Pateicība ārstam

 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Beidzot tiku vaļā no saviem gudrības zobiem (skatīt vecās diskusijas, kur viena zaķpastala vesela gada garumā uzdeva jautājumus par labākajiem zobu ķirurgiem, raudāja komentāros par to, cik ļoti bail un veidoja diskusiju par nomierinošām vielām, kas palīdzētu neko nejust un nedomāt procesa laikā (tās galīgi nebija vajadzīgas)).
Dakteris bija tiiik superīgs, ātrs, mierīgs un māsiņa tiik jauka, ka es nevaru neuzdāvināt viņiem kaut ko, pateicoties par diviem izoperētiem/izrautiem zobiem 5 min laikā un par diskomforta (sāpes, pampums, utt.) trūkumu nākamajās dienās. 4dien būs jāiet izņemt diegus, tad nu domāju, ka kaut ko vajadzētu.. Naudu dot kaut kā galīgi banāli un pārāk formāli. Varētu ziedu klēpi :D, bet tas arī laikam ne. Tad nu jautājumsJUMS - ko aiznest dakterim un viņa māsiņai?
23.08.2014 13:48 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Tad jau arī ziedus 1. septembrī uz skolu nedrīkst nest? Kukuļdošana audzinātājai?
24.08.2014 10:04 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Ziedus, konfektes, kafiju varētu, citas ēdamlietas, ko te minēja- kaut kādas gaļas, medu vai augļus liekas pilnīgi nepieņemami dot medicīnas personālam. Tāpat alkoholu ne, nevar zināt vai cilvēks tādu lieto.
Iespējams, ka citiem ārstiem kafijas un konfektes jau līdz kaklam, bet zobārstam diez vai, jo laikam pirmo reizi dzirdu, ka kāds grib dot pateicību zobārstam, pakalpojumi jau tāpat pietiekami dārgi.
24.08.2014 10:23 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Man patīk pateikt paldies. Mūsu ģimene saka paldies gan ārstiem, gan skolotājiem, arī frizierim u.c. Man nav žēl iepriecināt cilvēku, ja viņš savu darbu dara ar pilnu atdevi.
Mazais brālis vēl mācās, tāpēc jau kādu trešo gadu ir iegājies, ka viņš sveic savu skolotāju un skolotāju dienā, Ziemassvētkos un sieviešu dienā tiek sveiktas visas skolotājas. Es ļoti lepojos, ka mans mazais brālis, piemēram, 8.martā iet ar ziedu pušķi un iepriecina visas skolotājas. :)
24.08.2014 10:31 |
 
Reitings 86
Reģ: 21.08.2014
zobārstam diez vai, jo laikam pirmo reizi dzirdu, ka kāds grib dot pateicību zobārstam, pakalpojumi jau tāpat pietiekami dārgi.

Tiešām blondas kuces :D
Nav jau tā ka jūšu dakteris saņem 3ls par konsultāciju :D Viņš saņem līdzīgu maksu, kā ja jūs ietu pie viņa privāti :D Tikai no valsts :D
Tāpēc neredzu iemeslu, kāpēc ārsti būtu izredzēti un viņiem būtu jānes kaut kādas dāvanas, kur nu vēl nauda jādod :D Lai nu arsti visu laiku bļaustās, bet nabagi viņi nav.
Tad jau labāk iedot liekos 5 euro maksimas kasierei, kura tik tiešām pelna tikai minimalo un dzīvo trūkumā :D
24.08.2014 10:32 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Tieši tā! Varbūt tie, kuri nesaprot tādu pateicību (pēc padarītā darba), jo nav bijuši tik nopietnā situācijā, ka tiešām tam cilvēkam esi tik pateicīgs, ka būtu gatavs zvaigzni no debesīm nonest pateicībā.



Smieklīgi. Jo vairāk tādu pateicības nesēju, jo vairāk ārstu, kas tiešā tekstā var pateikt bērna mātei, ka bērnu operēs labāk, ja samaksās. Ko darīt cilvēkam, kuram nav iespēju "pateikties"? Tas PĒC moments kā attaisnojums sķiet smieklīgs. Ārsts tiek pieradināts pie tā, ka pateicība ir normāla padarīšana, un sāk jau šķirot, ka kompetes esot prasti, kafija negaršo, bet kūpinājumi un naudiņa gan ir feini. Saku vēlreiz, nereti cilvēki bez šo pateicību apsolījuma netiek nemaz rindā uz operāciju. Un tas viss pateicoties šiem ūber pieklājīgajiem pacientiem, kas uzskata par vajadzīgu vēl papildus "atlīdzināt" par darbu.

Viena paziņa, kas veica operāciju Vācijā, kā pateicību ārstam deva gleznu. Viņš atbildējis, ka nevar pieņemt, jāiet uz administrāciju, un jāslēdz dāvinājuma līgums slimnīcai.

Lūdzu, ja gribat pateikties, tad ziedojiet naudu slimnīcai, lai varētu iegādāties kādu jaunu aparatūru, nevis, lai ārsts varētu nopirkt sev kaviāru, vai skatoties ziepeni, rīt končas. Ārsts nav Dievs, ja sirds uz galda apstāsies, tad apstāsies, nepieļaut ko tādu, ir viņa darbs, ne papildus ekstra. Ja gribas pateikties, lūdzu, ziedot.lv pilns ar slimiem bērniņiem, pieaugušajiem - lūdzu, noziedo, tas būs vērtīgāks paldies.
24.08.2014 10:43 |
 
Reitings 310
Reģ: 25.08.2010
Ir nesti Raffaello kastes, trifeles, kafija, kādi augļi, iespējams vēl kas. Nav baigi oriģināli, bet nu tomēr tas simboliski.

Mamma gandrīz vnm atstāj dzeramnaudu frizierei, manikīrei, jo viņām tīrā peļņa reti sanāk baigi lielā, ja strādā salonā.

ervins Žēl Maximas kasieru, bet no ārsta profesionalitātes ir atkarīga veselība un dažreiz pat dzīvība. Ja tiešām ir bijusi ļoti laba pieredze ar kādu ārstu, kāpēc gan neizrādīt pateicību.
24.08.2014 10:49 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Amanda, es te pirms brīža minēju piemēru par ceļu policistu. Kāpēc viņam nevar pateikties PĒC apturēšanas, kad viņš ir konstatējis, ka auto vadītājs ir alkohola reibumā? Arī viņš ir izglābis dzīvību, iespējams, ne vienu vien. Kapēc viņš nedrīkst pieņemt pateicību?
24.08.2014 10:53 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
ctn, ments un dakteris šajā gadījumā nav pat salīdzināmi.. Nesaprotu, kāpēc jābāž vienā maisā.
24.08.2014 11:07 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Kas tur nav salīdzināms?
24.08.2014 11:08 |
 
Reitings 571
Reģ: 03.03.2012
ctn, tev kāds liek teikt paldies ārstam? Tev kāda no cosmo tur ieroci pie deniņiem un liek pateikties? Man liekas, ka nē. Ja negribi, vari pat vārdisku paldies neteikt, nedod dievs, dakteris pieradīs pie labiem vārdiem. Ej un ziedo visu savu naudu kaut kādos portālos, ja tev tā gribas, bet tas nenozīmē, ka visiem tā ir jādara.
24.08.2014 11:11 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Jasmin, sprēgāt jau Tu vari, tikai neraudi, kad pati (vai kāds no mīļajiem) nonāksi situācijā, kad vajadzēs pateicību maksāt, bet iespējas nebūs. Noteikti tādā neesi bijusi, tāpēc arī vari muti virināt, nesaprotot elementāru ķēdes reakciju, ko šādi pacienti izraisa...
24.08.2014 11:14 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
tas nenozīmē, ka visiem tā ir jādara.
Nav visiem jaiet un jaziedo,bet visiem ir japarstaj nest pateicibas,jau sheit izskanejusha komentara delj,kur mineja,ka arsts atklata teksta pieprasa daavaninju.
24.08.2014 11:14 |
 
Reitings 246
Reģ: 19.08.2013
Es aiznestu vīna pudeli.
24.08.2014 11:20 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
ctn, cik jauki, ka tu labāk par mani zini, kāda ir mana dzīve un ko esmu vai neesmu piedzīvojusi un kādās situācijās es esmu vai neesmu nonākusi. Tiešām, jauki, ka kāds ir vairāk zinošs par manu dzīvi nekā es pati un cik labi, ka tu mums esi tā visgudrākā, kas visu saprot.
Kā jau minēju - ceru, ka tu arī ar vārdiskiem paldies dakterus neaplaimo - pieradīs vēl, kretīni, pie labiem vārdiem un darba novērtēšanas. To taču nedrīkst pieļaut.
Skolotājiem arī jāaizliedz saņemt 1.septembrī ziedus un augstskolu pasniedzējiem pēc bakalauru aizstāvēšanām arī nedrīkst teikt paldies - briesmīga kukuļošana, pieradīs vēl pie pozitīvām emocijām.
24.08.2014 11:21 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Heartkiller vai Jasmin, kā nu Tevi uzrunāt, dramatizēt un galējībās vari braukt citur. Ja negribi pieturēties pie tēmas, nediskutē.
24.08.2014 11:23 |
 
Reitings 86
Reģ: 21.08.2014
Heartkiller uzkāpa uz varžacīm, gan jau strādā kaut kāda medicīnas iestādē un barojas no muļķiem, kas nes pateicības, kā arī pretīgi izturas pret tiem, kas neatnes pateicību :
24.08.2014 11:29 |
 
Reitings 310
Reģ: 25.08.2010
ctn vai tad nedrīkst iedot kafiju? :) Pati dzērumā nebraucu, tāpēc nav bijusi tāda vajadzība. Ja nomaksā sodu un kā pateicību iedod labu kafijas paku, vai tas ir pārkāpums? Cita lieta, ja ar kukuli grib izsprukt no soda maksāšanas.
24.08.2014 11:29 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Amanda, nav nozīmēs pati brauc vai nē, jo tas dzērājšoferis var ietekmēt arī Tevi un Tavu dzīvi. Ziemā pati reiz kupenā lecu, jo viens mašīnu nevarēja novaldīt. Es nebiju ne pilas dzērusi, vienkārši biju uz ietves, un pa ielu brauca kāds manāmi salietojies tipiņš. Tādus apturēt ir policista darbs, bet, ja viņš, no tā šofera māmiņas paņemtu kaut ko kā pateicību par viņa dzīvības glābšanu, sen jau būtu bļaušana par kukuļdošanu.

Pamēģini ātrumu pārkāpt, tad piedāvā kafiju un kompetes, un vēlams aploksni pie kompetēm. Pastāsti, kā gāja. :)
24.08.2014 11:34 |
 
Reitings 310
Reģ: 25.08.2010
Atkal jau tā vispārināšanas princips. Kāpēc atkal visi jānostāda par vienādiem kretīniem. Tie ārsti, kam mēs esam nesuši pateicību, nekad to nav paši prasījuši. Ja ārsts pirms palīdzības sniegšanas jau paprasītu kaut ko, tad es viņu pasūtītu dirst un ietu pie cita, normāla ārsta.
24.08.2014 11:35 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Ai, nu protams - kāpēc vispār kādam pateikties? Labāk atrast iemeslu, par ko uzburkšķēt, tad gan visi būs laimīgāki.
Par ceļu policiju - nu ir atšķirība - tu dod naudu, lai netiktu sodīts par braukšanu dzērumā un izvairītos no soda, vai pateicies kādam (ārstam, frizierim, skolotājam).
Te jau diskutēt paliek bezjēdzīgi.

Par ārstu algām - nu jā - ir visi miljonāri, vienā dienā izdomā - hops - gribu būt izcils ārsts - eju un pelnu miljonus un visiem baigos kukuļus prasu. Ne jāmācās gadiem ilgi, ne praksi, neko nevajag. Nav arī garas darba stundas, pieredzi nevajag, tā vienkārši - sēdi kabinetā kājas sakrustojis un komentē, kas labāk patīk - atnestās končas vai kaviārs.
24.08.2014 11:39 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits