1) Internetā daudz informācijas. Psihologs strādā ar vieglākiem gadījumiem, psihoterapeits - ar nedaudz vai daudz smagākiem. Ne vienmēr terapeitiem ir medicīniskā izglītība, var būt arī humanitārā, tur jāskatās konkrētā ārsta izglītība. Ja gribi dabūt zāles, tad psihologs 100% neko ar recepti izrakstīt nevar, terapeits - kā nu kurš. Teorētiski tie, kuri ir ar medicīnisko izglītbu to drīkst darīt, bet praktiski jāskatās katra konkrētā ārsta uzskati - man ir gadījušies arī tādi, kuri ļoti nelabprāt raksta zāles un uzskata, ka tas ir psihiatra uzdevums.
Cik tev būs viegli runāt, kāda būs saskarsme, cik labs profesionālis utt. - tas ir atkarīgs tikai no tevis, citu ieteikumu nepalīdzēs. Ir jāatrod SAVS ārsts un katram šis "savējais" atšķirsies gan tāpēc, ka terapiju veidi ir daudz (psihodinamiskā, kognitīvā utt.), gan cilvēcisko faktoru ziņā - raksturu saderība un cits. Ja tiešām interesē atrast "savējo", tad atrodi ārstu sarakstus internetā, vari izdomāt, pie kura dzimuma ārsta tev būs vieglāk, izpētīt visu par viņu Googlē (informāciju, bildi ..), piezvanīt (balss arī atgrūst :D) un aiziet uz vizīti. Reizēm pietiek ar vienu vizīti, reizēm ar vairākām, lai saprastu, vai veidojas laba sadarbība ar ārstu. Daži ārsti pirmās vizītes definē kā iepazīšanās no abām pusēm un, piemēram, pēc ceturtās vizītes tev jautā, vai vēlies turpināt nākt un pastāsta savu redzējumu par turpmāko ārstēšanos.
Cenas psihoterapeitiem +- 30 eiro. Protams, var atrast arī krietni dārgākus un, labi pameklējot, arī lētākus variantus (piemēram, krīžu centrā Skalbes). Vizīte ilgst 40-45min.