Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ideja kā cīnīties ar slikti audzinātiem autošoferiem

 
Reitings 482
Reģ: 22.09.2013
Braucot ikdienā ar velo...ienāca doma prātā, kā izaudzināt autošoferus... Jo tik daudz pārkāpumu redzu uz ielas..ideja-nofotogrāfēt šīs automašīnas pārkāpuma vietā un apstākļos un sūtīt policijai, lai liek sodus...kā jums sāda ideja?
18.07.2014 13:43 |
 
Reitings 2336
Reģ: 29.01.2009
Kas tad cits, ja ne dzindzināšana un priekšrokas prasīšana tiek traktēts kā traucēšana? Un vai tad uz riteņbraucēju neattiecas tie paši skaņas signāla lietošanas noteikumi pilsētā, kas uz automobiļiem?
19.07.2014 11:30 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Pārsvarā esmu sastapusies ar "labajiem" riteņbraucējiem, bet ir arī "sliktie" riteņbraucēji, kas brauc man virsū gājēju joslā un vēl ir dusmīgi, tādiem tiek vnk paiets priekšā un pasmaidīts, kad šamējais gandrīz nogāžas. :D
19.07.2014 10:27 |
 
Reitings 478
Reģ: 24.01.2014
Man riebjas, riebjas, riebjas riteņbraucēji!!!
Tagad visur skandina cik tas ir stilīgi, tāpēc bariem cilvēku salekuši un velo un nu tik ir tādi karaļi...

Dusma, man bieži sanāk iet pa diezgan garu ceļu, kur viena puse ir iezīmēts velo celiņš, ik pa gabalam uz asfalta uzzīmēts velo un novilkta robežsvītra. Un ko jūs domājiet, eju pa gājēju daļu un puse velosipēdistu tešās pa manu pusi un dzindzina, dusmīgi skatās virsū!!! Viņi ir tādi idioti, ka pat noteikumus nezin un savu iezīmēto joslu neredz?

Un uz parastām gājēju ietvēm man nav jāiet malā, man nav visu laiku jāskatās atpakaļ, vai tik kāds tautas varonis nebrauc. Viņi drīkst tur pārvietoties tikai netraucējot gājējam. Kā tiks garām - apbrauks, pagaidīs, brauks uz mašīnu ceļa - man vienalga. Es jūtu, ka drīz sākšu lamāties, lai izlasa noteikumus, kur un ko viņi drīkst. Tiešām, ja uz ietves kāds dzindzina, gribas viņu pagrūst zem mašīnām vai vismaz kokā.

Ienīstu riteņbraucējus, kuri neievēro noteikumus un lielā atrumā nesās pa ietvēm!!!
19.07.2014 10:24 |
 
Reitings 478
Reģ: 12.06.2012
Lindacka mazliet sacepusies :D Tas noteikums ir vienkārši smieklīgs. Kad Tu ar savu lielo pakaļu ej pa ielas vidu, tas ir vienkārši nepieklājīgi! Ja tādi kā Tu mācētu normāli pa vienu ielas malu iet, nekad šādu problēmu nebūtu.

Varbūt vienkārši padomāsim ar galvu, nevis bārstīsim nokopētus likumus? :)
19.07.2014 08:54 |
 
Reitings 820
Reģ: 28.04.2012
Nav tiesību, bet kā ar cieņu? Grūti paiet 2 soļus pa labi, lai cilvēks nenokavētu darbu? Smieklīgi.


Grūti tā vietā, lai brauktu cilvēkam no aizmugures virsū uz papēžiem, vienkārši apbraukt? Grūti paklusēt, nevis apsaukāt omi 5stāvīgiem vārdiem, jo viņa nav laicīgi paskrējusi malā?
Turklāt, tad jau var jaut?āt - grūti paciest tos gājējus uz veloceliņa un apbraukt? Varbūt viņi arī steidzas uz darbu
Kaut kā interesanti - no citiem cieņu gribas, bet pašiem cieņu izrādīt grūti.
Kāpēc velosipēdisti iedomājušies, ka visiem viņi ir jāciena, bet paši gan neapgrūtina sevi ar cieņu pret citiem.
18.07.2014 19:44 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
vajadzeetu izrakstiit soda naudas par peeksnjaam izleekshanaam uz braucamaas daljas, turklaat ja vecaaks velk liidzi mazu beernu pie sarkanaas gaismas, tad sodam vajadzeetu buut 3x lielaakam.


Ojā! Tik daudz skrien pāri sarkanajai gaismai ar bērniem pat uz ielām, kur satiksme ir visai "dzīva", tas ir vnk šausmas.. :(

Vispār, man kā autobraucējai traucē tikai tie velosipēdisti, kuri izdomājuši, ka drīkst braukt viens otram blakus pa ceļu. Apdzīt - tās ir šausmas un vietām pat ļoti riskanti, bet ja piebremzē, tad cits steidzīgāks autovadītājs aiz manis jau sāk izmisīgi spiest savas mašīnas skaņas signālu. Ir bijis,ka uztaurēju šiem "kārtējo pārīšu" velosipēdistiem pati - bet kāds no tiem noteikti nobīsies un sāks taisīt S veida manevrus.... Bet pēc tam vēl Tev uzkliedz. Nu joptvai. Vai nu pa brauktuvi brauc pariezi - viens aiz otra, vai nebrauc vispār.
18.07.2014 19:41 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Kad agrāk ikdienā braucu uz darbu ar velo mani kaitināja tikai gājēji un citi velobraucēji. Konkrēti tie velobraucēji, kas uzskata, ka nesties pa pilsētas centru milzīgā ātrumā ir normāli. Pilsētas centrā taču arī auto atļautais ātrums visbiežāk nav gluži tāds kā ārpus apdzīvotām vietām, tāpēc žēl, ka tie steidzīgie ar saviem sporta velo to nesaprot. Te nu arī sākas otrā daļa, kas mani kaitina. Tātad, uzskatu, ka tiem velobraucējiem, kas grib braukt lielā ātrumā un ir attiecīgi arī labi braucēji, viņiem noteikti vajadzētu braukt turpat starp mašīnām, bet visiem pārējiem pa veloceļiņu vai ietvi, taču par to ietvi, protams, pašam jāsaprot un jāizdara secinājumus kad to ir prātīgi darīt un cik ļoti drīkst "traucēt" gājējam. Tāpēc uzskatu to par cūcību, prasīt no manis, lai es ar savu pilsētas velo brauktu pa brauktuvi. Kādā sakarā? Ne man piemērots ātrums, ne velo, kāpēc lai es pakļautu sevi briesmām? Man kā gājējai velobraucēji nekur netraucē, ja tie par savu klātbūtni pabrīdina. Vienīgā reālā problēma Rīgā, manuprāt, ir veloceļiņu trūkums, tas arī viss. Gājējus, kuri slāj pa veloceļiņiem, protams, nekomentēšu.
Kā velobraucēju, autovadītāji man gandrīz nekad netraucē, izņemot retus, retus gadījumus, bet kopumā ir ok.
18.07.2014 19:31 |
 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
Palielināt sodus. Tikai un vienīgi. Laba ideja, jo sabiedrībai nav jābūt vienaldzīgai. Man patīk tas krievu raidījums, kur pārmāca pārgalvīgos un rupjos auto braucējus.
18.07.2014 19:10 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Vieniigais veids kaa var ciiniities, ir saakt likt patieshaam lielus sodus, njemt nost tiesiibas utt. Taapat arii velosipeedistiem, gaajeejiem utt. vajadzeetu izrakstiit soda naudas par peeksnjaam izleekshanaam uz braucamaas daljas, turklaat ja vecaaks velk liidzi mazu beernu pie sarkanaas gaismas, tad sodam vajadzeetu buut 3x lielaakam.
18.07.2014 19:06 |
 
Reitings 4499
Reģ: 19.04.2012
Kāda jēga sūtīt bildes? Mašīnas nr var izlabot fotošopā.
18.07.2014 19:01 |
 
10 gadi
Reitings 2326
Reģ: 14.07.2011
Riteņbraucēji arī mēdz būt bezkaunīgi! Brauc gandrīz pa ceļa vidu, vispār neskatās, kas notiek ceļa aizmugurē, traucē vai netraucē, bet tik vālē.

+++
18.07.2014 17:24 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
Pilnībā piekrītu šim -
Ciest nevaru visus - gājējus, autobraucējus un velobraucējus - pilns ar idiotiem.

Ikdienā pati lielākoties esmu gājējs un pēdējā laikā esmu novērojusi, ka tieši autovadītāji ir tie, kuri pieklājību ir samācījušies vislabāk - i smuki pie pārejām stājas, i pat dod ceļu tur, kur noteikumi to neprasa, i mašīnu kur pagadās nepamet u.tml.
Par riteņbraucējiem - vairums ir samācījušies pieklājīgi pa ceļiem pārvietoties (gan nevajadzīgi netramda gājējus, nebiedē autobraucējus ar pēkšņu parādīšanos utt.), bet nu tā daļa, kas bija idioti, diemžēl joprojām tāda ir.
Bet nu paši gājēji pēdējā laikā vislielāko dusmu uzsit - i jaunās māmiņas, kuras ir pārliecinātas, ka kāpt uz brauktuves vai zālē ir pārējo pienākums, i nepieskatīti mazi bērni, i suņu pakalpiņi (pakalpiņi, jo suns viņiem neļauj iet kopā vienā ietves malā), i tie, kuri ir pārliecināti, ka jebkura mašīna var nobremzēt iekš 1 m.

Labi - ir cilvēki, kas nezin ko nozīmē "cieņa", bet taču kaut kādam izdzīvošanas instinktam būtu jābūt?

Tāpēc man patīk pārvietoties pa Norvēģiju vai Somiju - neviens kašķi lieki uz ceļa nemeklē; visus, ko vajag palaiž; vismaz man vienmēr pieklājīgi aizrādīja, ja nejauši uz riteņbraucēju ceļa uztrāpījos vai ar mašīnu netur iebraucu. Diemžēl šaubos vai tādu līmeni Latvijā tik drīz varētu sasniegt, pārāk neapmierināti ar dzīvi vairums ir!
18.07.2014 17:19 |
 
Reitings 1603
Reģ: 22.06.2012
Kā vajadzētu darīt? Braukt pāri sarkanajam?

Jā, ja esi sekojis ceļa zīmēm un pārliecinājies, ka neapdraudi apkārtējos. Igauņiem jau tagad var veikt labo pagriezienu, kad luksaforā deg sarkanais, pa priekšu palaižot tos, kam priekšroka pēc CSN.

Nav runa par dzīvas satiksmes vietām vai bīstamām - plašām vietām, bet par vietām, kur satiksme nav tik dzīva un intensīva.
18.07.2014 17:04 |
 
Reitings 2336
Reģ: 29.01.2009
Kā vajadzētu darīt? Braukt pāri sarkanajam?
18.07.2014 16:57 |
 
Reitings 1603
Reģ: 22.06.2012
Manu prātu neliek mierā jautājums, kāpēc gājēji iedomājas, ka drīkst skriet pāri sarkanajai gaismai, it kā pārliecinoties, ka paspēs. Kas notiktu, ja visi " riteņi", smagie, autobusi darītu tāpat? Kaut nakts vidū, mašīnas apstājas pie sarkanā.


Manuprāt, tā arī vajadzētu darīt, kamēr satiksme nav pietiekoši dzīva un noslogota. Tas liek vadītājam vairāk domāt līdzi, sekot reālajai satiksmei un mazāk darīt paralēlas darbības kā runāšanu pa telefonu, krāsošanos, ēšanu etc. Pārējiem arī vairāk jāpievērš uzmanība tieši reālajai satiksmei nevis kā aitām jāseko "zaļajam" nepaskatoties ne uz vienu pusi. Spilkts piemērs pāris mēnešu atpakaļ nobrauktie māmiņa ar meitu .. abi gāja pāri zaļajam ..
18.07.2014 16:51 |
 
Reitings 2336
Reģ: 29.01.2009
Manu prātu neliek mierā jautājums, kāpēc gājēji iedomājas, ka drīkst skriet pāri sarkanajai gaismai, it kā pārliecinoties, ka paspēs. Kas notiktu, ja visi " riteņi", smagie, autobusi darītu tāpat? :D Kaut nakts vidū, mašīnas apstājas pie sarkanā.
18.07.2014 16:33 |
 
Reitings 1603
Reģ: 22.06.2012
Fašisti! Visi fašisti! Un komunisti! Un fašitkomunisti un komunistfašisti!
I velobraucēji, i gājēji, i autovadītāji, i velogājēji, i autobraucēji, i baucējgājēji, i veloautobraucējgājēji! Karoče - visi vienā maisā un uz Sibīriju! Na*ren!

"Cieni citus, citi cienīs tevi" attiecas uz VISIEM.


+++ Jāsāk ar savu uzvedību uz ceļa, lai arī kāds satiksmes dalībnieks Tu būtu! Ja katrs pie tā piedomās, tad arī kaut kas uzlabosies .. šīs ķeršanas, fotogrāfēšanas, razborkas un zākāšanas tāpat neko nemainīs .. ja cilvēks ir pi*p*s, tad iedod viņam jebkādu transporta līdzekli un viņš iemanīsies sataisīt sūdus ne tikai ar to, bet arī bez tā ..

Lai arī pats esmu pedāļu minējs, piekrītu, ka ļoti bieži tieši velobraucējs ir vainīgs, jo nezin noteikumus vai nesaprot, ka auto ir bremzēšanas ceļš, nesaprot, ka priekšroka nav vienlīdzīga ar drošību, bieži ātrums ir lielāks nekā pārredzamība to pieļauj. Un jā, es braucu pār sarkanajiem, pie noteikuma, ka es nevienu netraucēju .. ja kādam jelly, tad es apzinos, ka riskēju ar savu dzīvību, man ir tādas tiesības un ar to esmu mierā :)
18.07.2014 16:29 |
 
Reitings 541
Reģ: 17.01.2013
Oi, no visām šīm trijām satiksmes dalībnieku kategorijām neviena nav bez vainas... Bet līdz savstarpējai cieņai un mierīgai līdzāspastāvēšanai kā līdz Mēnesim. Katram no mums būtu noderīgi ikdienā biežāk piedomāt, ka uz ceļa neatrodamies vieni.
18.07.2014 16:18 |
 
10 gadi
Reitings 3055
Reģ: 09.10.2009
Esmu gan autovadītāja, gan velo braucēja. Ciest nevaru visus - gājējus, autobraucējus un velobraucējus - pilns ar idiotiem. Noteikumi nepastāv :D Kur grib - iet, brauc.
Mūžīgais strīds. Bezjēdzīga diskusija...
18.07.2014 16:11 |
 
Reitings 268
Reģ: 03.06.2012
Nav tiesību, bet kā ar cieņu? Grūti paiet 2 soļus pa labi, lai cilvēks nenokavētu darbu? Smieklīgi.
18.07.2014 16:10 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits