Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vai tā būtu labi darīt?

 
Reitings 1897
Reģ: 29.04.2014
Čau! :)
Vakar runājām ar puisi, ka uz rudens pusi varētu sākt meklēt sev dzīvokli! Augusta beigās man būs darbs un apmēram 350 eiro. Puisim alga ir uz pusi lielāka ~ 650 eiro.
Sarunājām, ka pa manu naudu tiks maksāts par dzīvokli un komunālajiem, bet par viņa algu pārtika un viss pārējais nepieciešamais, gan higiēnai, gan pašiem sev!
Domāju, vai man būtu jāpiekrīt, ka šādi dalīsim to naudu! Vai arī labāk, ka par dzīvokli, pārtiku un komunālajiem uz pusēm, un pārējais, kas katram paliek pāri - pašiem sev.
Baidos vai nesāksies strīdi par un ap naudu!
Viedokļus? Pieredzes? :)
16.07.2014 13:07 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Našķus, aliņus var sarunāt,ka pats pērk..nav jau pamatpārtika...Pārtiku ir izdevīgāk pirkt, jo var izvēlēties- vienu reizi taisīt ļoti ekonomiski ,bet citu- kārtīgi...kaut vai -vienu reizi cūku pupas , bet citu- karbonādi , kartupeļus, salātus.. un tādā garā, bet jāskatās,cik aiziet, ja vīrietim katru reizi vajadzēs visu pa pilnu programmu un sūtīs d...ar ekonomiskajiem variantiem, ēd mežonīgi daudz , tad jau varbūt nekas izdevīgs neiznāks...
varbūt vnk izdomā,cik lielu summu gribi ieguldīt kopējā budžetā un ,kaut vai katru mēnesi 100EUR atstāj savām darīšanām, vai arī ,cik iedomājies,ka Tev vajadzētu pietikt minimālajām vajadzībām
17.07.2014 00:37 |
 
Reitings 738
Reģ: 14.10.2011
Kad pirmo reizi uzsāku kopdzīvi ar meiteni, īre mums nebija jāmaksā, taču komunālos maksājumu dalījām precīzi uz pusi. Viņa apmaksāja rēķinus par apsaimniekošanu, siltumenerģiju, gāzi un elektroenerģiju, bet es pārskaitīju viņas kontā precīzi pusi no šiem izdevumiem. Savukārt pārtikas izdevumus dalījām aptuveni uz pusi - vienu vakaru viens dodas uz veikalu; otru - otrs. Visi pārējie izdevumi ir atsevišķi. Katram paliek sava nauda un ir brīvas iespējas ar to rīkoties. Rezultāts - nav nekādu konfliktu, pārmetumu vai naudas skaitīšanas otra makā


Manuprāt, šis ir vislabākais situācijas risinājums!
Es negribētu, lai visa nauda, kuru esmu nopelnījusi, aiziet tikai dzīvoklī. Pat ja draugs teiktu, ka varu ņemt saviem izdevumiem cik vien vēlos, man nebūtu patīkama sajūta higiēnas precēm vai jaunām zeķēm ņemt viņa naudu, lai pēc tam vajadzības gadījumā parādītu čekus kā paskaidrojumu tam, kur aiziet nauda. Kaut vai mazumiņš, taču sava kabatas nauda ir sava. Es nedomāju, ka tad ja diskusijas autore ar savu draugu būtu mainītās lomās, viņas draugam patiktu visu savu algu atdot pa dzīvokli un visus savus tēriņus (automašīna, kāds jauns apģērba gabals, vakars ar draugiem biljarda zālē u.tml.) ņemt no savas draudzenes maka, pat ja iepriekš tāda bijusi noruna.
17.07.2014 00:38 |
 
Reitings 2286
Reģ: 02.01.2014
visa šī finanšu lieta ir atkarīga tikai no Jums pašiem, Jūsu attiecībām. Bet pat, ja puisis ir godīgs un rūpēsies par Tevi kā solīja, vienmēr vajag atstāt iespēju arī pašai kaut ko sev sagādāt. Es domāju, ka puisim arī nav makā nauda kā ūdens akā, līdz ar to, ja tēriņi būs kā nu kuram pagadās, agrāk vai vēlāk, bet viens no Jums sāks pukoties par to, ka viens tērē vairāk, bet otrs ir apdalīts... Kā arī ir labi, ja pašai kaut kas ir ,jo pēc pieredzes manis pašas draudzene, pat veikalā pērkot apakšveļu, stāvēja un lūkojās apkārt, jo naudas maks (vīrietis :D ) bija kaut kur citur aizgājis staigāties, bet pati to nevarēja nopirkt, viss atkarīgs no otra.

Sinepe, Tu gudra meitene liecies :) Noteikti viss būs labi, tikai neesi bīdāma, bet esi ar savu nostāju uz finanšu lietām.
17.07.2014 08:56 |
 
Reitings 1897
Reģ: 29.04.2014
Tad, kapec ari Andas sava komentara min pardosanu pa telefonu? No pirksta izzists?

Laikam jau sanāk, ka no pirksta izzīzts. Jo te jau daudzas tā dara. :D Bet, nu tiešām, neesmu neko minējusi ar kaut kādu pārdošanu pa telefonu! ;) Varbūt jūs varētu man iemest linku, kur kaut kas tāds ir.
17.07.2014 16:41 |
 
Reitings 615
Reģ: 19.05.2014
Mēs visu naudu saliekam kopā ( Vīrietis pelna daudz vairāk, nekā es)
No kopējās naudas tiek apmaksāts gan dzīvoklis, gan pārtika, gan visas pārējās preces ( higiēnas, mājsaimniecības, nu, īsāk sakot VISS)
Par atlikušo naudu arī neko nedalam- Visa nauda stāv kopā, ja man ko vajag- vienalga, zeķubikses, kurpes, tonālo vai ,kaut vai, apmeklēt manikīru, par visu maksāju no tās kopējās naudas. Tāpat arī izklaidēm utt.
Pie mums nepastāv jēdziens *tava- mana* nauda.
18.07.2014 13:50 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!