Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vēršos pie Jums ar lūgumu pēc padoma.

 
Reitings 84
Reģ: 28.06.2014
Sveikas Cosmo lietotājas!

Neizmantoju šo portālu ikdienā, taču, cik ir lasīts, daudzas no Jums šeit ir ļoti gudras un izglītotas, tad, nu, nolēmu Jums izstāstīt savu stāstu un palūgt Jūsu padomus, pieredzi, viedokli, apraksts būs garš, bet tas tādēļ, lai viss būtu skaidrāk un smalkāk saprotams.
Paldies jau iepriekš par Jūsu laiku un uzmanību, ļoti ceru, ka Jūs man palīdzēsiet.


Mans stāsts:

Pabeidzu vidusskolu pirms pāris gadiem, bet studēt augstskolā atļauties nevarēju nekādi, jo vecākiem bija grūtības ar naudiņu, tādēļ, kad pabeidzu sāku strādāt, lai palīdzētu gan sev, gan viņiem. Taču laiks iet un es sāku ar katru dienu ar vien vairāk un vairāk pārdzīvot, ka es nestudēju, jo meklējot darbu, tomēr prioritāte un lielākas iespējas ir tiem, kam ir šī augstākā izglītība.
Tagad ir "iestāšanās laiks", bet mana problēma, joprojām, ir tāda, ka vecāki man nevarēs apmaksāt augstskolu, jo viņiem pašiem ir jāuztur gan sevi, gan mani vecvecāki... Es arī strādāju, lai varētu pati sevi uzturēt, taču tā alga nav tik liela, lai varētu sakrāt studijām.
Ja pat es tiktu budžetā, man nav tik laba galviņa, lai tur noturētos apvienojot skolu ar darbu.
Un jā, šobrīd man ir darbs vēl uz gadu, līdz nākošā gada augustam, jo esmu vienā uzņēmumā pieņemta, kamēr arhivāre ir dekrētā. (Tādēļ nezinu, stāties tagad vai pagaidīt to gadu un nedaudz piekrāt, bet negribas vairs gadu zaudēt)
Tad nu mani jautājumi:
1. Cik liela ir iespēja tikt budžetā? (CE līmeņi man nebija augsti, diemžēl, visus tos gadus es tiešām, mācījos, neesmu es tusētāja, bet, nu, cik saprotu vnk. ir cilvēki tādi vai nu padodas tas vai nepadodas).
2. Kurās augstskolās un profesijās būtu iespēja tikt budžetā?
3. Ja es eju par maksu kuras profesijas/augstskolas/ programmas Jūs ieteiktu, kas būtu perspektīvas? (Un kurām būtu pieprasījums, nevis izgrūžu naudiņu un tad ar to papīru varu aiziet uz Maximu) (Vienīgi, labāk būtu, ja tur nebūtu fizika, ķīmija, ģeometrija, vēsture un zīmēšana (šie ir priekšmeti, kuri man ļoti nepadodas)).
4. Ja es eju piem. neklātienē, vai šie diplomi nav zemāki? Vai arī tie ir tik pat noderīgi kā pilna laika? (Varbūt, te arī varat ieteikt kādu labu piemēru)
5. Ja es dotos piem. uz kādu koledžu vai no tā būtu jēga, jo tur var iegūt 1. līmeņa augstāko, vai labāk uzreiz, ja iet, tad labāk, lai ir augstākā?

Es, tiešām, esmu par šo visu neskaidrībā, jo, diemžēl, man nav neviens ar ko par šo parunāt, jo radiem ir specifiskas profesijas, kur man viņi nekādi nespētu palīdzēt... Pati arī nezinu, ko īsti vēlētos, bet, manuprāt, tas ir, jo man ir bail kā būs tālāk, jo nav tā stabilitāte kā draudzenēm, kam vecāki visu apmaksā...
Jūtu, ka šis viss mani iedzen bez maz depresijā, esmu gājusi uz kursiem, bet tomēr no tiem jau arī nav nekāda dižā jēga, ja nav tā augstākā izglītība.
Un jā, man, kopš mazotnes, ir salīdzinoši slikta atmiņa, ja meitenes skolā dzejoli varēja iemācīties 3-4 reizes izlasot, tad es nedēļu varēju mācīties un tāpat neatcerējos, pat 12.kl. bija, joprojām, tāpat... Bail arī iet tur, kur daudz teorija jākaļ galvā...

Varbūt, Jūs varat vēl ko ieteikt? Kādu savu piemēru, risinājumu?
28.06.2014 14:26 |
 
Reitings 963
Reģ: 03.07.2013
Pilnīgi liekas, ka apraksts ir par mani, esmu līdzīga situācijā. Strādāju katru darba dienu lidz 6iem. Tikai atšķirība ir tāda, ka man vēl ir mazs bērns, tāpēc vakara studijas un pilna laika nevarēšu atļauties. Tās, kuras studē neklātienē, kā ir īsti, jāiet ir tikai sestdienās vai arī svētdienās?
28.06.2014 14:30 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
visu neizlasīju.
Kur problēma ņemt studiju un/vai studējošā kredītu??
28.06.2014 14:38 |
 
Reitings 1707
Reģ: 31.07.2012
1. Cik liela ir iespēja tikt budžetā? (CE līmeņi man nebija augsti, diemžēl, visus tos gadus es tiešām, mācījos, neesmu es tusētāja, bet, nu, cik saprotu vnk. ir cilvēki tādi vai nu padodas tas vai nepadodas).

Skatoties, kādā jomā vēlies iestāties un cik zemi ir šie līmeņi. :) Ja taisies stāties ekonomistos vai juristos, noteikti budžets nespīd. Toties datoriķos, iespējams, varētu tikt budžetā.
Šeit var papētīt pagājušā gada uzņemšanas statistiku LU - http://www.lu.lv/fileadmin/user_upload/lu_portal/gribustudet/pamatstudijas/buj/konkurss/VUUP_publiska_statistika_2013.pdf
2. Kurās augstskolās un profesijās būtu iespēja tikt budžetā?

Kā jau minēju, ļoti liela iespēja tikt datorzinātnēs, jo tur, piemēram, pagājušajā gadā bija 220 budžeta vietas :)
3. Ja es eju par maksu kuras profesijas/augstskolas/ programmas Jūs ieteiktu, kas būtu perspektīvas? (Un kurām būtu pieprasījums, nevis izgrūžu naudiņu un tad ar to papīru varu aiziet uz Maximu) (Vienīgi, labāk būtu, ja tur nebūtu fizika, ķīmija, ģeometrija, vēsture un zīmēšana (šie ir priekšmeti, kuri man ļoti nepadodas)).

Kā ar matemātiku? Jebkurā gadījumā vispieprasītākie un iztrūkstošākie ir eksakto zinātņu speciālisti.
Ja arī tu iestājies par maksu, tad, piemēram, LU ir rotācija, kas nozīmē, ka jau nākamajā semestrī ir iespēja tikt budžeta vietā.
4. Ja es eju piem. neklātienē, vai šie diplomi nav zemāki? Vai arī tie ir tik pat noderīgi kā pilna laika? (Varbūt, te arī varat ieteikt kādu labu piemēru)

Diploms ir tāds pats. Tādēļ jau neklātienē ir jāmācās ilgāku laiku. Parasti neklātiene ir par pusgadu- gadu ilgāka. Taču liels mīnuss neklātienei ir tāds, ka NAV budžeta vietu, līdz ar to arī nav iespējas saņemt stipendiju, etalona atlaidi.
5. Ja es dotos piem. uz kādu koledžu vai no tā būtu jēga, jo tur var iegūt 1. līmeņa augstāko, vai labāk uzreiz, ja iet, tad labāk, lai ir augstākā?

Te jau principiāls jautājums par to, ko īsti tu vēlies darīt ar savu augstāko izglītību. Es uzskatu, ka labāk pamocīties, taču uzreiz tēmēt uz augstāka līmeņa augstāko izglītību.
28.06.2014 14:39 |
 
Reitings 435
Reģ: 12.01.2014
Studijas tiešām Latvijā ir bezdievīgi dārgas! Ja ir darbs, iespējams vajag apsvērt domu par studiju kredītu. Varbūt ir kāda koledža, kur bez maksas var studēt, tad iespējams arī vieglāk būtu iestāties kādā universitātē. Bet vispār pieņemu, ka naudas trūkums un tik dārgās studijas ir šķērslis, lai cilvēki, kas TIEŠĀM vēlas studēt nevar to izdarīt... Un tas ir ļoti, ļoti bēdīgi! Galvenais, nenolaid rokas! Novēlu Tev kļūt par studenti!
28.06.2014 14:42 |
 
Reitings 312
Reģ: 31.05.2014
1. Budžets rodas no tā, ar cik labiem rezultātiem piesakās citi cilvēki un cik daudz piesakās, tāpēc atsevišķos gadījumos pat ar D līmeņiem var tikt budžetā.
2. Tādu ir daudz, ir tikai jāpameklē statistikas - jāskatās, cik daudz budžets, cik piesakās.. No paziņu pieredzes zinu, ka LU optometrijā, ķīmijā, bioloģijā, RTU telekomunikācijās budžetu met pakaļ jeb paliek neaizpildītas budžeta vietas. Un ja kāds sākumā maksā par studijām, pēc budžetnieku dabiskā atbiruma (paši iet prom), var mierīgi tikt budžetā.
3. Tāda, kas tevi interesētu. Ja būsi neieinteresēta, tas liksies kā murgs, jo kvalitāte izglītības sistēmai ir ļoti zema un ja vēl pašai nav intereses, tad ir vāks.
4. Nav.
5. Godīgi sakot, es domāju, ka starpības nav starp 1. līmeņa un bakalauriem.. Tie cilvēki, kuri mācījās koledžā, veiksmīgi atrod darbus un tas viņiem nav traucējis. Starp bakalauriem, ja neinteresē akadēmiskā karjera un nav lielu izredžu, ka turpināsi mācīties maģistrā, gan iesaku ņemt profesionālo.
28.06.2014 14:44 |
 
Reitings 1707
Reģ: 31.07.2012
Tās, kuras studē neklātienē, kā ir īsti, jāiet ir tikai sestdienās vai arī svētdienās?
Iepriekš biju iestājusies nepilna laika klātienē. Studijas bija tikai sestdienās, bet citādi tas atkarīgs no studiju plānojuma, universitātes..
Piemēram,
Starptautiskās ekonomiskās attiecības – profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programma
Studiju programmas formas: PLK (pilna laika klātiene) – darbdienās no plkst. 8.30 līdz 18.00., NLK (nepilna laika klātiene) - sestdienās no plkst. 8.30 līdz 18.40.
28.06.2014 14:45 |
 
Reitings 312
Reģ: 31.05.2014
Tās, kuras studē neklātienē, kā ir īsti, jāiet ir tikai sestdienās vai arī svētdienās?

Kā kurā augstskolā, piemēram, LLU ir pavisam citādāka sistēma: tur mācības neklātienei (nezinu, vai visām fakultātēm) notiek 2x gadā, kur mēnesi katru dienu jāiet uz skolu + prakses, visu citu laiku brīvs.
28.06.2014 14:49 |
 
Reitings 84
Reģ: 28.06.2014
Kur problēma ņemt studiju un/vai studējošā kredītu??


Morāli nevēlos to, labāk paralēli strādāt, tikai tādēļ jautāju, cik tas viss ir reāli...

Maya, paldies par info, diemžēl, pati matemātika arī nav tik laba, kur nu vēl augstākā :D

Keita, paldies!

Nela, tur tā problēma, tādēļ nezinu ko iesākt :(

Un jā, mani arī attur tas, ka nezinu ko vēlos studēt...
Tādēļ arī jautāju, kuras vispār būtu perspektīvas studijas, kur pēc tam varētu arī kaut ko nopelnīt...
29.06.2014 11:14 |
 
10 gadi
Reitings 4274
Reģ: 03.08.2009
Es gan pati mācījos budžetā, bet mana draudzene mācās tajā pašā augstskolā - LKA, mācās valodas. Arī viņa netika budžetā, bet maksāja par skolu pelnot naudu pa dažādiem pasākumiem, haltūrām, pieskatot bērnus un tā. Un sakrāj, samaksā. Jāsamaksā par pirmo pusgadu un pēc tam ir vesels pusgads sakrāt naudu.

Man liekas, ka studiju kredīta iespēja nav slikta, jo procenti ir zemi un var viegli pēc tam atmaksāt.. Man pašai bija studējošā kredīts 100 Ls mēnesī dzīvošanai, jo ar pusslodes darbu nevarēju nosegt visus dzīvošanas izdevumus. Tagad atmaksāju pa 30eur mēnesī atpakaļ. Nu nesit pa kabatu.
29.06.2014 12:26 |
 
Reitings 434
Reģ: 19.06.2014
studiju kredīts ir laba iespēja, turklāt to var noslēgt arī tā, ka jāsāk maksāt gadu vai divus pēc augstskolas pabeigsanas, bet pa to laiku procenti nekrājas
29.06.2014 12:38 |
 
Reitings 1440
Reģ: 08.04.2013
Tev vēstulīte :)
29.06.2014 12:57 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Izlasot visu, ko lifeup raksta, studiju kredīts ir pēdējais, ko es ieteiku ņemt, taču meitene raksta, ka ne pašai ir tik daudz naudiņas, nedz ir kāds, kurš ar naudiņu varētu palīdzētu, nu kāda garantija, ka pēc tiem gadiem tiešām varēs atdod to summu, tā lai nav jāatsakās no pirmās nepieciešamības precēm?

Es tev iesaku kādu dienu rūpīgi papētīt studiju programmas, bet nu, ja saki, ka grūtības ar teorētiskās literatūras iemācīšanos, tad gan būs grūti, jo augstskola vairs nav vidusskola, jāmācās ir salīdzinoši daudz, īpaši sesiju laikā :)

Ja būtu Tava vietā, apsvērtu iespēju mācīties kādā koledžā (manuprāt, to līmenis ir nesalīdzināmi zemāks kā universitātēm, augstskolām, tomēr vismaz kaut kas vairāk par vidējo izglītību ir) Kaut tajā pašā Alberta koledžā, vai paskatītos, kur var mācīties kaut to pašu grāmatvedību vai kādas citas profesijas, ne gluži frizieri, bet nu kaut ko uz to pusi, kur pēc tām gada, divu mācībām vari iet strādāt konkrētā vietā :)

Lai veicas (l) :)
29.06.2014 12:57 |
 
Reitings 312
Reģ: 31.05.2014
LKK (Latvijas Kultūras koledžā), manuprāt, nav zems līmenis, vismaz paklausoties, ko tur studējošie stāsta, es pielīdzinātu LU līmenim. Par citām koledžām gan neko nezinu.
29.06.2014 13:00 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Studijas tiešām Latvijā ir bezdievīgi dārgas!

Da labi, šitā pateikt :D Paskaties, cik studijas izmaksā citur, man tieši ir radies iespaids, ka pie mums augstāko izglītību pakaļ met.
29.06.2014 13:05 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Ļoti piekrītu Samaarai, turklāt, ja cilvēks nav pamuļķis, nestudē kaut ko ļoti specifisku, kur budžeta vietu ir ļoti maz vai nav vispār, vai neizvēlas studēt privātā augstskolā, tad budžetā mācīties ir ļoti reāla iespēja :)
29.06.2014 13:09 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
Beidz spriedelēt un stājies kkur iekšā, kad netiksi budžetā varēsi sākt domat, bet pagaidām - uz priekšu! Un sanemies, izklausās tāda zema pašapziņa un kkādas bailes, dumiķe jau neesi, paskat viena no retajām, kas šajā portalā raksta pareizā latveišu valodā! LV studiju kvalitāte ir diez gan zema - laba valoda jau skaitās daudz. Un man ir pieredze 3 LV augstskolās, visās ir pasniedzēji, kas neprot pareiz latviski rakstīt, kur nu vēļ runāt auditorijas priekšā :)
29.06.2014 14:09 |
 
Reitings 3467
Reģ: 24.09.2012
Ir tachu arii arodskolas, kur uznjem peec vidusskolas. Turklat macibas bez maksas un maksaa pat stipendijas. Ir tikai jaameklee.
29.06.2014 14:30 |
 
Reitings 144
Reģ: 04.08.2012
2. Kurās augstskolās un profesijās būtu iespēja tikt budžetā?

Ja CE rezultāti nav galīgi švaki E, tad ir patiešām liela iespēja tikt budžetā RTU
1) Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte
2) Enerģētikas un elektrotehnikas fakultāte
3) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte (šeit gan nepieciešamas zīmēšanas iemaņas)
4) Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte

Šeit vari apskatīt studiju programmas šajās fakultātēs https://nodarbibas.rtu.lv/ vienīgais RTU nekur neizpaliks augstākā matemātika un pārējās eksaktās zinātnes. Bet ar visu var tikt galā, ja ir vēlme. Nekas jau Tev neliedz sesijai mācīties un labi sagatavoties ātrāk nekā citi to sāk darīt, kaut mēnesi ātrāk. Ar teoriju šajā augstskolā neskopojas.
29.06.2014 15:37 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
Sliecos piekrist Aijas variantam par arodskolām un profenēm. Nav jau tā, ka tur iet mācīties tikai dunduki. Pietam, ja saki, ka tev ir atmiņas problēmas, nezinu gan, kā spēsi pavilkt augstskolu, jo pirms sesiju laikā tiešām galvā ir jāiekaļ diezgan daudz.
Kredītu gan neieteiktu ņemt. Visādi var gadīties, pietam, ja vecāki nespēj palīdzēt, tad var izvērsties diezgan bēdīgi. Mēģini tikt budžetā, piesakies vairākām programmām. Ja nē, tad mēģini arodskolas vai profenes. Vienīgi, ja iestāsies profenē, Eiropas grupā, tad tur ir noteikums, ka nedrīkst paralēli strādāt. Varbūt ne visās, bet dažās tiešām tāds noteikums pastāv.
29.06.2014 15:54 |
 
Reitings 84
Reģ: 28.06.2014
Paldies, meitenes, par Jūsu viedokļiem! :)
Nav jau tā, ka neko neskatos un nelasu, vnk. nezinu, ko iesākt, kur ko meklēt, jo, pašreizējo, darbiņu nevēlos pazaudēt!
Skatījos RTU neklātienes programmas, bet tur īsti neatradu, cik tas "prieks" maksā.
Kā arī nevēlos, lai aizeju un viss velti, ne darbu atrast nekā, tādēļ vairāk pat interesē Jūsu viedoklis, kas būtu tāds perspektīvs?

Neklātienē, kādā augstskolā, ir budžeta vietas?
30.06.2014 21:24 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits