašmars. Pff tāda meita.
Tev naudu nevajag, bet sapūties, ka naudu nedod. Varu derēt būtu vecākiem, ko dot, nežēlojot iedotu.
negribu nostadit vecakus neerta situacija, ka viniem jajutas vainigiem kapec nepiedalisies! un godigi tas man pat nav svarigi, jutos mazliet uzmesta, ka nva sis skaines, lai par to izrunatos un man izstastitu, cik un ko var, vai nevar!

Nav viņiem jāpiedalās tavu iegribu apmaksāšanā.
Tu vēlies kāzas, kuras nevari apmaksāt.
Tad atliekat līdz laikam, kad būsiet sakrājuši.
jo saprotu, ka manas lieliskas attiecibas ar maniem vecakiem ir tikai manas iedomas

šitas vispār kronis
30.12.2014 22:37 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
Pati teici, ka naudas vecākiem īpaši daudz nav, lai nodrošinātu visu kāzām. Tad kādu arunutu gaidīji?- meita, mēs nevaram tev neko iedot TAVĀM kāzām? Varbūt varēja tos 100eiro tik iedot, un tā arī iedeva, bez liekām ceremonijām. Vecākiem tak tavas kāzas arii izmaksās, gan apģērbu vajag, gan frizieri, gan dāvanu kāzās. visu.
30.12.2014 22:45 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Izlasiju un biju shoka!!!! Tu vispar iedomajies kaa Tava gimene tiek pie tiem pashiem 100€?? Iespejams, ka taa ir 1/3 no vinnu vienas algas!

Kad mans tevs piedavaja apmaksat manam bebim - vinja mazbernam ratus - un iedeva budzetu 7x lielaku nekaa shai princesei es aiz kauna zemee ielidu!! A te - meitene veel nav apmierinata!!! Btev butu jakaunas!

Taa ir tava un tava viriesha veelme preceties- tatad risinat savas problemas pashi!!

Nee nopietni, saksim cienit savus vecakus par to, ka vinji vienkarsi ir!
30.12.2014 22:45 |
 
Reitings 202
Reģ: 21.07.2014
tagad sezu un domaju, velk uz bimbu... jo saprotu, ka manas lieliskas attiecibas ar maniem vecakiem ir tikai manas iedomas, ja pat sada bridi un par sadam lietam neespejam atkalti runat, bet ir klusums...


Njā, komentāri vnk iespārda. Vecāku pienākums nav apmaksāt kāzas, bet... saprotu autori. Gaidi, ka vecāki priecāsies par jaunumiem, piedāvāsies palīdzēt, bet tā vietā klusums... Stulbi kaut kā, ka nevarat par šo jautājumu ar vecākiem normāli runāt, bez mulsinoša klusuma un sasprindzinājuma.
30.12.2014 23:15 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!