Gaudo suns

 
Reitings 3298
Reģ: 16.04.2012
Sveikas, dāmas!
Man vajadzētu jūsu padomu. Lieta tāda, ka mana kaimiņiene aiz sienas, ļoti bieži pazūd uz divām dienām un nakti (nezinu, strādā vai ko), un šajā laikā, viņas suns NEPĀRTRAUKTI gaudo. Es nepārspīlēju, tiešām bez apstājas 2 dienas un visu nakti. Protams, ka gulēt naktī nav iespējams, nerunājot nemaz par to nabaga suni. Vienu rītu nokaitināta satiku viņu kāpņu telpā un piedraudēju, ka saukšu policiju, uz ko šī atcirta "sauc vien!".
Reāli ko es varu darīt šādā situācijā? Kur vērsties?
Ieteikumus aprunāties neder - tā ir pretīga 50 gadīga krievu mamzele bez bērniem, vīra..nu tāda, var redzēt, ka jau širmis brauc.
Paldies!
22.09.2014 11:31 |
 
Reitings 3298
Reģ: 16.04.2012
Ok, varbūt ēdienu viņa pieber veselu kalnu, bet punktu 16.3. gan viņa pārkāpj.
22.09.2014 14:37 |
 
Reitings 3298
Reģ: 16.04.2012
52. Mājas (istabas) dzīvnieka īpašniekam vai turētājam ir pienākums:

52.1. nodrošināt, lai mājas (istabas) dzīvnieks (smaka, riešana vai gaudošana) netraucētu mājas vai apkārtnes iedzīvotājus;
22.09.2014 14:38 |
 
Reitings 3298
Reģ: 16.04.2012
53. Ja mājas (istabas) dzīvnieka īpašnieks neievēro šos noteikumus, viņš tiek saukts pie atbildības normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.


Brīnišķīgi, nu vairs tai kazai nebūs kur sprukt.
22.09.2014 14:40 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
wee,teorētiski,ja kāds izdomātu tev uzsūtīt PVD tu varētu samaksāt sodu par labturības prasību neievērošanu.Bet vēl,kas notiek,tu klasificējies kā slikts suņa saimnieks.Iedomājies sevi 24/7 sēžam 4 sienās bez iespējas izkustēties un bez nekādas mentālas stimulācijas.Nosēdies tukšā istabā uz grīdas,pablenz vienā punktā kādu brīdi un tad iedomājies,ka tavs suns tā dzīvo visu savu mūžu.Iejūties dzīvnieka ādā.Neforšā,garlaicīga,nožēlojama eksistence.Cietums es teiktu.Stafam būtu aktīvās nodarbēs jāpavada vismaz 2 stundas dienā,vēlams ilgāk.Ja nav laika un vēlmes vest suni ārā,jāņem kaķis,kuru var nevest ārā.
22.09.2014 14:42 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Man ir arī kaķis ;) suns ir vecs un tev ir taisnība man nav ne laika ne velmes ,drīzāk jau velmes ... Suns jūtas labi un es neteiktu, ka ir nomākts vai kā citādi abižots, režīms ir ieviesies gadiem. Un slikts saimnieks sit suni un par to nerūpējas , mans suns ir paēdis ,padzēris istabā nenokartojās , tākā nejūtos kā slikts saimnieks .... ;)
22.09.2014 14:50 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Tad jau var teikt,ka labs saimnieks savu suni tur arī ķēdē.Paēdis padzēris taču ir.Ar uzturu un nesišanu neaprobežojas būšana labam saimniekam.Labs saimnieks savu suni mīl un viņa vēlmēs ir,lai šis suns ne tikai badu nemirst,bet ir arī laimīgs.Un suņa īpašibas ir tādas,ka viņa nepieciešamība ir izpētīt apkārti,ošņāties,rakt,skriet grauzt,tās lietas suni dara laimīgu.Nē,protams,ja viņš nekad tās nav iepazinis viņš nezin,ka var būt labāk,bet tas ir cietsirdīgi neatrast savam sunim pat stundu dienā.Uz cik ilgu laiku tad tu viņu ved ārā un cik bieži jājautā?
22.09.2014 15:10 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Nu suni var turēt arī ķēdē to labturibas noteikumi atļauj. Suni vedu no rīta un vakarā, ja prasās tad pa dienu pagalmā , vidēji +/- 15 min no rīta un vakarā ,laiku neuznemu eju līdz veikalam un atkaļ. Vasarā citreiz līdz Daugavai peldēt , rudenī ņemu līdzi sēņot ... Ja pa dienu pagalmā, tad kamēr uzpīpēju ...
22.09.2014 15:17 |
 
Reitings 1496
Reģ: 12.09.2009
tāpēc pirms ņemt suni dzīvoklī, ir ļooooti jāpadomā par visiem šiem aspektiem, - vai būs, kas ved ārā, vai suns visu dienu nepaliek viens utt., ja to visu nevar nodrošināt - tad nafig to suni ņemt? Kad biju maza mums arī dzīvoklī bija suns, protams, bija cilvēks, kas visu dienu , katru dienu bija mājās, suns nekad nebija viens. Katras brīvdienas centāmies braukt uz jūru, kur suns vairākas stundas izskraidījās, izpeldējās, raka savas bedres utt. Visur ņēmām līdzi, ja braucām pie dabas, sēņot, peldētis utt. Un tieši ši aspekta dēļ - iedomājoties sevi suņa vietā, ja nabagam visu dienu jāsēž 4 sienās. Bet ko tu stulbam padarīsi, cilvēki ir dažādai un daži tālāk par savu paša degungalu neredz, paņem, moca to dzīvnieku un vēl domā, ka mega labi saimnieki.. Zel to dzīvnieku.
22.09.2014 16:54 |
 
Reitings 3467
Reģ: 24.09.2012
Mana draudzene jorku vispār neved ārā, varbūt reizi pusgadā uz frizētavu.
Taa notiek, kad sapiipeejas zaali un aizmirst par normaalam dzivnieka vajadzibam. Ko turat dzivniekus, ja jums uz vinjiem uzsplaut?

Un kas notiek ja es šos labturibas noteikumus neieveroju ?
Tev jau nekas, jo tu pat liizingu nemaksa, brauc bez tiesibam un lieto alko, budama stavokli. Velreiz tikai pieradi, ka esi reti stulbs cilveks.
22.09.2014 21:02 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits