TURĪBA, palīgā!

 
Reitings 15
Reģ: 31.10.2012
čau. lieta taada, ka esmu noskanjojusies maaciities turiibaa, bet visi radi un tuvie meegina kaa pashi saka mani ''vest pie praata'' tieshi par budzhetu runaajot. visi saka, ka viens esot taa nauda, ko samaksaa par studijaam, bet ka vinji pleeshot naudu par katru siikumu, par katru braucienu, iisaak sakot - daudz papildus izmaksas. vai taa tieshaam ir? un vispaar vai studijas ir taas naudas veertas? es plaanoju iet uz tuurisma un viesmiiliibas nozaru vadiibu, ja tas ko maina.. luudzu gribu dzirdeet atsaukmes un atbildes no cilveekiem, kas tur ir maaciijushies un tieshaam zina reaalo situaaciju!
29.06.2014 17:43 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Uzskatu, ka, ja vēlies studēt tūrismu, Turība LV ir labākā izvēle. Pati esmu to pabeigusi.
Diezgan labi orientējos viesnīcu nozarē un liela daļa strādājošo šajā sfērā ir beiguši BAT. Un tie ir ne tikai administratori, bet arī vadītāji. (Piem.,aizejot uz pārrunām, pasakot, ka beidzi BAT, nekas lieki nav vairs jaskaidro, jo uzņēmumā jau strādā šīs augstskolas beidzēji utt.)
Viss studiju process BAT ir ļoti pārdomāts un labi organizēts. Pasniedzēji-zinošākie tūrisma nozares profesionāļi, par "viesnīcniekiem" vispār nerunāšu.
Pluss, kā jau te minēja, ļoti lielas iespējas iegūt ārzemju praksi-kūrortos Eiropā un ASV.
Un tur var iegūt ne tikai labu pieredzi, uzlabot valodu, bet arī gūt neaizmirstamas atmiņas un draugus no dažādām pasaules malām-galu galā tā ir jaunība un studentu dzīve.:)

Un, ja labi mācīsies, nekādas lielas papildu maksas Tev nedraud.
29.06.2014 18:18 |
 
Reitings 1853
Reģ: 27.01.2011
Mācījos turībā, neko sliktu nevaru teikt, kas man patika, ir tas ka tūrisms tur ir diezgan globālā līmenī un iespējas daudz vairāk, kautvai tā pati prakse, vari tikt arī uz ārzemēm, nu kura skola vēl tevi sūtīs praksē uz kūrortu Grieķijā piemēram? :D

Ja vēlies korektu viedokli, tad jautā tiem kas tur ir reāli mācījušies, nevis kautkādās ķērcējās kas tai skolai pat tuvu nav bijušas bet viedoklis ir tikai tāds...viena tante teica.
29.06.2014 18:19 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Rolla, nu tā ir, šī laikam ir viena no retajām reizēm, kurā piekrītu S80, bet tā tik tiešām ir, protams, ja es pati mācītos Turībā arī šo skolu aizstāvētu kā vien prastu, un tas ir jauki, ka tev studēt tur ļoti patīk un viss šķiet lieliski, tomēr kaut paskatoties, kāds ir darba devēju viedoklis (jā, protams, stereotipi, stereotipi, bet tomēr) - jau tā iemesla dēļ vien es studēt šajā augstskolā neizvēlētos (lai cik klišejiski un šķietami aizspriedumaini tas nebūtu)

Diskusijas autorei - kā redzi nav tā, ka par visu nokāš naudu, ja tas bija vienīgais iemesls, kādēļ šaubījos par augstskolas izvēli - uz priekšu, galvenais, pati neiekrāj parādus un rēķinies ar izmaksām, kuras ir pašsaprotamas!
29.06.2014 18:20 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
omēr kaut paskatoties, kāds ir darba devēju viedoklis
Tieši tas ka esmu no Turības vienmer man ir atveris jebkuras durvis, tieši uz to darbu ko gribeju. :)
29.06.2014 18:24 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Kubiete, malacis, bet nu tu jau vispār tāda gudra un vienmēr sasniedz visu ko vēlies, tur ne Turība pie vainas :D :D :)
29.06.2014 18:26 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
tomēr kaut paskatoties, kāds ir darba devēju viedoklis (jā, protams, stereotipi, stereotipi, bet tomēr) - jau tā iemesla dēļ vien es studēt šajā augstskolā neizvēlētos (lai cik klišejiski un šķietami aizspriedumaini tas nebūtu)


Esmu strādājusi 5 zināmās Rīgas un Jūrmalas viesnīcās, gājusi praksē kādās 4-5 un 90% to vadītāji ir mācījušies BAT, nerunājot par adminiem un citu dienestu personālu:)
Tāpēc savu viedokli veidoju no šīs pieredzes, nevis no tā, ka tautā runā, ka darbadēvēji lūdz Turības beidzējus uz sludinājumiem neatsaukties:D
29.06.2014 18:27 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Jackie, nu es taču neko nesaku, arī Libra un citas meitenes jau vairākkārt rakstījušas, ka mācījusies Turībā un viss ir ļoti labi, es uzrakstīju, ka izvēlētos mācīties ViA un šīs bija viens no argumentiem, kādēļ Turībā mācīties nevēlētos, bet taču nesaku, ka visi, kas beiguši Turību ir bezdarbnieki, nu beidz :D :)
29.06.2014 18:30 |
 
Reitings 2248
Reģ: 12.03.2009
Tādas ekspertes te nolasījušās. Man tikai interesē, pēc kā jūs tik droši varat salīdzināt šīs divas augstskolas? Kā jūs varat pateikt, kurai tas līmenis ir augstāks? Pēc kā? Es ticētu, ja būtu beigušas abas augstskolas un vienu un to pašu programmu, savādāk vnk savas skolas aizstāvēšana sanāk. Neesmu mācījusies nedz vienā, nedz otrā, bet man kaitina tas stereotips, kas par " Turību" ir radīts. Tur, lūk, maksā naudu un pērc diplomu utt..
Cik esmu dzirdējusi no " Turības" studentiem, visi praktiski ir sajūsmā. Pati savulaik tur gribēju stāties, ļoti labu iespaidu man tā skola atstāja. Neaizgāju vien tādēļ, ka maģistrantūras studijas manis izvēlētajā programmā bija sestdienās.
29.06.2014 18:30 |
 
Reitings 2248
Reģ: 12.03.2009
Ā, un vēl viena " pīle" - ar " Turības" diplomu neviens darbā neņem. Kādi slima suņa murgi!
29.06.2014 18:31 |
 
Reitings 1853
Reģ: 27.01.2011
Kas tas vispār par stulbumu.."aizstāv savu skolu"?
Te prasija viedokli tām kas tur reāli ir mācījušās!
Man kautkā liekas te ir dažas citas kas spraucas iekšā ar savas skolas aizstāvēšanu un turības nolikšanu.
Jo izklausās ka Persephone tur nav màcījusies, tikai kaut kur kaut ko padzirdējusi, nu spilgts piemērs par kautkādu ķērku kam viedoklis ir "viena tante teica"....tas noteikti ir vērtīgs viedoklis :D
29.06.2014 18:31 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Mana labaka draudzene studeja turiba es cita augstskola - mums bija dazi vienadi pasniedzeji. Par limeni - laikam tik cik katrs spej un grib panemt no macibam, tik ari iegus.
Zinu, ka draudzene neaizbrauca uz Turciju prakse, vinjas kursa biedrenes gan. Ja esi ieintereseta taja ko dari, Turiba nemaz nav tik slikts variants. Es no savas augstskolas uz Turibu braucu ar draudzeni uz biblioteku, jo man tur ljoti patika.

Kadreiz man ari bija nostaja - fuij Turibai ne, bet nekad neesmu saskarusies, kad kads Turibnieks nedabon darbu delj ta ka macijies tur.
29.06.2014 18:31 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Ā, un vēl viena " pīle" - ar " Turības" diplomu neviens darbā neņem. Kādi slima suņa murgi!+


Jo dzīvē ir otrādāk. :) Turībniekus izķer. :)
29.06.2014 18:32 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Es taču pati uzrakstīju, ka tie ir stereotipi, bet tomēr man tas ir svarīgi, īpaši, ja ir, manuprāt, laba alternatīva :D
29.06.2014 18:32 |
 
Reitings 15
Reģ: 31.10.2012
Arii ViA man liekas labs variants, bet nu mulsina tas, ka taa atrodas Valmieraa. Es gribu noteikti paraleeli straadaat un nezinu, kur Valmieraa darbu atradiishu. Varbuut tas muljkiigs stereotips, bet es Valmieru tieshaam nezinu un liidz ar to nevaru buut paarliecinaata arii par to vai vareeshu tur vispaar naudu pelniit..
Es nenjemos spriest kura skola labaaka, man vienkaarsi augstaak mineeto apstaaklju deelj turiiba liekas labaaks variants un vispaar labs variants. Palasiju programmu utt., tas viss skiet tiesaam interesanti un kaa jau teicu, liels pluss manupraat ir tas, ka turiibaa ieguust profesionaalo bakalauru, kas noziimee arii reaalu praksi un pieredzi, kas, es domaju, ir liels ieguvums.
29.06.2014 18:34 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Nun man ar svarīgi bija lai darbu vienmer dabūtu, un izrādās ka ta arī ir. Turības beidzējus labprāt nem, pat nereti ārpus konkursa.
29.06.2014 18:34 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
lovelife, nu kāda tur ViA, taču meitenes pēc pieredzes saka, ka tūrisms jāstudē Turībā, ne par ko nav atsevišķi jāmaksā un studiju maksa sevi attaisno, tā kā ja tevi tas tiešām interesē - studē, darbu pēc absolvēšanas arī atradīsi ļoti ātri, nē, patiesību sakot - tev to pat nevajadzēs meklēt, darbs atradīs tevi :D :)

Tas tāds mans skatījums, veiksmi iestāties un pabeigt (l)
29.06.2014 18:38 |
 
Reitings 2248
Reģ: 12.03.2009
Ok, nevajag arī pārspīlēt, ka turībniekus izķer. Cik es esmu saskārusies ar darba devējiem, tad lielai daļai vispār ir pofig, kuru skolu esi beidzis. Protams, augstākā izglītība ir svarīga, bet dara pieredze ir galvenais.
Vienīgi, cik esmu dzirdējusi, tad " Turība" nodrošina ideālas prakses vietas, kas nākotnē var būt nākamā darba vieta.
29.06.2014 18:38 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
racoon, ++
Patiešām, es varu izteikt viedokli tikai par savu konkrēto pieredzi, par citām skolām neko nevaru teikt, tapēc kaitinoši dzirdēt viedokļus, kas nākuši no cilvēkiem, kas tur paši nav studējuši.
Varu nosaukt lielu skaitu tūrisma prof. uzvārdus, kas pasniedz šāja skolā un kuri pēc manām domām tiešām sevi attaisno,bet šeit kāds vēlas ieskaidrot, ka viņi nav profesionāļi/ka viņu sniegtās zināšanas ir vājas un neatbilstošas etc.?!:D
29.06.2014 18:39 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
, patiesību sakot - tev to pat nevajadzēs meklēt, darbs atradīs tevi
Tā starp citu ir taisnība. Daži paliek prakses vietās, citus līdz izlaidumam izķēra.:)
29.06.2014 18:40 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits