studēt, bet nestrādat

 
Reitings 553
Reģ: 29.01.2009
Ko Jūs domājat par studentiem, kas studē, bet nestrādā? Un tos uztur vecāki? Sāk šķist, ka to nevar uzskatīt par priekšoricību, un pateicību vecākiem, ka var nodoties vienkārši studijām, pa vasaru piestrādājot. Ka 20,21 gadi ir tas vecums, ka jau jāsāk sevi pilnībā uzturēt,...? Ņemot veeraa, ka vecākiem nav nekādas pretenzijas šādam modelim.

Jūs, savos studiju laikos par to būtu bijušas priecīgas, ka varat nerauties pa skolu un darbu vienlaicīgi? :)
27.06.2014 00:00 |
 
Reitings 3308
Reģ: 20.03.2013
Kad es studēju maģistros, tad katra diena bija šāda: no 8:30 - 17 bija darbs. No 18 - 22 atkal studijas.


Un pa kuru laiku lai tad vēl mājas darbus pilda? Es ko tādu nevarētu.
27.06.2014 11:14 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Mājasdarbus? Ja kādreiz nebija baigā noslodze, tad darbā. Ja nebija tādas iespējas, tad pēc skolas mājās, kamēr žuva mati. Tie, kas nebija tik steidzami - nedēļas nogalēs.
27.06.2014 11:17 |
 
10 gadi
Reitings 6210
Reģ: 01.04.2009
Kery, bet daudzi tā dara, grūti, protams, ir. Kas var, tas atrod laiku darbā papildīt skolas darbus vai brīvdienās. Tikko draudzene pabeidza maģistrus, apvienojot ar pilnas slodzes ne to vieglāko darbu. Atvieglota gan tiešām jutās, ka tas periods nu ir garām.
27.06.2014 11:18 |
 
Reitings 223
Reģ: 26.12.2013
Piekrītu par to, ka ja strādā, tad strādā saistībā ar savu jomu. Vai arī izej kārtīgu praksi, kur iemācies daudz vairāk nekā universitātē nosēžot tos daudzos gadus. Nenosodu tos, kuri nestrādā - drīzāk priecājos, ka daži var izbaudīt studiju gadus bez stresa. Es visus savus studiju gadus biju tā aizrāvusies ar darbiem, ka aizmirsu kā ir normāli atpūsties. Un tas nav normāli.
27.06.2014 11:18 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Viegli, protams, nebija. Bet visu varēja paspēt.
27.06.2014 11:19 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
1. kursā tikai piehaltūrēju degustācijās 1-2x nedēļā.
Strādāt sāku laikam 2.kursa otrajā pusgadā un nenožēloju.
Ok, man gan darbs bija saistībā ar to, ko mācījos un maiņu grafiks, tā kā savienot ar studijām nebija problēmu. Mazliet nācās pakavēt lekcijas vai braukt uzreiz pēc nakts maiņas.. Bet kurš students gan nekavē lekcijas?

Uzskatu, ka arī darbs tajos pašos Narvesenos vai bāros disciplinē studentu, norūda, pieradina pie darba, tāpēc atbalstu paralēlu piestrādāšanu. Un arī darba devēja acīs, manuprāt, vairāk kotējas cilvēki ar kaut nelielu darba pieredzi nevis baltas papīra lapas bez pieredzes tikko kā no skolas sola.

BET - absolūti nenosodu tos, kas nestrādā. Ja ģimene spēj atļauties atbalstīt savus bērnus, tas ir tikai apsveicami..
27.06.2014 11:20 |
 
Reitings 3308
Reģ: 20.03.2013
Nu jā, tas laikam atkarīgs no apņēmības. Un arī studiju programmas.
27.06.2014 11:23 |
 
Reitings 11
Reģ: 26.06.2014
Kur var atrast vakances darbam degustācijās? It kā neesmu manījusi sludinājumu portālos, bet varbūt ne tur meklēju.
27.06.2014 11:25 |
 
Reitings 3044
Reģ: 30.06.2010
Es tikko pabeidzu 2. kursu un nestrādāju šos divus gadus. Nestrādāju tāpēc, ka saņemu stipendiju un pensiju - nodrošināt sevi varu. Kamēr ir šādi apstākļi, strādāt neraujos, bet, protams, darba sludinājumus skatos un ja būs iespēja, tad strādāšu.
Piekrītu tam, ka strādāšanai studiju laikā ir gan savi plusi, gan mīnusi. Katrs pats izvēlas strādāt vai nestrādāt, nevienu izvēli nenosodu. Un katra situācija ir savādāka, lai visus mērītu pēc vienas skalas.
27.06.2014 11:26 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Maģistru gadījumā noteikti no apņēmības. Tāpat jau arī nāk pasniedzēji nedaudz pretī, jo zina, ka strādājoši cilvēki studē. Kamēr to nekaunīgi neizmanto, par visu par vienoties.
27.06.2014 11:26 |
 
10 gadi
Reitings 374
Reģ: 29.01.2009
Sāku strādāt jau pirmajā kursā, ar mācībām gan nesaistītā jomā, trešajā kursā uz pusslodzi sāku strādāt profesijā, kurā mācījos. Apvienot visu varēju, mācījos labi, parādu nebija, arī izballēties paspēju. Pirmos divus gadus varēju arī nestrādāt, vecāki būtu uzturējuši, pēc tam gan finansiālā situācija ģimenē mazliet mainījās, bet pat neskatoties uz to, es pati gribēju strādāt, gribēju savu naudu.
Par to, ka nesaistīta profesija ar studijām ir nekam nederīga, gan nesakiet. Man bija tā "viena no 1000" situācija, kad noderēja gan. :D Sūtot CV, biju palaidusi garām un atstājusi savā CV, ka vasarā pēc vidusskolas/pirms universitātes piestrāju par apkopēju, priekšniece vēlāk atzina, ka tas bija iemesls, kāpēc viņa mani uzrunāja, jo arī viņa studiju gados bija sākusi tieši tā. :D
27.06.2014 11:27 |
 
Reitings 236
Reģ: 04.08.2009
Strādāju kopš 2.kursa sākuma līdz pat šim brīdim, būs pēc mēneša 22 gadi (4.kursa sākums)
Sāku strādāt, nevis tāpēc, ka vecāki maini dzina, bet tāpēc, ka vecākiem nemaz nav tik daudz naudas, lai mani uzturētu un arī tāpēc, ka manī vēl aizvien ir doma, ka vajag visu paspēt un nedrīkst izniekot laiku. Mani spieda galvenokārt finansiālais stāvoklis, protams strādājot pusslodzē alga nav tā lielā, bet paspēju pa šo laiku īrētā istabā nopirkt skapi, plauktu, ledusskapi un dīvānu, kas laikam ir vislielākais sasniegums šajā laikā, muļķīgi skan, bet uzreiz visu sāku novērtēt vairāk un pusapēstu ēdienu uz šķīvja vairs neatstāju kā to darīju iepriekš, kad dzīvoju pie vecākiem un nestrādāju. Nestrādāju tieši saistītā profesijā ar studijām, bet, var teikt, ka uz pusi saistītā. Tagad nezinu ko darīt, reāli vasara ir brīva, tikai darbs paralēli un gribētos aiziet praksē, nevis augstskolas nodrošinātās, bet vienkārši pašas atrastā..muļķīga doma galvā.. vai par praktikanti 21/22 gados nebūšu par vecu vai kā.. ;D Kaut gan laikam, ka būs jāpiesakās, prakses (nekas, ka nemaksā) nekad nevar būt par maz.
27.06.2014 13:21 |
 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
Nu tās, kuras saka, ka tāda pārdevējas pieredze jau nekam nav derīga, vienkārši savā dzīvē nekad nav strādājušas. Piekrītu Zaķim, ka tas vienkārši norūda un iedod daudz vairāk par iemācīšanos darboties ar kasi. Pamēģiniet pusgadu pastrādāt tādu kārtīgu, algotu darbu, kaut pusslodzi, jūsu domāšana izmainīsies pilnībā. Kaut spēsiet novērtēt lata vērtību. Pieaugsiet. Visiem jau liekas, ka ir tik, tik pieauguši, bet pieaugt var tikai kļūstot neatkarīgam. Ir arī bagātu vecāku bērni, kuriem ir jāstrādā, jo vecāki nedod naudu, ģimenē ir iemācīts, ka tas, kas ir vecāku, tas ir vecāku, pašam kaut kas ir jāsasniedz un jāspēj nopelnīt. Tā arī cilvēki dzīvo. Tāpēc, cik cilvēku, tik viedokļi. Tikai nevajag pretīgi izteikties par to, ka cilvēki iet un strādā, kamēr paši sēžat mājās pie datora. Domāju ikviena, kura ir strādājusi apkalpojošo darbu, ir izjutusi, citu attieksmi. Tas ir pats sāpīgākais, ka ej un dari, bet kāda, kurai nauda krīt no gaisa, tikai pasmejas, cik nožēlojami tas ir! Nesaku tieši par jums, bet vietām komentāros tas mazliet jūtams, kaut caur puķēm.
27.06.2014 13:36 |
 
10 gadi
Reitings 3177
Reģ: 29.01.2009
Man bija tāda priekšrocība, ka varēju nestrādāt lielāko daļu studiju laikā. Attiecīgi, priecājos par to. Tas, ko domā citi par tādu situāciju, man ir vienalga.
Un kopumā, katrs pats zina, kā viņam labāk- strādāt un studēt, tikai studēt utt.
27.06.2014 13:41 |
 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
Un pa vasaru, kamēr nestudē, arī nestrādājat?
27.06.2014 13:51 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Strādāt sāku 1. kursa septembrī. Kaut gan vecāki nebija starā un gribēja mani atrunāt. Nesanāca, bet tomēr jāsaka, ka studijas un dzīvokli (t.i. īrēto istabiņu) man apmaksāja. Ar sevis nopelnīto sedzu savus izdevumus un vajadzības, pērku pārtiku, tērēju izklaidēm, drēbēm, mēnešbiļetēm utt. Būtībā jāsaka, ka šis darbs man deva pieredzi, jo nekāda diža alga man tajos gados nebija. Neko nenožēloju um nevienu nenosodu, jo tāda ir bijusi mana vēlme. No darba aizgāju 4. kursa sākumā un pēdējo gadu izbaudīju studenta dzīvi (ak, tas bija fantastiski) + piehaltūrēju savā jomā (t.k. varēju strādāt mājās, tad viss bija čotkā).
27.06.2014 14:09 |
 
10 gadi
Reitings 4032
Reģ: 02.01.2011
Studiju gados strādāju savā jomā, tāpēc man tas darbs bija liels pluss arī mācībām, kā arī katru gadu nevajadzēja iet un meklēt jaunu prakses vietu!
Par nestrādātājiem- neredzu neko sliktu, bet tad tiešām ar visām 4 ir jātturas budžetā, ja tāds ir bijis vecāku nosacījums nevis tikai "oj baudu studenta dzīvi, oj tusēju, oj dzeru, oj atkal baudu!" Novērtēt to, ka arī vecākiem tā nauda kokos neaug.
27.06.2014 14:29 |
 
Reitings 3308
Reģ: 20.03.2013
Un pa vasaru, kamēr nestudē, arī nestrādājat?


Nestrādāju. Nebija kur. Mājās vecākiem palīdzēju. Vienu mēnesi nostrādāju 4. kursa laikā, bet tā nopietni tikai pēc studiju beigšanas. Vecāki arī bija par to, lai nestrādāju, kamēr mācos.
27.06.2014 14:36 |
 
Reitings 438
Reģ: 18.03.2013
Arī pirmajos kursos nestrādāju, bet tad man pašai apnika, jo tā diena likās tik neproduktīva. Aizej pasēdi pāris stundas lekcijās un 2 dienas nedēļā vsp fufelis bija. Tad nu pārgāju uz neklātieni un sāku strādāt normālu darbu. Pašapziņu tas noteikti daudz vairāk pacēla, kā arī varēju atļauties īrēt pati savu vietiņu.
27.06.2014 14:38 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
o, esmu patīkami pārsteigta, ka tik daudz nestrādā, bet pilnībā velta sevi mācībām (cerams) ;) es pati biju spiesta, jo neesmu vienīgais bērns, un mani, kā studentes izdevumi, ir lieli, lai vecākiem tas nāktu tā viegli, tāpēc izlēmu nostāties pati uz savām kājām
27.06.2014 15:05 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits