Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

plansetes berniem

 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
Maminas,jusu domas par bernu plansetem ? Saviem pirksiet/esiet pirkusas ? Viedokli par so :)


21.11.2014 15:10 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
Parsla,skiet, ka man ir hiperaktivais berns. Sedet kkur rinda,tas ir tirais vajprats.
22.11.2014 20:59 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Man pašai nav un nevajag. Nav arī bērnu pagaidām. Bet zinu, ka paliek skumji, noraugoties uz mazajiem, kas, ja tomēr ir izlaisti ārā pagalmos, tur vairs nespēlē sunīšus, paslēpes, augstāk par zemi, bet sēž blakus, ierakušies savos telefonos... Manuprāt, tā ir nozagta bērnība. Tā savus bērnus audzināt nevēlos.
22.11.2014 12:21 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Labāk nevajag, paaugsies tāpat nevarēs no datora atraut. Jo vēlāk sāks ar datoriem/planšetēm u.c ņemties jo labāk.
22.11.2014 11:31 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Ak, jā - atbildot uz citas meitenes jautājumu. Man pašai ir asus planšete, nopirku, kad skaitījās baaaigi stilīgā mantiņa un must have prece :D Jā, kādu laiku noderēja, jo nebija labs telefons un portatīvajam datoram karās video, tad nu skatījos planšetē seriālus, ņēmu kādos izbraukumos un līdzīgi. Tagad, kad nopirku labu telefonu, planšeti lietoju salīdzinoši reti, visus seriālus arī esmu sākusi telefonā skatīties. Bet nu pirkumu nenožēloju :)
22.11.2014 11:30 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Puišiem ir vecumam atbilstošas rotaļlietas, planšete nav rotaļlieta! Maniem vīriešiem ļoti patīk flomīštāfele, puzles, lego, playdooh mīkliņas un protams, visādas mašīnuzpariktes, robotcilvēki utt.
Mums ir planšete, kas krāj putekļus, nepirkām un nepirktu speciāli bērniem.
22.11.2014 11:21 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Nē, nepirktu. Līdz skolas vecumam arī diez vai dotu savu telefonu un aicinātu pavadīt laiku pie portatīvā datora. Sākot mācīties skolā - jā, jo tiešām ir daudz lietu, kuras internetā ir noderīgas un sekmē bērna attīstību, tomēr kontrolētu, ko, kā un cik bieži (tas gan nenozīmē, ka pirktu pašam savu planšeti).
22.11.2014 11:20 |
 
Reitings 430
Reģ: 21.06.2013
Manam bērnam 11 gadu un planšetes nav ne viņam ne man, jo uzskatu, ka nav vajadzīga. Bērnam no 1 klases ir telefons (jo laukos tā ir nepieciešamības prece, ja nu nokavē autobusu vai aizkavējas) un mājās ir vienkāršs portatīvais dators ar internetu. Tā ka skolai, ja ko ir jāpaskatās vai jāraksta, tad pilnīgi pietiekoši.
22.11.2014 11:12 |
 
Reitings 2336
Reģ: 29.01.2009
Slidens temats. Atceros, ka man vidusskolā vienai no pēdējām klasē mājās bija pieejams dators, kur rakstīt referātus, uztaisīt e-pastu utt. Toreiz gan bija nospļauties par vecāku viedokli, ka skolai datoru nevajag. Nu neko, daudz grāmatu esmu izlasījusi, lasīt iemācījos jau 4,5 gadu vecumā. No otras puses - vajag arī iet līdzi laikam. Normas robežās tomēr vajag sekot modernajām tehnoloģijām.
22.11.2014 00:19 |
 
Reitings 87
Reģ: 29.01.2009
Savam 7 gadigajam bralim nopirku, bet tikai, ka mums majas nebija datora. Plansete manuprat ir praktiskaka :)
mamma atlauj vinam spelet speles vai skatities multenes, uz noteiktu laiku diena. Problemu lidz sim nav bijis.
visa plansesu tema sakas vinam, tikai tapec, ka komandas biedrs (6 gadi) panema uz treniniem lidzi savu tableti - visiem uzreiz ievajadzejas :)
22.11.2014 00:05 |
 
Reitings 788
Reģ: 11.02.2012
tā kā man nav ne jausmas, cik tuvā vai tālā nākotnē man varētu būt bērns, tad pārāk viennozīmīgi atbildēt nevaru. izlaist īpaši neplānoju, bet iegrožot ne tik. gan jau viss atkarībā no sajūtām, bet 3gadniekam, cerams, nebūs nepieciešamība bāzt sejā planšeti.
21.11.2014 23:23 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Es saprotu ka ir modernā pasaule, bet es neatbalstu bērniem pirkt planšetes pirms kādiem 13 gadiem vismaz, izņemot skolas vajadzībām. Tā pat domāju par datora lietošanu un TV skatīšanos. Vissam jābūt kontrolētam lai nebūtu tā ka pēc tam bērnu nevar novaldīt kamēr viņš nav ticis pie datora vai paskatījies kādu agresīvu multeni pa tv. Jo mazāk bērns pie elektronikām jo labāk.
21.11.2014 23:12 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Nav nācies saskarties ar kaut kādu nosodījumu, bet arī, ja būtu - par ko? Mans bērns nav neaudzināts, bet gan teju hiperaktīvs. Ir vietas un situācijas, kurās tas apdraud viņu pašu. Piemēram, vienreiz sēdējām ļooooti gara rindā pie acu ārsta. 5 min pazīmējām, 20m min palasījām grāmatiņu un tad sākās nēsāšanās pa gaiteņiem līdz beigās nepaspēju viņu noķert un dabūja ar durvīm pa pieri, līdz ar to uz vietas attapāmies ķirurga kabinetā. Tur gan tik zilums vien bija, bet varēja būs skumjāk. Galu beigās - mātes nav supercilvēki, viņas nevar vienmēr izdarīt lietas, kuras ir jāizdara, un vēl nokontrolēt katru mazuļa kustību un tas ir jāsaprot. Galīgi neatbalstu multenes vai telefonus un planšetes kā vienīgo risinājumu bērna nodarbināšanai, bet risinājums tas ir, ja tiek pielietots lietderīgi un pareizi. Mēs tehnoloģijas neizmantojam katru dienu, jo, pirmkārt, viņa lielāko dienas daļu ir dārziņā, pēc tam nāk parunāties ar omi, tad ar opi, tad ar tēti, tad apraudzīt, vai mantas kāds nav nospēris, paēd, pazīmē, paspēlējas ar saviem klucīšiem, tad atnāku es un divas stundas mēs pārsvarā pavadām kopīgās spēlēs un izklaidēs, pirms miega - vanna un grāmata un finālā tas telefons/multene ir bijis uzmanības centrā labi ja 15 min.
21.11.2014 23:06 |
 
Reitings 207
Reģ: 12.03.2014
Noteikti nē.. :)
21.11.2014 22:52 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
Parsla, cilveki nelur, nebubina kko,ka tik mazins sez ar telefonu,spaida ??
21.11.2014 22:51 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Bērns (2,5 gadi) ir iepazīstināts ar dažādiem izglītojošiem youtube video, labajām multenēm (jo man patīk kontrolēt, ko bērns skatās, līdz ar to visu noskatos vispirms pati), kā arī ar telefonu, kurā ir pāris attīstošās aplikācijas tālākiem pārbraucieniem mašīnā, sēdēšanai rindās pie dakteriem un tml., retu reizi - lai es varētu izdarīt kaut ko tādu, kur meita nevar palīdzēt vai pēc darba 5 min atvilkt elpu - tad spēlējam kopā. Dators nav plānā līdz skolai VISPĀR NEMAZ, tāpat kā planšetes. Domāju, ka esmu pietiekami labi sabalansējusi visu šajā jautājumā. Pašai planšetes arī vairs nav, saplīsa - pārāk neskumstu pēc tās. Tiesa gan es redzu, ka, ja nebūtu stingras manas kontroles, ko, cik ilgi un kā bērns dara, būtu baigās ziepes, jo atraut no ekrāna ir grūti - pārsvarā nostrādā "iesim ārā", "pazīmējam" vai "saliekam kluču māju" varianti, kas liecina, ka rotaļas ar mammu tomēr ir lielākā vērtē par telefonu un tas, protams, priecē. Laiks, kas tiek pavadīts pie ierīcēm ir līdz stundai, vienīgi multenēm un bērnu dziesmām ir jāskan uz riņķi atkal un atkal, kaut gan uzmanību tām viņa praktiski nepievērš, bet izslēgt neļauj.
21.11.2014 22:48 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
plansetem nav ne vainas, ja vien berns nepaliek atkarigs. piekritu visam var atrast vidduscelu berns var vieglak valodu vismaz anglu apgut ar planseti bet tas nebut nenozimee ka berns ne zimesanas , ne rakstisanas prasmi apgus.


ninaskapi, tev vienkaarsi skauz. :D
21.11.2014 22:43 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
Paldies,beibes, par viedokliem.

Savam bernam vel planseti pirkt netaisos ( tas ta, ja nu kada shausminas). Diskusija radas par godu à mana kaiminiene gan nopirka savam bebim ( ka bilde) planseti.
21.11.2014 22:39 |
 
10 gadi
Reitings 2230
Reģ: 11.03.2010
Besī skatīties kā citi vecāki saka savam bērnam - ej pasedi pei datora vai ari paši slinkuma pēc dod savam bērnam telefonu savu, laipaskatās video jūtūbā. Nu nav tas vajadzīgs bērnam. Labāk vecāki paši varēja nolaist savas actiņas no telefoniem un planšetēm un ar bērnu padarboties un nevis pirkt planšetes, lai būtu audiopasakas vai arī dziesmiņas jūtūbā, bet gan paši lasīt un dziedāt.

Gluži manas domas, pilnībā piekrītu Lucinda viedoklim.
Acu ārsti iesaka bērniem sēdēt pie datora ikdiena 1-2h. Optimāli, lai nebojātu redzi. Jo ,lielākoties, bērniem brilles parādās , dēļ šīm jaunām tehnoloģijām.
Kad man būs bērni, noteikti pavisam stingri neaizliegšu, jo negribu , lai pēc tam man bērns melo ,vai no cita aizņemas. Noteikti atļaušu izmantot ar laika ierobežojumu, bet principā, lai bērnu attīsta dzīvas , taustāmas rotaļlietas.

Ne visi vecāki mūsdienās ir vienādi. Cits redz aizliegs un nepaskaidros bērnam, kāpēc tāds noteikums , tajā pašā laikā , dodoties ,piemēram, uz bērnudārzu citam būs tā planšete līdzi paņemta (ar atļauju/bez) nav svarīgi un visa tava mācīšana un morāle būs vēja.
21.11.2014 19:35 |
 
Reitings 482
Reģ: 25.07.2010
Plansete var but noderiga tikai celaa automasiinaa vai lidostaa,kad ir kaut ko ilgi jaagaida.
bet visaadi citaadi maajaas ikdienaa plansheti taadam siicim? prieksh kam,ja viss tas,kas ir planshetee pastaav dziivee?
puzzles tachu pieejamas reaalaa veidaa,kapec planshete ir kaut kas uuber krutaaks? pilni rotalu veikali ar dazhadam spelitem,kape vajag pieradinat pie virtuaalaas vides
dziesminas var klausiities uz vecaaku datora vai citas ierices, ne jau tikai planshete speej atskanot youtube dziesminas ;D
visp dikti recigi un taja pasha laika shokejoshi,kad redzi beernu ratinos ar iistu planseti.tads mazs zombijs ar pamperiem.
21.11.2014 19:03 |
 
Reitings 664
Reģ: 29.01.2009
es gan esmu par. taa esmu es, kas kontrolee, kas tur ir iekshaa. ir tik loti daudz izglitojoshu spelju. manejam topaa ir "Gudrinieks" latvieshu valodaa, rekina tur. protams, visam ir jabut ar meru.
21.11.2014 18:57 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits