Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

kā pārcēlāties dzīvot vienas (pēc dzīves ar vecākiem)?

 
Reitings 619
Reģ: 09.10.2012
pastastiet par savu pieredzi dzivot vienai, pec dzivosanas ar vecakiem, vai pietiek naudas, nav garlaicigi un tml.
28.07.2014 20:26 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
nav garlaicīgi, nauda- strādāju, sākuma bija grūti, bet ir ok.
28.07.2014 20:30 |
 
Reitings 1291
Reģ: 16.03.2014
Kad sāku mācīties koledžā, mamma palīdzēja ar dzīvokļa īri, pārtiku utt., naudiņas netrūka. Dzīvoju kopā ar draudzeni, tāpēc, garlaicīgi nebija nekad! :)
28.07.2014 20:34 |
 
Reitings 3604
Reģ: 06.05.2014
Kad sāku studēt, tad arī izvācos no mammas dzīvokļa. Naudas nekad īsti tā arī nepietiek, lai izvilktu līdz mēneša beigām, bet kaut kā ķepurojos, lai viss būtu kārtībā. Garlaicīgi nav, jo dzīvoju ar draugu kopā. Īsti jau nekas nav mainījies, tikai dzīves vieta un pašsajūta, jo beidzot man ir savas mājas, kurās jūtos brīvi un bez stresa. Nav vairs tā, ka vislaik jāsēž savā istabā, lai kādam netraucētu. Esmu laimīga ar visām savām naudas problēmām. Vienīgais mīnuss, ko redzu, atrodoties citā pilsētā, ģimeni nevaru satikt tik bieži kā gribētos, tikai reizi vai divas mēnesī.
28.07.2014 20:43 |
 
Reitings 2215
Reģ: 26.01.2011
Ar topošo vīru sākām dzīvot kopā. Kad izšķīros, tad turpināju dzīvot viena.
28.07.2014 20:50 |
 
Reitings 435
Reģ: 29.01.2009
Sāku dzīvot prom no vecākiem, kad iestājos augstskolā.
Tā kā studēju, tad finansiāli mani atbalstīja vecāki.
Ar doto naudu arī iztiku. Skumji nebija, jo studiju sākumā bija viena ballīte pēc otras :)
28.07.2014 20:52 |
 
Reitings 434
Reģ: 19.06.2014
Studiju laikā ķepurojos pa ārzemēm, tad arī tur īrēju dzīvokli un paralēli strādāju. Dzīvokļa īri maksāja vecāki, jo nevēlējās, lai es savu studiju laiku pavadu domājot par to kā nomaksāt īri, tāpēc visa mana pusslodzes darba naudiņa aizgāja pārtikai un higiēnas, sadzīves precēm. Vēl šad tad vecāki ieskaitīja naudu uz mēneša beigām, jo tad bija kā bija, bet kaut kā izķepurojos vienmēr. Katrā ziņā uzskatu, ka ja studē un ir iespēja mazliet padzīvot vēl vecākiem "uz kakla", tad labāk to izmantot, nevis rauties darbā - strādās visu atlikušo mūžu, labāk pievērst sevi mācībām un kādai izklaidei.
Garlaicīgi nebija, ātri sapazinos ar daudziem vietējiem cilvēkiem. Arī dzīvoklī vienai nebija garlaicīgi - man bija kaķis, kurš tā arī palika tur pie kaimiņienes.
28.07.2014 20:52 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Pārvācos, kad man bija 19 gadi. Braukāju bieži ciemos, paliku aizvien biežāk un biežāk, līdz pārvācos pavisam. Naudas pietika, jo praktiski visu apmaksāja draugs un es tikai piepirku pārtiku vai šo to sadzīvei. Tagad jau vairāk dalam tos maksājumu, lai ir godīgāk. :)
28.07.2014 20:56 |
 
Reitings 487
Reģ: 15.06.2014
Domāju nākamgad uzsākt savu pieaugušo dzīvi, īrējot kopā ar savu draugu. Tā kā draugs ir jūrnieks, tad būs jābūt arī vienai. Droši vien sev ēst neko netaisīšu, gulēšu gaismā un noteikti iegādāšos kādu mājdzīvnieku. :D
28.07.2014 20:59 |
 
Reitings 161
Reģ: 23.07.2014
Kad studēju, tad naudas pietika, jo vienmēr bija stipendija + vecāki bija ļoti dāsni. Tagad, kad strādāju, naudas problēmu vispār nekādu.

Par garlaicību runājot. Garlaicīgi jau nav, bet joprojām reizēm pietrūkst ģimenes. Bērnībā bija forši, ka mamma vienmēr mājās, no virtuves garšīgi smaržo, kaķis arī mums bija, kurš mēdza mani rītos modināt, un pirms tam suns. Tagad dzīvoju praktiski viena (īrēju ar kādu draudzeni, bet viņa ir prom no 7 rītā līdz vismaz pusnaktij, nedēļas nogales ieskaitot), viss tāds tukšs un kluss reizēm šķiet. Bet no otras puses, protams, ideāli, ka dzīvoju praktiski viena - varu darīt ko un kad vien gribu. Lai vai kā man reizēm pietrūktu ģimenes, dzīvot patstāvīgi tomēr daudz labāk.
28.07.2014 20:59 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Tagad dzīvoju praktiski viena (īrēju ar kādu draudzeni, bet viņa ir prom no 7 rītā līdz vismaz pusnaktij, nedēļas nogales ieskaitot), viss tāds tukšs un kluss reizēm šķiet.

Pazīstamas sajūtas. Ir patīkami padzīvot vienam kādu laiku, taču pēc tam negribot pārņem vientulība. Kārotās patstāvības vietā iegūstam tukšuma sajūtu.
28.07.2014 21:11 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Man bija 18, sāku dzīvot kopā ar tā brīža draugu, ilga tā kopdzīve nebija, tad kādu laiku, kamēr studēju, īrēju kopā 3 istabu dzīvokli kopā ar vēl diviem cilvēkiem, pēc tam dzīvoju viena vairākās vietās, kad apprecējos, tad ar vīru, pēc šķiršanās viena, tagad atkal ar vīrieti.

Kā toreiz aizgāju no mājām, tā atpakaļ dzīvot vairs neesmu gājusi, lai gan ar vecākiem esam vienā pilsētā.

Tagad sanāk, ka pieauguša cilvēka dzīvē esmu astoņus gadus, gājis ir visādi, ir bijis tā, ka naudas nav nemaz un līdz nākamajai naudai jādzīvo divas nedēļas, bet vecākiem neprasīju, jo kauns, ir bijis periods, kad neēdu neko citu kā čipsus un bulciņas, kamēr iedzīvojos kuņģa problēmās, ir bijuši arī ļoti labi laiki, kad ne par ko nav jāuztraucas.

Garlaicīgi nav bijis nekad, jo praktiski visu šo laiku esmu bijusi attiecībās ar kādu, esmu strādājusi, daudz tiekos ar saviem draugiem, māsu, brāli, eju ciemos pie vecākiem. Un, kad dzīvoju viena, man nemaz nevajadzēja kādu visu laiku klāt, man vienai pašai arī itin labi patīk.

No mammas mājām visvairāk pietrūcis, protams, mammas un tēta, arī kaķa. Pietrūcis, joprojām pietrūkst tas, ka vienmēr ir gatava silta maltīte, pietrūcis, ka visas manas problēmas var atrisināt tētis. Dažreiz vēljoprojām pietrūkst tas laiks, kad visi, arī mana māsa un brālis, dzīvojām kopā. Nu pie mammas vēl tagad dažreiz mēdzu aizbraukt paēst un vienu otru praktiskas dabas jautājumu man joprojām ir atrisinājis tētis :D
28.07.2014 21:15 |
 
Reitings 161
Reģ: 23.07.2014
Pazīstamas sajūtas. Ir patīkami padzīvot vienam kādu laiku, taču pēc tam negribot pārņem vientulība. Kārotās patstāvības vietā iegūstam tukšuma sajūtu.

Taisnība. Bet atceroties kā vecāki un vēlāk draugi, ar kuriem īrēju, mēdza mani nokaitināt ar savām izdarībām, tad šādi reizēm cīnīties ar vientulību tomēr ir labāk.
28.07.2014 21:15 |
 
Reitings 1149
Reģ: 15.01.2014
Mana dzīvošana prom no mammas ir visai nesena padarīšana.
Garlaicīgi nav, jo dzīvoju kopā ar topošo vīru :)
28.07.2014 21:24 |
 
10 gadi
Reitings 1908
Reģ: 23.04.2011
Man vēl tas ir priekšā, jo nu jau gadu atkal diendienā dzīvojam kopā. Vismaz gadu vēl tā arī būs. Nu... man paliks kaķis. :D Dažreiz gribas, lai neviens netraucē, no otras puses - pierasts, ka mamma aiz sienas un jebkurā brīdī var aiziet paklačoties. :)
28.07.2014 21:24 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
No sākuma māte mani izdzina no mājas savu delīriju dēļ. Pārcēlos pie tēva (šķīries no mātes, kad biju vēl maza un ne pārāk par mani interesējās). Lai gan teorētiski nedzīvoju viena, praktiski par visu, izņemot jumtu virs galvas nācās rūpēties pašai. Drūms periods manā dzīvē, negribu ieslīgt detaļās... Tad studiju laikā aizbraucu studēt uz Vāciju, Erasmus prigrammā. Dzīvoju kojās, iztiku no stipendijas naudas. Bija jautri un daudz piedzīvojumu. Pēc studijām apprecējos un noīrējām atsevišķu dzīvokli. Starp šiem periodiem, dzīvoju ar mammu. Garlaicīgi noteikti nebija nekad! Par sevi parūpēties arī vienmēr esmu spējusi. Patika dzīvot patstāvīgi.
28.07.2014 22:12 |
 
Reitings 1598
Reģ: 12.10.2010
pēc vidusskolas ar draugu pa kluso no vecākiem īrējām dzīvokli citā pilsētā, kurā draugs mācījās, tad gan bija laiki, kad skaitījām santīmus ceļam, jo pa brīvdienām braucām pie vecākiem. pēc tam jau abi sākām strādāt un īrēt dzīvokli.

skumji nav, jo pa lielam vecāku mājas ir 40 minūšu attālumā. braucam pie vecākiem katru nedēļu.

nevaru vairs iedomāties dzīvi pie vecākiem, jo pietrūkst savas telpas un brīvība.
28.07.2014 22:34 |
 
Reitings 65
Reģ: 13.09.2013
Izvācos pēc videnes, dzīvoju kojās, ar naudu palīdzēja vecāki. Tagad nepilnu gadu dzīvoju dzīvoklī, pelnu pati, naudu, protams, ka vienmēr gribās vairāk. Vientulīgi gan sākumā bija, attiecības vēl nebija tik nopietnas, lai domātu par kopdzīvi, tāpēc kompānijai paņēmu sunīti :)
28.07.2014 22:41 |
 
Reitings 847
Reģ: 09.02.2014
18 gados, uzsākot studijas. Garlaicīgi nebija, nauda vienmēr var būt vairāk, attiecības pat kļuva vēl ciešākas, bet emocionāli bija ļoti grūti. Ar laiku paliek vieglāk, bet tas attālums bija tik liels, ka likās, gabals izrauts, nevis sāku patstāvīgu dzīvi, bet izkritu no ligzdas.
28.07.2014 22:52 |
 
Reitings 2832
Reģ: 17.10.2010
Atsevišķi sāku dzīvot jau no 16 gadiem - pēc 9. klases, jo vidusskolā gribēju mācīties Rīgā, pirms tam dzīvoju mazpilsētā. 1 gadu dzīvoju kojās (10.klasē), bet 17 gados sāku dzīvot kopā ar draugu- īrējām dzīvokli, tad vēl mamma palīdzēja ar naudu, jo vidusskolā strādāju tikai pa vasarām. Pēc tam, kad mācījos augstskolā, kādu laiku īrēju dzīvokli kopā ar draudzeni, pēc tam jau kopā ar tagadējo draugu. Bet pa tiem gadiem kopumā dzīvesvietu nomainīju 5 reizes :D
28.07.2014 23:03 |
 
Reitings 2209
Reģ: 29.01.2014
Panda kā ir, pārcēlies dzīvot patstāvīgi. Kā dzīvojās ar tiem 600-700 eiro?
http://cosmo.lv/forums/topic/166437-kadai-alga-jabut-lai-spetu-iret-dzivokli/
28.07.2014 23:11 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits