Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Nesaprasana

 
Reitings 3
Reģ: 05.07.2014
Heyaa visaam!
Beidzot esmu sanemusies un arii es esmu registrejusies sajaa foruma. (Vairakus gadus jau sekoju liidz, tik nekad nepieregistrejos).. Bet nu ko par to..
Esmu liela neizpratnee par to ko dariit, kaa riikoties.
Dzivoju jau divus gadus arpus LV robezas, macos un stradaaju, bet tagad sajuta, ka velos doties atpakal, tik nevaru parie tam paari.. Kaa buus ar naudu pie kuras esmu seit pieradusi, Kaa pariet paari tam, ka dziive kaa seit visticamaak LV man nebuus. Briiviba kas man ir seit, daru ko un kad velos.. Toties atgriezhoties LV tas noteikt taa nebus, jadziivo buus visticamaak ar vecakiem, stradaashu joma, par ko seit izmaciijos, bet tas viss buss tik citadi.
Dazhkart seit viss it tik patikami, ka pec majam pat neilgojos, bet citu dienu atkal kaut tajaa pasa dienaa aizlidotu.
Vai maz tas ir tas ko velos- atteikties no dziives, kas ir seit, dzivoju viena,esmu neatkariga no vecakiem.ir draugi, darbs..
Biede tas, ka atgriezhoties LV, pec menesha, diviem sapratiishu, ka tur nemaz neveelos buut, un atgriezties vrb vairak nebuus iespejas.
Esmu neizpraatnee.
Pat iisti nezinu, ko velos nu Jums.. Vrb seit ir kada, kas atgriezusies LV no arzemeem un varetu padalities pieredze..Vai kada kura dziivo arpus LV spej padaliities ar to kaa tiek galaa ar ilgaam pec majam.

Sorry, ka tik gari sanaca.
Jauku Jums atlikuso vakaru.
05.07.2014 02:21 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Mes ar viru bijam planojusi nakamgad atgrizties LV, mums ir savs dzivoklis Riga, darbs man butu, virs ari varetu atrast darbu unmes varetu iztikt tiri labi ar ienakumiem, kuri nak papildus no dazadiem avotiem. Bet... viram ir jauns darba piedavajums cita valsti, un no tadas algas ir neiespejami atteikties.

Draudzene ar viru pirms gada augusta atgriezas LV. Virs atradis sava joma darbu, bet mana draudzene veljoprojam nav atradusi darbu, jo nestradas par tadu naudu. Ari viniem abiem ir dzivoklis, mashina, par dzivokla komunalajiem maksa meitenes vecaki, tatad pashiem vajag bendzinam un partikai. Nu nav tik traki, bet kad runaju ar draudzeni vinja saka, ka dzive pec arzemem ir drausmiga Latvija, vinja perk akcijas preces, neko isti atlauties nevar un megrib, dzivo no saviem iekrajumiem, kuri pec kada laika beigsoties.

Ja es varetu izveleties atgrieztos LV, bet taja pasha laika zinu, ka LV savam bernam nevareshu dot visu, nevareshu dot labako izglitibu, nevareshu atlauties nestradat, ka to atlaujos tagad.

Ka es tieku gala ar ilgam pec majam? Man sheit ir mans milotais cilveks, cilveks, kursh mani atbalsta, mil, vienmer kad gribu varu nopirkt bileti uz majam, kadreiz reizi menesi lidoju uz LV, tagad neesmu bijusi pus gadu. Viena es mekad nevaretu but prom no majam un sen jau butu atpakalj pie savas gimenes.
05.07.2014 02:44 |
 
Reitings 3
Reģ: 05.07.2014
Up
18.07.2014 17:14 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Es īsti nesapratu, a kāpēc jāatgriežas? Tikai tādēļ, ka tevi ik pa laikam piemeklē ilgas pēc dzimtenes?
18.07.2014 17:17 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Es dziivoju sveshumaa jau 12 gadus. Ilgu nav. Ljoti paliidzeeja tas, ka nemekleeju tautieshus, bet gan draudzeejos ar vieteejiem, pienjeemu vinju paradumus un domaashanas veidu, ilgas peec lv sveetkiem aizstaaju ar citiem, atklaaju jaunas receptes un produktus.
Ieteiktu nesteigties, vismaz no saakuma pabeidz maaciibas.
18.07.2014 17:18 |
 
Reitings 3
Reģ: 05.07.2014
Becky- jo pirms braucu, pati sev teicu, ka tikai uz laiku kameer studeeju, bet nu jau studijas ir cauri un ir sajuta, ka velos braukt majas, bet bail no taa kaa buus tur. Un zinu, ka mani vecaaki gaida mani majas.

Krista- ka tev bija pirmie gadi? Atgriezties nedoma?
18.07.2014 17:23 |
 
Reitings 5478
Reģ: 29.01.2009
Arī esmu tālumā projām. Ik pa laikam atlidoju uz dzimteni,bet atgriezties tur nevēlos. Vismaz uz patstāvīgu dzīvi nē.
18.07.2014 17:28 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Es nekad lv neesmu jutusies iisti piederiiga, taapeec ilgas nebija. Esmu mainiijusi dziivesvietu aarzemees, tas gan. Varbuut tev arii pie vainas vairaak ir pati vieta nevis ilgas peec maajaam.
Atgriezties nedomaaju. Iemesli ir daudzi. Pirmkaart, esmu bijusi prom paaraak ilgi, taapeec arii ir izmainiijusies pasaules uztvere, paradumi utt un manas maajas ir sheit. Otrkaart, mans viirs uz lv nepaarceltos. Treshkaart, man buutu zeel savu ieguldiito naudu un laiku studijaas, lai peec tam straadaatu par 10x zemaaku samaksu lv. Man naaktos nostraadaat gadus 10, lai atpelniitu atpakalj studiju maksu. :D
18.07.2014 17:34 |
 
Reitings 2336
Reģ: 29.01.2009
Krista, kā tu iepazinies ar savu vīru? :) Kas viņš pēc tautības?
18.07.2014 17:37 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Iepazinos meksikaanju eestuvee. Saakaam sarunaaties un beigaas izleemaam, ka jaaiet uz randinju. Vinjsh ir krievu - polju izcelsmes kanaadietis.
18.07.2014 17:46 |
 
Reitings 2336
Reģ: 29.01.2009
Nedzirdēts iepazīšanās stāsts. :D Kurā valstī tas bija? Es arī agrāk mēdzu ārzemēs iepazīties kaut kādās dīvainās vietās, bet manā uztverē tas šķitis tikai "hihi-haha". :D
18.07.2014 17:52 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
krista, bet tavs viirs maak polju vai krievu valodu?
18.07.2014 17:55 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Polju jaa, tekoshi runaa, krievu valodu maaceeja, kad bija mazs. Kaut ko jau atceraas, bet TAS akcents :D.
Lindachka Tas bija Kanaadaa. Kaut kur tachu ir jaaiepaziistaas. Piebildiishu, ka kanaadieshi ir kuutri un kautriigi attieciibaa uz iepaziishanos. Mums paliidzeeja tas fakts, ka abi pazinaam eestuves iipashnieku, taapeec arii sanaaca sarunaaties.
18.07.2014 18:00 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
krista, :D

Man doshanaas dziivot uz aarzemeem ir gluzhi kaa preciibas. Ja reiz tiek izlemts doties prom, tad ar domu, ka uz visu muuzhu, nevis pabakstiities vienaa valstii, pabakstiities citaa valstii un tad atviklties atpakalj taa uz gadiem 35 ar pliku pakalju maajaas uz LV un "saakt visu no jauna". Nav runa, ja students brauc maaciities, bet tieshi, ja izlemj braukt prom dziivot un veidot savu dziivi aarpus LV robezhaam. Nu tad dziivo un veido, nevis baksties un svaarsties!
18.07.2014 18:11 |
 
Reitings 203
Reģ: 31.01.2014
Ja ir ilgas - brauc mājās! Ja nav - kārto savu dzīvi ārzemēs, tas ir tik vienkārši, nav ko sarežģīt!
18.07.2014 18:13 |
 
Reitings 15
Reģ: 08.08.2013
Sveika. Varu padalīties ar savu pieredzi. Mēs ar vīru atgriezāmies pēc 2 gadiem atpakaļ un esam laimīgāki te, pie savas ģimenes, nekā vieni tur ar ''lielo'' piķi. Vīram darbu atrast nebija nekādu problēmu, arī man ar ārzemju pieredzi nav, bet es nestrādāju šeit nevis naudas dēļ, bet priekšniecības attieksmes dēļ, ar to jārēķinās, ka tā, kā pret cilvēkiem izturas ārzemēs ( domāju attīstītās valstis ), tā šeit nebūs. Viss atkarīgs no tā, kāds cilvēks Tu esi, ja Tev sirdī ir šī māju sajūta, ka mājas ir Latvijā, tad iesaku atgriezties, ja nē, tad varbūt padomā par citu valsti, pilsētu. Mums arī sākumā tā bija, atbraucot viss jauns un interesants, nebija laika ilgoties, pēc tam jau palēnām sāku pamanīt, ka vecāki nepaliek jaunāki, laiks iet uz priekšu un pats galvenais, ka nevēlējos, lai mūsu bērni izaug citā valstī nekā viņu vecāki vai vecvecāki. Iesaku padomāt, kur sevi redzi pēc gadiem 5-10 ar savu ģimeni, man palīdzēja.
18.07.2014 18:14 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Man doshanaas dziivot uz aarzemeem ir gluzhi kaa preciibas. Ja reiz tiek izlemts doties prom, tad ar domu, ka uz visu muuzhu, nevis pabakstiities vienaa valstii, pabakstiities citaa valstii un tad atviklties atpakalj taa uz gadiem 35 ar pliku pakalju maajaas uz LV un "saakt visu no jauna". Nav runa, ja students brauc maaciities, bet tieshi, ja izlemj braukt prom dziivot un veidot savu dziivi aarpus LV robezhaam. Nu tad dziivo un veido, nevis baksties un svaarsties!

Tieshi taa! Pat var arii nebuut taa plikaa pakalja, bet gan ietaupiijumi, tomeer gandriiz vienmeer buus jaasaak karjera no apakshas jebkuraa gadiijumaa.
18.07.2014 18:16 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Zini kaa ar tiem ietaupiijumiem... Cik gudri ir ietaupiijumus vnk noeest savas neizleemiibas deelj? Es tieshaam nesaprotu, kaapeec ir jaadara taa - atbrauc atpakalj uz LV ar ietaupiijumiem, karjera jaasaak no 0 (logjiski!!!), dziivo uz radu kakla un teeree savus ietaupiijumus. Nu tieshaam - sapnju dziive!!! :D
18.07.2014 18:25 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!