Lietots apģērbs

 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Pēdējos gados, šķiet, aktivizējies lietotu apģērbu tirgus, notiek dažādi pasākumi, piemēram, "Andele Mandele" u.tml., nemaz nerunājot par lietotu apģērbu veikaliem.
Kāda ir jūsu attieksme pret tāda apģērba valkāšanu, ko jau iepriekš valkājis kāds cits cilvēks? Ja iegādājaties šādu, vai to pirms vilkšanas kārtīgi izmazgājat?

Riskēšu kārtējo reizi izpelnīties kritiku, taču man pašam laikam kas tāds nebūtu pieņemams. Viena lieta ir, teiksim, lietots automobilis (dators, mēbeles), bet kas pavisam cits - apģērbs. Ikdienā daudzi cilvēki izmanto arī sabiedrisko transportu (strādā ar darba datoru un pie mēbelēm), tādēļ šos priekšmetus neuzskatu par personiskiem, taču apģērbs gan, manuprāt, ir kas intīms. Šeit vispār neskāru lietotas apakšveļas un peldkostīmu tematu, par kuru nemaz nevēlos izteikties...

Ja iegādājaties lietotu apģērbu, kāda ir jūsu motivācija - zemāka cena, iespēja savā īpašumā iegūt "zīmolu" produkciju vai varbūt kāda cita?

P. S. "Netroļļoju", vienīgi aicinu padiskutēt.
05.08.2014 20:06 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Es humpalās nopērku ik pa laikam kādu siltāku mājas džemperi vai siltās mājas bikses ziemai, tāpat nopirku grūtnieču bikses gandrīz jaunas (ideālā stāvoklī bez birkas). Pērku drēbes, kuras nav žēl pavalkāt un izmest. Turklāt tādos veikalos kvalitāte ir daudz augstāka nekā jaunu drēbju veikalos, piem., NewYorker, kur topiņi ir labi tikai līdz pirmajai mazgāšanas reizei. Uz ielas gan tādās drēbēs neeju, kaut kādi kompleksi tomēr saglabājušies. :D
05.08.2014 20:46 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
drēbes īsti nemedīju, ieskrienu veikalā, nopērku to, kas uz doto brīdi vajadzīgs. vienmēr galvā jau ir kaut kāda vīzija par to, kas tiks iegādāts. labprāt pirktu arī lietotos, bet nekad neko tur nevaru atrast, ko biju iecerējusi. neredzu pilnīgi nekādu starpību - lietots vai nelietots. lupata ir un paliek lupata. nekā intīma tur nespēju saskatīt, lai arī kā vēlētos. intīmas lietas ir tās, kuras pats cilvēks uzskata par intīmām. ja kādam intīmas ir citu cilvēku lupatas, tad lai tā arī ir. man intīmas ir lietas, kuras, tēlaini izsakoties, turu zem gultas.
05.08.2014 20:50 |
 
Reitings 919
Reģ: 11.07.2013
Attieksme neitrāla, pati gan šādos veikalos neiepērkos. Pietrūkst pacietības un vispār ļoti nepatīk iepirkties, tāpēc apģērbu lielākoties iegādājos internetā.
05.08.2014 20:51 |
 
Reitings 5629
Reģ: 20.06.2010
tas, ka humpenees nopeerk dreebi ar visaam birkaam, jau gluzhi neskaitaas, kaa lietota apgeerba pirkshana.

es nepeerku lietotas dreebes, peedeejo reizi humpalaas biju kkad pamatskolas laikos. Es nezinu, neizjuutu taadu vajadziibu iet tur un rakaaties, mani pietiek ar to,kas parastajos veikalos atrodams. turklaat veikalos uz atlaideem visu var pietiekami leeeti dabuut. nezinu, mosh humpenees veel leetaak, bet te jau kaada mineeja,ka tur cenas augstas
05.08.2014 20:51 |
 
Reitings 1080
Reģ: 06.09.2013
Nekad neko neesmu pirkusi lietoto apģērbu veikalos. Arī bērnībā, kad dzīvoju laukos un kad galīgi sevi nevarējām dēvēt par turīgiem (kā lielākā LV daļa 90tajos gados) vienmēr ar līkumu gājām lietoto apģērbu veikaliem. Divas reizes savā mūžā esmu bijusi draudzenēm līdzi paskatīties, ko tur pārdod, un esmu sapratusi, ka neko neesmu zaudējusi. Turklāt man patīk ērtības, plašums un skaista atmosfēra veikalā, kas tomēr nav humpalu veikalos (esmu arī pa ielu ejot ielūkojusies pa logu, tā kā nav tā, ka spriežu tikai no tām divām reizēm).
05.08.2014 20:56 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
Man ir neitrāla attieksme pret lietotiem apģērbiem. Šādos veikalos iegādājos apģērbu, kuru nevaru atrast citos veikalos vai arī, ja atrodu, cena ir nesamērīgi augsta, piemēram, vilnas mēteli rudenim, bikses, šortus vai kādu kleitu vasarai no dabīga materiāla. Vēl nesen, ar draugu izstaigājām pilsētas apģērbu veikalus, meklējot viņam šortus karstajam laikam. Ja arī kaut ko atradām, tad tie bija vai nu par platu, vai nu par šauru, vai garums bija kaut kāds jocīgs. Pēc tam iedomājos aiziet uz Humanu, jo tur šad tad kaut ko var atrast, un tur arī atradām lieliskus šortus. Priecājos, ka manam puisim nav iebildumu pret šāda veida veikaliem... tas ļoti atvieglo dzīvi.
05.08.2014 21:17 |
 
Reitings 2629
Reģ: 20.01.2014
Pirms dažiem gadiem šad tad mēdzu iet pērles meklēt, bet šobrīd neredzu jēgu, jo cenu ziņā apģērbs tur iedalās divās kategorijās- neatdekvāti augstas cenas priekš lietota apģērba vai arī lēta grīdas lupata. Nu tad vēl ir kaut kas pa vidu, bet to tiešām jāmāk atrast, kam sava laika žēl, lai meklētu, turklāt jauns ir jauns- man patīk sajūta, ka apģērbs nav agrāk valkāts, tomēr uzskatu to par personīgu lietu. Bet nekas iebilstams pret šādiem veikaliem nav, agrāk ir nopirkts kaut kas, kas iekrīt acīs, bet tagad vairs negribu neko no lietotajiem .


Par cenām runājot, man sāk likties, ka lietoto apģērbu cenas kļūst arvien augstākas, bet jaunu apģērbu cenas veikalos- arvien zemākas..
05.08.2014 21:19 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Es nesaprotu, kā lietota automašīna vai mēbele atšķiras no lietotām drēbēm. Lietotas drēbes velc mugurā, ar lietotu mašīnu tu brauc ikdienā, uz lietotas mēbeles tu sēdi/guli utt. Nemainās fakts, ka tas ir lietots, patiesībā pat konkrēto lietoto drēbi tu izmanto mazāk kā lietoto mašīnu vai mēbeli.

Man nav iebildumu pret lietotām lietām (apakšveļa, peldkostīms gan nē higiēnas apsvērumu dēļ un rotaslietas arī nav sanācis šādi iegūt), ja tās ir labā stāvoklī un ar atbilstošu cenu. Bieži vien sieviete kaut ko nopērk, uzvelk vienu vai divas reizes un viss, kāpēc, lai man būtu pretīgi ko tādu iegādāties, piemēram, atverskapī.lv? Pašai tādas drēbes arī skapī ir, kuras atdodu citiem un, lai gan pēc definīcijas tās ir lietotas, tomēr tādas neizskatās.
Nekādu morālo apgrūtinājumu, karmu vai tml. nejūtu, ka pārņēmu ar tām drēbēm. Bija citas sievietes, kļuva mans - tas arī viss. Protams, izmazgāju pirms vilkšanas, tas jau pašsaprotams.
05.08.2014 21:22 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Modo, par tām cenām piekrītu. H&M un tamlīdzīgi veikali ir izlutinājuši publiku, tagad daudzi nav gatavi maksāt pat pusi no tās cenas, no kuras būtu šķīries pirms desmit, divdesmit gadiem... Ņemot vērā inflāciju, protams. Rezultātā materiāli ir arvien nekvalitatīvi - diezgan bieži gadās ieraudzīt skaistu apģērba gabalu, bet audums nekāds, caurspīdīgs, plastmasīgs.
05.08.2014 21:28 |
 
Reitings 1814
Reģ: 29.01.2009
man patīk rakties pa humpalām. :D

jāzin vietas kur iet, un tad pa lēto mazlietotas kleitas, džemperus, jakas utt.. sapirkties.

es pašlaik dzīvoju, strādāju uk. Varu sev atļauties šmotkas, bet tā pat kad atbraucu uz Latviju brīvdienās, eju pa humpalām parakņāties. Vienmēr kaut ko foršu atrodu.
05.08.2014 21:29 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
liekas jocīgs jautājums par izmazgāšanu - it kā tas apģērbs humpalās tiek pārdots pa taisno no valkātāja pleca.
vispār iesaku kārtīgi izmazgāt jebkādas izcelsmes apģērbu, ražotāji arī parasti apģērbus nemazgā. bet humpalas ož pēc ķīmiskās tīrītavas.
kvalitatīva drēbe ir valkājama vairākus gadus, bet mēdz apnikt/pārstāt derēt, tāpēc es atbalstu humpalas. tas ir daudz labāk, kā izmest. un daudz labāk, kā iegādāties jaunas, bet lētas drēbes no nekvalitatīviem, videi un veselībai bīstamiem materiāliem, vai kuras labākajā gadījumā vienkārši vajadzēs izmest pēc dažiem mēnešiem.
05.08.2014 21:29 |
 
Reitings 1814
Reģ: 29.01.2009
Kā ir ar bērnu drēbēm? Tiešām visu jaunu pērkat?
05.08.2014 21:31 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Un jā man ar nepatīk tas ka jaunos veikalos redzu ka drēbēm poga izplīsusi ir vai diegi jau ārdās..nu kam man par tādām drēbēm maksāt pilnu summu? It īpaši apzinoties ka tā pat ir baigi uzcenotas!

Man bija divi tādi gadījumi un abos gadījumos iedevuši atlaidi. Vajag pašai paprasīt tā laipni un pozitīvi, bet tomēr uzstājīgi.
05.08.2014 21:32 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
P.S. Tas bija domāts bija par tādiem gadījumiem, kad defekts ir viegli labojams vai pat praktiski nemanāms. :D
05.08.2014 21:33 |
 
10 gadi
Reitings 3050
Reģ: 13.11.2011
Mana attieksme nav negatīva, lai gan pašai skapī nav nekā no "otrajām rokām". Man vienkārši nesanāk atrast atrast tās pērles lupatiņu čupā.


tā pat ir ar mani. vel man nevisai patīk tā smaka, ieejot humpalās.
05.08.2014 21:38 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
vēl padomāju - vai Roberts katru reizi pirms apģērba pirkšanas dzen pārdevēju uz noliktavu, lai atnes viņam ne reizi nepielaikotu drēbi?
bieži uz jauno drēbju veikalu pakaramajiem karājošās drēbes ir vairāk lietotas, nekā humpalās nopērkamās. īpaši to var novērot Rīgas centra iepirkšanās centros, kur ir liela pircēju plūsma.
05.08.2014 21:40 |
 
Reitings 310
Reģ: 25.08.2010
K man vēl nav bērnu, bet kad būs, noteikti nepirkšu jaunas, bet gan humpalās, vai no paziņām. Manuprāt, uzcenojums bērnu apģērbam ir vēl lielāks nekā pieaugušo. Bija gadījies būt bērnu veikalā, ārprāts. Vēl jo vairāk, ja pēc mēneša jau vairs neder konkrētais rapulitis un vajag lielāku.
05.08.2014 21:48 |
 
Reitings 1431
Reģ: 09.10.2012
Iepērkos un diezgan bieži, skapī ir daudz blūzes, kleitas,svārki, virsjakas no r.d.a. Pēdējais pirkums - jauna blūze ar oriģinālos cenu - 43 eur, kuru es nopirku par nepilniem 6 eur. Par 43 eur pat virsū neskatītos, bet par 6 eur grēks nepirkt :D Dzīvoju mazpilsētā, vietējos parastajos veikalos kvalitāte ir šaubīga, bet cenas - pārmērīgas, tādēļ labprāt iegriežos r.d.a.
Nepērku apakšveļu, apavus, bērnu mantiņas utml. lietas
05.08.2014 21:50 |
 
Reitings 1045
Reģ: 29.05.2014
Pati lietotu apģērbu es nenēsāju, jo man vienkārši negribās, jo apzinos, ka kāds cits to ir vilcis. Ja citi nēsā - neko sliktu nedomāju, arī lietotie apģērbi mēdz būt labā kvalitātē, galvenais, ka pašam patīk.
Kaut kur sen, sen dzirdēju, ka ja nēsā lietotu apģērbu, tad tu iegūsti iepriekšējā valkātāja enerģiju, nu kaut kas tur ir ne īpaši labs, nezinu kā īsti to pareizi noformulēt, no tiem laikiem es lietotiem apģērbu veikaliem eju ar līkumu.
05.08.2014 21:52 |
 
Reitings 310
Reģ: 25.08.2010
Nebrīnos par tiem, kas nespēj uzvilkt lietotas drēbes. Tas ir tīri psiholoģiski. Ja nezinātu, ka lietotas, tad vilktu un nekas nenotiktu. :D

Man tā ir ar augļiem, dārzeņiem, olām - nevaru nenomazgāt, zinu, ka daudzi tā dara, jo "mizu, čaulas taču tāpat neēdīšu", bet man tas neliekas higiēniski. Agrāk pat banānus mazgāju, jo likās, ka mizojot baktērijas var nonākt uz mīkstuma. Tagad cenšos vnk uzmanīgi mizot, jo apnika skaidroties par saviem putniem galvā.
05.08.2014 21:56 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits