Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Lietots apģērbs

 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Pēdējos gados, šķiet, aktivizējies lietotu apģērbu tirgus, notiek dažādi pasākumi, piemēram, "Andele Mandele" u.tml., nemaz nerunājot par lietotu apģērbu veikaliem.
Kāda ir jūsu attieksme pret tāda apģērba valkāšanu, ko jau iepriekš valkājis kāds cits cilvēks? Ja iegādājaties šādu, vai to pirms vilkšanas kārtīgi izmazgājat?

Riskēšu kārtējo reizi izpelnīties kritiku, taču man pašam laikam kas tāds nebūtu pieņemams. Viena lieta ir, teiksim, lietots automobilis (dators, mēbeles), bet kas pavisam cits - apģērbs. Ikdienā daudzi cilvēki izmanto arī sabiedrisko transportu (strādā ar darba datoru un pie mēbelēm), tādēļ šos priekšmetus neuzskatu par personiskiem, taču apģērbs gan, manuprāt, ir kas intīms. Šeit vispār neskāru lietotas apakšveļas un peldkostīmu tematu, par kuru nemaz nevēlos izteikties...

Ja iegādājaties lietotu apģērbu, kāda ir jūsu motivācija - zemāka cena, iespēja savā īpašumā iegūt "zīmolu" produkciju vai varbūt kāda cita?

P. S. "Netroļļoju", vienīgi aicinu padiskutēt.
05.08.2014 20:06 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
Rīgā humpalas tiešām ir nesamērīgi dārgas. Manā pusē gan pa lēto un ieeju es tur samērā bieži. Nepērku neko tādu, kas jau manāmi ir savu dzīvi nodzīvojis, visbiežāk ir drēbes ar birkām vai uz aci kā jaunas. Mamma ir sev dabūjusi perfektus rudens un ziemas mētelīšus, bet viņa arī māk izcelt visādas pērles. Kopumā, neredzu tur neko sliktu. Man neceļas roka maksāt ~20 eiro par pļurzīgajiem džemperiem vai topiņiem ikdienas nēsāšanai.
03.12.2014 22:08 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es atkal domaaju citaadi-es mekleeju ko taadu parasti,kas ir unikaals,loti rets ,vareetu normaalaa veikalaa maksaat pat tuukstosus ,un tas man ir taads kaa azarts-atrast to daargumu , iesuut to iztruukuso pogu piemeeram(loti daudzi cilveeki nodod dreebes veikalinaa ,ja iztruukusi poga,loti miniatuuriigs caurumins kaut kur pie kakla piemeeram(uzirusi "adijuma actina",kas man ir nieks uznemt ar tamboradatu,sasuut taa ,ka neviens neredz defektu utt)Man tagad liekas,ka manii pilniigi seez taads kaa "mazs velnins"ieksaa- atrast kaadu daargumu ,kas maksaajis lielu naudu,savest to kaartiibaa kaa jaunu ,un staigaat vismaz gadu tajaa...:)
03.12.2014 21:41 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Bet ne jau priekš kosmietēm, kas pelna tukstošiem eiro...
Domaaju ,ka sajos veikalos iepeerkaas loti daudz arii turiigie cilveeki,iipasi tie ,kuri meklee vintage lietas.-t0 es vareetu teikt par savu pusi.
Es esmu ieveerojusi ,ka loti daudzi bagaatie kiiniesi meklee to "savu vintage" tirdzinos ,arii iipasos veikalinos-esmu daudz maacijusies no viniem saskatiit to iipaso ziidu ,piemeeram.Man loti patiik parunaaties ar kolekcionaariem uttReizeem iznaak satikt loti interesantus maaksliniekus tirdzinaa.
03.12.2014 21:13 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
Iepērkos, tik vien cenas dēļ. Būtu nauda, tad jau normālos veikalos iepirktos, bet žēl pa kkādu sūdu vairākus desmitus atstāt, atvainojos, jo šobrīd ir mirklis, kad nauda aiziet visam citam. Protams, vērtēju kvalitāti un kārtīgi izmazgāju. Man pieejamās ir RDA, tur nav baigi jārakājas, ir daudz normālu apģērbu.
03.12.2014 20:55 |
 
Reitings 192
Reģ: 13.11.2014
Humpalām jeb ka mūsdienās moderni teikt second hand nav ne vainas :D Bet ne jau priekš kosmietēm, kas pelna tukstošiem eiro...
03.12.2014 20:54 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
Jo humpalu veikalos tomēr ir tas īpašais aromāts, kas neizraisa vēlmi tur kaut ko iegādāties, pie tam viss tur milzīgās čupās samests un tik daudz - nu nē, es tā nevaru. Man patīk, ka ieeju veikalā, kur viss glīti sakārtots, patīkama mūzika, skaisti noformēti skatlogi - viss skaisti un gaumīgi.

Nezinu kādās humpalās tu esi bijusi, bet vismaz manā pilsētā lielākā daļa veikali ir tādi, kuri nav pēc tava apraksta. Gan mūzika skan, gan viss glīti salikts uz pakaramā tīrs un skaists. Kā arī bieži vien apģērbs ar birku vēl klāt.
03.12.2014 19:24 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Neiepērkos,nav priekš manis.
03.12.2014 19:14 |
 
Reitings 1277
Reģ: 30.10.2013
(it īpaši džemperus ar lieliem dekoltē, kurus tik viegli uzlikt uz pakaramā nemaz nevar ).
+ :D
03.12.2014 19:01 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
"Andeli mandeli"-vienreiz biju netīšām, par šādu pasākuma norisi tajā dienā nezināju, ieskrēju, paskatījos, pašausminājos un tā arī prātā ir palikušas tās šausmas, tāpēc vairāk tur neeju.

Par lietotajiem: eju ļoti reti, pamatā sunim pērku kādu sedziņu, spilvenu, izmazgāju un uz tiem guļ, ka netīrs metu ārā un nopērku jaunu.

Pašlaik ir dažādu cenu veikali un bieži vien pa to pašu cenu var jaunu nopirkt, vienīgi bieži vien lietotais apģērbs ilgāk&labāk izskatās pēc pāris mazgāšanas reizēm kā jauns apģērbs.
Mana garderobe nav 100% jauns apģērbs, ir arī, kas no lietotiem apģērbiem.
03.12.2014 18:59 |
 
10 gadi
Reitings 831
Reģ: 29.01.2009
Neiepērkos lietoto apģērbu veikalos- tāpēc nav viedokļa. :)
Ja gribu pa lēto kaudzēm ko iepirkt- aizlidojam uz UK- paliekam paciemojamies pie draugiem un pie viena izķemmējam veikalus. :)
03.12.2014 18:57 |
 
Reitings 634
Reģ: 04.10.2010
Šad tad ieeju. Pēdējā laikā gan nav būts. Vienreiz nopirku 2 maikas (RDA), vairāk arī nav sanācis neko iegādāties. Lielākoties pasūtu internetā.

Kā ir ar bērnu drēbēm? Tiešām visu jaunu pērkat?


Esmu pirkusi meitai pa mājām ko vilkt, ielākoties maiciņas. Izejamās drēbes un bd drēbes visas ir jaunas pirktas. Ir kas regulāri iet, atrod foršu apģērbus
03.12.2014 18:51 |
 
Reitings 254
Reģ: 22.07.2013
Neesmu nekāda smalkā caca , taču humpalu bodes nepatīk- viss tur šķiet tāds sastāvējis , smaka arī nav tā patīkamākā tajos veikalos . Lai arī ir dzirdēti stāsti , ka tur varot atrast pat augstās modes zīmolu drēbes , tērēt laiku rakņājoties pa tām lupatu kastēm man nav vēlēšanās. Pēc to apmeklējuma vienmēr gribējās nomazgāt rokas- nu nešķiet man tie second hand'i higiēniski.
03.12.2014 18:37 |
 
Reitings 80
Reģ: 12.06.2014
Sintija_sk, es vispār pēc dabas esmu neveikla, tā ka man krītoši pakaramie ir arī bieža parādība citās vietās :D.

Bet nevaru nepiekrist par nepacietību un aizkaitinājumu visu likt atpakaļ (it īpaši džemperus ar lieliem dekoltē, kurus tik viegli uzlikt uz pakaramā nemaz nevar :D ).
03.12.2014 18:33 |
 
Reitings 1277
Reģ: 30.10.2013
Mani pārsteidz tas, ka gandrīz visām humpalu veikals saistās ar rakāšanos pa kaudzēm

noteikti neesmu bijusi visās pasaules un Latvijas humpalu bodēs, bet tomēr ir gan tur viss ļoti saspiests, pārbāzts un neērti apskatāms. Protams, tā jau nav nekāda mirstamkaite, bet es esmu ļoti nepacietīga un tādas lietas kā 10 krītoši pakaramie un lupatas uz grīdas mani ļoti ātri spēj nokaitināt. (īpaši tad, ja pēc pieklājības normām man būtu tas pienākums arī pacelt un salikt atpakaļ) :D
03.12.2014 18:20 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Kā arī humpalās bieži vien var lēti atrast drēbes no dabīgiem audumiem (vilnas vai kašmira jaciņas), kas man ir ļoti būtisks kvalitātes rādītājs.
03.12.2014 18:15 |
 
Reitings 80
Reģ: 12.06.2014
Mani pārsteidz tas, ka gandrīz visām humpalu veikals saistās ar rakāšanos pa kaudzēm, cik ir sanācis novērot (un lielākoties iepērkos šādos veikalos), viss ir salikts uz pakaramajiem un pa kaut kādām kaudzēm (nelielām) vajag rakāties tikai tad, ja gribi nopirkt šalles vai lakatus.

Pati iepērkos humpalās (man varbūt pat 80 - 90% no visām drēbēm varētu būt nākušas no turienes), jo neredzu jēgu izdot daudz naudas par tām nekvalitatīvajām precēm (ar lielu daļu no tām drēbēm, kas tiek tirgotas jaunas, pēc pirmās mazgāšanas reizes varētu grīdas mazgāt), kas lielākoties ir pieejamas parastajos veikalos.

Kā arī humpalās bieži vien var lēti atrast drēbes no dabīgiem audumiem (vilnas vai kašmira jaciņas), kas man ir ļoti būtisks kvalitātes rādītājs.
03.12.2014 18:09 |
 
Reitings 1277
Reģ: 30.10.2013
Neesmu pret lietota apģērba iegādi, taču pēdējo gadu laikā praktiski neesmu bijusi nevienās humpalās. Iemesls tam ir nepamatoti pārmērīgas cenas. Parasti nodomāju, ka veikalā par tādu naudu varu nopirkt tādu pašu vai vēl labāku apģērba gabalu. Tomēr jāņem vērā arī tas kāda kuram gaume un māka izrakties cauri visām drēbju kaudzēm. Viena mana paziņa, kura piekopj visai savdabīgu ģērbšanās stilu gandrīz visu kas viņai mugurā ir atradusi humpalu bodītēs. Es jau tikai priecājos, ka cilvēks sevi prot apģērbt tā kā viņam patīk un vēl par lētu naudu.
Apakšveļu es nekad nepirktu, arī zeķes nē. Šo opciju visticamāk izmanto trūcīgi cilvēki, kuriem tiešām nav naudas un piekrītu, ka labāk nopirkt humpalās, izmazgāt, nevis staigāt ar caurām zeķēm un apakšbiksēm.
Tad, nu, gan jautājums par to mazgāšanu. Pats esi bijis humpalās? Tavuprāt, tik smacīgu apģērbu kāds tiešām pa taisno vilktu mugurā? No savas pieredzes runājot, man vienu blūzi prasījās 2x izmazgāt ar extra daudz mīkstinātāja, lai tiktu vaļā no humpalu bodes smakas. :D
Un nē, nepiešķiru apģērbam nekādas maģiskas īpašības, kuras varētu būt saglabājušās no iepriekšējā valkātāja.
03.12.2014 18:02 |
 
10 gadi
Reitings 2498
Reģ: 29.01.2009
Emmanuelle, jā, ļoti iespējams, ka citur ir savādāk, bet Latvijā humpalu veikali tiešām nekādu sajūsmu neizraisa.
03.12.2014 17:43 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Lovisa-mana pusee te nav nekaadas iipasas "smakas"-muuzika arii ir,man patiik ,ka satieku interesantus cilveekus,kolekcionaarus,maaksliniekus uttPrieks ,ja varu dabuut kau ko taadu,kas maksaa vairakus simtus ,un nopeerku par apmeeram 10$!:)
03.12.2014 17:36 |
 
10 gadi
Reitings 2498
Reģ: 29.01.2009
Pāris reizes sen atpakaļ esmu šo to nopirkusi, bet domāju, ka nekad vairs to nedarīšu. Jo humpalu veikalos tomēr ir tas īpašais aromāts, kas neizraisa vēlmi tur kaut ko iegādāties, pie tam viss tur milzīgās čupās samests un tik daudz - nu nē, es tā nevaru. Man patīk, ka ieeju veikalā, kur viss glīti sakārtots, patīkama mūzika, skaisti noformēti skatlogi - viss skaisti un gaumīgi. Humpalas ir kaut kas pavisam pretējs, tāpēc man nepatīk.
03.12.2014 17:23 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits