Kaķu mīlēm!

 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Čau.
Vēršos pēc padoma pie kādas, kas ar šādu vai līdzīgu situāciju tikušas galā.
Tātad kaķis. Kaķa kastiņa. Jau 2 gadus ir stāvējusi vienā vietā, vienmēr ir bijis cītīgs kastes staigātājs un šmuces nav taisījis. Bet nu ir tāda situācija pienākusi,ka kaķa kaste ir jāpārvieto citur. Opcija - atstāt tur, kur tā ir - nepastāv.
Kā to pareizāk izdarīt, lai nesāktos šmucēšanās utt.??
Un vispār - kur Jūsu kaķiem ir kastiņas ?
Es domāju,kasti likt vannas istabā, viņš tāpat tajā uzturas biežāk kā ārpus tās un pats prot attaisīt durvis un iztikt ārā, bet nezinu vēl..
03.11.2014 15:26 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Tāda sajūta bija, ka viņa pusdienu cietās, tad ar lineālu perfektu centru nomērīja, un tad atriebās

aaaaaa....:D:D:D
tas būs pretīgi, bet es nesen veicu atklājumu.:D negaidītu gan. Tā,kā puķes man ir reti laistāmas un pie palodzes lieki nevazājos, viendien šrubējot māju , atrodu uz palodzes "pārsteigumu". Viens bija saēdies manu krūmu un pievēmis. Cūķis!
03.11.2014 15:48 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Čupakabra, es sapratu, ka tavējais kaķis prot attaisīt aiztaisītas durvis, ja?

Jā. viņš māk attaisīt visas durvis gan no iekšas, gan no āra.
03.11.2014 15:49 |
 
Reitings 3298
Reģ: 16.04.2012
raccoon, nu vispār kaķi, manuprāt, grūti izskolot. Tas tomēr nav suns, kuram galvenais dzīves mērķis ir izdabāt saimniekam. :)
03.11.2014 15:50 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Tās, kurām sen ir kaķi, pastāstiet, vai ir iespējams kaķi vispār izaudzināt?

Godīgi? Vienu brīdi likās,ka var izaudzināt, bet tagad pēc 2 gadi, saprotu,ka nevar. Nu kaķis ir kaķis un viņš vienmēr darīs,ko gribēs. Ja neļausi- viņš tāpat to izdarīs,kad tu neredzēsi.
Mans ir tāds mežonis, ka es kādreiz rokas nevarēju pielikt klāt, nerunāsim par kaut kādu nogaludīšanu, bet ar dažiem paņēmieniem esmu panākusi to,ka kaķis nāk man klēpī un izjūt smagu greizsirdību uz draugu, telefonu un planšeti.
03.11.2014 15:52 |
 
Reitings 2248
Reģ: 12.03.2009
Būs jāsmeļas padomi šiet- http://calis.delfi.lv/saimnieciba/dzivnieki/kaki/audzinam-kaki/ Mož, darbosies.
03.11.2014 15:52 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
.nu jā, māk duvis attaisīt un pats šiverējas pa vannas istabu, bet vai nebūs tā,ka sacietīsies un nevarēs durvis attaisīt?


Mēs vnk atstājam durvis pusvirus visu laiku. Bet nu, mums arī kaķis neprot durvis atvērt. Viņa vienu reizi mēģināja, bet notizlojās un ieslēdza sevi vannasistabā.
Es nemaz neievēroju, kad viņa iet un kā izturas, jo viņa vienmēr klusiņām aiziet, klusiņām izdarās un viss. Vienīgi, tad, ja es esmu dušā un viņai vajag, sēž aiz durvīm un ļoti skaļi bļauj(jo tad durvis ir ciet).
Ja par smiltīm - mums ir tās, kas cementējas. Kaķene anormāli tīrīga un vispār nekādu problēmu. Pa dzīvokli nekas nav izvazāts un man arī viegli tīrīt.

Tās, kurām sen ir kaķi, pastāstiet, vai ir iespējams kaķi vispār izaudzināt?


Nezinu, vai skaitās sen - gads un 5 mēneši mums viņa ir un es viņu esmu audzinājusi. Kad viņa pie mums nonāca, bija 7 mēnešus veca un sākums mums bija mazliet traks, bet tagad - esmu viņu izaudzinājusi un tās agrākās problēmas mums vairs nav. Viņa kaut kā...mani ļoti labi saprot.
03.11.2014 15:55 |
 
Reitings 2248
Reģ: 12.03.2009
Man jau bija doma spundēt viņu kkur iekšā, kāmēr taisos, jo, piemēram, šorīt viņš man karājās taisnotāja vadā, kāmēr taisnoju matus. Metu nost viņu vislaik, tāpat līda atpakaļ. Par to, ka vadus grauzīs, man ir reāli bail.
03.11.2014 15:55 |
 
Reitings 1277
Reģ: 30.10.2013
Man otrs kaķis pat uz savu vārdu nekad neatsaucas. Kurls nav, jo to, ka taisu barības paciņu vaļā dzird ļoti labi.
Manējo nevar izmācīt un patiesību sakot nemaz neesmu mēģinājusi, jo tāpat darīs ko grib. (tas pats stāsts par zeķubiksēm, veļu nedrīkst ne locīt, ne gludināt, kamēr viņa nomodā, no kosmētikas skapīša un kastītes viss tiek vilkts ārā un mests uz zemes, pa galdiem vandās un mūždien viss tiek nogāzts un nereti pat sasists..) izklausās nenormāli traki laikam, bet vienīgais, kas tracina, ka var saukt cik grib, bet neklapē ne ar ausi. :D
03.11.2014 15:58 |
 
Reitings 2248
Reģ: 12.03.2009
Nu skaidrs, es jau sapratu, ka man tagad visa iedzīve jāpārkārto.

Šis citāts mani ļoti iepriecina:
Sist kaķi noteikti nevajag - tas ir pilnīgi bezjēdzīgi. Vainas sajūta ir vienīgā sajūta, kas kaķim nepiemīt pat mazākajā mērā.
03.11.2014 16:01 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Man otrs kaķis pat uz savu vārdu nekad neatsaucas.

Nepatīk vārds. :D
Man ir tā,ka es NEKAD nevaru ieiet vannas istaba vai WC viena ati,jo viņš ir vienmēr ir klāt. Ja sēžu uz poda - viņš sēž man pretī vai klēpī raušas. Ja eju vannā - sēž uz vannas malas un ķepas mērc ūdenī, ja esju pārģērbties uz vannas istabu- nāk līdzi. Ja no rīta eju zobus tīrīt - guļ izlietnē, utt...
Par to, ka vadus grauzīs, man ir reāli bail.

Par to es arī baidījos, bet kā atvadījos no 2 lādētājiem un pāra austiņām - iemācījos slēpt vadus.
03.11.2014 16:02 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Man liekas,ka galvenais nosacījums kaķa turēšanā ir tas,ka jāņem vērā,ka kaķim uz visu ir pofig! Nu viņi vienmēr tāpat darīs kā grib.
Šī bilde, šķiet, izsaka visu.
03.11.2014 16:06 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
Kad pārvietoju kasti uz citu vietu, tūlīt kaķim arī parādīju, ka kaste stāv citur. Kasti pārliku dienā, kad zināju, ka būšu mājās. Jo ja nu kaķis samulst, tad uzreiz varu noreaģēt un pavērot vai kaķis atceras, kur ir jaunā WC vieta :) Nekāda šmuce manējai nav sanākusi.

Mums kaķu kaste stāv koridorī. Pērku cementējošās smiltis, jo piekrītu, ka ar cementējošajām šmuce mazāka. Bumbiņu vnk ar lāpstiņu var izņemt un viss. Biju izmēģinājusi arī necementējošās, bet nu tāds čakars - gan tīrīšanas, gan smilšu kalpošanas ilgumā.

Par smiltīm. Mūsu kaķenei labāk patīk rupjākas smiltis, jo tās smalkās viņai saķeras nagos un tad nelabprāt līdz galam aprok savu "darbu". Ar rupjām smiltīm tā nav :) Tā pat smiltis izvēlos bez smaržas.
03.11.2014 16:07 |
 
Reitings 1277
Reģ: 30.10.2013
raccoon, man tas pats notiek, kad esmu koridorā pie spoguļa. Pa biksēm, zeķubiksēm, plikām kājām rāpjas augšā. Ķeras vados, visu gāž nost. Ja uzbļauj, pametu prom - viņai vienalga un viņa nekaunīgi turpina nākt atpakaļ un darīt tieši to pašu. Otram kaķim es uzbļauju, viņš aizgriežas un aiziet, jo ir ļoti aizvainots. Tā kā, jā - ar to izmācīšanu viss atkarīgs no kaķa. Ja ir baigais pofigists, tad vienīgi var gaidīt, ka paaugsies un nomierināsies. Uz to pašlaik arī es ceru. :D

Man ir tā,ka es NEKAD nevaru ieiet vannas istaba vai WC viena ati,jo viņš ir vienmēr ir klāt. Ja sēžu uz poda - viņš sēž man pretī vai klēpī raušas. Ja eju vannā - sēž uz vannas malas un ķepas mērc ūdenī


Man abi kaķi nāk līdz uz wc, bet tikai mazais nāk vannasistabā ložņāt gar vannas malu un sēdēt izlietnē. Es nezinu kāpēc, bet lielā kaķene NEKAD nesper kāju vannasistabā. Esmu mēģinājusi viņu tur ienest, bet viņa kā bulta iztriecas ārā. Varbūt tāpēc, ka pirms 10 gadiem, maza būdama ložņāja pa vannas malu un iekrita pie manis ūdenī??!?! :D
03.11.2014 16:09 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Es esmu savai mincei pārvietojusi kastīti vairākas reizes, pēc tam parādot viņai jauno vietu. Nekādas problēmas nekad nav bijušas! Esmu ar viņu vairākkārt pārvākusies, arī jaunā dzīvoklī uzreiz noorientējās, kur kas stāv. Es domāju, ka satraukumam nav pamata :)
03.11.2014 16:11 |
 
Reitings 5481
Reģ: 17.08.2010
Man ir tā,ka es NEKAD nevaru ieiet vannas istaba vai WC viena ati,jo viņš ir vienmēr ir klāt. Ja sēžu uz poda - viņš sēž man pretī vai klēpī raušas. Ja eju vannā - sēž uz vannas malas un ķepas mērc ūdenī, ja esju pārģērbties uz vannas istabu- nāk līdzi. Ja no rīta eju zobus tīrīt - guļ izlietnē, utt...


Ak, Dievs, man ir identiski! :D Draugs jau smejas - nu ja, dāmas jau kopā iet uz dāmu istabu :D Bet tā ir, kolīdz esmu mājās, tā kaķis ir lielākais palīgs gan wc, gan ēst gatavošanā, gan ēšanā, gan gulšņāšanā.

Bet runājot par tēmu - esam 1x pārvietojuši kastīti un problēmu nebija. Uzreiz gāja tur, kur kastīte. Esam gan kastītes mainījušas, gan smiltiņas problēmu nebija.
03.11.2014 16:11 |
 
Reitings 2248
Reģ: 12.03.2009
Manējais arī man lien līdzi uz vannasistabu, tikai atšķirība ir tā, ka, kāmēr daru savas lietas, kož man kājās. Tāpēc es taisu durvis ciet, tad šis brēc pie durvīm. Nezinu, kāpēc viņš ir iedomājies, ka viņam uz vannasistabu un wc jānāk līdzi?
Tad, kad mazgājām, tad gan brēca kā traks, bet tā nebija mācība, vannasistaba tāpat ir topā.
03.11.2014 16:14 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Bet tā ir, kolīdz esmu mājās, tā kaķis ir lielākais palīgs gan wc, gan ēst gatavošanā, gan ēšanā, gan gulšņāšanā.

+++
Man viendien bija liels pārsteigums..stāvu virtuvē, griežu kaut ko griežamu un pēkšņi kaķis uz galda - hops! un sēž ar baigo interesi skatās,ko griežu. Biju uz tādas pauzes,ka nesp[eju ureiz noreaģēt, jo uz virtuves galda kāpt neļauju, bet šis paņem un šitā.
Vai arī mums virtuves galds ir savienots ar milzu palodzi, un tur priekšā aizkari. Kaķis apgūlies kā plauša pa visu virtuves galdu..atnāku, šis lēnām pieceļas un aiziet un stāv uz galda, bet aiz aiskara tā,ka aiskars pie paša degungala.:D ķipa šai pus aiskara nedrīkst, tai pus drīkst:D
vai jūs kaķim atļaujat kāpt uz galdiem?
Manējam aizliegums ir tikai virtuvē, bet viņš tur izstaigā,kad mūsu nav.....
03.11.2014 16:19 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
Man ir tā,ka es NEKAD nevaru ieiet vannas istaba vai WC viena ati,jo viņš ir vienmēr ir klāt. Ja sēžu uz poda - viņš sēž man pretī vai klēpī raušas. Ja eju vannā - sēž uz vannas malas un ķepas mērc ūdenī

:D :D :D :D

Nez, manējā reti kad nāk man līdzi uz WC. Parasti tikai tajā laikā, kad zina, ka ir vakars un šai sagribas ēst. Kamēr nokārtojos, tikmēr viņa asina nagus vannas istabas gumijas paklājā. :D Bet VIENMĒR, VIENMĒR ir klāt, ja eju vannā vai dušā. Apsēžas uz veļasmašīnas un miego. :D Kopš tās reizes, ka gandrīz ievēlās vannā (noķēru tā, ka salapināja tikai vēderu, bet manas rokas bija saskrāpētas ne pa jokam!), uz vannas malas nemēģina tusēties :D
03.11.2014 16:20 |
 
10 gadi
Reitings 1908
Reģ: 23.04.2011
vai jūs kaķim atļaujat kāpt uz galdiem?
Manējam aizliegums ir tikai virtuvē, bet viņš tur izstaigā,kad mūsu nav.....


Virtuvē neļaujam, bet mazākais vienalga šorīt pamanījās apgrauzt pankūku. Nu ja, blakus jau neviens nestāvēja...
03.11.2014 16:22 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Tās, kurām sen ir kaķi, pastāstiet, vai ir iespējams kaķi vispār izaudzināt?


Man šķiet, ka pāraudzināt gluži ne. Bet uz vecumu (vai pēc kastrēšanas/sterilizācijas) viņi kļūst daudz mierīgāki.
03.11.2014 16:22 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits