Darbs + studijas

 
Reitings 11
Reģ: 26.06.2014
Labprāt dzirdētu kādu pieredzi par to, kā jūs savienojāt darbu ar studijām. Esmu tik daudz dzirdējusi, ka daudzi gan strādā, gan studē, ka jāprot sevi materiāli uzturēt jau no studiju gadiem u.t.t., bet kā to reāli var savienot? Vai tas ir veiksmes faktors - atrast atsaucīgu darba devēju? Vai laika plānošanas jautājums? No kura kursa sākāt strādāt? Maiņu vai biroja darba laiks?

Man laikam lielākā škrobe par to, ka visas manas lekcijas/seminārus varētu salikt daudz kompaktāk un tad mierīgi varētu strādāt kādu maiņu darbu, bet realitātē lekcijas ir izmētātas pa visām nedēļas dienām - pat ja sanāk tāda pabrīva diena, tāpat tā ir sabojāta ar kādu lekciju no rīta/dienas vidū/beigās, līdz ar to būtu jāmeklē kāds atsaucīgs darba devējs, ar kuru varētu sarunāt iešanu prom no darba tai laikā.. Ir daudz obligāto semināru, tāpēc bieži bastot nav variants, protams, arī daudz jāmācās.
26.06.2014 21:06 |
 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
Fanija, nu jā, tas ir tavs attieksmes jautājums, ja negribi kavēt, tad būs grūti apvienot ar normālu darbu (smejoties saka - baltā cilvēka darba laiku), būs vien jāstrādā pa brīvdienām vai nedod dievs.. naktīm.
26.06.2014 22:30 |
 
Reitings 223
Reģ: 26.12.2013
Andas, ja tu par mani, tad ar priekšnieku viss iepriekš tika sarunāts. Jau nedēļu iepriekš tika pateikts, kuras dienas nākamajā mēnesī es iešu uz universitāti. Ja es tā vienkārši neatnāktu uz darbu, tad noteikti būtu atlaista. Pat slima gāju uz darbu, jo bija pastāvīgas bailes, ka atlaidīs. Dažreiz strādāju visstundas, par kurām man neko nemaksāja. Ja skaita katru darbinieka nokavēto minūti, tad vajadzēja skaitīt arī katru minūti, kura strādāta ārpus darba laika. Bet viņi izmantoja to, ka esmu studente un man nav daudz citu variantu ar savām pilna laika studijām.
26.06.2014 22:32 |
 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
Ferrara, nu tādu attieksmi noteikti nevajag paciest, jāiet prom un gan jau atradīsi kādu sakarīgu darba devēju. Starp citu, tādi netrūkst! :) Man visiem iepriekšējiem un tagadējam priekšniekam bija nostāja tāda, ka lai nu ko, bet skolu jau noteikti kavēt nedrīkst.
26.06.2014 22:34 |
 
Reitings 43
Reģ: 26.06.2014
Viss atkarīgs no tā, ko studē.
Inženierzinātnēs, medicīnā utml jomās grūti iedomāties, ka jau 1. kursā varētu pilnu slodzi strādāt, vēl jo vairāk, ja nespecialitātē.

Ja ir "vieglās" studiju jomas, tad vieglāk savienot. Vēl, ja strādā tajā pašā specialitātē, ir vieglāk, jo mācies un strādā par to pašu tēmu.

Es savulaik varēju savienot, bet mācījos "vieglajā" jomā un nepilna laika (nedēļas nogalēs) un strādāju savā sfērā, līdz ar to darbs papildināja studijas un otrādi. Brīvā laika īpaši nebija, jo darbā bija jāstrādā, skolas darbus pildīt nevarēja, tad nu tas viss tika darīts skolas laikā. No otras puses nesūdzos, jo norūdīja raksturu, kā arī novērtēju to brīvo laiku, kas uzradās pēc augtskolas beigšanas.
26.06.2014 22:35 |
 
Reitings 264
Reģ: 14.08.2011
Studijas man bija pilna laika klātnienē RTU, strādāt sāku no 3.kursa 1.25 slodzes (arī naktīs). Brīvu dienu no mācībām un darba ļoti ilgu laiku nebija vispār. Neteikšu, ka bija ļoti viegli, bet arī ne neiespējami. Dažreiz nācās nokavēt kādu lekciju, ko 1.un 2.kursā nevarēju atļauties, bet 3.un 4.kursā jau varēju. Visgrūtāk bija tad, kad bija jāraksta diplomdarbs.
26.06.2014 22:35 |
 
Reitings 223
Reģ: 26.12.2013
Fanija, man pirmajā gadā universitātē arī bija obligātie apmeklējumi, tad man atlika tikai gadījuma darbi un kādu neilgu laiku strādāju arī naktīs. Tas ir arī atkarīgs no universitātes, studiju programmas un, galvenais, no tevis pašas! Es esmu mazliet sadomazohiste, es biju gatava negulēt, neēst, strādāt mājās un man bija vienalga. Iesaku vienkārši pamēģināt atrast darbu uz pusslodzi vai brīvdienās, tad visu varēsi paspēt, nebūs jāmokās. Man visur bija paņemta pilna slodze, tā arī bija man kļūda.
26.06.2014 22:39 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
sāku strādāt tik no 4. kursa, kad man bija divas brīvas darba dienas no lekcijām, biroja darbu uz pusslodzi. pirms tam tikai vasarās strādāju. izklausās nīkulīgi, bet manā kursā katru gadu bija rotācija, kursa vidējā atzīme bija ļoti augsta, un atrast tādu darbu, kurš kompensētu 1300 ls katru gadu + pelnīt es kā studente nespēju. tāda pilnā laika klātienē, kad ir daudz lekciju ar obligāto apmeklējumu, kurš sastāda vismaz 40% no atzīmes un obligātie semināri, piemērots darbiņš ir visādas prezentācijas un reklāmas pasākumi naktsklubos, flaieru dalīšana - stundas likme augsta un darba laiku var organizēt ārpus lekciju laika. bet iztikai ar to grūti nopelnīt.
26.06.2014 22:42 |
 
Reitings 223
Reģ: 26.12.2013
Andas, protams, ka ilgi to nepacietu. Tā attieksme nebija paciešama. It kā sākumā arī teica, ka jā galvenais tās mācības un blā blā blā, bet vēlāk sākās tāda smadzeņu čakarēšana, katru mēnesi it kā draudēšana atlaist, tikai caur puķītēm. Sapratu, ka nav vērts un jutos ļoti atvieglota, kad aizgāju.
26.06.2014 22:47 |
 
Reitings 2394
Reģ: 04.10.2013
Strādāju dažādus darbus jau no vidusskolas pēc stundām. Vēl joprojām grūtības atrast ko tādu, kas būtu ilgstoši izturams. Esmu no tām, kas par lekcijām maksā milzu naudu un vēlas visas apmeklēt.
Pilnu slodzi pavilkt ir nereāli. Tur paliek tikai darbs, skola un nekādi draugi vai izklaides, reizi mēnesī sanāk brīva diena, kad gribi atpūsties, bet jācās. Pusslodze jau ir super, bet tādu darbu grūti atrast.. Daudz kur darbā neņem tieši skolas dēļ un uz darba laikiem skolas laikā, neesmu atradusi vēl veiksmes forumulu, jo tomēr vēlos sākt jau strādāt savā nozarē, bet jauniņos tur klāt ar atalgojumu nelaiž :/
Un, jā, šogad pabeidzu 3. kursu.
26.06.2014 22:50 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
ja lekcijas maz, bet izmētātas pa visu nedēļu, tad var mēģināt meklēt pusslodzi, kuras darba laiku vari organizēt pati - piem. vienu dienu nāc uz darbu no rīta, citu pēcpusdienā. šādi 20 h nedēļā nav grūti salasīt.
26.06.2014 22:51 |
 
Reitings 530
Reģ: 08.01.2014
Mãcijos klatiene, 3 x nedela lekcijas(3,4,5dienas) no 18.00-21.00 un katru dienu darbs no 8-17.00.
Saku stradat pirmaja kursa,jo pati ari maksaju par studijam,labi tas,ka stradaju par to pasu ko studeju.
Godigi sakot,galigi nebija viegli,tas 3 dienas nedela mani traki nogurdinaja,bet ja stipri grib,tad var,bet tev nedaudz cita situacija,jo lekcijas izmetatas pa visam dienam.
26.06.2014 22:51 |
 
Reitings 1431
Reģ: 09.10.2012
Strādāju pilnu slodzi un mācos neklātienē. Dzīvoju ~200 km no Rīgas, līdz ar to katru otro nedēļu piektdienas ņēmu brīvas lai dotos uz skolu. Mācības ir sīkums salīdzinot ar tām stundām, kas pavadītas autobusā.
26.06.2014 22:51 |
 
Reitings 236
Reģ: 29.01.2009
Strādāju jau no pirmā kursa (tagad pabeidzu 2.) Skola man ir 4tras dienas nedēļā, pārsvarā no 8.30-15.30 un strādāju es 3-4dienas nedēļā, pa 13h dienā. Tātad saprotat pašas. Divās nedēļās, vienu skolas dienu upurēju darbam. Neko iekavējusi nēesmu. Skolas laikā, biju bez brīvdienām, iemācijos ātri atpūstis, par tām pēcpusdienām, kas man bija brīvākas, pēc skolas. Ļoti ātri aizmirsu, kas ir izgulēties, kā tas ir, kad no rīta nav nekur jāceļas, jo man tādu rītu bija nenormāli maz.
BET, līdz ar to, esmu neatkarīga, savus 500eur mēnesī nopelnu. Jāpiemina, ka tas ir tikai manām vajadzībām, jo dzīvoju pie vecākiem un par īri, ēšanu nav jāmaksā. Iztieku ļoti labi un ar visu esmu apmierināta.
26.06.2014 23:06 |
 
Reitings 141
Reģ: 08.02.2014
Vai kāda studē LU tiesību zinātni? Varbūt varat pastāstīt vai ir iespējams apvienot ar darbu šīs studijas?:)
26.06.2014 23:53 |
 
Reitings 797
Reģ: 29.01.2009
studiju sākumā strādāju veikalā, kur bija maiņu darbs, tāpēc bija viegli saplānot :) Protams, nepatika tas, ka brīvdienās jāstrādā, bet draugs gribēja iet/braukt kaut ko darīt!

Runājot par lekciju bastošanu un galā 'nevarēšanu dabūt 9' - bullshit :D Es pati tikko pabeidzu skolu ar vidējo 8,6, bet uz lekcijām īsti negāju un baigi neiespringu ne par testiem, ne par eksāmeniem..viss atkarīgs no tā, kāda ir studiju programma. Protams, ka tiem, kas studē RSU būs citādāka pieredze nekā tiem, kas LU.
27.06.2014 07:16 |
 
10 gadi
Reitings 169
Reģ: 15.06.2012
Strādāju maiņas darbu un brīvdienās gāju uz lekcijām... Tā pabeidzu vienu augstskolu dienas nodaļā... Tagad mācos NLN Universitātē un strādāju, īstenībā ir citas prasības un tāpēc savienot ir grūti, kaut tiec uz visām lekcijām, jo mājās ir daudz jāmācās. Bet, tomēr ar visu tieku galā un man nav neviena parāda par 3 gadiem. Secinājums, viss atkarīgs no studiju prasībām un no darba devēja. Bet nav nekā neiespējama, galvenais pareizi saplānot laiku. Tomēr man vēl atliekt laika sportam, brīvidenām utt....
29.06.2014 14:31 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits