Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Neklusēšu par KRIEVIEM!!!!!!!!!

 
Reitings 13
Reģ: 29.09.2014
Šodien saskāros ar nepatīkamu skatu, un tas lika man aizdomāties par visu!

Īsumā tas notika ap 18.30 Pie Daugvpils universtitates!
Cilvēki ap 14 (daudzumā) gadu ziņā no 22-35.g karogi, baloni, plakāta.
Ar uzrakstu (Krievu valodā) Lai saglabatu krievu skolas, lai vairakj māca Krievu valodā visus!
Latviešiem muti ciet!!!

Tas mani nokaitināja!
Bļin Ja tu dzīvo Latvijā pieņem un mācos tak Latviešu valodu!!!

Labi ok tās krievu bābas vecie, vecums ir vecums. Bet tak l;ai jaunie mācās Latviešu valodu!
29.09.2014 19:25 |
 
Reitings 2609
Reģ: 11.11.2013
Jāiet vēlēt, tā ir tikai atbilde..
Ar pareizajiem cilvēkiem augšā visu var vērst vismaz nedaudz par labu Latvijai un Latvijas pamatiedzīvotajiem
30.09.2014 18:16 |
 
Reitings 1152
Reģ: 01.04.2014
Piekrītu par krievu skolām. Pēc tautības esmu latviete un ģimene arī, taču vienu brīdi (2 gadus) nācās mācīties krievu skolā, un lai gan visur ir rakstīts, ka mācības notiek bilingvāli un latviešu valodu iemāca labā līmenī, patiesība bija diezgan tālu. Latviešu valodu tur mācīja primitīvā līmenī. Nepievērsa īpašu uzmanību ne gramatikai, ne stilistikai, pat nepareizas garumzīmes reizēm palaida garām. Klasē meitenei, kura latviski mācēja pateikt labi ja 2 vārdus, vidējā atzīme latviešu valodā bija 8. Krievu valodu savukārt mācīja pat pārāk labi, visas gramatikas nianses, sarežģītākās teikumu uzbūves, utt. Krievu literatūra bija tik pat labā līmenī, bija jālasa ļoti daudz krievu klasiķu darbi, bet tādas stundas kā latviešu literatūra īsti nepastāvēja. Tagad jau vairāk kā gadu tur nemācos un neesmu īpaši interesējusies par to, kā tur iet, taču šaubos, ka tie, kas tur mācās, vidusskolu pabeigs ar labām latviešu valodas zināšanām.
30.09.2014 16:58 |
 
Reitings 671
Reģ: 30.08.2014
Protams, katrā skolā ir savi skolotāji, bet es savu skolu tagad, pēc iestāšanas augstskolā, vienkārši ienīstu! Nu kā var nemācīt normāli valsts valodu? Kā 12.klasē var mācīt likt komatus pirms vārdiem "kad", "ka" utt. un likt garumzīmes? Latviešu skolās to māca 5.klasē laikam! Toties krievu valodu mums mācīja tā, it kā mēs visi pēc 12. klases brauktu uz Krieviju! Tagad, mācoties RTU nesaprotu gandrīz nevienu terminu fizikā, bioloģijā, ķīmijā 5 minūtes meklēju elementus periodiskajā tabulā! Paldies, mīļie krievu skolotāji..
30.09.2014 16:38 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Pilnībā piekrītu Bonecutie
30.09.2014 16:33 |
 
Reitings 1195
Reģ: 17.04.2012
Suutat krievus uz staciju, bet aizbrauc latvietis uz lidostu. :D
30.09.2014 16:24 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
raccoon, es neesmu krieviete un neviens radinieks man nav ar slaavu asiniim. It kaa tas buutu galvenais, kas veido spriestspeeju un viedokli. Kur tu redzi manaa komentaaraa vaardu ''visi''? Uz aarzemeem aizbrauc simtiem tuukstoshu latvieshu, es speciaali nerakstiiju VISUS. Protams, ka ir aizbrauceeji, kuri skumst peec maajaam, tachu cik no vinjiem reaali plaano atgriezties? Un es nesaku, ka tie cilveeki buutu vainiigi, ka vinjiem nav ko Latvijaa dariit. Netruukst arii taadu, ko es mineeju savaa ieprieksheejaa komentaaraa. Bet vienkaarshi, par sho probleemu, kas patiesiibaa ir vismilziigaakaa, neviens iipashi nerunaa un neuztraucaas, bet krievi? 200lpp ar shausminaashanos par vinjiem.
30.09.2014 16:22 |
 
Reitings 1501
Reģ: 18.07.2012
Tapat kaut kāds stulbums likt internetā bildes ar automašīnām kurām logos ir Krievijas (Jaunkrievijas "Ukraina") karodziņi, tā vieta, lai pieietu pie šofera un pateiktu tā nav forši...

abols100,Un pēc tam dabūt pa muti. Nu vai zini, nē, paldies. Neko nedarot, vienkārši ejot garām tāpat ziepes var iznākt, kur nu vēl aprakstītajā situācijā.
30.09.2014 15:22 |
 
10 gadi
Reitings 154
Reģ: 31.01.2010
Nerea, piekrītu Tev par to, ja cilvēks vēlas, viņš arī apgūst valodu zemē, kurā attiecīgi dzīvo. Katram likumam ir izņēmumi, PSRS laikos iemācīties latviešu valodu noteikti bija grūtāk kā tagad, it sevišķi, ja ģimene tiešām iebrauca no citas zemes. Ja gribam būt objektīvi, tad, protams, jāskata katrs gadījums atsevišķi.
Nesen pasākumā bija tikšanās ar Aleksandru Čaksti - latvieti, kas piedzimis un uzaudzis trimdā Zviedrijā, atgriezies Latvijā. Saglabājis gan savu senču kultūru, gan labi adaptējies valstī, kurā uzauga un dzīvoja. Un nekad nav juties apdalīts vai apspiests. Tas ir tas, ko ideālā gadījumā vēlētos redzēt arī Latvijā. Man ir prieks, ka tādu krievvalodīgo jau tagad ir daudz.
30.09.2014 11:17 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Lai nu kā, bet jaunie, kas nemācās valodu, sevi ar to tikai iegāž - cietēji būs viņi paši, jo samazinās sev darba iespējas. Lai jau reklamē idiotismu, ja grib :D
30.09.2014 11:10 |
 
Reitings 1741
Reģ: 29.01.2009
mans vīrs ir krievs un kad iepazināmies viņs nezinaja nevienu vardu latviešu valodā, kad jautāju kapēc tā, saņemu atbildi - skola mācija krievu valodā, darbā visi krievi ieskaitot bosu, gimene visi krievi, draugi krievi, veikalos ar ar viniem runa krieviski - tad kāpēc sēdet un mācīties valodu ja to nekur nevajag...tada mūsu LV ir
protams tagad viņs labi saprot latviski un nedaudz arī runā
30.09.2014 11:09 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Nu gan interesants ieteikums - vienai autorei pieiet klāt 14 agresīviem cilvēkiem. Būtu priecīgas lasīt ziņas par slimnīcā nogādātu ar smagiem miesas bojājumiem latvieti?
Es neietu un tās nav bailes, bet veselais saprāts.
Internetā ar šo diskusiju neko daudz panākt nevar, bet forums pēc būtības ir domāts viedokļu apmaiņai. Un kāpēc gan neparunāt par šo tēmu - tēma par reālu dzīves notikumi.
30.09.2014 11:05 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
krievi šeit dzīvo jau paaudzēm ilgi.

Trimdas latvieši arī dzīvo ārzemēs paaudzēm ilgi, bet runā mītnes zemes valodā labāk nekā latviski. Jā, krievvalodīgie te sabrauca kā uz PSRS daļu, bet šaubos, ka viņi nezināja par vietējās tautas esamību. Viņi to zināja, bet uztvēra mūs kā aborigēnus, izmirstošu tautu, kas nav jāņem vērā. Vai mēs tādi gribam būt?
30.09.2014 11:00 |
 
Reitings 305
Reģ: 29.01.2009
Love so much

Nu padomā dziļāk mazliet, tāpēc, ka mēs aizbraucam uz ārzemēm, bet krievi šeit dzīvo jau paaudzēm ilgi. Un ne tik sen bija laiks, kad gandrīz visi runāja krieviski. Ne viss notiek uzreiz, visam vajag laiku. Un Latvija nav UK, Latvija tīri teritoriāli vienmēr būs saistīta ar Krieviju.
30.09.2014 10:57 |
 
10 gadi
Reitings 154
Reģ: 31.01.2010
abols100, nekad neesmu baidījusies kādam aizrādīt, uzskatu, ka valodu zināšanas ir bagātība, bet imperiālismu un šovinismu nekad neatbalstīšu.
30.09.2014 10:55 |
 
Reitings 13
Reģ: 29.09.2014
Mēs kad aizbraucam, uz Ārzemēm mēs pieņemam viņu valodu un runājam TAJĀ!
tad kāpēc tie KRIEVI kas jau daudzus gadus dzīvo Latvijā nevar pieņemt mūsu valodu un RUNĀT TAJĀ!
30.09.2014 10:45 |
 
10 gadi
Reitings 154
Reģ: 31.01.2010
Miss Love, šajā jautājumā mums vajadzētu būt saprotošākiem. Trimdas latviešiem mītnes zemes arī ļāva saglabāt savu kultūru. Šīm tautībām ir tiesības kopt un saglabāt savu kultūru, bet tas nenozīmē, ka var bez cieņas izturēties pret citu līdzās dzīvojošo tautu kultūrām.
30.09.2014 10:43 |
 
Reitings 460
Reģ: 18.09.2014
Kārtējais kangars autors ir :D
Kā jau kārtīgs latvietis mīž no krieviem un acīs tiem protestētājiem nevar pateikt neko... Tik pa forumu kladzina kaut ko. Tapat kaut kāds stulbums likt internetā bildes ar automašīnām kurām logos ir Krievijas (Jaunkrievijas "Ukraina") karodziņi, tā vieta, lai pieietu pie šofera un pateiktu tā nav forši...
Ne jau krievi vainīgi par to ka viņi var iztikt bez latviešu valodas
Bet tādi kangari, kā jūs, kas pieņem, kā normu, ka darbiniekam jāzin krievu valoda un daudz kur angļu valoda. Protams arī sadzīvē parejot uz krievu valodu :D
30.09.2014 10:39 |
 
Reitings 305
Reģ: 29.01.2009
Love so much
Man atkal jautājums, kāpēc nepiegāji un neaizrādīji viņiem?!
Vai tikai anonīmi varat celt savas pretenzijas?!

Par skolām kā tādām, manuprāt, krievvalodīgajiem vecākiem pašiem ir jāsaprot, ka atdodot bērnu mācīties latviešu skolā, viņi atvieglos bērnam turpmāko dzīvi.

Bet no otras puses, atkal šis lēmums tiek pieņemts ultimāta formā, tāpēc arī tāda reakcija.
30.09.2014 10:36 |
 
Reitings 13
Reģ: 29.09.2014
MEKSIKANA runa ir par tiem, kas ikdienā nerunā LATVIEŠU VALODA!
30.09.2014 10:25 |
 
Reitings 119
Reģ: 28.08.2014
Un no saeimas visus, Krievus vajadzētu izmest ārā. Sākot ar Ušikovu priekšgalā! Latvijā pareizi dara kā slēdz, krievu skolas! Kāpēc Latvijā vajag tās skolas?? Ja Krievijā nau Latviešu skolas?????
30.09.2014 10:19 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits