Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Mājsaimniece vai karjeriste?

 
10 gadi
Reitings 1368
Reģ: 03.01.2010
Ko jūs labāk izvēletos - 1) būt mājsaimniecei un pašai rūpēties ar savu māju, kārtību, tīrbu, dārzu, ēdienreizēm 2) vai arī strādāt un algot mājkalpotāju, kas parūpētos par iepriekšminētajām lietām?

Vakar brančoju ar savu labu draudzeni un agrāko studiju biedreni un kolēģi. Mēs abas esam studējušas maģistros, abas esam kāpušas pa karjeras kāpnēm mārketingā. Viņai patiešām viss padevās, bija labs darbs. Bet tad apprecējās un kļuva par mājsaimnieci.

Interesanti viņa man stāstīja... Agrāk es biju nodaļas vadītāja, sapulcēs lēmām nopietnus beznesa lēmumus, stādīju budžetus par tūkstošiem... Bet tagad es lemju, kas būs vakariņās un plānoju budžetu tīrīšanas līdzekļiem...

Viņa ieminējās, ka varētu atkal strādāt un algot mājkalpotāju. Bet vīrs esot pret, jo sievietei taču jārūpējas par mājas pavardu.

Viedokļi?
18.11.2014 13:05 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Liela platiiba tik aatri nepiedrazojas kaa 53 m2 dziivokliitis.
Daarzs ir iekaartojams taa lai tajaa nav jaarushina dobes un jaakopj ir ljoti minimaali.

Tieši tā. Nomazgāt logus 3-4x gadā? Grīdu arī nav katru dienu jāmazgā. Principā, ja māju piepucē mazlietiņ katru dienu, pāri paliek laika i ēst sataisīt, i pa dārzu pašiverēt, ja tads ir, i vēl seriālus noskatīties. Palaid i-robotu pa māju un miers. Nudien neredzu neko tik sarežģītu tajā.
Es neesmu karjeras cilvēks, nekad neesmu bijusi, un stipri šaubos, ka kādreiz būšu. Tā kā mājas man ir vissvarīgākā vieta, pati arī vēlos par tām rūpēties. Izvēles priekšā dotu priekšroku mājsaimniieces variantam, ideālā gadījumā - pusslodze extra naudiņai un sabiedrībai, mājas solis pārējā laikā.
19.11.2014 19:38 |
 
Reitings 844
Reģ: 11.08.2011
Karjeriste viennozīmīgi.
Mājsaimniece būt nevarētu. Man patīk strādāt, būt cilvēkos, katru dienu celties ar domu, ka ir kaut kas jādara, kaut kur jābūt, visam darba stresam arī piemīt savs šarms, protams, sava nauda arī ir neatņemams pluss. Nebūšu es nekad tā tipa sieviete, kas katru vakaru sagaidīs vīru mājās ar vakariņām. Tas nav man.
19.11.2014 19:27 |
 
Reitings 559
Reģ: 08.06.2014
Karjeriste,ja atradīšu profesiju,kura man būs arī kā hobijs,aizraušanās.

Mājsaimniece,ja atradīšu īsto vīrieti.

Tad jau redzēs,ko atradīšu pirmo.. :D

Ja pa nopietno,tad man patīk abas lietas,tikai es būtu mājsaimniece,kas neprot gatavot un ,kurai riebjas aiz citiem vākt. :D
19.11.2014 19:23 |
 
Reitings 664
Reģ: 31.03.2012
Citreiz arī pat 2 istabu dzīvoklī ir vēlme algot uzkopēju. Nav svarīgi 200 kvadratmetri vai 20 , bet svarīgi ir tas kā sieviete vēlas pavadīt savu vienīgo! brīvo laiku. Veltot svētdienu visas mājas uzkopšanai vai atpūtai.
Tas ka sieviete ir mājsaimniece arī nenozīmē, ka nu ies un šrubēs visu laiku.
19.11.2014 17:38 |
 
Reitings 833
Reģ: 10.03.2013
Šobrīd, savos gandrīz 26, noteikti nevēlos būt mājsaimniece... un arī ne karjeriste. Man patīk strādāt, saņemt atalgojumu, par kuru varu sevi iepriecināt.
Vienai mājas tīrīšana ir meditācija, citai - galvassāpes.
Iespējams, ka pēc gadiem divdesmit viss mainīsies, es ar prieku varēšu rušināties dārzā, tomēr šobrīd domā, ka jāsēž mājās un jārūpējas par to, lai viss būtu skaisti, mani smacē nost.
19.11.2014 17:32 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
2) vai arī strādāt un algot mājkalpotāju, kas parūpētos par iepriekšminētajām lietām?


Izvēlos šo variantu :) Bet ar nosacījumu, ka man tas darbs, ko daru tik tiešām ļoti patīk!
19.11.2014 17:26 |
 
Reitings 2286
Reģ: 02.01.2014
Tehnoloģiju līmenis attīstījās tik ļoti, ka sistemātiska sievietes būšana mājās vairs nav tik ļoti vajadzīga. Senos laikos sievietēm nebija veļasmašīnu, dažādu virtuves piederumu, ūdens spaiņi bija jāstaipa, govis jāslauc utt. Darbu bija vairāk un katrs no tiem aizņēma daudz laika. Bet tagad, spriežot pēc sevis, man nav nepieciešams katru dienu berzt lielu kaudzi šķīvju un taisīt lielos uzkopšanas darbus, jo man māja tiek uzturēta kārtībā, nevis divas nedēļas neko un tad vienā dienā beršana nu tik sākas :D Protams, tas dzīves ritms , kad ir bērni, noteikti mainās, tāpēc redzēs ko es teikšu tad, bet tagad neredzu iemeslu nestrādāt algotu darbu.
19.11.2014 16:11 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Neesmu karjeriste, bet mājsaimniece netik. Es tiešām prātā sajuktu, ja būtu vislaik jādzīvojas pa mājām - nepatīk man ne šrubēt, ne rušināties dārzā... Man nepieciešams apgrozīties cilvēkos.
19.11.2014 15:49 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Liela platiiba tik aatri nepiedrazojas kaa 53 m2 dziivokliitis.

Taa arii taisniiba zinaamaa meeraa.
Es piekriitu,ka inteligents viirietis veelaas sev blakus inteligentu sievieti-tur noteikti nav saubu!Katram viiirietim ir "sava sieviete".
19.11.2014 14:56 |
 
Reitings 449
Reģ: 09.11.2010
Quince, es sevi ļoti labi pazīstu :) Man tagad ir 3istabu dzīvoklis, kur kur ir tikai 6 logi. Un tie tiek mazgāti tikai 2x gadā, un pat tad es to nedaru, samaksāju cilvēkam, kurš to izdara. Un es nedomāju, ka šī mana nostāja mainītos, vai man būtu 1istabas dzīvoklis vai villa. Ja man nepatīk šādi darbi, tad es tos nedarīšu. Tur nav nozīmes tam, cik daudz laika tas aizņem, ir brīvs laiks vai nav tam.
19.11.2014 14:18 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Neesmu ne mājsaimnieces, ne karjeristes tipa sieviete.

Pašlaik gan nestrādāju, jo nolēmu, ka ir pienācis laiks paņemt pārtraukumu, lai saprastu, ko īsti vēlos no dzīves.

Bet vispār ceru, ka nākotnē būs iespējams apvienot abas lietas. Es ļoti gribētu, ka būtu iespēja strādāt darbu kurš patīk - savam priekam, un mierīgi audzināt bērnus.
Nebūtu iebildumu arī pret privātmāju un pagalmu ar mauriņu, puķu dobēm un zaļumu dobi.

Mājsaimnieci gan nealgotu, jo nevēlētos, lai manās mājās rosās sveši cilvēki..
19.11.2014 13:09 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
sanāk,ka ar sarunām par darbu pārsvarā izklaidējat viņus?


Es uzskatu, ka sieviete, kas strādā interesantu un sev mīlošu darbu un ikdienā kontaktējas ar dažādiem cilvēkiem, kļūst interesantāka un daudzpusīgāka un noteikti paplašīnās redzesloks, uzņemtā informācija un arī intereses šādām cilvēkam, manuprāt, ir daudzpusīgākas, kā mājsaimniecei. Turklāt vīrietim ir daudz interesantāk redzēt sev blakus spēcīgu sievieti, kas attīstās, komunicē un ikdienā izmanto savas intelektuālās spējas, pēc tam, iespējams, vēlāk vakarā to atreferējot vīrietim kādā sarunā, nevis redzēt, kā sieviete tikai diendienā gatavo kotletes un audzina bērnus. Protams, bērnu audzināšana nav viegla un ir cienījams darbs , bet tāpēc jau tas nav ilgstošs periods un ir iespējams pēc laika atgriezties darbā un atjaunot komunikāciju ar cilvēkiem, vai arī citā veidā pilveidot un attīstīt sevi, tādejādi paliekot interesanta vīrietim.
19.11.2014 11:41 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Noteikti vidusceļš. Nesauktu sevi par karjeristi, bet arī mājsaimniece ilgstoši es nevarētu būt.
19.11.2014 11:31 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Ja man būtu liela māja, es jebkurā gadījumā algotu mājkalpotāju. Vienalga, būtu karjeriste vai nebūtu, strādātu algotu darbu vai nē. Nu nemazgāšu es grīdas 200 m2 platībā, nu nemazgāšu es 20 logus un puķu dobes es arī nerušināšu, tāpat arī vakariņas katru vakaru negatavošu.


Tas, ka Tev nav 200 m2 maajas tas ir labi redzams. Nav jaamazgaa griidas ne katru, ne katru otro dienu. Logi ir aatri un viegli notiirami ar mikroskiedras lupatinjaam.
Liela platiiba tik aatri nepiedrazojas kaa 53 m2 dziivokliitis.
Daarzs ir iekaartojams taa lai tajaa nav jaarushina dobes un jaakopj ir ljoti minimaali.
19.11.2014 11:28 |
 
Reitings 79
Reģ: 30.01.2009
Viennozīmīgi pateikt to vai gribētu būt tikai mājsaimniece vai karjeriste nevaru. Man ļoti patīk rosīties pa māju, gatavot, bet šaubos, vai ar to varētu piepildīt visas savas dienas. Protams, katru rītu ejot uz darbu domāju par to, cik forši būtu nestrādāt, bet dzīvoties pa māju, bet... pieļauju, ka ja nestrādātu, tad domātu pretēji - cik forši iet uz darbu, nevis visu dienu sēdēt mājās;D
Man ideālais modelis, pēc kura tiecos ir pusslodzes darbs, jo ar pilnas slodzes darbu bieži vien jūtos tik nogurusi, ka tiešām gribētos, kādu palīgu, kurš nomazgā traukus, utt.
19.11.2014 10:22 |
 
Reitings 449
Reģ: 09.11.2010
Ja man būtu liela māja, es jebkurā gadījumā algotu mājkalpotāju. Vienalga, būtu karjeriste vai nebūtu, strādātu algotu darbu vai nē. Nu nemazgāšu es grīdas 200 m2 platībā, nu nemazgāšu es 20 logus un puķu dobes es arī nerušināšu, tāpat arī vakariņas katru vakaru negatavošu. Kaut ko minimāli ikdienā es varētu piekārtot, un reizi nedēļā ģimenei vakariņas pagatavotu. Bet ne jau katru dienu, tad labāk uzreiz nošaujos :D Es uzskatu, ka katram ir jādara savs darbs, un par to vņam maksā. Un man vispār patīk, kad ap mani čubinās daudz cilvēku. Tāpat darbā man patīk, ka ir asistenti, sekretāri, kas dara manus mazos darbus. Tāpat patīk, ka ir vizāšists, frizieris, kas mani aptekalē, lai man nav par tādām lietām vispār jādomā. Tāpat arī mājās mājkalpotāja, dārznieks, kas paveic to, ko es pati negribu darīt.
19.11.2014 09:39 |
 
10 gadi
Reitings 6210
Reģ: 01.04.2009
Es nedomāju, ka jebkad būšu karjeriste, negribu to, tomēr arī 100 % mājsaimniece nē. Patīk gan pastrādāt, gan viss mājas solis (gatavot ēst, uzkopt). Labi, ka tagad nav grūti šīs abas lietas savienot. Droši vien nākotnē man būs tāds tradicionālais modelis - vīrietis vairāk strādā, es vairāk rosos pa mājām.
19.11.2014 09:17 |
 
Reitings 29
Reģ: 19.11.2014
Pohujiste.
19.11.2014 09:15 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Karjēriste viennozīmīgi, man tomēr mājsaimnieces loma neiet pie sirds, bet protams tas neapturētu mani no ēdiena gatavošanas un mājas piekopšanas, kalponi gan nenolīgtu nekad, bet drīzāk bieži brauktu ārpus mājas ēst kaut kur lai nebūtu pašai vienmēr pie plīts jāstāv.
19.11.2014 08:44 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Es laikam savā mājā neredzu neko tik kopjamu lai algotu vēl kādu un neticu, ka nav iespēja savienot labu darbu un mājsaimniecību, izņemot bērnu izvadāšanu pa skolu un pulciņiem... Vīrs taču arī ir :)
19.11.2014 08:08 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits