Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Lietots apģērbs

 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Pēdējos gados, šķiet, aktivizējies lietotu apģērbu tirgus, notiek dažādi pasākumi, piemēram, "Andele Mandele" u.tml., nemaz nerunājot par lietotu apģērbu veikaliem.
Kāda ir jūsu attieksme pret tāda apģērba valkāšanu, ko jau iepriekš valkājis kāds cits cilvēks? Ja iegādājaties šādu, vai to pirms vilkšanas kārtīgi izmazgājat?

Riskēšu kārtējo reizi izpelnīties kritiku, taču man pašam laikam kas tāds nebūtu pieņemams. Viena lieta ir, teiksim, lietots automobilis (dators, mēbeles), bet kas pavisam cits - apģērbs. Ikdienā daudzi cilvēki izmanto arī sabiedrisko transportu (strādā ar darba datoru un pie mēbelēm), tādēļ šos priekšmetus neuzskatu par personiskiem, taču apģērbs gan, manuprāt, ir kas intīms. Šeit vispār neskāru lietotas apakšveļas un peldkostīmu tematu, par kuru nemaz nevēlos izteikties...

Ja iegādājaties lietotu apģērbu, kāda ir jūsu motivācija - zemāka cena, iespēja savā īpašumā iegūt "zīmolu" produkciju vai varbūt kāda cita?

P. S. "Netroļļoju", vienīgi aicinu padiskutēt.
05.08.2014 20:06 |
 
Reitings 148
Reģ: 22.06.2014
Hey robčik ka ar vāverēm sviežas ;)
05.08.2014 20:07 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Iegādājoties lietotu apģērbu, vienmēr pievēršu uzmanību tam, cik ļoti tas ir novalkāts. Nepērku drēbes, kas izskatās jau novalkātas/nomazgātas/netīras/saplēstas. Ja arī cena būs par augstu un zinu, ka mazliet piemaksājot varu dabūt jaunu (kā tas bieži vien gadās lietoto preču veikalos), drēbi nepirkšu. Attieksme man pret lietotiem apģērbiem ir pozitīva- bieži vien var dabūt pat jaunas drēbes ar birkām par saprātīgām cenām.

Pēc zīmoliem neskrienu. Dažkārt gadās, ka uzvilktais apģērbs ir glīts, par saprātīgu cenu un vēl zīmola. Tad gan nopērku.

Uz "Andeli mandeli" neesmu bijusi- man nepatīk tā burzma, tādā neko sev nevarētu nopirkt, tikai aksesuārus. Varbūt kādu reizi jāpamēģina aiziet :)

P.s. Lietotus apavus/veļu/peldkostīmus, arī lakatus, šales un cepures nepērku :)
05.08.2014 20:11 |
 
Reitings 2338
Reģ: 28.06.2012
Man nekas nav pret, ja ir kas tāds, kas man tiešām patīk, protams, apģērbs pirms tam tiek kārtīgi izmazgāts. Mans draugs gan nekad nevilktu apģērbu, kas jau reiz valkāts, ļoti strikts ir šajā jautājumā.
05.08.2014 20:11 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Un, jā, atnākot mājās apģērbs tiek rūpīgi izmazgāts, nekad nevelku nemazgātu. Un tieši tāpat kā Ariellei, mans draugs arī nekad neiepirktos "second hand" veikalos.
05.08.2014 20:12 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Kopumā attieksme neitrāla, pārsvarā iepērkos tirdzniecības centru veikalos (Rīga plaza, piemēram), bet šad tad esmu nopirkusi arī šo to lietoto apģērbu veikalā, konkrēti R.D.A
Motivācija? Iespējams iegādāties vēl nevilktas drēbes (ar birkām) no veikaliem, kuru Latvijā nav, piemēram, tā paša primark, asos, boohoo, un daudziem citiem (ar pasūtīšanu internetā neaizraujos, jo patīk pirms pirkšanas visu kārtīgi uzmērīt) Par cenām - man jau šķiet, ka labām drēbēm tajos pašos lietoto apģērbu veikalos cena daudz neatšķiras no to apģērbu cenas, kurus atlaižu laikā var nopirkt tirdzniecības centros. Jā, vienmēr izmazgāju pirms vilkšanas, to gan labprāt daru arī ar drēbēm, kuras pirktas parastos veikalos, jo nekad jau nevar zināt, kurš tās pirms tam ir mērijis :)
05.08.2014 20:13 |
 
Reitings 3604
Reģ: 06.05.2014
Pirms gadiem 5iem tas bija kaut kāds tabu - nedrīkstēja neviens redzēt, ka ieej tirgū vai kādās humpalās. Pirkt tad pirka, bet neviens nedrīkstēja zināt, kur tu to nopirki. Jautri laiki. Tagad jau tas nav tāds tabu. Lietoto apģērbu veikalos bieži var atrast arī svaigas drēbes, ja patīk tērēt laiku, rokoties pa tām drēbju kaudzēm. Man nav problēmu ar tādu apģērbu, protams, to, atnākot mājās, visu izmazgāju. Nekad nepirktu apakšveļu vai lietotus apavus, bet kaut kādas maiciņas gan nav problēma pirkt. Kāpēc tērēt par līdzvērtīgu mantu 3x vairāk, ja to humpalās var atrast labā stāvoklī? Protams, neesmu nekāda humpalu tante, kas tik tādās iepērkas, bet ne vienmēr ir nauda, lai staigātu pa krutajām bodītēm.
05.08.2014 20:14 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Second handos pēdējā laikā eju reti, jo cenas tur nereti ir neadekvāti augstas. Lai gan, protams, reizēm gadās pērles.
Andele ļoti patīk, regulāri apmeklēju. Lielākā daļa no iegādātajām lietām pat ir praktiski nevalkātas, jo daudzas taču iepērkas internetā un saņem kādu nepareizo izmēru vai vnk nepatīk kaut kas.

Jebkurā gadījumā aizspriedumu nav - valkātāja aurai vai enerģijai neticu. Pārējo var izmazgāt. :)
05.08.2014 20:19 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Ja iegādājaties lietotu apģērbu, kāda ir jūsu motivācija - zemāka cena, iespēja savā īpašumā iegūt "zīmolu" produkciju vai varbūt kāda cita?


Iepēŗkos bieži vien humpalu veikalos, bet parasti tur ar ļoti skatos tomēr ko pērku, jo tur bieži vien tiešām var iegādāties drēbes kurām vel cedeles ir klāt un kuras varbūt ir vilktas labi ja vienu reizi. Principā to daru jo tur ir iespējams atrast drēbes kuras ir labā kvalitātē un kuras kalpos daudz ilgāk nekā pēc pieredzes ir kalpojušas drēbes pērkot jaunas(tas neattiecas uz visu protams). Kā arī gaumes ziņā, ne vienmēr visu var atrast tirdzniecības centros ko meklē, kā piemēram esmu meklējusi viss parastāko blūzi, bet nevienā jauno preču veikalā tādu nespēju atrast, vai arī ja ko līdzīgu atradu tad nu es atvainojos, bet priekš manas kabatas tā cena likās pārāk uzcenota, bet piemēram aizejot uz humpalām es drīzāk spēju atrast to blūzi kuru meklēju par daudz zemāku cenu un tādu kas ar izskatās kā jauna, vai pat iespējams ka bija jauna.
Pietam, bieži arī nāk spēkā stils, ne vienmēr tas ko pārdod jaunu drēbju veikalā atbilst tam ko es vēlos velkāt, tāpēc humpalās ir iespēja ar atrast ko piemērotāku.

Nekad neiegādātos lietotu apakšveļu vai peldkostīmu! Vienmēr pirms lietošanas visu humpalās pirkto kārtīgi izmazgāju!
05.08.2014 20:19 |
 
Reitings 310
Reģ: 25.08.2010
Pirms kāda pusgada atklāju humpalu burvību. Brīnījos, cik labā stāvoklī daļa apģērbu. Piemēram, nopirku baltu džemperi, nu tiešām žilbinoši baltu. Grūti noticēt, ka kāds ir vilcis. Tajā pašā laikā daudzos jaunu apģērbu veikalos bieži gadās redzēt no mērīšanas sabojātu apģērbu - noķēpātu ar tonālo, pogas izrautas utml.

Tiesa vajag baigo pacietību, ja parastos veikalos ir bieži sadalīts pa krāsām vai stiliem (klasiskais, sportiskais utml.), tad humpalas labākajā gadījumā pa kategorijām - bikses, džemperi utt. Baigi jārok, kamēr atrod savam stilam atbilstošu. Vēl arī kārdinājums sapirkties vairāk kā vajag, jo lētāk.

Tādām enerģijām baigi nekoncentrējos, tāpēc netraucē apziņa, ka kāds vilcis.
05.08.2014 20:20 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Mana attieksme nav negatīva, lai gan pašai skapī nav nekā no "otrajām rokām". Man vienkārši nesanāk atrast atrast tās pērles lupatiņu čupā.
05.08.2014 20:21 |
 
Reitings 310
Reģ: 25.08.2010
Aa, jā, vēl parasti skatos, kas ražojis. Nepazīstamas firmas humpalas pērku tikai, ja ļoti patīk.
05.08.2014 20:24 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
aunu apģērbu veikalos bieži gadās redzēt no mērīšanas sabojātu apģērbu - noķēpātu ar tonālo, pogas izrautas utml.


Oi jā! Atceros kad izlaiduma kleitu meklēju, velns atradu smuku baltu kleitu! A vo še tev visa bija nosmērēta ar tonālo! Nu kur es tādu pirkšu ! pat lietotu tadu nepirktu jo baidītos ka neizmazgātu!
Un jā man ar nepatīk tas ka jaunos veikalos redzu ka drēbēm poga izplīsusi ir vai diegi jau ārdās..nu kam man par tādām drēbēm maksāt pilnu summu? It īpaši apzinoties ka tā pat ir baigi uzcenotas!
05.08.2014 20:27 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Vismaz lupatās ja tu pamani kādā drēbē kas ieķērusies sirdī kādu defektu kā piemēram ka poga izplīsusi uzreiz to vari teikt pārdevējai un atlaidi uzliks. Un to pogu tad var piemeklēt ja baigi vajag, vai ar vispār nomainīt pret tādām kas labāk patīk. Nez, varbūt jaunos veikalos ar tā var darīt, bet neesmu nekad to gājusi un mēģinājusi, bet lielākoties tas ir dēļ tā ka man ļoti reti kas tiešām iekrīt sirsniņā.
05.08.2014 20:31 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Man nav nekādu iebildumu pret lietotu apģērbu. Reizi pa reizei ieeju tādā veikalā, bet neko nenopērku, jo slinkums rakāties pa tām čupām, ja nekas uzreiz acīs neiekrīt tad eju ārā, parasti arī nekas neiekrīt. Un, ja kaut ko ieraugu normālu, tad tā cena ir tāda, ka vienkārši-paldies, bet par tādu cenu var nopirkt jaunu!
Es mazgāju visas nopirktās drēbes pirms valkāšanas, arī jaunās.
05.08.2014 20:31 |
 
Reitings 148
Reģ: 22.06.2014
Ar lietotam smotkam sev vaveri nedabusi diemzel
05.08.2014 20:33 |
 
Reitings 310
Reģ: 25.08.2010
Miss Joker Es dažreiz pārvaru kaunu un eju prasīt atlaidi, ja tā drēbe ir mana izmēra pēdējais eksemplārs un man baigi gribās. Atceros, ka vienreiz mani atšuva, jo džinsi jau tāpat bija nocenoti, jo bija izpārdošana. Teica, ka neesot tiesību dot vēl lielāku atlaidi. :D Draudzene gan vēl nesen dabūja atlaidi par iziruši vīli.

Tas tā, neliels offtopic.
05.08.2014 20:35 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
amanda_l

Tagad tad zināšu :D Lai gan tomēr kas tās par "jaunām" drēbēm ja jau uz pakaramā sāk irt :D
05.08.2014 20:37 |
 
Reitings 310
Reģ: 25.08.2010
P.S. Tas bija jauno preču veikalos.
05.08.2014 20:37 |
 
Reitings 310
Reģ: 25.08.2010
Miss Joker es domāju, ka visdrīzāk atkal kāds neuzmanīgs mērītājs, vai arī kāds mēģināja ierūmēties ne savā izmērā :D
05.08.2014 20:39 |
 
Reitings 1291
Reģ: 16.03.2014
Mana attieksme nav negatīva, lai gan pašai skapī nav nekā


Pat mazliet "apskaužu" cilvēkus, kas māk tur atrast sev smukas lietiņas, drēbes. Man viena draudzene kā ieiet, tā vienmēr iznāk ar feinām lietām ārā. Es kaut kā nekad neesmu mācējusi neko atrast sev piemērotu.
05.08.2014 20:44 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!