Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

vakcīna un vecāku bezatbildība

 
Reitings 3818
Reģ: 27.06.2014
Šī tēma vairāk domāta cosmo mammām, lai arī pieliku pie veselības sadaļas.
Iespaidojos no šī raksta: http://www.lsm.lv/lv/raksts/latvija/zinas/slimniica-smaga-stavoklii-nonak-ar-difteriju-slims-nevakcinejies.a89137/

Man uzsit mazliet dusmu. Vai Jums nešķiet, ka tā ir milzīga vecāku bezatbildība bērniem neveikt svarīgas vakcīnas? Es nerunāju par visādiem vēdera vīrusiem un maznozīmīgām potēm, bet par difterijas poti, tuberkulozes poti utt. Par cik man pašai ir bērnudārza vecuma bērns man ir dusma, ka nepotēti bērni tiek laisti kopā ar citiem bērniem, kurus arī pakļauj riskam. Un vai nav tā, ka tas ir modes kliedziens neveikt šīs vakcīnas?

Kādu laiku atpakaļ paziņu lokā mamma pievērsās jogai. Pēkšņi kļuva par vegāni un ēda kaut kādus austrumu ēdienus, precīzi nezinu. Lika to visu ēst arī savai 4 gadus vecajai meitai, kura sabeidza kuņģī un nokļuva slimnīcā.

Rezumē, vai nav par daudz mūsu ziemeļu tautai dažādu modes kliedzienu - ēst tikai salātlapas un barot ar tām savus bērnus, neveikt svarīgas vakcīnas un bērnus dzemdēt mājās, pēc tam vainojot homeopātus, ārstus, karmu, likteni utt?
10.10.2014 15:43 |
 
Reitings 1638
Reģ: 20.09.2010
Stulbi un bezatbildīgi cilvēki ir visur. Gan visēdāji, gan vegāni ... tas nav no svara, tikai veido ažiotāžu ap dzīvesveidu. Ir mammas, kas bērnu veselību sabeidz arī ar parastu pusfabrikātu pārtiku, maķīšiem u.t.t.
Mode ne mode - info jāanalizē pašam un paķerot tikai druskas no attiecīgām dzīvesveidu pārliecībām... auzās var iebraukt jebkurā no tiem.
10.10.2014 15:51 |
 
Reitings 2037
Reģ: 08.09.2014
Nedomāju, ka tas ir modes kliedziens, bet gan uzskats, ka vakcīna ir kaitīga un bailes, ka vakcīna izraisīs neatgriezeniskas sekas.
Personīgi es savu bērnu vedu potēt. Bet nenosodu tās, kuras nepotē, katrs pats atbildīgs par risku.
10.10.2014 15:54 |
 
Reitings 71
Reģ: 04.12.2012
Personigi uzskatu, ka sadiem vecakiem butu japiemeero kriminallikums. Zinu pietiekami labi abu pusu argumentus un nevakcinetaju viedoklis neiztur kritiku. Un ja vecaks izdoma bernu nevakcinet, tad slimibas gadijuma par pakalpojumu maksa bezatbildigie vecaki nevis valsts.
10.10.2014 15:54 |
 
Reitings 15
Reģ: 21.02.2014
Tā kā pati darbojos veselības aprūpes nozarē, uzskatu, ka šādām "mammām" būtu jāstājas likuma priekšā, jo tas, ko viņas dara - mērķtiecīgi gandē savu bērnu veselību. Tā ir ne tikai liela stulbība, bet arī lielākā mērā bezatbildība attiecībā pret nevainīgu bērnu!
10.10.2014 15:56 |
 
Reitings 71
Reģ: 04.12.2012
Es gan nosodu tas, kuras nevakcinee- vinas apdraud savu bernu un ari citus bernus, ka ari imunkompromitetas personas
10.10.2014 15:56 |
 
Reitings 2037
Reģ: 08.09.2014
Personigi uzskatu, ka sadiem vecakiem butu japiemeero kriminallikums.

Sākas. Varbūt uzreiz sterilizēt? :D (Sarkasms, protams)
10.10.2014 15:57 |
 
Reitings 490
Reģ: 14.08.2014
Varu tikai piekrist. Arī es uzskatu, ka vakcīnas tomēr ir jāveic. Jā, brīžiem izskan kādi apgalvojumi, ka tas kaitē un tā tālāk, bet, pati esmu potēta pret daudz ko bērnībā, dzīva esmu. Tāpat arī potēšu savai meitai visas apmaksātās potes. Neiešu un neprotestēšu -nē nevajaga poti, nekādā gadījumā. Vairumus no bērniem vakcinē, mans nav izņēmums. Un par ēšanu, dodu jebko, jā arī kādreiz dodu ko neveselīgu. Pārtika ļoti dažāda, par veselību nesūdzos. Patiesībā varu teikt arī to, ka ļoti liels vairums ievēro ārprātīgi sterilu vidu apkārt saviem bērniem un pēc tam brīnās, ka bērns slimo ar visādiem brīnumiem. Protams, ka slimos, ja neļaus bērnam dzīvot vienkāršu dzīvi, baudot bērnību. Un vispār, tagad tik var lasīt un dzirdēt, kas jāēd, ko nedrīkst ēst, kā jārīkojas tad un kā labāk to un šito. Manuprāt, mazāk jāklausās visās šajās "gudrībās".
10.10.2014 16:00 |
 
Reitings 2037
Reģ: 08.09.2014
šādām "mammām" būtu jāstājas likuma priekšā, jo tas, ko viņas dara - mērķtiecīgi gandē savu bērnu veselību

Nav jau apgalvots, ka tas bērns inficēsies ar difteriju. Ja nav vakcinēts, protams ir risks, bet tas nenozīmē mērķtiecīgu veselības gandēšanu.
10.10.2014 16:01 |
 
Reitings 2037
Reģ: 08.09.2014
Patiesībā varu teikt arī to, ka ļoti liels vairums ievēro ārprātīgi sterilu vidu apkārt saviem bērniem un pēc tam brīnās, ka bērns slimo ar visādiem brīnumiem. Protams, ka slimos, ja neļaus bērnam dzīvot vienkāršu dzīvi, baudot bērnību. Un vispār, tagad tik var lasīt un dzirdēt, kas jāēd, ko nedrīkst ēst, kā jārīkojas tad un kā labāk to un šito. Manuprāt, mazāk jāklausās visās šajās "gudrībās".

Plusiņš.
10.10.2014 16:02 |
 
Reitings 3818
Reģ: 27.06.2014
Es esmu dzirdējusi argumentu, ka mūsdienās jau ar tādām slimībām slimo reti. Bet tas taču ir tāpēc, ka visu laiku tika veiktas vakcīnas. Tagad slimo biežāk, jo daudzi vecāki izvēlas potes neveikt. Manā skatījumā absolūti stulbs arguments.
10.10.2014 16:04 |
 
Reitings 15
Reģ: 21.02.2014
Mūsu dienās, ja bērnam nav vakcīnas pret difteriju, risks dabūt difteriju kaut vai pastāvot rindā veikalā, ir visai liels - jo, lai bērns saslimtu, vajag vai nu ar difteriju slimu cilvēku (kuru ir salīdzinoši maz apkārt staigājam) vai difterijas nūjiņas nēsātāju (kuru savukārt ir ārkārtīgi daudz un tie ir cilvēki bez jebkādiem simptomiem, kas tikai elpojot izdala difterijas nujiņu).
10.10.2014 16:04 |
 
Reitings 1638
Reģ: 20.09.2010
Nu dāmas, tikpat lielāmērā tiesā jāstājas mammām, kas pieļauj savu bērnu pārmērīgu aptaukošanos. Tā arī ir veselības gandēšana, bet bērrnu vecākus par to ne tiesā, ne liek par ārstu vizītēm maksāt. Nolaidība pret bērnu labklājību var izpausties n - veidos.
10.10.2014 16:05 |
 
Reitings 3818
Reģ: 27.06.2014
frivolous, kā aptaukojies bērns apdraud citus bērnus grupiņā? Nevakcinēts apdraud un tas jau būtu pārkāpums šādu bērnu laist dārziņā.
10.10.2014 16:09 |
 
Reitings 895
Reģ: 14.04.2010
Šādas mātes manī rada dusmas. Dusmas, ka viņu stulbo izvēļu dēļ jācieš bērniem, kuri nav ne pie kā vainīgi.
Rij savas salātlapas un kaut vai atsakies no jebkādas citas pārtikas uz pasaules, bet bērnu baro normāli, ar visu, kas viņam nepieciešams.
Tas pats par potēm - neej pati pie ārsta, ja jūties tik pārliecināta, ka skatoties zvaigznēs un domājot labas domas izveseļosies vai arī nekad dzīvē nesaslimsi, bet padomā par bērnu un potē viņu pret bīstamākajām slimībām.
Arguments, ka ar difteriju jau tagad slimojot reti, manās acīs neiztur kritiku. Nu un, ka reti? Kas tu gribi, lai tavs bērns būtu tas retais gadījums, kas saslimst? Manuprāt, ir vienalga cik reti vai bieži slimo, ja ir iespēja pret šo nopietno slimību vakcinēt bērnu - kāpēc to neizdarīt? Ja kāds paziņos, ka dzīvokļus jau reti apzog, vai tad tāpēc mēs atstāsim savējos neaizslēgtus?
Man vispār ir radies iespaids, ka tas tagad ir modes kliedziens - nozākāt ārstus, noliegt medicīnu, vakcīnas un pasludināt sevi par kaut kādu visgudro, kas neies pakļauties medicīnas industrijas spiedienam un tāpēc nepotēs bērnu, nedzers zāles utt. Tāds pats modes kliedziens kā fanātiski zaļais dzīvesveids un tās vājprātīgās diētas.
10.10.2014 16:12 |
 
Reitings 2037
Reģ: 08.09.2014
Nevakcinēts apdraud un tas jau būtu pārkāpums šādu bērnu laist dārziņā.

Es varbūt kļūdos, bet potējušies tāpēc, lai nesaslimtu, tad kādā veidā, nevakcinēts bērns aplipinātu vakcinētu? Tad jau potei nav jēgas, jo arī sabiedriskajā var būt difterijas nūjiņas.
Gluži kā vējbakas, slimo tie, kuri nav izslimojuši bakas, ja bērns ir izslimojis, tad organisms ir imūns, jeb slimība tiks izslimota ļoti vieglā formā, jeb bērns būs vienkārši vīrusa pārnēsātājs.

Neesmu mediķe, labojiet, ja kļūdos.
10.10.2014 16:15 |
 
Reitings 490
Reģ: 14.08.2014
Man vispār ir radies iespaids, ka tas tagad ir modes kliedziens - nozākāt ārstus, noliegt medicīnu, vakcīnas un pasludināt sevi par kaut kādu visgudro, kas neies pakļauties medicīnas industrijas spiedienam un tāpēc nepotēs bērnu, nedzers zāles utt. Tāds pats modes kliedziens kā fanātiski zaļais dzīvesveids un tās vājprātīgās diētas.


+++
10.10.2014 16:15 |
 
Reitings 2037
Reģ: 08.09.2014
Nevakcinēts apdraud un tas jau būtu pārkāpums šādu bērnu laist dārziņā.

Es varbūt kļūdos, bet potējušies tāpēc, lai nesaslimtu, tad kādā veidā, nevakcinēts bērns aplipinātu vakcinētu? Tad jau potei nav jēgas, jo arī sabiedriskajā var būt difterijas nūjiņas.
Gluži kā vējbakas, slimo tie, kuri nav izslimojuši bakas, ja bērns ir izslimojis, tad organisms ir imūns, jeb slimība tiks izslimota ļoti vieglā formā, jeb bērns būs vienkārši vīrusa pārnēsātājs.

Neesmu mediķe, labojiet, ja kļūdos.
10.10.2014 16:16 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Pāris mēnešus atpakaļ taču bija tā situācija, ka mediķi cīnījas par ar difteriju slima bērna dzīvību - jo vecāki bija atteikušies no šīs obligātās vakcīnas. Protams, tagad vecāki kliedza, ka visi apkātrt vainīgi, kaut gan pašu bezatbildība vien bija.

Neuzskatu, ka jāpotē pret gripu vai rota vīrusu, bet šīs obligātās potes gan domāju, ka ir nepieciešamas - gan sava bērna dtrošības dēļ, gan arī tāpēc, lai neapdraudētu citius.
10.10.2014 16:18 |
 
Reitings 2037
Reģ: 08.09.2014
Man vispār ir radies iespaids, ka tas tagad ir modes kliedziens - nozākāt ārstus, noliegt medicīnu, vakcīnas un pasludināt sevi par kaut kādu visgudro, kas neies pakļauties medicīnas industrijas spiedienam un tāpēc nepotēs bērnu, nedzers zāles utt. Tāds pats modes kliedziens kā fanātiski zaļais dzīvesveids un tās vājprātīgās diētas.

Piekrītu, bet katrs taču pats atbildīgs par savu un sava bērna veselību.
10.10.2014 16:18 |
 
Reitings 3818
Reģ: 27.06.2014
Karma, ja nevakcinēts bērns diendienā ir kopā ar citiem bērniem ir liels risks aplipināt pārējos. Arī vakcinētie saslimst, taču bez letālām sekām, taču tas nenozīmē, ka šo smago slimību ir izslimot viegli kā iesnas.
10.10.2014 16:19 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits