Dzīvokļu īre un mājdzīvnieki

 
Reitings 1010
Reģ: 29.01.2009
Daudzi, kas izīrē dzīvokļus, piebilst, ka bez mājdzīvniekiem Taču......., ja izīrē uz ilgu laiku, kāpēc par to satraucas, jo, viss taču nolietojas un remontu īrnieki šā vai tā taisa.
Viss jau nolietojas ar laiku ar vai bez dzīvniekiem. Un, vēl, arī maziem bērniem, kā dažreiz tiek norādīts.
13.08.2014 18:44 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Persephon,sakars tāds,ka kādam tiek atteikts dzīvoklis tikai tāpēc,ka viņam ir mājdzīvnieks vai bērns.Tas ir tā pat kā,ja kāds atteiktu dzīvokli tāpēc,ka tu esi sieviete.Vienkārši tā pat,sievietēm ir mēnešreizes,nosmērēs vēl sienu ar asinīm,varbūt lietos parfimēriju,kas saimniekiem nepatīk un nosmērēs viņu dīvānu ar tonālo.
14.08.2014 00:42 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Man nav kaķu,bet aizejot pie kāda,kam tie ir es nekādus aromātus nejūtu.Cilvēki,kas nāca skatīties manus kucēnus,nejuta istabā nekādu smaku,kaut viņi visi 7 čurāja un kakāja istabā visu cauru dienu un nakti+vēl 3 pieauguši suņi tur pat ikdienā uzturējās.Viss slēpjas mākā paņem grīdas lupatu rokās un izmazgāt grīdas.
14.08.2014 00:44 |
 
Reitings 1010
Reģ: 07.02.2010
Ar dzīvniekiem vēl tā, bet, manuprāt, bēdīgi ir ar ģimenēm ar maziem bērniem. Nupat, draudzene ar savu vīru un 2 maziem bērniem(2 un 4 gadi) meklēja 3 istabu dzīvokli Rīgā un tik daudzi negribēja izīrēt, kad uzzināja, ka ir mazie. Tagad viņi ir atraduši māju ko īrēt. Lieki piebilst, ka īrē no cilvekiem kam pašiem ir 1 gadu jauns mazulis. Šādiem cilvēkiem ir savādāka attieksme pret ģimenēm ar bērniem. Var jau būt, ja pati izīrētu arī negribētu tikko remontētā dzīvoklī laist bērnus, kaķus, suņus, bet tomēr diskriminācija.
Dzīvoklī ko es īrēju, iepriekš dzīvoja meitene ar kaķi, kad ievācos dzīvoklis bija pilns ar kaķu spalvām. Nebija jau tā ka saimnieki nebija tīrījuši, bet spalvas bija visur. Es iedomājos kā būtu cilvēkam ar alerģiju. Ne pa temu drusku, tik tāda piebilde :D
14.08.2014 00:48 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Es saprotu tos saimniekus kuri nevēlas lieku "apgrītinājumu", jo viņi iedomājas sliktāko variantu, vai ir piedzīvojuši, vai paziņam gadījies.
Zinu ģimeni, kura dzīvo ārvalstīs, bet savu īpašumu neizīrē. Vienreiz izīrēja viņiem pazīstamai ģinenei, bet tā ... labak pat nestāstīt.
Tāpat zinu izīrētājus kuri studentiem negrib izīrēt...
14.08.2014 00:58 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Persephon,sakars tāds,ka kādam tiek atteikts dzīvoklis tikai tāpēc,ka viņam ir mājdzīvnieks vai bērns.

Bet kurš liedz slēgt līgumu ar saimniekiem, kas ir sajusmā par dzīvniekiem?
Ja jau te tiek pieminēti tie daudzie, kas nejūt nekādus aromātus utt.,tad kur problēma pie tādiem īrēt??
Reāli šādi dzīvnieku turētāji atgādina mazus, kaprīzus bērnus, kas sit ar kāju pie zemes, jo, redz, kāds īpašnieks neļauj izmitināt dzīvniekus.
Tas tā normāli šķiet svešā mājā savus noteikumus uzstādīt?
14.08.2014 01:03 |
 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
Esmu uzaugusi ar dzīvniekiem, tāpēc grūti saprast to specifisko aromātu, man tas aromāts atgādina mīlestību. :D Ja jūsu dzīvnieki smird, tad jāved pie ārsta.
14.08.2014 01:13 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
tá ká dzívoklji pieder izírétájiem, vinji ir tiesígi izlemt, kas dzívos dzívoklí, un nav ko pukstét par diskrimináciju. já, uzskatu, ka gan bérni jádzemdé, gan dzívnieki jáiegádájas, kad varat to atljauties - ir sava mája. nesaprotu jégu pukstét un súdzéties, ka káds jums neizíré ar dzívniekiem májokli, nu tach pérkat savu! (nu já, man ir kakjis, bet mana dzívoklja saimnieki ir tikai par un tápat dríz párváksimies uz savu máju)
14.08.2014 01:40 |
 
Reitings 1638
Reģ: 20.09.2010
Es dzīvniekus mīlu un ļoti. Tādēl man jo sāpīgāks ir Dānijas standarta dzīvokļu īres līgums .. kur mājdzīvnieki nav atļauti. Tos ļauj vien retais saimnieks .. diemžēl.
Nu un tad šo, plus vēl visu citu saliekot manu ar dzīvniekiem saistīto dzīves daļu lieliski raksturo šis .. http://www.buzzfeed.com/jessicamisener/struggles-of-wanting-a-dog-but-knowing-you-shouldnt-g#14bh27c
offtopic :D
P.s.
Ok, te pārsvarāir jaunas, kārtīgas meitenes/dāmas, kuras tos dzīvniekus arī kārtīgi uztur. Bet .. tāda galīgi nav lielākā sabiedrības daļa, tādēļ apgalvot, ka tie nesmako balstoties uz saviem un dažiem citiem mājdzīvniekiem nav gluži korekti. Lielākajā vairumā būs kkas no nevēlamā - naudzināts zvērs, spalvas, aromāts, bojājumi, troksnis vai kas cits. Rīgas mājās visi ielas suņi mēdz gaudot, neatkarīgi no audzinātīas pakāpes :D
14.08.2014 01:48 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Jackie,problēma iekš tā,ka ir maz tādu izīrētāju,kam nav pretenziju pret dzīvniekiem,pat ja viņu izīrētais miteklis ir pilnīgs bomžatņiks,kur nu nav ko sabojāt-nē.Man gan nav bijusi tāda vajadzība īrēt,bet ir zināmi cilvēki,kas meklē ilgi un ir teju uz robežas,kur savu suni/kaķi grasās iemidzināt,jo visiem ir kaut kādas mistiskās pretenzijas pret tiem un ir izvēle vai nu dzīvoklī bez suņa/kaķa,vai zem tilta,bet ar.Nemaz neloloju ilūzijas,ka man kāds izīrētu savu mitekli,ņemot vērā manu aizraušanos ar suņiem un,ka ir bijis moments,kad man to ir 10(3 savi un 7 kucēni).
Kaut man vispār doma par īrēšanu liekas galīgi pē.Vo atnāk vienu dienu un pasaka izvācies un labi ātri.Nēee.Un vēl fakts,ka to naudu,ko maksā kā īres naudu var maksāt bankas kredītam un rezultātā tas miteklis paliek tavs,nevis nauda tiek vienkārši mesta caurā maisā,pilnīgā bezjēgā,lai kāds varētu savu kunģi ar to pierīt.
14.08.2014 02:05 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Mees arii neiziireejam maaju kalnos cilveekiem ,kuriem ir dziivnieki.Lai kaa es miileetu dziivniekus,tie loti biezi nodara lielu skaadi-sagrauz meebeles ,sabojaa paklaaju uttSaakumaa biju dusmiiga uz savu viiru,ka vins negrib cilvekus ar dziivniekiem,bet peec gadiem sapratu-peec katra iirnieka ir jaamaina paklaajs ,un jaalabo meebeles.
14.08.2014 02:24 |
 
Reitings 895
Reģ: 14.04.2010
Ok, te pārsvarāir jaunas, kārtīgas meitenes/dāmas, kuras tos dzīvniekus arī kārtīgi uztur. Bet .. tāda galīgi nav lielākā sabiedrības daļa, tādēļ apgalvot, ka tie nesmako balstoties uz saviem un dažiem citiem mājdzīvniekiem nav gluži korekti.


Tādā gadījumā nekorekti ir arī apgalvot, ka visi kaķi ož, balstoties uz tiem dažiem, saviem piedzīvojumiem ar samīztiem linolejiem un kaimiņiem, kas nekopj dzīvokli un dzīvnieku. Tieši tik pat nekorekti.
Manā bērnībā mums bija divi kaķi dzīvoklī - un nekas neoda. Un nevajag stāstīt, ka es biju pieradusi. Ja ostu, tad ienākot dzīvoklī no āra, kur būts svaigā gaisā, varētu just smaku.
Normāli cilvēki kopj savu dzīvokli un savu dzīvnieku, un ja kaķim sanāk slapjums uz linoleja, tad savāc aiz viņa, iztīra, nevis atstāj, gaidot, kad pats uzsūksies. Tur kaķis nav vainīgs, ka dzīvoklis ož. Tur saimnieks vienkārši ir slinks un netīrīgs, ka nesavāc aiz dzīvnieka, kuru pats ir paņēmis. Turklāt, ja cilvēks ir netīrīgs cūka, tad viņš tāds būs arī bez dzīvnieka un tas dzīvoklis tāpat būs aizaudzis midzenis pat jau tur nebūs kaķis vai suns.

Taču, vispār, katram ir tiesības savu dzīvokli izīrēt pēc saviem ieskatiem. Kāds nevēlas izīrēt cilvēkiem ar kaķi vai suni, kāds - skaļiem studentiem. Es, piemēram, negribētu izīrēt tādiem, kam ir bērns. Nevajag man apzīmētas sienas un citus tamlīdzīgus pārsteigumus, ko ir nācies savā dzīvē redzēt.
14.08.2014 02:51 |
 
Reitings 99
Reģ: 29.06.2013
Saimnieku prasības attiecībā uz dzīvniekiem ir pilnīgi loģiskas, un Aijai taisnība. Man ir māte, tur 2 kaķus, draudzenei ir 4 + kaķēni, viņas mātei vairāki, kolēģei 1 utt. - un neviena no viņām nejūt kaķu smaku (nejūt, tātad nav), spalvas neievēro, saplēsta tapete - ai, tādi sīkumi... Kaimiņi dusmojas - a kur pierādījumi, ka smirdinās tieši mani kaķi?
Izīrētājiem nav jāzīlē, vai kaķis uzvedas labi vai iezīmē visus stūrus un plēš tapetes, tāpēc nav jāriskē. Bet īrniekiem jāmeklē mājas, kur akceptēs viņu suņus un kaķus, nevis par varēm jālaužas īrētos dzīvokļos, kur dzīvniekus nevēlas redzēt, un jāpielieto viltības vai jāmanipulē pie izīrētāju sirdsapziņas.
14.08.2014 10:04 |
 
Reitings 99
Reģ: 29.06.2013
Bante, bet izīrētāji dzīvo SAVĀ dzīvoklī, uztvēri atšķirību?
14.08.2014 10:08 |
 
Reitings 3467
Reģ: 24.09.2012
Par bērniem es atkal nesaprotu. Pirmkārt - zīdainis dzīvoklim tāpat neko nevar izdarīt, tāpat visdrīzākais arī bērns no 6 uz augšu.
Ziidainis tiešām neko nevar izdarīt, bet tikko sāk staigāt...Man ir bijis dzīvoklis ar apzīmētām tapetēm, mēbelēm. Bērni tādā vecumā ir radoši uz nedarbiem.
14.08.2014 10:32 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Katram savi noteikumi attieciba uz dzivnieku turesanu. jo tomer tu tikai ire uz noteiktu laiku un dzivnieki var nodarit bojajumus.
14.08.2014 10:46 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
bet ir zināmi cilvēki,kas meklē ilgi un ir teju uz robežas,kur savu suni/kaķi grasās iemidzināt,jo visiem ir kaut kādas mistiskās pretenzijas pret tiem un ir izvēle vai nu dzīvoklī bez suņa/kaķa,vai zem tilta,bet ar.

Tad varbūt cilvēkam, kuram nav savas pastāvīgās dzīvesvietas vai kamēr tādas nav, vajadzētu labāk padomāt, pirms uzņemties rūpes vēl par dzīvām radībām.
Pretējā gadījumā nevajag pārmest dzīvokļa īpašniekiem viņu mistiskāS pretenzijas-kas ir tikai un vienīgi subjektīvs rādītājs. Man vienkārši nepatīk, ka man tiek uzspiests citu pasaules skatījums.
14.08.2014 10:53 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Es saprastu šīs izīrētāju prasības, ja dzīvoklis tiešām būtu ar svaigu remontu. Bet paskatieties, kādi ir izīrējamie dzīvokļi! Pusei no tiem iekšā ir apdriskātas PSRS laika mēbeles, tapetes arī līmētas mājas uzcelšanas laikā, puse no tām jau ir nolobījusies. Par labierīcībām vispār nerunāsim! Un tad vēl uzstāda prasības pret bērniem un dzīvniekiem?!
14.08.2014 11:17 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Es vēl saprotu, ka ir iebildumi pret dzīvniekiem, bet pret bērniem! Nu, tas jau ir galīgi greizi..
14.08.2014 11:25 |
 
Reitings 3467
Reģ: 24.09.2012
Es saprastu šīs izīrētāju prasības, ja dzīvoklis tiešām būtu ar svaigu remontu. Bet paskatieties, kādi ir izīrējamie dzīvokļi! Pusei no tiem iekšā ir apdriskātas PSRS laika mēbeles, tapetes arī līmētas mājas uzcelšanas laikā, puse no tām jau ir nolobījusies. Par labierīcībām vispār nerunāsim! Un tad vēl uzstāda prasības pret bērniem un dzīvniekiem?!
Nu un? Tas ir vinju tiesiibas, tapat kaa tavas - neiireet shaadu dziivokli.
14.08.2014 11:26 |
 
Reitings 974
Reģ: 08.05.2014
Ja varētu 100% izvēlēties, neizīrētu cilvēkiem ar suņiem un maziem bērniem, kaķu saimniekus ņemtu tikai tad, ja tas nav mājā tupošs kaķis. Suņi un bērni = troksnis, jebkurš dzīvnieks = spalvas un smaka paklājos un mēbelēs + parazīti.
14.08.2014 11:28 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits