vakcīna un vecāku bezatbildība

 
Reitings 3833
Reģ: 27.06.2014
Šī tēma vairāk domāta cosmo mammām, lai arī pieliku pie veselības sadaļas.
Iespaidojos no šī raksta: http://www.lsm.lv/lv/raksts/latvija/zinas/slimniica-smaga-stavoklii-nonak-ar-difteriju-slims-nevakcinejies.a89137/

Man uzsit mazliet dusmu. Vai Jums nešķiet, ka tā ir milzīga vecāku bezatbildība bērniem neveikt svarīgas vakcīnas? Es nerunāju par visādiem vēdera vīrusiem un maznozīmīgām potēm, bet par difterijas poti, tuberkulozes poti utt. Par cik man pašai ir bērnudārza vecuma bērns man ir dusma, ka nepotēti bērni tiek laisti kopā ar citiem bērniem, kurus arī pakļauj riskam. Un vai nav tā, ka tas ir modes kliedziens neveikt šīs vakcīnas?

Kādu laiku atpakaļ paziņu lokā mamma pievērsās jogai. Pēkšņi kļuva par vegāni un ēda kaut kādus austrumu ēdienus, precīzi nezinu. Lika to visu ēst arī savai 4 gadus vecajai meitai, kura sabeidza kuņģī un nokļuva slimnīcā.

Rezumē, vai nav par daudz mūsu ziemeļu tautai dažādu modes kliedzienu - ēst tikai salātlapas un barot ar tām savus bērnus, neveikt svarīgas vakcīnas un bērnus dzemdēt mājās, pēc tam vainojot homeopātus, ārstus, karmu, likteni utt?
10.10.2014 15:43 |
 
Reitings 33
Reģ: 30.09.2014
Es arī piekrītu tam- viss ar mēru, ka nav nepieciešams pret pilnīgi visu vakcinēt kā, piemēram, pret gripu, tas man vispār šķiet muļķīgi, bet katrs jau pats izvēlas un dara kā grib.
Par ērcēm vispār- ir cilvēki, kuriem viņas vnk kā saka līp klāt, kaut pa mežiem nestaigā dabūs:D
Ir cilvēki, kuriem tā pati gripa ir smagā formā, bet tikpat labi citam cita slimība var smagi paiet, pret kuru nav potes, tādēļ galu galā, nevajag arī pārspīlēt, pret visu mēs tāpat nekad nebūsim pasargāti, navajag krist no viena grāvja otrā.
Kā arī nedrīkst piemirst, ka tā visa vakcināciju būšana tomēr arī ir bizness tāpat kā viss cits.
10.10.2014 20:56 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
Man nepatīk cilvēki, kuri nevakcinē bērnus, tikai no viena viedokļa - tāpēc ka 90% no viņiem lasa kādus stulbus forumus, skatas youtubā videos 3 stundu garumā, strīdās ar putām uz lupām - bet nevar paņēmt un izlasīt kaut ko par imunitātes veidiem un par to, kāpēc tiešām vajag potes un no ka tas pasarga.
Manuprāt, mūsu sabiedrībā ir parāk maz medicīnas rakstura informācijas.
10.10.2014 21:52 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Nu, kā var nenosodīt vecākus, kuri apdraud savus bērnus kaut kādu principu dēļ? Vai tiešām esam kļuvuši tik pašpietiekami un iedomīgi, ka grūti pieņemt to, ka neesam mēs, cilvēki parastie, tik gudri lai vienmēr zināt visu vislabāk?

Jā, ir jādomā pašiem un nav jākļūst par aitām, bet tās jaunās audzināšanas metodes reizēm reāli uzdzen šermuļus.
10.10.2014 22:10 |
 
Reitings 3833
Reģ: 27.06.2014
tās jaunās audzināšanas metodes reizēm reāli uzdzen šermuļus.

Tik ļoti šim piekrītu! Man nāk smiekli par tās vācu tantes Klaudijas Hēlas(?) audzināšanas metodēm. Vienā raidījumā viņa teica, ka bērnam pampera maiņai jāvelta 20-30min. Man tūlīt būs otrs mazulis, ar mazu starpību, līdz ar to abi būs ar pamperiem. Nespēju iedomāties, ka katram spētu veltīt 30min pampermaiņai.

Paziņu lokā ir mamma, kura dzīvo pēc Klaudijas ieteikumiem, ka 6 mēnešus vecam zīdainim jādod iespēja izlemt kuru bodiju šodien vilkt - sarkano ar lāci, vai zaļo ar zaķi. Meitai tagad ir 3 gadi un no rītiem vecāki netiek galā ar meitas ģērbšanās kaprīzēm.
10.10.2014 22:28 |
 
Reitings 794
Reģ: 13.09.2012
Pilnīgi piekrītu tevis rakstītajam.
Man ir zīdainītis un viņam visas šīs potes tieši tagad sākās,es savu bērnu negribu pakļaut tādam riskam.
10.10.2014 23:40 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Nesen bija ļoti līdzīga diskusija. Piekrītu, ka tā nepotēšana, zaļais dzīvesveids un tādas štelles iet uz urrā, bet daudzi nemaz nespēj paskaidrot, kāpēc tieši tāda izvēle, tik vien, cik draugu/radu pieredze un forumā izlasītais. Bet - nevar tik viennozīmīgi arī par to bļaut, ka tie vecāki stulbi, jo ir bērni, kuriem pēc šīm vakcīnām ir komplikācijas, bijušas pat letālas sekas... Piemēram - ja vecākiem viens bērniņš pēc obligātās potes mirst, domājat, ka otro bērniņu ar prieku skries potēt?
Šeit es runāju par obligātajām potēm. Gripas un Rota vīrusa vakcīnām jēgu neredzu, it īpaši rotiniekam, nu tas vienkārši jāizslimo, pie tam - to vīrusu paveidu ir tik daudz, ka neredzu pēc tādas vakcīnas jēgu/vajadzību, bet bizness gan labs, jo pote diezgan dārga, cik atceros.
10.10.2014 23:40 |
 
Reitings 33
Reģ: 30.09.2014
Tur jau tā problēma, ka no viena grāvja otrā..Tagad ir tiiiiiik daudz visvisādas informācijas, cilvēki salasās, saklausās, pieņem vienu lietu kā pareizu un pārējo noliedz..
Nu neuzskatu, ka ir nepieciešams potēt visu pēc kārtas, tāpat kā arī jaunās supergudrās audzināšanas metodes šķiet pārspīlētas, to pašu Māmiņu klubu reizēm paskatoties liekas daudz kas pārspīlēts, tādēļ jau pašam jādomā ar galvu un jāizlemj, kas šķiet pareizi, kas nē.
Vispār taisni vai brīnums- kā mēs, mūsu vecāki diez izaugām? :D
10.10.2014 23:42 |
 
Reitings 794
Reģ: 13.09.2012
Par rota vīrusu izlēmu,ka to nevajaga,konsultējos ar ārstu,un palasīju informāciju.
10.10.2014 23:43 |
 
Reitings 24
Reģ: 07.10.2014
Protams bērnu vajag potēt, es savu nepotēju 2 mēnešos bija bail, potēju no 4 riem. likās parāk mazs. Un viss ir kārtībā:)
10.10.2014 23:46 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Cik viegli ir nosodīt. Jūs zinat, ka ir arī gadījumi, kad bērni mirst no pošu radītām komplikācijām? Pote nav nekāda brīnumzālīte. Pote ir tā pati slimība, tikai "mazākā koncentrācijā" (laicīgi atvainojos mediķēm par nepareizu terminu lietošanu). Un ko darīt, ja tā kādam mazulim ar vāju imunitāti izrādās par stipru? Es lieliski saprotu māmiņas, kuras baidās no savu mazuļu potēšanas.
10.10.2014 23:53 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
Dzemedet majas ir pilnigi normali. Cik gadus tik dzemde slimnicas? Un cik gadsimtus majas?
Ja vairak butu ievakusi info zinatu, kad pote nepasarga no saslimsanas. Potes ir sastavdala no farmacijas biznesa.
Ta nav bezatbildiba, bet gan briva vecaku izvele.
11.10.2014 00:09 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Cik viegli ir nosodīt. Jūs zinat, ka ir arī gadījumi, kad bērni mirst no pošu radītām komplikācijām? Pote nav nekāda brīnumzālīte. Pote ir tā pati slimība, tikai "mazākā koncentrācijā" (laicīgi atvainojos mediķēm par nepareizu terminu lietošanu). Un ko darīt, ja tā kādam mazulim ar vāju imunitāti izrādās par stipru?

Tas procents ir tik smiekliigi mazs un veeraa nenjemams. Ir lielaaka iespeeja ka griesti iebruks un nositiis beernu, vai ka siikais aizriisies ar gurkja gabalu un atmetiis pekas. Lielaakoties vecaaki nespeej pienjemt ka vienkaarshi beerns ir nomiris deelj peeksnjaas ziidainju naaves sindroma, un taapeec meegina kaut kur piekasiities un atrast greekaazi.
Daudzas dekaades dazas slimiibas jau bija pilniibaa izskaustas, bet tagad pateicoties shai modei taas naak atpakalj. Veel trakaak, ja iet runa par dazaam beernu slimiibaam, tad ja siikais pielaizj vecaakiem, kuri nekad ar to nav slimojushi vai potes efekts ir ar gadiem pagaisis un nav taisiita jauna pote, tad tie vecaaki var deelj taa nomirt.
11.10.2014 00:14 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Ja vairak butu ievakusi info zinatu, kad pote nepasarga no saslimsanas. Potes ir sastavdala no farmacijas biznesa.

??? Pasargaa gan vai vismaz cilveeks dabon to vaajaakaa formaa. Bizness ir gripas potes, paareejaas obligaataas potes ir tieshi taas, kas ir samazinaajushas saslimstiibu pasaulee par 99% ar konkreetaam slimiibaam.
11.10.2014 00:16 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
vaboleens

Un cik daudz sieviešu mira pēc dzemdībām pirtīs? Cik daudz bērnus neizglaba, jo viņiem nabassaite apvijas ap kaklu? Kur ir tāda statistika? Tikpat labi es varu teikt, ka nav ko lietot narkozi operāciju laikā - kaut kā izdzīvoja bez tas. Un bez antibiotikam arī. Un bez vēl daudzam lietam.
11.10.2014 00:23 |
 
Reitings 2037
Reģ: 08.09.2014
Šeit jau tēma aizgāja galējībās.
11.10.2014 00:46 |
 
Reitings 3833
Reģ: 27.06.2014
vaboleens, bet tajā laikā daudzas mātes dzemdībās mira, arī bērniņi. Tas tomēr ir risks. Kādu laiku atpakaļ "Mans Mazais" žurnālā bija intervija ar māmiņu, kura trešo bērniņu dzemdēja mājās, laulību gultā mazo bērnu klātbūtnē. Tur bija fotogrāfijas, kur mazā meitiņa bija satraukusies un ielīdusi stūrī no redzētā. Tas ir amorāli.

Kad dzemdēju meitu, tad līdz ar mani bija jādzemdē sievietei trešo bērniņu. Viss bija labi, bet pēkšņi kaut kas atgadījās un galvenais ārsts kliedza: "sarkanā līnija, ātri!!!" vai kaut ko tādu un viņai uztaisīja ķeizaru. Pēc tam tā sieviete savam vīram teica, ka labi vien bija, ka mājās nedzemdēja. Tas ir liels risks gan mātei, gan bērnam.
11.10.2014 12:45 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Uzskatu ka tomēr bērniem vajag šīs vakcīnas! Ja vecāki tās negrib veikt, vienalga kādu iemeslu dēļ tad uzskatu ka kriminālatbildību gan nevajadzētu ieviest, bet gan vienkārši šiem vecākiem attiecīgi paziņot šo faktu savam ģimenes ārstam lai tas tiktu pievienots sistēmai, lai vismaz būtu zināms ārstiem šis fakts un varbūt iespējams attiecīgi ja bērns kādreiz saslims ar šādu slimību, tad piemērot vecākiem lielākus rēķinus lai motivētu tomēr bērnus vest vakcinēt.
11.10.2014 12:54 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Tad es atļaušos vēlreiz pajautāt, specifiski zinātājām, kā ir ar meningītu un pēcāk ērču potēm?
11.10.2014 12:56 |
 
Reitings 820
Reģ: 28.04.2012
Tas, ka agrāk kāds dzemdēja zem koka nenozīmē, ka tas ir normāli. Agrāk arī operēja bez narkozes, labākajā gadījumā piedzirdot operējamo. Un, ko - tas tāpēc ir normāli un ja tagad kāds tā darītu, tas tiktu uzskatīts par normu? Diez vai.

Piekrītu Miss Joker par to, ka vajadzētu nevis kriminālo atbildību(pietiek dažādu citu lietu, par kurām būtu svētīgāk kriminālo pielāgot), bet ziņošanu ģ. ārstam un tad attiecīgi lai vairāk maksā un lai ārsts pēc tam(ja nu bērns saslimst) atgādina vecākiem, ka tā bija viņu izvēle - nevakcinēt.
11.10.2014 13:16 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits