Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

vakcīna un vecāku bezatbildība

 
Reitings 3833
Reģ: 27.06.2014
Šī tēma vairāk domāta cosmo mammām, lai arī pieliku pie veselības sadaļas.
Iespaidojos no šī raksta: http://www.lsm.lv/lv/raksts/latvija/zinas/slimniica-smaga-stavoklii-nonak-ar-difteriju-slims-nevakcinejies.a89137/

Man uzsit mazliet dusmu. Vai Jums nešķiet, ka tā ir milzīga vecāku bezatbildība bērniem neveikt svarīgas vakcīnas? Es nerunāju par visādiem vēdera vīrusiem un maznozīmīgām potēm, bet par difterijas poti, tuberkulozes poti utt. Par cik man pašai ir bērnudārza vecuma bērns man ir dusma, ka nepotēti bērni tiek laisti kopā ar citiem bērniem, kurus arī pakļauj riskam. Un vai nav tā, ka tas ir modes kliedziens neveikt šīs vakcīnas?

Kādu laiku atpakaļ paziņu lokā mamma pievērsās jogai. Pēkšņi kļuva par vegāni un ēda kaut kādus austrumu ēdienus, precīzi nezinu. Lika to visu ēst arī savai 4 gadus vecajai meitai, kura sabeidza kuņģī un nokļuva slimnīcā.

Rezumē, vai nav par daudz mūsu ziemeļu tautai dažādu modes kliedzienu - ēst tikai salātlapas un barot ar tām savus bērnus, neveikt svarīgas vakcīnas un bērnus dzemdēt mājās, pēc tam vainojot homeopātus, ārstus, karmu, likteni utt?
10.10.2014 15:43 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
V35, to sauc par "diskusiju". :-D
20.01.2016 21:57 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
Ja autore pati nevārītos komentāros, būtu korektāk.
20.01.2016 21:31 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
Īsi, kodolīgi un patiesi par vakcināciju:


http://ksenijakomente.lv/vakcinu-ne-kaitigums-melu-anatomija
20.01.2016 21:27 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
krista21

Mums LICā teica, ka jāvakcinējas ik 5-7 gadus. Tāpēc padodu šo informāciju tālāk.
12.10.2014 18:48 |
 
Reitings 166
Reģ: 27.03.2014
Katrai izvēlei ir savi argumenti kāpēc potēšu vai nepotēšu un lai jau katra māmiņa pieturās pie saviem, protams ja tādi ir, katra izdarīto izvēli nevaram nosodīt, ja jau tāda dota!!!! Un ģ.ā. vai māsas uzdevums ir informēt māmiņas par slimību komplikācijām, tā pat arī par potes iespējamajām komplikācijām, tikai diemžēl viņi ir pārāk aizņemti,lai to darītu...Ideāli būtu kkādi bukleti ar izsmeļošu informāciju par to, jo bieži vien ir tā, ka māmiņas pat nezin kāpēc potē vai vnk izvēlas nepotēt, jo draudzene arī nepotēja,tikai tādos gadījumos tā ir bezatbildība pret savu bērnu!!!
Un zinu, ka pote nepasargā no inficēšanās ar slimību, bet gan no smagām formām,kas bērnam ir pat ļoti bīstamas, tā pat kā ar gripas poti, ja potēsies, nenozīmē, ka nesaslimsi ar gribu, ar poti tā tiks izslimota vieglākā formā!
Līdz šim biju tikai un vienīgi par potēšanu! Bet tā kā mums ir AD smagā formā, nebūtu ieteicams potēties,kamēr saasinājumi, turklāt kad jautāju par cēloņiem ģ.ā. un alergologi izteica versiju, ka to varēja izprovocēt tieši potes, jo tām ir ļoti liela obv koncetrācija, turklāt mūsdienās bērni ir ļoti alerģiski un tieši obv ir viens no biežākajiem alerģijas cēloņiem! Tagad esmu uz izvēles robežas potēt tālāk vai ne, bet noteikti vairāk jau paļaušos uz vairāku speciālistu viedokļiem..
12.10.2014 12:36 |
 
Reitings 2209
Reģ: 29.01.2014
Turklaat taads jeedziens kaa nomira aiz vecuma nepastaav.


krista21 Tā ir. Arī 100/5 nav 25. Bet doma nebija tajā cik korekti māku izteikties. Doma bij vērst uzmanību uz to cik viegli ir manipulējami mūsu prāti.
12.10.2014 02:50 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Divdesmit piecos % no visiem nāves gadījumiem vainojama kāda nezināma slimība.

Nezinaama taapeec, ka netaisa ikvienam autopsiju. Daudzi nomirst deelj taa, ka nav savlaiciigi gaajushi pie aarsta. Turklaat taads jeedziens kaa nomira aiz vecuma nepastaav. Neviens nemirst deelj vecuma, bet gan deelj slimiibaam/ kaada orgaana mazspeejas.
12.10.2014 02:16 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Vel viena vienkārša iespēja ko darīt kas iespaidotu vecāku izvēli nepotēt bērnus. Vienkārši ja vecāks paziņo ka to negrib, iedot viņam bukletu, ar visām slimošanas bildēm, to kādas var būt sekas utt. Kā jau te teica, lai aiziet paskatās kā tas dzīvē ir, godīgi sakot, ar bukletu kurā ir fotogrāfijas vajadzētu gana pietikt lai vismaz daļu vecāku atrunātu no muļķīgām rīcībām.

Par to ārstniecības kursa rēķina palielināšanu priekš vecākiem kuri ir atteikušies veikt bērnam poti, tas būtu vairāk kā motivācija, pieņemsim ka pēkšņi tiek oficiāli šāds fakts paziņots tad vecāki to dzirdot tomēr drīzāk aizietu sapotēt bērnus, jo nevienam nekad nepatīk maksāt vairāk nekā vajadzētu. Realitātē tā tik pat labi var būt apmānīšanas taktika un nekas vairāk viņiem nebūtu jāmaksā, vienkārši apmānītu lai pasargātu bērnus.
Vai ar piemēram paziņotu ka itkā visiem bērniem kuriem būs veiktas konkrētās potes nākotnē ja būs spēcīgas saslimšanas, no ārstniecības kursa tiks piešķirta 5 % atlaida.

Un ja ar vecākiem piemēram liktu maksāt vairāk, tik pat labi tā liekā naudiņa varētu tikt izmantota lai izplatītu to kāpēc ir jāpotē bērni! Vai ar vispār palīdzētu attīstīt slimnīcas inventāru utt.

Tā diemžēl ir problēma ka mūsdienās visam ir jābūt izvēles iespējām, bet nu tomēr ja vecāki paši negrib darīt kā labāk viņu bērniem, tad tomēr kādam būtu kas jādara lai mainītu šo muļķīgo nostāju ka potes ir liekas.
12.10.2014 02:16 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Agrāk bija pēc 10, bet tagad rekomende ik 5-7 gadus parastiem cilvēkiem un 3 - ārstniecības personam.

Mums veel jo projaam ir tie 10 gadi uz stingumkrampjiem/ garo klepu, polio. Tad paareejaam taisa analiizes vispirms, lai redzeetu vai vajag boosteri. Vispaar diezgan riebiigi, jo mums daudzas vakciinas ir pieejamas pacinjaas pa 3 vai 4. Piemeeram, measles, mumps, rubella atseviskji nevar uztaisiit. Ja ir nokritusies imunaate tikai uz rubella, tad laizj iekshaa arii pret mumps un measles. Vieniigais, prieks ka ljoti kontrolee to, vai ir imunitaate uz hepatiitu B. Ne tikai iedot sprices, bet arii beigaas taisa analiizes, lai paarbaudiitu vai ir izveidojusies imunitaate jebshu ir jaadod lielaaka deva.
12.10.2014 02:13 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
Nazīc
Man visas paziņas ir nokēvējusi visus tērmiņus :) Un dzīvo laimīgi.
12.10.2014 01:11 |
 
Reitings 2209
Reģ: 29.01.2014
Pakomentēsu no topoša mediķa puses - pirms mīļās mātes izvēlās nevakcinēt savu mīļo bērnu - neesat slinkas - aizbraucat uz BKUS infekciju nodaļu un parunājat ar personālu - kā notiek slimošana nevakcinētiem bērniem.


Ella7 a tu te nemanipulē? Tavā stāstā nedaudz iztrūkst puse informācijas. Visi saslimušie ir nepotēti? Potētie bērni nekad neslimo un nemirst?

Tas takā pateikt, ka šodien Rīgā mira 5 cilvēki. 4 mira no vecuma un viens no pagaidām nezināmas slimības. Grandiozākais avīzes virsraksts gatavs. Divdesmit piecos % no visiem nāves gadījumiem vainojama kāda nezināma slimība. Iespējams sācies bioloģiskais karš.
11.10.2014 23:02 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Nu forši,esmu nokavējusi visus termiņus. :D Sanāk man būs jāsāk no jauna? :D
11.10.2014 21:56 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
Nazīc
Agrāk bija pēc 10, bet tagad rekomende ik 5-7 gadus parastiem cilvēkiem un 3 - ārstniecības personam.
11.10.2014 21:04 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Ik 5 gadus jāatjauno difterijas\stingumkrapju potes (no obligātājam). Tas ir bezmaksas, to dara ĢĀ.
Vai tad nebija pēc 10?
11.10.2014 20:33 |
 
Reitings 1681
Reģ: 01.09.2012
Arī atbilde tam - kāpēc vakcinē tik agri ---- elementāri - vakcinē PIRMS var izveidoties saskarsme ar infekcijas izraisītāju un bērns jau ir paspējis inficēties. Tāpēc pret tuberkulozi vakcinē jau slimnīcā pēc dzemdībām, jo tikko tu ar bērnu izej ārā - viņš jau ir aktīvā saskarsmē ar to.


starp citu pēc statistikas, ja tuvinieku lokā kāds slimo ar tuberkulozi - bērns inficēsies 80%!!! Ja tavs bērns ir vakcinēts - izslimos viegli - pietiks tikai ar 6 mēnešu ārstēšanās kursu stacionārā un nebūs seku. Ja nebūs vakcinēts - var sākties komplikācijas, smagākas formas un pat 1 līdz 1,5 gadi stacionārā tbc centrā. Liela iespēja - reāla iespēja - nāvei vai neatgriezeniskām sekām, kas var radīt invaliditāti, attīstības aizkavēšanos.
11.10.2014 17:39 |
 
Reitings 1681
Reģ: 01.09.2012
Pakomentēsu no topoša mediķa puses - pirms mīļās mātes izvēlās nevakcinēt savu mīļo bērnu - neesat slinkas - aizbraucat uz BKUS infekciju nodaļu un parunājat ar personālu - kā notiek slimošana nevakcinētiem bērniem. Neslinkojat - Jums noderēs. Ja jums "paveiksies" varbūt laipna māsiņa palaidīs paskatīties uz kādu smagi slimo, mirstošo bērnu. Arī pačekojat literatūru un bildes (tā labāk uztversiet) - kas ir difterija un tuberkulozes sekas nepotētam bērnam... kādas sekas ir pēc meningītiem, poliomielītiem bērniņam, ja tas izdzīvo. Paskatieties statistiku cik daudzi izdzīvo pēc saslimšanas ar garo klepu vai H. influenza. Lūk kad to visu izdarīsiet - mājās apdomājat jauno info un nolemiet vai tas ir tā vērts - nepotēt savu bērnu.


Jo es tur esmu bijusi, esmu redzējusi mirstošus bēbjus un invalīdus uz mūžu pēc izslimošanas. Vēl vakar biju Tuberkulozes centrā, kur skatījāmies slimos bērnus un arī prezentācijas ar klīniskajiem gadījumiem par tbc sekām.


Ticiet man - pat tas 1% ka tas var atgadīties Jūsu ģimenē nav riska vērts.


Vēl viens arguments tam, ka šeit jau neslimo - bet tagad daudzi ņem savus bērnus eksotiskos braucienos kā arī uz tuvākajām kaimiņvalstīm (PSRS bij.valstis), kur ir paaugstināts saslimšanas risks. Un arī lidmašīnās uyn lidostās regulāri cirkulē cilvēki ar nezināmas izcelsmes slimībām, simptomiem, tādi paši nevakcinētie un iespējams nekonstatēti infekciozie.


Mans viedklis ir ka tas ir atklāti debīli, ka cilvēks apzināti izvēlās riskēt, kad tiek piedavāta iespēja neriskēt.


Un risks ka Jūsu bērnam būs vakcīnas nepanesamība - alerģija un tml - ir ne lielāks ka viņam būs alerģija pret kādām zālēm, šokolādi, zemenēm ;)
11.10.2014 17:32 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
Nazīc

Ik 5 gadus jāatjauno difterijas\stingumkrapju potes (no obligātājam). Tas ir bezmaksas, to dara ĢĀ.
11.10.2014 15:50 |
 
Reitings 2209
Reģ: 29.01.2014
Izvēles iespējām jābūt. Nevar visu piespiest ar likumu.
11.10.2014 15:29 |
 
Reitings 247
Reģ: 17.01.2013
dažās lietās (kā potes pret nāvējošām slimībām) vecāku tiesības riskēt ar bērna dzīvību ir aizgājušas par tālu.

+++

Es uzskatu, ka ir lietas, kurām būtu jābūt obligātām, bez izvēles iespējām. Pārāk daudz kur jau tiek ļauts izvēlēties, negribēt, nedarīt utt.
11.10.2014 15:17 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
dažās lietās (kā potes pret nāvējošām slimībām) vecāku tiesības riskēt ar bērna dzīvību ir aizgājušas par tālu.
11.10.2014 13:58 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits