Ideja kā cīnīties ar slikti audzinātiem autošoferiem

 
Reitings 482
Reģ: 22.09.2013
Braucot ikdienā ar velo...ienāca doma prātā, kā izaudzināt autošoferus... Jo tik daudz pārkāpumu redzu uz ielas..ideja-nofotogrāfēt šīs automašīnas pārkāpuma vietā un apstākļos un sūtīt policijai, lai liek sodus...kā jums sāda ideja?
18.07.2014 13:43 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Tas ir Tavs traktējums, ka tā ir traucēšana. Tad paskaidro, lūdzu, kam ir domāts zvaniņš? Otrkārt, es neuzskatu lūgumu pavirzīties vai paiet maliņā, par traucēšanu. Kur lai liekas velosipēdists, ja pa ietvi vienlaicīgi blakus iet 3 tantiņas, kas šo velosipēdistu neredz? Jāvelkas aizmugurē vai jābrauc virsū? Vai varbūt jāmetas uz ielas, zem mašīnām? Tas pats arī ar gājējiem, kuri nevar tikt garām šādām citu gājēju rindām. Tāpat taču palūdz palaist garām.
18.07.2014 14:51 |
 
Reitings 482
Reģ: 22.09.2013
Un gājēji ar nav labi nemaz - es vienreiz dzindzināju ar to zvaniņu (braucu lēni un pieklājīgi-esmu sieviete ar riteni ar vienu ātrumu un groziņu - nu tā eleganti :D) a tur viena meitene dusmīgi noskatās un nu nedod ceļu pat speciāli :D Domāju, ka nokāpšu no tā riteņa un :D
Šogad gāju pa Soholmu a tur vecs onka uz riteņa - kaut ko pļauj savā valodā un rāda ka neesmu normāla un lai skrienu prom no ceļa... a izrādās, ka ietves sākumā (nevis vidū no kura es sāku iet) ir zīme, ka ceļa labā puse ir riteņiem - a veloceliņa kā mums tur nebija :D Tas tāds smieklīgs gadījums :D
18.07.2014 14:54 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Gājēji un riteņbraucēji ir visneizsargātākie uz cēļa. Brīžiem liekas, ka liela daļa gājēju vienkārši ir idioti, bet riteņbraucējiem klāt vēl nāk ātrums!
Man un manam draugam ir bijušas vairākas avārijas situācijas, kurās vienkārši gribās izkāpt no mašīnas un iedot pa galvu.

Piemēram.
Braucam. Pie gājēju pārejas krūmi ( nekas nav redzams ) pēkšņi no krūmiem iznirst bērnu ratiņi!

Braucu. Brauc manā joslā divi riteņbraucēji vien otram blakus. pretējā josjā fūre apbrauc riteņbrucēju ( likumā ), man jāveic tieši tāds pats manevrs. Aizmugurē man arī brauc mašīna un es tiešām biju priecīga, kad nums ( magajiem )sanāca visiem sabremzēties!

Braucam naktī pa neapgaismotu ceļu. Redzu priekšā kaut kādas mazas gaismiņas. Saku draugam: esi uzmanīgs tur priekšā kaut kas ir! Samazinam ātrumu un skatamies. Bars ar riteņbraucējiem ( pieaugušie, bērni ) 20-30 bez atstarojošiem elementies, tikai dažas gaismiņas.
18.07.2014 14:58 |
 
Reitings 3467
Reģ: 24.09.2012
Dažu labu riteņbraucēju pa maz ir pat sabraukt, jo brauc tā, ka gājējiem sirdstriekas, gan autobraucējam aukstas kājas!
Tāpat tās duras, kuras apdzen un tad strauji nobremzē un kurām ir pofig par citu dzīvībām, ko šāda rīcība var izraisīt. Becky, tu esi tāda maita un pretekle - tie tavi izteicieni par citu dzīvībām ir šokējoši. Var jau d*rst te forumā, bet nu tu ar saviem tekstiem, kuros kur tik kādu nosist, vēl vairāk sabraukt, pārspēj te visas. Un i pēc bildes nepateiksi, ka aiz tādas naivas sejas šitāda k*ce!
18.07.2014 14:59 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Krēsla. Braucam pāri iet metene visa ģērbusies pelēkā. Var teikt pēdējā brīdī pamabījām. Kas vainīgs būtu - mēs!
Tāpēc domāt vajag ko mēs daram uz ceļa un cik mēs redzami esam.
Es nekad, neeju pāri gājēju pārbrauktuvei, ja neredzu ka mašīna mani laiž. Jā kāds var nelaist mani speciāli, bet kāds var vienkārši nepamanīt!
Šis attiecas kan uz gājējiem, gan riteņbraucējiem, jo šādi ekstrēmisti, kuri zin par savu priekškāju ir daudz!
18.07.2014 15:05 |
 
Reitings 2336
Reģ: 29.01.2009
Tad iedomājies apgrieztu situāciju- gājēju uz veloceliņa, kurš lūdz tev paiet malā un varbūt pieleks.
18.07.2014 15:05 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Tāpēc, ka veloceliņš ir paredzēts TIKAI velobraucējiem, ne auto, ne skūteriem, močiem vai gājējiem. Tāpat kā ielas braucamā daļa ir domāta BRAUCĒJIEM - velo, močiem, auto. Ietve, vēlreiz saku, pēc CSN, ir paredzēta gājējiem, velobraucējiem, samokatiem utml. nemotorizētajiem transporta līdzekļiem. Ja Tu, Lindachka, neej pa ietvi ar degunu braukdama pa smārtfounu, tas nenozīmē, ka citi to nedara.
Man reizēm arī kā gājējai kaut kādi brieži uznesas virsū. Šodien pat. Eju caur staciju un tur kaut kāds tīneidžeris - kājas iet uz priekšu, bet deguns kaut kur pa kreisi, es tā jau eju, lai izvairītos, bet tāpat viņš man uztriecās virsū. Vai arī tie, kas ietietietiet un pēkšņu apstājas. Grrr.
18.07.2014 15:21 |
 
Reitings 2336
Reģ: 29.01.2009
Nu uznesās- gadās, bet tas jau nebeidzas ar traumām, kādas būtu, ja velo uzbrauktu virsū. Man arī besī, ka piebāztā ielā jāspraucas cauri masai, bet tāpēc jau nestaigāšu ar skaļruni un nebļaušu, lai palaiž garām, neesmu tak operatīvais! Un velosipēdam vismaz ir izvēle - ja nepatīk ietve, brauc pa ceļu. Un viss!
18.07.2014 15:30 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Tev liekas, ka uz ielas atrasties ir labāk? Velobraucējam tas ir drošības/dzīvības jautājums, nevis ka tik pabakstīt kādu gājēju. Savstarpēja cieņa visos līmeņos, tas ir tas, kas vajadzīgs.
18.07.2014 15:38 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Es aizvakar redzēju, kā riteņbraucējs ne no šā, ne no tā uztriecās virsū vīrietim, kurš vienkārši stāvēja pieturā. Viņš nekustējās un nekur negāja. Riteņbraucējs gan beigās pats visvairāk cieta - pārkrita pāri stūrei un sasitās.
Godīgi sakot, man ļoti nepatīk riteņbraucēji uz ietvēm. Ja viņi brauc samērā ātri (kā lielākā daļa dara), tad sadursme var būt ļoti sāpīga. Nevajag to salīdzināt ar to, kā cits gājējs uzskrien virsū.
18.07.2014 15:40 |
 
Reitings 114
Reģ: 07.04.2011
Esmu gan gājēja, gan riteņbraucēja, gan arī autovadītāja! Cienu apkārtējos - NEKAD neizmantoju zvaniņu uz gājēju ietves (vismaz līdz šim) - ja netieku garām, pagaidu vai apbraucu pa brauktuvi, jo uzskatu, ka gājējiem tomēr priekšroka. Zvaniņu izmantoju tikai uz riteņbraucēju celiņiem, kad 2-3 riteņi blakus brauc tā, ka nevar tikt garām...
18.07.2014 15:50 |
 
Reitings 571
Reģ: 03.03.2012
Ak, nabaga velobraucēji - viņiem uz braucamās daļas bīstami. Bet tad, kad gājējam uz šauras ietves viņa dēļ ir jākāpj uz braucamās daļas, tad viņam nekas nav bīsami? Brauc ar savu riteni pa brauktuvi, nevis stum gājēju pa gājēju ietvi uz priekšu un vēl purpini.
Man pie mājām ir vesels ceļa posms, kur ir ļoti šaura ietve(tur ir vieta vienam cilvēkam, augstākais, blakus vēl bērnam, bet ne vairāk), kurai blakus ir diezgan dzīva satiksme. Tātad, man ir jāriskē ar savu dzīvību un jākāpj uz braucamās daļas, lai palaistu, ja nevēlos tikt apsaukāta un nevēlos, lai man brauc uz kājām, jo velosipēdistiņš jau nebrauks pa brauktuvi - viņam, nabadziņam, tur bīstami.
18.07.2014 15:54 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Manuprāt, skaidrs, ka tēmas autore ir parasta "trolle".

Atbildot uz autores jautājumu, kādēļ gan nepieciešams kaut ko fotografēt? Krievijā jau gadus 10 pie automobiļu vējstikliem un motociklistu ķiverēm tiek piestiprināti videoreģistratori. Vai tad ērtāk nebūtu arī pie velosipēdistu ķiverēm tādus piestiprināt?
Vienīgi kāda jēga no tā visa? Ja arī pieņemam, ka uz iesnieguma un pievienotā videomateriāla pamata tiek uzsākta administratīvā lietvedība, tāpat būs grūti noskaidrot, kas pārkāpuma izdarīšanas brīdī vadīja konkrēto transportlīdzekli. Ja par apstāšanās un stāvēšanas noteikumu, kā arī braukšanas ātruma ierobežojumu, ja tas fiksēts ar fotoradaru, pārkāpšanu sodīt iespējams transportlīdzekļa īpašnieku (turētāju), tad par citiem pārkāpumiem sodīt iespējams tikai faktisko vadītāju. Noskaidrot nebūs viegli.
Cienījamie juristi un juristes, lūdzu, palabojiet mani, ja kļūdos!
18.07.2014 15:58 |
 
Reitings 268
Reģ: 03.06.2012
"Cieni citus, citi cienīs tevi" attiecas uz VISIEM. Velosipēdistam jāciena gājējs, kurš iet pa ietvi, un jācenšas viņu netriekt. Gājējs varētu cienīt velosipēdistu un nevazāties kā karalis pa vidu 2m platai ietvei, bet iet pa maliņu, lai velosipēdists tiek garām. Autovadītāji apbrauc velosipēdistus, kuri brauc pa brauktuvi, bet viņi necietīs tos, kas sastrēgumā viņiem līdīs gar labo malu garām ar iespēju aizķert spoguli, kamēr 8cm augstāk ir pilnībā tukša ietve. Ir jādomā ar galvu. VISIEM
18.07.2014 16:03 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Ietve, vēlreiz saku, pēc CSN, ir paredzēta gājējiem, velobraucējiem, samokatiem utml. nemotorizētajiem transporta līdzekļiem.


Jā, bet tur ir ari minēts, CSN, ka tikai gadījumā, kad tas netraucē gājējam. ;) Respektīvi, gājējs ir primārs uz ietves, tikai tad var ripināt ar velo un nav tev tiesības dzindzināt ne 4 omēm, ne 6, ja viņas tev traucē pārvietoties ar velo pa ietvi.
18.07.2014 16:08 |
 
Reitings 268
Reģ: 03.06.2012
Nav tiesību, bet kā ar cieņu? Grūti paiet 2 soļus pa labi, lai cilvēks nenokavētu darbu? Smieklīgi.
18.07.2014 16:10 |
 
10 gadi
Reitings 3055
Reģ: 09.10.2009
Esmu gan autovadītāja, gan velo braucēja. Ciest nevaru visus - gājējus, autobraucējus un velobraucējus - pilns ar idiotiem. Noteikumi nepastāv :D Kur grib - iet, brauc.
Mūžīgais strīds. Bezjēdzīga diskusija...
18.07.2014 16:11 |
 
Reitings 541
Reģ: 17.01.2013
Oi, no visām šīm trijām satiksmes dalībnieku kategorijām neviena nav bez vainas... Bet līdz savstarpējai cieņai un mierīgai līdzāspastāvēšanai kā līdz Mēnesim. Katram no mums būtu noderīgi ikdienā biežāk piedomāt, ka uz ceļa neatrodamies vieni.
18.07.2014 16:18 |
 
Reitings 1603
Reģ: 22.06.2012
Fašisti! Visi fašisti! Un komunisti! Un fašitkomunisti un komunistfašisti!
I velobraucēji, i gājēji, i autovadītāji, i velogājēji, i autobraucēji, i baucējgājēji, i veloautobraucējgājēji! Karoče - visi vienā maisā un uz Sibīriju! Na*ren!

"Cieni citus, citi cienīs tevi" attiecas uz VISIEM.


+++ Jāsāk ar savu uzvedību uz ceļa, lai arī kāds satiksmes dalībnieks Tu būtu! Ja katrs pie tā piedomās, tad arī kaut kas uzlabosies .. šīs ķeršanas, fotogrāfēšanas, razborkas un zākāšanas tāpat neko nemainīs .. ja cilvēks ir pi*p*s, tad iedod viņam jebkādu transporta līdzekli un viņš iemanīsies sataisīt sūdus ne tikai ar to, bet arī bez tā ..

Lai arī pats esmu pedāļu minējs, piekrītu, ka ļoti bieži tieši velobraucējs ir vainīgs, jo nezin noteikumus vai nesaprot, ka auto ir bremzēšanas ceļš, nesaprot, ka priekšroka nav vienlīdzīga ar drošību, bieži ātrums ir lielāks nekā pārredzamība to pieļauj. Un jā, es braucu pār sarkanajiem, pie noteikuma, ka es nevienu netraucēju .. ja kādam jelly, tad es apzinos, ka riskēju ar savu dzīvību, man ir tādas tiesības un ar to esmu mierā :)
18.07.2014 16:29 |
 
Reitings 2336
Reģ: 29.01.2009
Manu prātu neliek mierā jautājums, kāpēc gājēji iedomājas, ka drīkst skriet pāri sarkanajai gaismai, it kā pārliecinoties, ka paspēs. Kas notiktu, ja visi " riteņi", smagie, autobusi darītu tāpat? :D Kaut nakts vidū, mašīnas apstājas pie sarkanā.
18.07.2014 16:33 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits