Jauno šoferīšu BEZTĒMA

 
Reitings 1540
Reģ: 16.09.2014
Tātad te ir tievētāju, precību, māmiņu un varbūt vēl kāda beztēma.
Izlēmu izveidot diskusiju visām tiesību licējām jeb tām, kuras vēl mācās, meklē padomus un motivāciju. Redzēju ideju citā portālā, šķiet, ka cālī.
Pastāstiet, kā jums iet ar mācīšanos, kurā posmā šobrīd esat? Kādas ir grūtības vai panākumi?
Rezumē: Kamēr citas tievē un precas, mēs liekam tiesības! :D
19.09.2014 22:25 |
 
Reitings 94
Reģ: 11.03.2016
Es esmu dzīvs piemērs, kurš ir pametis autoskolu :D

Mana kļūda bija tā, ka sāku teoriju mācīties un nebiju vēl pie stūres piesēdusies, respektīvi, nezināju, kā tas ir - braukt.

Skolas teorija ar pirmo reizi nolikta. Tad sākās braukšanas nodarbības.. CSDD teorija arī ar pirmo un viss ok. Izņemot apstākli, ka pati braukšana man bija kā zobu sāpes - nespēju pat izstāstīt savu dziļo nepatiku pret braukšanas nodarbībām. Dienā, kad paredzēta nodarbība, jau no rīta biju kā pūķis un nelaimīga - braucot skaitīju minūtes, kad tikšu laukā no mašīnas (un nē, instruktors man bija foršs un mašīna ok). Praktiski problēmas kā tādas nebija - normāli mācījos, braucu, praktizējos.
Un līdz ar to arī sapratu, ja vēl sevi mocīšu braukājot, tad vēl obligāti būs jāiet uz eksāmenu - tiesības es nolikšu plauktiņā, braukt pati nekad nebraukšu. Un sapratu, ka nav jēgas spīdzināt sevi. Ja nepatīk tik ļoti, tad nevajag sev uzspiest.

Zinu, ka reti kuram ir tāda attieksme pret stūrēšanu kā man un bieži saņemu šoka pilnus izsaucienus - "kā, man gan patīk braukt ļoti, kā tev var nepatikt, kas tev par vainu?". Vainas nekādas - vienkārši šī ir lieta, kas nav domāta man.
01.07.2016 22:43 |
 
Reitings 94
Reģ: 11.03.2016
Bet visām meitenēm, kuras ir iesākušas likt tiesības un braukšana patīk- iesaku nokārtot apliecību līdz galam - noderēs taču ;-)
01.07.2016 22:45 |
 
10 gadi
Reitings 3071
Reģ: 13.11.2011
Šodien izgāju pirmo palīdzību un medicīnisko, 4dien varu iet pakaļ baltajām tiesībām un tad jau ar aiznākošo nedēļu centīšos sākt braukt
03.07.2016 21:27 |
 
Reitings 3
Reģ: 06.07.2016
Ou, vajadzēja man rakstīt šajā tematā uzreiz :-)
Lūk, kur manis veidotais temats - http://cosmo.lv/forums/topic/197995-auto-trenini/
(tur aizmirsu piebilst, ka esmu no Rīgas)
07.07.2016 23:11 |
 
10 gadi
Reitings 3071
Reģ: 13.11.2011
Bijušas jau divas teorijas nodarbības, pa lielam visu saprotu, bet ir visu laiku jāmācas un jāatkārto termini. Vakar zvanīju izvēlētajam instruktoram un šis pasaka, ka iešot tagad atvaļinājumā, tad nu tik uz braukšanu tikšu jūlija beigās.
09.07.2016 20:41 |
 
Reitings 581
Reģ: 29.01.2009
Jautājums tām, kas nesen likušas braukšanas eksāmenu CSDD. Man pavisam drīz eksāmens priekšā, tapēc ļooti gribētu komentārus par šiem jautājumiem.
1. Vai visiem uzdod to teorētisko jautājumu? Vai prasa arī zem kapata kautko rādīt? :D Man instruktors no tehniskās puses neko diži nerādīja/neskaidroja (laikam piemirsa) - tapēc uztraucos par to. Atradu CSDD ka ir info par tehniskajiem jautājumiem - cerams pārlasot kautkas aizķersies. Un kas ir ja neatbild - ir kāds mīnusa punkts?
2.Lasu CSDD mājas lapā, ka vismaz 5 min jābrauc savā izvēlētā maršrutā - nu itkā eksaminators pasaka mērķi un Tev pašam jāizdomā kā aizbraukt. Vai tā ir eksāmenā?
3.CSDD mašīna pēc eksāmena ir jānoparko stāvvietā? Cik saprotu tur tāda veida stāvvieta kā pie lielveikaliem. Cik grūti to izdarīt? :D Ganjau muļķīgs jautājums :D Figūras itkā mācībās nesagādāja problēmas, bet reāli dzīvē starp īstām mašīnām neesmu parkojusies, jo šobrīd nav pašai mašīnas ar ko trenēties. Tad domāju, ka beigās ar mašīnas noparkošanos nesabojāju visu eksāmenu :D
Esmu tā satraukusies :(
Ar teoriju nebija problēmu vispār - skolas un csdd ar pirmo reizi, bet braukšana mani dzen izmisumā :D Plus vēl gaidu bebi un esmu papildus stresaina :D
21.07.2016 16:03 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
saule, kapēc tu to visu nepajautā savam instruktoram? Tad viņš tev i parādītu to tehnisko pusi, i noparkoties starp mašīnām varētu pamēģināt. :)
Es tagad esmu visa pusē. Teoriju esmu nolikusi, tagad ir bijušas 4 braukšanas nodarbības. Tik visu laiku aizmirstu pajautāt, kā tur skaita tās braukšanas stundas. Nu, vajag 14, un kā ir - vien nodarbība skaitās viena stunda, vai, ja es dienā izbraucu 2 h, tad ir ieskaitītas 2 h no 14...? :D
Bet, jā. Cītīgi mācos un plānoju līdz vasaras beigām iegūt tiesības. Bail jau ir no braukšanas eksāmena, bet es pagaidām sevi mierinu ar to, ka man līdz tam vēl laiks diezgan. :D
21.07.2016 16:18 |
 
Reitings 581
Reģ: 29.01.2009
MoonLady
Man eksāmens tā spontāni - bija brīva vieta un pieteicos, bet līdz tam vairs instruktoram nav vietas lai paņemtu braukšanu. Un laikam jau tagad pirms eksāmena rodas vairāk jautājumi tieši kā reāli dzīvē notiek.
21.07.2016 16:31 |
 
Reitings 1884
Reģ: 08.07.2013
Tiesības gan neliku ļoti nesen (šodien paliek tieši 10 mēneši), bet atbildēšu tāpat. :-D
1. Cik esmu dzirdējusi, visiem neuzdod teorētisko jautājumu, bet man uzdeva. Ja viņu neatbild, tad laikam skaitās kā 1 nenozīmīga kļūda.
2. Eksāmenā tiešām vienā vietā pasaka, lai brauc no tās vietas atpakaļ uz CSDD, es labi zināju, kā no tās vietas aizbraukt, tāpēc neko neprasīju inspektoram un braucu. Taču kursabiedrene stāstīja, ka lika nepazīstamā pilsētā, tāpēc tiešām nezināja un vienkārši inspektoram paskaidroja, ka nav vietējā un nepārzina pilsētu, viņai pateica priekšā, kur braukt (viņa gan lika pirms ~3-4 gadiem).
3. Jā, pēc eksāmena mašīna ir jānoparko stāvvietā, tāpat kā, sākot eksāmenu, jāizbrauc no stāvvietas.
21.07.2016 16:52 |
 
Reitings 503
Reģ: 07.03.2016
1. Ir jau dzirdēts, ka neuzdod, bet nu labāk sagatavoties. Man uzdeva. Tos jautājumus, ko var prasīt, var redzēt csdd mājaslapā. Un, jā, var arī likt parādīt kaut ko zem kapota. Man prasīja parādīt, kur atrodas eļļa, kā mēra un kur atrast informāciju, kāda eļļa vajadzīga. Ja neatbildi vai atbildi nepareizi, atbildi neieskaita un tas jau nāk kāt kā mīnuss. Tajā protokola lapā ir iedaļa, vai ir atbildēts vai nē.
2. Jā, tā ir eksāmenā. To parasti pasaka jau uz eksāmena beigām, apmēram tā - nu, tagad brauc uz csdd. :D Es liku Jelgavā, bet īsti neorientējos ceļos, jo Jelgavā nedzīvoju, bet braucu, cik atcerējos. Ja pieņēmējs redzēs, ka galīgi ne tur jau brauc, tad pateiks vai parādīs aptuveni virzienu. Jābrauc vienkārši bez jebkādām norādēm no viņa puses.
3. Jā. Un arī pašā sākuma Tev ar mašīnu ir jāizbrauc no tās stāvvietas. :D Bet nu, tas jau tiešām visvienkāršākais. Nezinu kādas Rīgā tās stāvvietas, bet Jelgavā vnk. taisni braucu paredzētajā vietā.
Nu, teoriju ar braukšanu īsti nevar salīdzināt, man tur arī viss ar pirmo bija, bet tā ne gluži bija ar braukšanu. :D
21.07.2016 16:53 |
 
Reitings 581
Reģ: 29.01.2009
Man ir problēma, ka neatceros ceļus (topogrāfiskais idiots :D). Kautgan pa Rīgu mācījos braukt, domāju, ka noteikti neatcerēšos kā tikt atpakaļ uz csddd kaut arī būtu turpat netālu :D. Bāc - ehh tas mani satrauc tagad :(
CSDD tomēr neatradu tos tehniskos jautājumus, bet atradu citā lapā. Šie ir tie paši vai ir vēl kādi?
21.07.2016 17:16 |
 
Reitings 704
Reģ: 29.01.2009
Es liku tiesības pirms mēneša, man teorētisko jautājumu neuzdeva, protokolā bija rakstīts, ka jautājums ir par dzesēšanas sistēmu. Nekāda patstāvīga braukšana man nebija, visus virzienus noteica inspektors. Un izbraukšana un iebraukšana stāvvietā man šķita viegla, stāvvieta normāla platuma, lēnām iebraucot, nekādu problēmu nebūs.
Bet man joprojām šķiet, ka man bija ļoti interesants eksāmena pieņēmējs, kas tā vien gaidīja, ka izgāzīšos un mans eksāmens sākās 10 min ātrāk kā mans eksāmena laiks :D
22.07.2016 12:59 |
 
Reitings 581
Reģ: 29.01.2009
Lasīju iepriekšējās sarunas šai diskusijā un tur citas minēja, ka tā patstāvīgā braukšana varbūt nozīmē, ka viņš pasaka, piemēram, brauksim Bauskas virzienā un Tu seko zīmēm un brauc. Es ceru, ka tā arī man būs :D Jo uz CSDD atpakaļ neaizvedīšu :D
Varbūt kāda zina kas tā par "āķīgo" vietu uz Krasta ielas pie apgriešanās pretēji braukšanas virzienam? kaut kas ar luksoforiem un apgriešanos. Lasīju, ka tur bieži izkrītot, bet nezinu par ko iet runa, kam pievērst uzmanību, ja nu aizved uz krasta ielu mani.
22.07.2016 18:14 |
 
Reitings 1540
Reģ: 16.09.2014
saule - tā vieta, visticamāk, ir tūlīt aiz Lido. Tur ir luksofors un, lai apgrieztos jābūt kreisajā joslā, ja būsi blakus joslā, kas arī izskatās, kā apgriešanās josla, no tās var tikai veikt kreiso pagriezienu. Kamēr ievēro principu- lai apgrieztos vienmēr atrasties pašā kreisākajā joslā, viss būs ok.
22.07.2016 18:43 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Saule, kā arī pie luksofora tajā vietā uzreiz nedrīkst griezt pa kreisi. Šis apgriešanās manevrs notiek nevis tuvākajā joslā, bet nākamajā aiz saliņas. Sanāk braukt taisni un tad griezties pa kreisi.
Mans eksaminators teica pilnībā visas vietas, kur griezties, kur braukt un pārliecinājās, ka nepabraukšu nekam garām, jo, ja pārpratu, kur jāgriežas, pietiekami laicīgi brīdināja.
Atpakaļ uz csdd arī eksaminators atved, pašai nekas nav jāzina, sēdi vienkārši pie stūres un dari darāmo.
22.07.2016 18:53 |
 
Reitings 581
Reģ: 29.01.2009
Vēl jautājums par to, kas pēc kārtas jādara secīgi pareizi uzsākot braukt:
1.pieregulē sēdekli
2.noregulē sānu spoguļus (sākumā kreiso tad labo)
3.noregulē salona spoguli
4.piesprādzējies
5.iedarbini mašīnu
6.rokasbremze
7.sāk braukt
Vai pareiza secība?
22.07.2016 20:36 |
 
10 gadi
Reitings 370
Reģ: 21.01.2013
Man jau liekas, ka viņi nemaz neskatās vai tu secīgi visu izdarīsi. Es piemēram spoguļus regulēju kā īsta blondīne nu kādas 10 min:D Jo nu laikam uztraukumā nekādi nevarēju saprast kā vajag, pat inspektors mēģināja palīdzēt kā jānoregulē spoguļi.
Rokasbremzi izlaid, jo auto ir poga, kura nav jāspaida, ja grib braukt, tā ir jānospiež, kad apstājas.
22.07.2016 20:52 |
 
Reitings 1540
Reģ: 16.09.2014
Par secību visu uzrakstīji pareizi, bet, ja aizmirstās, tad galvenais, kas jāatceras, ir sēdekli regulēt pirms spoguļiem un obligāti noraut rokasbremzi pirms braukšanas. Pārējām lietām nav tik svarīga secība :)
22.07.2016 21:16 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Eksaminators pastāstīs par rokas bremzi pirms sāksi braukt.
Eksāmens nav tik traks, kā esi sadomājusies :D
23.07.2016 14:57 |
 
Reitings 2394
Reģ: 04.10.2013
1. Vai visiem uzdod to teorētisko jautājumu?
Man uzdeva, par tiem biju piemirsusi, nebiju samācījusies - nekā traka - nenozīmīga kļūda. Ar eksaminatoru pasmējos, ja vajadzēs zināt, ko tieši liet, pazvanīšu tēvam vai servisam, lai pasaka priekša ko un kurš no pieejamā klāsta labākais :D
2.Lasu CSDD mājas lapā, ka vismaz 5 min jābrauc savā izvēlētā maršrutā?
Man nebija jābrauc nekādā izvēlētajā maršrutā un visus virzienus teica priekša. Tev var pateikt, ka tagad brauksim Bauskas virzienā un tad apkārt jāmeklē zīmes, kurš ceļš ved uz Bausku. Eksāmena sākumā noteikti ir iespējams aprunāties, kas un kā un sarunāt, ka ceļus nepārzini, lai dod virzienus/norādes. Eksāmenā pārbauda Tavas braukšanas prasmes nevis kartes pārzināšanu!!
3.CSDD mašīna pēc eksāmena ir jānoparko stāvvietā?
Stāvvietas tur ir super-vieglas. Visas mašīnas saliktas 45 grādu leņķī, tas nozīmē, ka izbraukt ir ļoti viegli (kaut vai taisn uz atpakaļu un tad uz sānu, uz priekšu) un iebraukšana notiek no otra gala, kur Tev ir tikai 45 grādos jāiestūrē uz sānu gandrīz vai platā laukumā. Atceros, ka nošokējos, ka tik forši izdomāts, lai topošajiem šoferiem ir ļoti viegli, jo ar veikalu stāvvietām ne salīdzināt, tās, manuprāt, stipri grūtākas. Tiesības kabatā jau 6 mēnešus, bet joprojām citrreiz jāpabrauc uz atpakaļu, lai ieriktētos ar vienādām šķirbām abās pusēs..
Man visāķīgākā likās šī vieta: https://goo.gl/maps/SfNooadXu5B2
Kad nobrauc no pārdaugavas puses un centra pusi no Dienvidu tilta lejā un īsā gabaliņā jāpārkārtojas 3 joslām pāri, lai apgrieztos braukšanai pretējā virzienā - atpakaļ uz centru. Tur bieži mēdz būt intensīva satiksme. Mūkusalas aplis ir manas mājas un tajā dzīvojos bez problēmām, bet tā vieta izraisa nepatiku.
Kā jau iepriekš minēja, ja jāapgriežas braukšanai pretējā virzienā, jāiekārtojas kreisajā joslā un jāvēro zīmes, kur to drīkst darīt.
24.07.2016 16:12 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits