Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Sedatīvie līdzekļi...

 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
..., trankvilizatori.
Jautājums mediķēm un tikai!
Vai TIEŠĀM, lietojot kādu no šiem spēcīgajiem līdzekļiem nevar rasties kāda mijiedarbība ar anestezējošo vielu? Respektīvi, ja "ieēd", piemēram, diazepamu pirms operācijas vai kādas citas nepatīkamas manipulācijas, kurā tiks izmantota tikai lokālā anestēzija (ne narkoze), nevar kaut kā ietekmēt anestēzijas efektu?

Un otrs jautājums ne tikai mediķēm. Vai tad pirms zobu operācijām ārstam nevajadzētu veikt asinsanalīzes? Piemēram, pārbaudīt asins sarecēšanas "faktorus". Kas zin, varbūt man ir nesarecēšana un vispār operācijas nedrīkst veikt.
21.07.2014 09:44 |
 
Reitings 217
Reģ: 31.08.2011
Pirms mēneša SI rāvu gudrības zobu. Ar savām paniskajām bailēm aizgāju, māsiņās paturēja roku, kamēr laiž iekšā šprices smaganā (par cik lietoju tajā laikā AD informēju par to ārstu, jo AD samazina asinsrecēšanu), ārsts minēja, ka viņi laidīs vēl kaut kādas zāles tieši asins recēšanai. Ar visu to asiņoju lēni, bet kādas 2.5 stundas pēc manipulācijas (nezinu cik ilgi ir parasti). Samaksāju 37 eiro (kaut iepriekš man tika minēta summa no 50-120eur).
Ja ir ļoti bail, tad iesaku tomēr iet uz SI, jo tur ir sedācija un pašai Tev būs mierīgāk. Cenu atšķirība tak neliela, toties sedācija. Varu ieteikt ārstu - Žans Griškjans (tīri simpātisks un ļoti nomierina ar savu pozitīvo balss tembru)
22.07.2014 13:51 |
 
Reitings 782
Reģ: 03.06.2014
Tu esi tik ļoooti ieciklējusies uz līdzekļiem, bailēm, ka to, ka es Tev saku, ka tas nav nekas traks, Tu neredzi. Protams, cukurvates ēšana tā nav, bet ka es saku, asinis, kas man bija mutē un tecēja miegā ārā, ir nefeināk nekā operācija. Ok, ja man pašai būtu nenormaaaali bail, tad būtu savādāk, bet zinot, kā bija un kas mani vēl sagaida . . tagad pat gribas teikt - pupu mizas. Cilvēkam ir tendence sevi vēl vairāk uzkurināt, /arī man/ bet tas nav vajadzīgs.
22.07.2014 13:35 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Man operācija tā jau būtu neizbēgams stress un panika, tā kā jo mazāk analīžu jo labāk, es zinu ka man nav nekādas kaites :D
22.07.2014 11:18 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
vaijj, piedošanu! Telefons gļuko :(
22.07.2014 11:13 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
amazing.. Es nezinuuu.. Es gandrīz gadu ņēmos, lai saņemtos un pierakstītos. Vairāk kā pus gadu cītīgi lasīju, meklēju info par ķirurgiem un BEiDZOT atradu "savu īsto", viss, ņēmu un rakstījos. Līdz tam pat neaizdomājos, cik ļoti lielā pakaļā būs, kad operēs. To, ka oper.laikā nejutīšu sāpes, esmu pārliecināta uz visiem 100.
Negribu vairs mainīt ārstu, jo tā jau esmu izplānojusi visu augustu pa dienām, paņēmu speciāli atvaļinājumu pēc tam.
Diezgan svarīgs ir arī naudas jautājums - stomatoloģiskajā tomēr ir augstas cenas.. Ja man būtu 1 zobs jārauj, būtu pofig, maksātu cik vien vajag, bet man ir jārauj/jāgriež visi 4 (katrā reizē pa diviem var). Rupji rēķinot, SI par vienu zobu varētu būt 70-150 eur (atkarībā no sarežģītības), a šajā zobārstniecībā par abiem (augšā lejā) piedāvāja par 75-90 eur. Bet nu pats, pats svarīgākais, ka atsauksmes par ārstu labas. :)
labi, ja ne stiprie līdzekļi, tad ko citu jūs varat ieteikt? Balderjāņu pilienus? Man tie 20 pilieni tikai minimāli sirdsdarbību nomierina, tas arī viss.. Vajag kaut ko mazliet spēcīgāku.
22.07.2014 11:11 |
 
Reitings 2215
Reģ: 26.01.2011
Hmm... varbūt vēl var tikt uz konsultāciju un to visu uzjautāt? Jo man liekas, ka doks tomēr zinās, vai vari kaut ko spēcīgāku par nomierinošiem pilieniem, bet kaut ko tādu, kas nav tik agresīvs ka Diazepāms.
22.07.2014 11:04 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
amazing.. Es nezinuuu.. Es gandrīz gadu ņēmos, lai saņemtos un pierakstītos. Vairāk kā pus gadu cītīgi lasīju, meklēju info par ķirurgiem un BEiDZOT atradu "savu īsto", viss, ņēmu un rakstījos. Līdz tam pat neaizdomājos, cik ļoti lielā pakaļā būs, kad operēs. To, ka oper.laikā nejutīšu sāpes, esmu pārliecināta uz visiem 100.
Negribu vairs mainīt ārstu, jo tā jau esmu izplānojusi visu augustu pa dienām, paņēmu speciāli atvaļinājumu pēc tam.
Diezgan svarīgs ir arī naudas jautājums - stomatoloģiskajā tomēr ir augstas cenas.. Ja man būtu 1 zobs jārauj, būtu pofig, maksātu cik vien vajag, bet man ir jārauj/jāgriež visi 4 (katrā reizē pa diviem var). Rupji rēķinot, SI par vienu zobu varētu būt 70-150 eur (atkarībā no sarežģītības), a šajā zobārstniecībā par abiem (augšā lejā) piedāvāja par 75-90 eur. Bet nu pats, pats svarīgākais, ka atsauksmes par ārstu labas. :)
labi, ja ne stiprie līdzekļi, tad ko citu jūs varat ieteikt? Balderjāņu pilienus? Man tie 20 pilieni tikai minimāli sirdsdarbību nomierina, tas arī viss.. Vajag kaut ko mazliet spēcīgāku.
22.07.2014 10:59 |
 
Reitings 919
Reģ: 11.07.2013
Man šķiet, ka te dažām nav īsti skaidrs, par ko ir runa. Cukurvāvere, iesaku Tev lokālo anastēziju + sedāciju.
22.07.2014 10:46 |
 
Reitings 2215
Reģ: 26.01.2011
Bet kur problēma ņemt vispārējo narkozi???
Bērniem taču taisa vispārējā narkozē.
22.07.2014 10:44 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Annie, amazing, man izpratnē narkoze ir narkoze (tev iešpricē, tu aizmiedz, neko nedzirdi un nejūti), anestēzija ir anestēzija. (atsāpināšana, bet tu esi pie sava prāta).
22.07.2014 10:41 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Ja ir tik paniskas bailes, tad tiešām ej tur, kur ir iespēja saņemt kādu citu narkozes veidu ne tikai parasto šprici smaganās.
22.07.2014 10:41 |
 
Reitings 2215
Reģ: 26.01.2011
Papildus info par lokālo anestēziju (tieši to, ko tu piemini tēmas pieteikumā) saistībā ar zobārstniecību (arī to tu piemini tēmā):

Artikaīna blaknes
Lokālo anestētiķu toksicitāte ietekmē CNS (centrālo nervu sistēmu). Tas notiek tādēļ, ka anestētiķis no perifērās asinsrites sitēmas nokļūst smadzenēs. Lielākās devās tiek ietekmēta arī kardiovaskulārā sitēma. Toksisko pazīmju smaguma pakāpe atkarīga no anestētiķu daudzuma asins plazmā. Dauzumā zem 5 mg/L (piebildīsim, ka vienas karpulas tilpums ir 1.7 ml), artikaīns neizraisa toksiskas pazīmes, izņemot gadījumus ar vieglu sedāciju.
Ja seruma līmenis no (5ml/L-10ml/L), sākas pazīmes un simptomi CNS toksicitātei. Viegls galvas reibonis un slikta dūša, dezorientācija, pirkstu, sejas muskuļu raustīšanās, neskaidra runa, miegainība kā arī samaņas zudums.
Ja seruma koncentrācija ir no (10-15ml/L), tad iespējama CNS intoksikācija un dezorientācija kā arī apgrūtināta elpošana, drudzis, krampji, kardiovaskulāra nestabilitāte.
Ja seruma koncentrācija saniedz (15-20ml/L), tad var izpausties nopietnas intoksikācijas simptomi. Izpaužas kā krampji, elpošanas apstāšanās un pat koma. Konvulsija var iestāties no smadzeņu garozas, inhibējošo ceļu blokādes. Lokālo anestēzijas aģentu nozīmēšana kopā ar diazepāmu un barbiturātiem var nomākt elpošanu. Artikaīns var izraisīt sistēmas intoksikāciju tikai gadījumā, ja anestētiķis tiek ievadīts asinsvadā. Tas var notikt, dēļ apasiņotās gļotādas mutes dobumā.


Karoč, pedāļus vari atstiept pat no lokālās anestēzijas komplektā ar Diazepāmu.
Nu kas nav skaidrs vēl?
22.07.2014 10:40 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
labi, par diazepamu skaidrs. Bet ir viens preperāts (nosaukumu tagad nepateikšu), kurš ir indicēts pirms un pēc operācijām! Tas ir tas pats, ko lielā devā laiž vēnā un tā ir tā sedācija, par ko cilvēks maksā 50 eur. Ne jau naudas man žēl, man sevis ir žēl, jo mana sirds to neizturēs, kamēr atradīšos to stundu krēslā/uz galda. Es pat teiktu, ka man ir psihes traucējumi tādās situācijās, man "aizverās" un es varu bļaut un raudāt reizē. Es to visu negribu, gan lai atvieglotu darbu ārstam, gan arī lai neradītu sev vēl lielāku traumu un bailes no z-ārstiem...
To, ka gribu sedāciju, es sapratu pēc tās konsultācijas - tikai tajā mirklī es sapratu, kas mani gaida pēc mēneša. Jau tad raudāju tā, ka visi uz mani skatījās kā uz ķerto.. :( besī
22.07.2014 10:39 |
 
Reitings 2215
Reģ: 26.01.2011
amazing, bet man neveiks narkozi!

Pie narkozes līdzekļiem skaitīsies pat uzpūšams lidokaīns, ko lieto durot, piemēram, mēles pīrsingu.
22.07.2014 10:37 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Špricēs tak vismaz kaut ko? Nu, ne jau bez atsāpināšanas griezīs ārā zobus..
22.07.2014 10:30 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
amazing, bet man neveiks narkozi!
22.07.2014 10:28 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Nu, protams, ka ārstam ir darīšana. Jo pirms operācijas man jautāja, vai gribēšu to narkozi vēnā. Ja tā, tad obligāti pēc operācijas kādam jāsagaida, lai palīdzētu nokļūt mājās.
22.07.2014 10:26 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
nē, nu labi, tā jau tiešām nav ārsta darīšana, ar ko tas pamuļķis (sorry!) reibumā atbraucis

Tieši ārstam arī ir darīšana, vai viņš sēž pie stūres! Tāpēc arī miga ciet, jo narkoze bija spēcīgāka. Ar to gribēju teikt, ka ārstam tādas lietas ir jāzina, tas šķiet tikai loģiski un galu galā, tas taču ir tevis pašas labā, nevis ārsta.
22.07.2014 10:24 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Cukurvāvere, man neko neveica.
Pagājušā gadā izoperēju visus 4 gudrības zobus SI tikai ar parasto atsāpināšanu, kā labojot zobus. Sāpes nejūt līdz narkoze iziet, līdz ar to neredzu vajadzību pēc kaut kā cita. Man gan piedāvāja arī špricēt kaut ko vēnā, bet es atteicos, jo sāpju ziņā tas neko neizmaina.

Lūdzu uz savu galvu nedzer nekādas zāles, jo tiešām nevar prognozēt sekas!

Ja baidies iet viena, palūdz lai kāds pavada līdz zobārsta kabinetam un pagaida Tevi. Un raudāt var, dakteri saprot. Pirms pirmās operācijas gan nē, bet pirms otrās, gaidot operāciju, na nobira asaras, to visi saprot un pažēlo.
22.07.2014 10:07 |
 
Reitings 2215
Reģ: 26.01.2011
Varbūt vajag instrukciju izlasīt pirms jautāt un uz savu galvu kaut ko darī.
Citēju:
Diazepāma lietošana kopā ar citām CNS darbību nomācošām zālēm (trankvilizatoriem, miega līdzekļiem, antidepresantiem, antipsihotiskajiem, pretkrampju, narkozes līdzekļiem,
narkotiskajiem pretsāpju līdzekļiem, sedatīvajiem antihistamīna līdzekļiem) vai alkoholu var
potencēt šo CNS nomācošo ietekmi

Te skaidri un gaiši uzrakstīts, ka Diazepāms var nomākt narkozes darbību!
22.07.2014 10:04 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits