Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Celtniecības profesija sievietēm.

 
Reitings 1073
Reģ: 12.03.2012
Sveikas, meitenes! Vēlētos uzzināt Jūsu viedokļus par tām, kuras ir saistītas vai strādā celtniecībā! Kādas profesijas celtniecībā ir iespējams strādāt sievietei, piemēram, māju pārdošana kā māklerei, būvuzraugs, utml. ?
Paldies jau iepriekš!
30.11.2014 20:30 |
 
Reitings 1073
Reģ: 12.03.2012
Lancaster Liels paldies!
01.12.2014 09:03 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
enija,

sastastnes piestirpinātas vienmēr visur kārtīgi, lai nesabrūk, darba drošībai savos objketos pievērsu super pastiprinātu uzmanību. Bet, kad pa tām kāpj, tās grīļojas tik un tā, jo tomēr nav jau iemūrētas sienā. Daudziem ir bail kāpt augšā, man liela daļa objektu ir augsti. Daudzstāvenēm tas nebūs tik aktuāli, vairāk ražotnēm, noliktavām utt.

Es sāku mācīties 16 gadu vecumā arhitektūru 4 gadus (vidējā profesionālā), tad 4,5 gados izmnācījos par būvinženieri, tagad mācos RTU BUNI Būvuzņēmējdarbības vadību un nekustamo īpašumu pārvaldīšanu ar nekustamo īpašumu ekonomiska kvalifikāciju (3 gadi maģistrantūrā jāmācās). Izglītībai ir liela nozīme. Vēl lielāka praksei, ko sāku apgūt vēl celtniecības koledžā mācoties.
01.12.2014 09:00 |
 
Reitings 1073
Reģ: 12.03.2012
armand_ es tāda ikdienā ne tuvu neizskatos, tā bija pirmā bilde, ko ievietoju, jo bieži esmu pie stūres.
01.12.2014 08:56 |
 
Reitings 1073
Reģ: 12.03.2012
Lancaster, paldies par tik izsmeļošu profesijas aprakstu! Tas ļoti ieinteresēja, bet pēdējais nav ļoti bīstami, ja ir knapi piestiprinātas sastatnes, tad ir tikai laika jautājums, līdz kāds nokrīt, vai ne tā?

Bet izsklausās pēc ļoti spēcīgas un daudzsološas profesijas. Man tas interesē krietni vairāk nekā tas, ko mācos tagad. Vai Tu mācījies par arhitektu 4 gadus, un pēc tam citās jomās specializējies?
01.12.2014 08:55 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Aizmirsu pieminēt apdares darbus, tur tiešām daudz sieviešu. Bet darbs fiziski grūts, jo parasti jau tomēr objekti kavējas, tad apdarniekiem ir jāsarauj.
01.12.2014 08:51 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
* kas saistīts
01.12.2014 08:44 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
un, ja plāno darbu, kas sasitīts ar būvlaukuma apmeklēšanu, tad nu rāpšanās pa ugusdzēsēju kāpnēm vairāk kā 20 metru augtumā vai kāpšana pazemes rezervuāros, rāpšanās pa knapi piestiprinātām sastatnēm, lekšana, rāpošana, liekšanās utt. piederēs pie lietas. Bet man patīk :)
01.12.2014 08:43 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Kā jau daudz reizes stāstīju, pati strādāju būvniecībā. Esmu Pasūtītāja labā roka jeb ieņemu vienu no vadošām lomām būvniecības procesā. Izmācījos arhitektūru, būvniecību un tagad mācos nekustamo īpašumu ekonomiku, gāju neskaitāmās bezmaksas praksēs un strādāju par mazām naudiņām daudzās būvniecības jomās (būvvalde, arhitektu birojs, restaurācija u.c.), lai iegūtu tādu pieredzi, ar kuru nav kauns Pasūtītājam rādīties acīs. Ilgs un smags process.

Būvlaukumā jaunai sievietei, īpaši simpātiskai (pie kurām laikam es arī piederu - blondīne ar lielām krūtīm, slaida un sarkanām lūpām :D ) sākumā izcīnīt savu vietu zem saules ir traki grūti. Visi apkārt vadošajos amatos ir vīrieši. Turklāt vīrieši, kam bieži patīk pajokoties par "seksīgām" tēmam. Jāspej saglabāt seja, uztverot viņus ar veselīgu humoru, tomēr nenolaižoties līdz viņu līmenim. Par vīrieša attieksmi pret sievieti būvlaukumā var daudz ko saprast no viņa rokas spiediena - vārgs rokas spiediens, tad neuzskata tevi par nopietnu spēlētāju. Zināšanām jābūt lielākām kā attiecīga amata un pieredzes vīrietim, raksturam - pretīgam (negribas izmantot klasisko vārud "maita", bet nu tā ir. Vārdu sakot, būvlaukumā valda džungļu likumi. Arī Pasūtītajam visu laiku jāpierāda, ka viņš maksā bargu naudu par maniem pakalpojumiem ne tāpat vien. Jāmāk vismaz 3 valodas tekoši. Valodai jābūt bagātai (komunicešanai ir Pasūtītājiem visbiežāk vajag zināt daudz ko no dažādu valstu literatūras, jo bieži tikšanās laikā ir atsauces, piemēram, uz Ostapa Bendera izteicieniem utt. Tas nav ar visiem Pasūtītājiem, bet daudzi, kas iegulda būvniecībā miljonus, ir tomēr izglītoti cilvēki. Vismaz manā praksē). Vārdu sakot, sēdēt pie viena pārrunu galda ar vīriešiem ir grūti unprasa attiecīgas zināšanas un prasmes, arī rakstura iezīmes. Daudz jālasa, jāapmeklē kursi un jāmācās. Sieviešu praktiski nav nemaz, tās kas ir, manī raisa apbrīnu :D

Būvvalde: trako nams ar kafijas dzeršanu un klačošanos. Īsta sieviešu kolektīva "paradīze". Nekad tur neatgriezīšos. Nav jābūt pārāk gudram, lai labi iekārtotos, noder spēja labi laizīt pēcpu**. Sieviešu ir ļoti daudz.

Arhitektu birojs: līdz kādu vismaz 30 gadu vecumam nopelnīt vismaz vidējo algu valstī būs grūti. Jāpierod, ka termiņus kāds no kolēģiem noraus 99,999% gadījumu, un tāpēc būs jācieš arī tev. Mierīgi var uzkraut uz rītdienu izdarīt tik daudz darbu, ka birojā būs jāsēž līdz naktij. Darbs ārpus darba laika vispār ir norma. Darbs var ilgāku laika posmu būt ļoti maz, tad pēkšņi tāda kaudze uzkrīt virsū, ka bez sirdszālēm galā nevar tikt. Gan arhitektūrā, gan BK un MEP projektēšanā sieviešu ir daudz.

Būvuzraudzība: esmu ar to cieši saistīta, parasti mans darbs automātiski iekļauj sevī arī būvuzrauga palīga funkciju. Sieviešu lielajos objektos ir maz, taču tās, kas ir satiktas, ir augstākās raudzes profesionāļi, kuras visi ciena un klausa (bet jaunas sievietes nekad neesmu satikusi). Tas pats ir darba vadīšana.

Lietvedība: Būvlauka lietvedes pārsvarā ir meitenes līdz gadiem 30, bieži bez izglītības būvniecībā. Būvlaukuma vagoniņā ir mini kleitiņās un uz augstiem papēžiem (atzīšos, ka ļoti augstus papēžus uz būvlaukuma sapulcēm velku arī es). Taču ir ļoti izdarīgas un apķērīgas. Ja būs izglītība būvniecībā, tad pakāpeniski ir iespēja kļūt par projektu vadītāja asistentu.

Mērniecība: daudz sieviešu, neesmu pati šajā jomā īpaši apgrozījusies. Situācija varētu būt līdzīga, kā projektēšanā.

Vēl jau ir Zemes dienests, Valsts kontroles birojs (tur noteikti būs līdzīgi, kā būvvaldē), pašvaldību attīstības departamenti, teritorijas plānošana, ietekmes uz vidi novērtēšana, Vides dienests, Ekonomikas ministrija ar tās būvniecības departamentu (šausmas, kas tur notiek), nekustamo īpašumu attīstītāju kantori, u.c.
01.12.2014 08:41 |
 
Reitings 2209
Reģ: 29.01.2014
Celtniecībā ir diezgan skarbi darba apstākļi. Plānošanai un vadīšanai ņem tādus, kas ar pieredzi. Pieredze kaut kur jāiegūst.

Manī mājo stereotips, ka, lai ar šitik gudru petaku brauktāta ar džipu un vadītu brigādi, jābūt labai sūkātājai vai ļoti kruta papuča meitiņai.
01.12.2014 02:02 |
 
Reitings 662
Reģ: 15.11.2014
būtībā sievietes uzdevums celtniecībā ir sniegt baudu brigādes večiem pusdienu pārtraukumā un pēc darba - respektīvi tur sadala kuram pirmdien, kuram otrdien sniegs baudu utt.

ja sieviete to atsakās darīt, tad viņu izstumj no kolektīva un viņai pēc tam jāmeklē cits darbs
01.12.2014 00:43 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Būvniecībā ir plašas iespējas ko darīt, bet galvenais saprast arī ko dari. Pati studēju būvniecību, :)
01.12.2014 00:37 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
arhitekts, būvdarbu vadītājs, būvuzraugs, rasētājs, tāmētājs, konstruktors, projektu vadītājs, darba aizsardzības koordinators, darba aizsardzības speciālists, utt
30.11.2014 23:42 |
 
Reitings 610
Reģ: 01.12.2013
Kādreiz ļoti daudzas krievu sievietes strādāja celtniecībā, arī mācījās tajā jomā. Tas jau nav nekas slikts, galvenais lai veselība ļauj. Ja ir vēlme, kāpēc gan ne!
30.11.2014 23:40 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Nu var jau celtniecībā strādāt arī ar galvu: projektētājs, darba aizsardzības speciālists, arhitekts, būvuzraugs.
30.11.2014 23:36 |
 
Reitings 358
Reģ: 22.05.2013
Ja kā pati saki, gribi strādāt ar galvu, pirmais kas nāk prātā ir tāmētāji un tie kas darbojas ap būvkonstrukcijām. Lai gan tāpat arī Tevis minētie būvuzraugi, bet manā skatījumā līdz tādam ir jāaug, jāuzkrāj zināšanas.
30.11.2014 23:22 |
 
Reitings 1804
Reģ: 29.05.2014
enija Jas kas interesē, droši vari uzrakstīt.
30.11.2014 23:13 |
 
Reitings 857
Reģ: 08.08.2014
Enija , ja objektam termiņi nedeg tad nav tik traki. Mums dega tad bija jārauj. Vakarā kakls sāpēja , kā nekā visu dienu skatīties uz augšu. Mums superīgi bija tas ka netika ievērota darba drošība. Tādā augstumā nevienam nebija ne ķiveru , ne kā cita. Zem kājām betona grīda , ja kāds būtu kritis - līķis uz vietas.
Kādas man bija kājas.. vienos zilumos atspaidītas no koka stalažas.
30.11.2014 22:41 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Būvvaldēs bieži vien ir sievietes.
30.11.2014 22:34 |
 
Reitings 1431
Reģ: 09.10.2012
Iespējas patiesībā plašas. Vari man uzrakstīt.
30.11.2014 22:30 |
 
Reitings 1073
Reģ: 12.03.2012
Rolla, Tev vēstule!

PārslaKo, nu jā, tas vispār ir Jēzus Marija, kāds darbs!
30.11.2014 22:30 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits