Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

kaķu barošana

 
Reitings 81
Reģ: 18.11.2011
cik bieži jūs barojat savus kaķus ar slapjo barību? un cik daudz dodat vienā reizē?
man ir tā, ka sausā barība visu laiku ir bļodiņā un slapjo dodu, kad pieceļos un vakara ap 8
17.10.2014 11:54 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
Manai kakjenei peerku Royal Canin. Bet tagad uz vienu meenesi esam pie drauga vecaakiem, kurieem ir runcis un kakjene. Tiem peerk Friskies. Tad nu maneejaa eed gan savu paartiku, gan no abu kakju bljodinjaam, gan to, ko speej nozagt virtuvee, kas nav novaakts laikaa. Vinja ir TAADA zagle. Liekas, ka vienmeer buutu badaa. Traucinjaa vienmeer ir sausaa paartika un taa vinjai ljoti garsho, bet nu censhas eest visu iespeejamo :D Tagad arii, kur dzivojam, blakus ir lauks un mezhs, taa nu vinja dziivojas pa aaru, ik pa laikam apeed peles, putnus. Par sho gan man bail - nevar vinja sakjert kaut kaadu slimiibu? It kaa vecaaku kakjiem, kas arii ir mednieki, nekas daudzu gadu laikaa nav noticis. Uudeni dzer no baseina hloreeto, bet nav iespeejams vinjsu izkontroleet - dziivo paarsvaraa aaraa. Eed nereaali daudz, bet taa kaa ir ljoti aktiiva un daudz skraida, tad nekaada riepa uzbarota nav :D
20.10.2014 00:07 |
 
Reitings 103
Reģ: 28.08.2014
Diversija, sākumā manējam arī bija sausā barība pieejama visu laiku, un tā viņš pamazām pieņēmās svarā. Atrādīju vetam un šis ieteica dot saujiņu rītā, saujiņu vakarā. Tā kādus 3 mēnešus barojot, atkal bija puslīdz normāla forma. Tad atkal kādu laiku devu barību tā, lai visu laiku ir pieejama, atkal pieņēmās svarā. Tagad turos pie tām noteiktajām ēdienreizēm. Bet nu manam runcim ir 10 gadi, tā ka varbūt arī uz vecumu vielmaiņa palēlinās...
19.10.2014 23:18 |
 
Reitings 2230
Reģ: 29.01.2009
Traki, ka dažām te kaķi uz sausā vien dzīvo. [/quote
kas tur traks? labāk, lai kaķis ēd slapjo barību un pēc tam vemj? kvalitatīva sausā barība ir viss, kas nepieciešams.
Vispār, pirmo reizi dzirdu, ka kaķim vajag dot slapjo. Lutināšana ir viena lieta, kaķa normāla barošana- pavisam cita. Ko tieši kaķis nesaņem, ja tiek izlaista slapjā barība?

Un tās, kas lepojas ar to, ka dod cilvēku pārtiku- labak pakonsultējaties ar vetu. Kaķim nav paredzets ēst cilvēku pārtiku. Viss nepieciešamaies ir kvalitatīvā kaķu barībā.
19.10.2014 22:56 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
JD , man mammas kaķis pusi savas dzīves pavada vannā zem krāna, tā kā ir, ir kaķiem tādi dīvainie ieradumi :D
19.10.2014 11:54 |
 
Reitings 4197
Reģ: 16.09.2011
Man vienīgajai kaķis tāds dīvainītis,ka dzer ūdeni tikai no krāna? Pieradusi iesēsties izlietnē un gaidīt,kad atnākšu atvēršu krānu, lai var padzerties un ķepiņas apslapināt. Reizēm pati ar ķepu uzšauj krānam pa apakšu un vajadzīgās ūdens piles iztek. :D No trauciņa nekad nedzers, bet aiz pieraduma regulāri mainu ūdentiņu.
19.10.2014 11:26 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Bilde, iespējams, ka Tavam kaķim svara problēmas ir tieši normētās ēšanas dēļ, jo, cik no savas pieredzes zinu kaķus, kurus baro konkrētos laikos, nevis barība pieejama visu laiku, viņi ir rijīgāki nekā, piemēram, mans. Arī salīdzinot - savam barību papildinu vakarā, trauciņš nekad nav tukšs, viņš pats izvēlas, cik ēst, un nekad tas nesasniedz 3 saujas, bet ir labā formā ar tikai nedaudz apaļiem un jaukiem vaidziņiem... Lai gan, cik kaķu, tik viedokļu, neviens gadījums nav vienāds.
18.10.2014 20:54 |
 
Reitings 483
Reģ: 15.08.2013
vetārsta domas par slapjo barību kā pamatēdienu un pārāk biežu došanu.

Ja ēdīs tikai konservus, cietīs no vēdera uzpūšanās, gāzēm, vēdergraizēm, caurejas, zobu aplikuma, kam sekos smaganu iekaisums un zobu zaudējums, nesaņemot visus vajadzīgos vitamīnus un mikroelementus,kas ir labā sausajā barībā, cietīs kažociņš , kauli, zobi ,attīstība.

Tas nav ne mans izgudrojums, ne arī uzskatu, ka būtu slikts vets. Es tikai izteicu ko domāju.
18.10.2014 19:50 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Maniem kaķiem ūdens, sausā barība ir pieejama visu dienu (resni nav un nekontrolēti visu laiku nerij), bet slapjā - no rīta un vakarā, citkārt arī pa dienu, jo lieku mazās porcijās citādi viņi visu neapēd un tad viss lido miskastē (viņi neēd jau kaut stundu pastāvējušu slapjo barību). Par cilvēku ēdienu interese 0, šad tad kāds kaut ko iedod, bet tas ir reti. Slapjo barību cenšos pirkt dažādu, jo esmu ievērojusi, ka viena veida slapjā barība viņiem apnīk, vairs nevēlas tik ļoti ēst. Nosaukumus no galvas neatcerēšos, bet sauso barību vienmēr pērku to, ko ieteica vetārsts, vetaptiekā, slapjo gan ir sanācis pirkt dažādu, pārsvarā izvēlos kādu kaut cik, manuprāt, labu lielveikalos, zooveikalos utt.
18.10.2014 19:05 |
 
Reitings 103
Reģ: 28.08.2014
tagad dodu 3 dienā
3x dienā. ;)
18.10.2014 18:57 |
 
Reitings 103
Reģ: 28.08.2014
Es tā skatos, ka daudzas kaķim liek ēdienu tā, lai sausā barība ir pieejama visu laiku, par ko esmu pārsteigta. Es savu arī agrāk tā baroju, viņš palika resns, tagad dodu 3 dienā pa apmēram vienai saujiņai sausās barības. Un tāpat ar visu to viņam ir riepa. Nestādos priekšā, kā būtu, ja tā nekontrolēti dotu viņam ēst.
18.10.2014 18:56 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
Ar lētajām gan nevajadzētu aizrauties, ik pa laikam jāved pie veta, tas arī ieteiks, ko labāk un vairāk dot, lai kaķim nerastos aknu problēmas. Var nomirt.
18.10.2014 17:56 |
 
Reitings 2018
Reģ: 21.12.2013
Mans vetārsts neatbalsta slapjos lētos un wiskas kitekat. bet 1 niere uz vienu dienu ir daudz labaka pa visiem kitekat sudiem. Un pietiek ilgam laikam. Nieres un sirds ir gaļa. Kaķis ir gaļēdājs bet tas tā. Drauga mamma,mamas māsa un vel esmu no citiem dzirdejusi ka baro savus kaķus ar nieri un viņiem nav nekas noticis ka ar ir veseligi kopti pa tiem kas ed paciņas.
18.10.2014 17:46 |
 
Reitings 165
Reģ: 01.07.2014
uz dzīvnieciņu pārtiku īsti necenšos ietaupīt. Pērku tā lai kaķis ir paēdis. sausā vienmēr ir trauciņā,tieši tāpat kā ūdens. Slapjo dodu ikreiz kā pamanu,ka kaķis ir izsalcis, un pati man jau prasa. Man ir doma,ka no sausās kaķis kaut kā kārtīgi nepaēd,jo tā jau liekas kā mums kaut kādi cepumi vai plika maize,un man pašai nebūtu vēlme to ikdienas tik ēst,tāpēc kaķim vienmēr tiek dota arī slapjā. Protams,bieži vien tiek iedota kāda cita gaļa,viss ko paši ēdam un nevaram apēst to dodam kaķītim.
Par tām firmām. Kaķi ēd visu,taču,protams,tiek manīts,ka ko ēd vairāk un ko mazāk. Mīļākais laikam agn no slapjo,gan no sauso barības loka ir Kitekat. bet tā katru reizi pērku citu,lai tomēr ir kāda maiņa.
18.10.2014 17:37 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Šķīvjos viņa nelien un uz galda arī nelien. Ir iemācīts, ka tā nedrīkst un viss. Pirmssākumos gan gadījās kāds nosperts makarons no nepieskatītas pannas, bet tagad es visu uzmanu, visu novācu un viņai tagad arī ir iemācīts, ka nevar uz galda pie cilvēku ēdieniem un šķīvjiem līst. Vnk, man nav pieņemami, ka cilvēki ēd vakariņas un tur kaķis bez maz pa galdu staigā un viss ir ok.

toties sēž labi tuvu un skaita kumosus, tas gan.


:D:D:D

Mums vets neko par konserviem neteica. Teica tikai, ka nav veselīgi pārbarot dzīvnieku un, ka nevajadzētu turēt tikai uz sauso barību, tas varot kaitēt. Mēs arī nepārbarojam un ne viņa resna, ne arī citas problēmas. Savam(cik nu savam, nav jau kā kkāds ģimenes ārsts :D) vetam uzticos.
Dodam viņai Hills konservus un Royal Canin speciālo sauso barību sterilizētām kaķenēm. Lētos Wiskasus un kas vēl tās barības ir, savam kaķim nedotu.
18.10.2014 14:48 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Sausā barība un ūdens stāv pieejama visu laiku, slapjo barību dodam no rīta, vakarā. Kad gatavojam kaut ko no gaļas, tad vispirms pacienājam arī kaķi, jo vienmēr gaida. Citos gadījumos, kad gatavojam, iedodam slapjo barību, lai nejūtas izstumts :D Bet šķīvī nekad nav līdis, apzinās, ka nedrīkst, toties sēž labi tuvu un skaita kumosus, tas gan.
Par sauso barību runājot - kad bija kaķēns, devu Royal Canin un citas dārgās, domāju, ka neēd, jo varbūt vēl pārāk mazs, lai gan gaļu saēst varēja (2-3 mēneši), bet tad paaugās un turpināja neēst, pieiet pie bļodiņas, paskatās, pakašā grīdu apkārt un aiziet, ēda tikai tad, kad saprata, ka nekā cita nebūs. Bet lētās ar gardu muti stumj iekšā. Nu ko, atliek jaukt barības :D
18.10.2014 14:37 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Mans vets neatbalsta konservus manam kaķim, jo tā jau ir liekais svars un citas problēmas ar veselību. Tā kā nav ko brīnìties :)
18.10.2014 14:24 |
 
Reitings 81
Reģ: 18.11.2011
ja godīgi, tad arī brīnos, ka slapja skaitās kā kārums, jo ir tak kaķiem speciāli kārumiņi, tos gan nevar dot pārak bieži, jo tad ēdis tikai tos
viena meitene rakstīja, ka konservus iedod, tad kad kaķis to ir pelnījis (cik saprotu, labi uzvedies) nopietni???? es esmu pārsteigta par tādu atbildi. manuprat kādu dzīvnieciņu ņem tāpēc, lai dotu kādam māju, lai būtu jautrak(kāds nu kuram iemesls), bet nejau tapēc, lai dzīvnieku kaut kādā veidā sodītu. manējās kaut visu māju izdomelēs, es vienalga viņām došu ēst
es nezinu vai tā var salīdzinat, bet manuprat tas būtu tas pats, ks nedot bērnam ēst, tikai tapēc, ka slikti uzvedies
18.10.2014 14:06 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
sapirkt 15 nieres lai mans ēd gaļu nevis šos sūdus

Un ko tavs vets saka par sho?
Es savam labi,ja paara reizes meenesi nopeerku pa paara niereem. Savai dokai par to teicu, bet cinja sajuusmaa nebija. Teica, ka nieres un aknas kakjiem esot jaadod, jo retaak, jo labaak.
18.10.2014 13:57 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Slapjo dodu katru rītu un vakaru, sausā stāv visu laiku, protams. Bet nu viņa ļoti maz ēd, no slapjās apēd 1/2 paciņu dienā.
18.10.2014 13:33 |
 
Reitings 1277
Reģ: 30.10.2013
Kurš vetārsts stāsta tādas muļķības, zuze*? Kāds vēl kārums... slapjā barība + sausā barība = normāls, sabalansēts uzturs.
Nevajag pirkt optima līnija slapjo, tas gan. Bet no otras puses - ja nevar atļauties pirkt dārgāku un kvalitatīvāku pārtiku, tad lai pērk kaut vai to pašu optimu, ka tik dzīvnieks paēdis. Tas kā tas atsauksies uz veselību ilgtermiņā ir cits jautājums. Tomēr saprotu, ka vecs tantuks, kurš savācis mājās 4 bomzīšus par savu pensiju nepiepirks viņiem visu to labāko pārtiku. Šajā gadījumā .. galvenais, ka vispār pabaro.
Bet tādas muļķības, ka slapjā barība ir tikai kārums es pirmo reizi dzirdu. Tas, ka daži tā ir izdomājuši un viņiem tā skaitās kaķa "palutināšana" nenozīmē, ka tā ir.
18.10.2014 13:30 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits